CiviCRM - en to el translation catalogue (5666 entries)

en:  (MTD)
el: (ΜΜΣ)

en:  (multiple participants)
el: (πολλαπλοί συμμετέχοντες)

en:  - any reporter -
el: - οποιοσδήποτε ανταποκριτής-

en:  - any status -
el:  - οποιαδήποτε κατάσταση -

en:  Click <a id='quickconfig' href='#'>here</a> if you want to configure the Fixed Contribution Options below as part of a Price Set, with the added flexibility and complexity that entails.
el:  Κάντε κλικ <a id='quickconfig' href='#'>εδώ</a> αν θέλετε να ρυθμίσετε τια παρακάτω επιλογές για Σταθερή Συνεισφορά ως μέρος ενός Σετ Τιμών, με την πρόσθετη ευελιξία και την συνθετότητα που συνεπάγεται.

en:  Petition has been deleted.
el: Η αναφορά διαγράφηκε.

en:  Please note that the Authorize.net payment processor only allows recurring contributions and auto-renew memberships with payment intervals from 7-365 days or 1-12 months (i.e. not greater than 1 year).
el: Παρακαλώ σημειώστε ότι ο Επεξεργαστής πληρωμών Authorize.net επιτρέπει μόνον τις επαναλαμβανόμενες συνεισφορές και τις αυτοανανεούμενες συνδρομές με διαστήματα πληρωμής από 7-365 ημέρες ή από 1-12 μήνες (π.χ. όχι μεγαλύτερα του 1 έτους).

en:  There are %1 more Participant(s) registered by this participant.
el: Υπάρχουν %1 περισσότεροι συμμετέχοντες για τους οποίους έκανε εγγραφή αυτός ο συμμετέχων.

en:  You can add another Campaign.
el: Μπορείτε να προσθέσετε μια άλλη Εκστρατεία.

en:  You can add another Financial Account Type.
el: Μπορείτε να προσθέσετε έναν άλλον τύπο Οικονομικού Λογαριασμού.

en:  You can add another Petition.
el: Μπορείτε να προσθέσετε μια άλλη αναφορά.

en:  for %1 installments.
el: για %1 δόσεις.

en: # Activities
el: # Δραστηριότητες

en: %1 %%StatusMessage%%
el: %1 %%ΜήνυμαΚατάστασης%%

en: %1 - Participants
el: %1 - Συμμετέχοντες

en: %1 Address
el: %1 Διεύθυνση

en: %1 Contacts Updated
el: %1 Επαφές Ενημερώθηκαν

en: %1 Donation
el: %1 Δωρεά

en: %1 Membership
el: Συνδρομή %1

en: %1 Membership Signup: Credit card or direct debit (by %2)
el: %1 Εγγραφή συνδρομής: Πιστωτική κάρτα ή Κάρτα άμεσης εξόφλησης/ direct debit (από %2)

en: %1 Membership: Offline signup (by %2)
el: Συνδρομή %1 : Εγγραφή Offline (από %2)

en: %1 Option
el: %1 Επιλογή

en: %1 Options
el: Επιλογές %1

en: %1 Reports
el: %1 Αναφορές

en: %1 Updated
el: %1 Ενημερώθηκε

en: %1 already exist.
el: Το %1 ήδη υπάρχει.

en: %1 already used.
el: Το %1 ήδη χρησιμοποιείται.

en: %1 available
el: %1 διαθέσιμο(α)

en: %1 created
el: %1 δημιουργήθηκε

en: %1 has been created.
el: %1 έχει δημιουργηθεί.

en: %1 has been moved to the trash. | %count contacts moved to trash.
el[0]: %count μετακινήθηκε στο κάδο.
el[1]: %count επαφές μετακινήθηκαν στο κάδο.

en: %1 has been permanently deleted. | %count contacts permanently deleted.
el[0]: %1 έχει διαγραφεί μόνιμα.
el[1]: %count επαφές διαγράφηκαν μόνιμα.

en: %1 has been restored from the trash. | %count contacts restored from trash.
el[0]: %1 ανακτήθηκε απο το κάδο.
el[1]: %count επαφές ανακτήθηκαν απο το κάδο.

en: %1 has been updated.
el: %1 έχει ενημερωθεί.

en: %1 is a required field.
el: Το %1 είναι υποχρεωτικό πεδίο

en: %1 is already used for Discount Name.
el: Το %1 χρησιμοποιείται ήδη ως Όνομα έκπτωσης.

en: %1 membership for %2 has been added.
el: Η συνδρομή μέλους %1  για τον/την %2 προσετέθη.

en: %1 membership for %2 has been renewed.
el: Η συνδρομή μέλους %1  για τον/την %2 ανανεώθηκε.

en: %1 more
el: %1 περισσότερα

en: %1 must be an integer (whole number).
el: %1 πρέπει να είναι ακέραιος (ολόκληρος αριθμός).

en: %1 of %2 records - %3 remaining
el: %1 απο %2 εγγραφές - %3 παραμένουν

en: %1 out of %2
el: %1 απο %2

en: %count Contact | %count Contacts
el[0]: %count Επαφή
el[1]: %count Επαφές

en: %count contact added to group | %count contacts added to group
el[0]: %count επαφή προστέθηκε στην ομάδα
el[1]: %count επαφές προστέθηκαν στην ομάδα

en: %count contact removed from '%2' | %count contacts removed from '%2'
el[0]: %count επαφή αφαιρέθηκε απο '%2'
el[1]: %count επαφές αφαιρέθηκαν απο '%2'

en: %count duplicate relationship | %count duplicate relationships
el[0]: %count διπλότυπη συσχέτιση
el[1]: %count διπλότυποι συσχετισμοί

en: %count membership deleted. | %count memberships deleted.
el[0]: %count συνδρομή διαγράφηκε.
el[1]: %count συνδρομές διαγράφηκαν.

en: %count year | %count years
el[0]: %count έτος
el[1]: %count έτη

en: %title day
el: %title ημέρα

en: %title month
el: %title μήνας

en: %title week
el: %title εβδομάδα

en: %title year
el: %title έτος

en: %title year + month
el: %title έτος + μήνας

en: &quot;All of the information that you provide to us or any of our representatives and service providers will be held in strictest confidence. It will not be used for any purpose other than to help you, and for any other purpose that you authorize in writing, or which is required by law.&quot;
el: &quot;Θα χειριστούμε όλες τις πληροφορίες που παρέχετε σε εμάς, ή σε οποιονδήποτε αντιπρόσωπό μας και στους παρόχους υπηρεσιών, με την πιο αυστηρή εμπιστευτικότητα. Δεν θα χρησιμοποιηθεί για κανέναν άλλον σκοπό εκτός από την προσφορά βοήθειας σε εσάς, ή για οποιονδήποτε άλλον σκοπό  για τον οποίο μας έχετε εξουσιοδοτήσει εγγράφως, ή ο οποίος απαιτείται από τον Νόμο.&quot;

en: &quot;May I now ask you some screening questions?&quot;
el: &quot;Μπορώ τώρα να σας κάνω μερικές γενικές ερωτήσεις;&quot;

en: &quot;Please tell me what you would like to discuss.&quot;
el: &quot;Παρακαλώ πείτε μας τι θα θέλατε να συζητήσουμε.&quot;

en: '%1' batch has been saved.
el: Η παρτίδα '%1' έχει σωθεί.

en: '%1' directory does not exist
el: Ο φάκελος '%1' δεν υπάρχει

en: '%1' has been deleted.
el: Το '%1' διεγράφη.

en: '%1' have been saved.
el: '%1' έχει σωθεί.

en: '%1' information has been saved.
el: Η πληροφορία '%1' αποθηκεύθηκε

en: '%1' survey has been deleted.
el: %1 της έρευνας έχει διαγραφεί.

en: 'Children' of that individual
el: Τα 'Παιδιά' εκείνου του ατόμου

en: 'Employees' of that organization
el: 'Υπάλληλοι' αυτής της οργάνωσης

en: 'Household Members' of that household
el: Τα 'Μέλη του σπιτικού' αυτού του σπιτικού

en: (Last Month)
el: (Τελευταίος μήνας)

en: (Not Available)
el: (Μη διαθέσιμη)

en: (OR Membership ID if update mode.)
el: (Ή Κωδικό iD Συνδρομής αν είστε σε λειτουργία ενημέρωσης)

en: (Recurring Contribution)
el: (Επαναλαμβανόμενη συνεισφορά)

en: (YTD)
el: (ΕΜΣ)

en: (bottom of page)
el: (τέλος της σελίδας)

en: (built-in)
el: (ενσωματωμένο)

en: (contribute at least %1 to be eligible for this membership)
el: (κάντε μια συνεισφορά τουλάχιστον %1 για να είστε επιλέξιμοι για τη συνδρομή αυτή)

en: (current month)
el: (τρέχων μήνας)

en: (current year)
el: (τρέχον έτος)

en: (deleted contacts)
el: (διεγραμμένες επαφές)

en: (learn more...)
el: (Μάθετε περισσότερα...)

en: (match to contact)
el: (αντιστοίχιση με επαφή)

en: (max %1)
el: (μέγιστο %1)

en: (more)
el: (περισσότερα)

en: (multiple)
el: (πολλαπλές)

en: (n/a)
el: (μ/δ)

en: (no subject)
el: (χωρίς θέμα)

en: (not assigned)
el: (δεν ανετέθη)

en: (not available)
el: (μη διαθέσιμο)

en: (original currency)
el: (αρχικό νόμισμα)

en: (preferred)
el: (προτιμάται)

en: (recipients)
el: (παραλήπτες)

en: (since inception)
el: (από την αρχή)

en: (test)
el: (τεστ)

en: (this is not the current revision)
el: (αυτή δεν είναι η τρέχουσα αναθεώρηση)

en: (this is the current revision)
el: (αυτή είναι η τρέχουσα αναθεώρηση)

en: (this will take a few minutes)
el: (αυτό θα πάρει λίγα λεπτά)

en: (top of page)
el: (αρχή της σελίδας)

en: + Add New Field
el: + Προσθήκη Νέου Πεδίου

en: , or Merge this contact with an existing contact
el: , ή να Συγχωνεύσετε αυτή την επαφή με μια άλλη υπάρχουσα επαφή

en: - Activity Fields -
el: - Πεδία Δραστηριότητας -

en: - All Contacts -
el: - Όλες οι επαφές -

en: - Any -
el: - Οποιοδήποτε -

en: - Contact Fields -
el: - Πεδία Επαφών -

en: - Contribution Fields -
el: - Πεδία συνεισφοράς -

en: - Participant Fields -
el: - Πεδία Συμμετεχόντων -

en: - Select Financial Account Relationship -
el: - Επιλέξτε Συσχέτιση Οικονομικού Λογαριασμού -

en: - all activity type(s) -
el: - όλοι οι τύποι δραστηριοτήτων -

en: - any -
el: - οποιοδήποτε -

en: - any contact type -
el: - οποιουδήποτε είδους επαφή -

en: - any group -
el:  - οποιουδήποτε είδους ομάδα -

en: - any state/province -
el: - οποιοδήποτε κράτος/νομός -

en: - any tag -
el: - oποιαδήποτε ετικέτα -

en: - default -
el: - προεπιλεγμένο -

en: - default input format -
el: - προεπιλεγμένη μορφή εισαγωγής -

en: - do not import -
el: - μην εισάγετε -

en: - no grouping -
el: - χωρίς ομαδοποίηση -

en: - none -
el: - καμία -

en: - prefix -
el: - πρόθεμα -

en: - related contact info -
el: - σχετικές πληροφορίες επαφής -

en: - same as for main contact -
el: - το ίδιο όπως για την κύρια επαφή -

en: - select -
el: - επιλέξτε -

en: - select Parent -
el: -επιλέξτε γονέα-

en: - select activity type -
el: - επιλογή τύπου δραστηριότητας -

en: - select contact -
el: - επιλέξτε επαφή -

en: - select contacts -
el: - επιλέξτε επαφές -

en: - select field -
el: - επιλογή πεδίου -

en: - select group -
el: -επιλογή ομάδας-

en: - select label -
el: - επιλέξτε ετικέτα -

en: - select profile -
el: - επιλέξτε προφίλ -

en: - select record type -
el: - επιλέξτε τύπο εγγραφής -

en: - select role -
el: - επιλογή ρόλου -

en: - select status -
el: - επιλογή κατάστασης -

en: - select type -
el: - επιλέξτε τύπο -

en: - suffix -
el: - επίθεμα -

en: -- Select --
el: -- Επιλογή --

en: -day of week-
el: -ημέρα της εβδομάδας-

en: -day-
el: -ημέρα-

en: -hour-
el: -ώρα-

en: -min-
el: -λεπτά-

en: -month-
el: -μήνας-

en: -operator-
el: -τελεστής-

en: -sec-
el: -δευτερόλεπτα-

en: -year-
el: -έτος-

en: ...and $
el: ...και $

en: ...through
el: ... μέσω

en: << Disable
el: << Απενεργοποίηση

en: << Remove
el: << Κατάργηση

en: <b>%1</b> has been added to your cart. <a href='%2'>View your cart.</a>
el: <b>Το %1</b> προστέθηκε στο καλάθι αγορών σας. <a href='%2'>Δείτε το καλάθι σας.</a>

en: <b>%1</b> has been removed from your cart.
el: Το <b>%1</b> διεγράφη από το καλάθι αγορών σας.

en: <strong>%1 - your email address '%2' has been successfully verified.</strong>
el: <strong>%1 - η διεύθυνσή του email σας '%2' επαληθεύθηκε επιτυχώς.</strong>

en: A Contact with that ID does not exist: %1
el: Η επαφή με αυτό το ID δεν υπάρχει: %1

en: A Survey Detail Report <a href='%1'>%2</a> has been created.
el: Μια λεπτομερή έρευνα <a href='%1'>%2</a έχει δημιουργηθεί.

en: A confirmation and receipt has been sent to %1.
el: Στάλθηκε μια επιβεβαίωση και μια απόδειξη στον/στην %1.

en: A confirmation email has been sent to %1
el: Στάλθηκε ένα email υπενθύμισης στον/στην  %1

en: A confirmation email has been sent to %1.
el: Στάλθηκε ένα email επιβεβαίωσης στον/στην  %1

en: A confirmation email has been sent to ALL participants
el: Στάλθηκε ένα email επιβεβαίωσης σε ΟΛΟΥΣ τους συμμετέχοντες

en: A copy of the activity has also been sent to selected contacts(s).
el: Ένα αντίγραφο της δραστηριότητας έχει επίσης αποσταλεί σε επιλεγμένη επαφή (ές)

en: A copy of the contribution page has been created
el: Δημιουργήθηκε ένα αντίγραφο της Σελίδας συνεισφορών

en: A financial type with this name already exists. Please select another name.
el: Υπάρχει ήδη ένας οικονομικός τύπος με αυτό το όνομα. Παρακαλώ επιλέξτε ένα άλλο όνομα.

en: A group of contacts
el: Μιά ομάδα επαφών

en: A membership confirmation and receipt has been sent to %1.
el: Στάλθηκε μια επιβεβαίωση συνδρομής και μια απόδειξη στον/στην %1.

en: A membership status with this label already exists. Please select another label.
el: Μια Κατάσταση συνδρομής μέλους με αυτή την ετικέτα ήδη υπάρχει. Παρακαλώ εισάγετε μια άλλη ετικέτα.

en: A membership type with this name already exists. Please select another name.
el: Υπάρχει ήδη ένας τύπος συνδρομής με αυτό το όνομα. Πρακαλώ επιλέξτε ένα άλλο όνομα.

en: A newer version (%1)
el: Μια νεότερη έκδοση (%1)

en: A payment processor must be selected for this contribution page (contact the site administrator for assistance).
el: Πρέπει να επιλεχθεί ένας επεξεργαστής για αυτόν τον τύπο σελίδας συνεισφορών (ελάτε σε επαφή με τον διαχειριστή της ιστοσελίδας για βοήθεια)

en: A payment processor must be selected for this event registration page, or the event must be configured to give users the option to pay later (contact the site administrator for assistance).
el: Πρέπει να επιλέξετε έναν Επεξεργαστή πληρωμών για το συμβάν αυτό, ή το συμβάν θα πρέπει να ρυθμισθεί για να δίνει στους χρήστες την επιλογή για Πληρωμή αργότερα (ελάτε σε επαφή με τον Διαχειριστή για βοήθεια).

en: A person is already registered for this event.
el: Ένα άτομο έχει ήδη εγγραφεί για το συμβάν αυτό.

en: A person with this email address is already registered for this event.
el: Ένα άτομο με αυτό το email έχει ήδη εγγραφεί για το συμβάν αυτό.

en: A product with this name already exists. Please select another name.
el: Υπάρχει ήδη ένα προϊόν με αυτό το όνομα. Παρακαλώ επιλέξτε ένα άλλο όνομα.

en: A profile
el: Ένα προφίλ

en: A receipt has been emailed to the contributor.
el: Έχει σταλεί μία απόδειξη στον συνεισφέροντα.

en: A registration confirmation email has also been sent to %1
el: Ένα email επιβεβαίωσης εγγραφής έχει, επίσης, σταλεί στο %1

en: A registration confirmation email will be sent to %1 once the transaction is processed successfully.
el: Θα αποσταλεί μία επιβεβαίωση εγγραφής με email στον/στην %1 μόλις περατωθεί επιτυχώς η επεξεργασία της συναλλαγής.

en: A renewal confirmation and receipt has been sent to %1.
el: Στάλθηκε μια επιβεβαίωση ανανέωσης και μια απόδειξη στον/στην %1.

en: A set of custom data fields
el: Ένα σύνολο προσαρμοσμένων πεδίων δεδομένων

en: A valid Notify Email address must be specified
el: Πρέπει να ορισθεί μια έγκυρη διεύθυνση e-mail για κοινοποίηση

en: A valid Receipt From Email address must be specified if Email Receipt to Contributor is enabled
el: Πρέπει να ορισθεί μία έγκυρη διεύθυνση email για Απόδειξη Από, αν έχει ενεργοποιηθεί η Απόδειξη email προς τον Συνεισφέροντα

en: A valid file must be uploaded.
el: Ένα έγκυρο αρχείο πρέπει να μεταφορτωθεί.

en: ACL Name
el: Όνομα του ACL

en: ACL Role
el: Ρόλος ACL

en: ACL Type
el: Τύπος

en: AND
el: ΚΑΙ

en: AND/OR
el: ΚΑΙ/Η

en: About is a required field.
el: Το Περί είναι υποχρεωτικό πεδίο.

en: Access Control
el: Έλεγχος πρόσβασης

en: Access the data using an HTTP GET request from a specific URL. (This is the 'ICAL' icon on the Manage Events page.)
el: Προσπελάστε τα δεδομένα χρησιμοποιώντας ένα αίτημα HTTP GET από ένα ειδικό URL. (Αυτό είναι το εικονίδιο 'iCAL' στη σελίδα Διαχείρση Συμβάντων.)

en: Account Type
el: Τύπος Λογαριασμού

en: Account Type (Code)
el: Τύπος λογαριασμού (Κωδικός)

en: Account Type Code
el: Κωδικός τύπου λογαριασμού

en: Accounting Code
el: Λογιστικός κωδικός

en: Accounts
el: Λογαριασμοί

en: Acctg Code
el: Κώδικας Acctg

en: Acknowledgment Date
el: Ημερομηνία Υπενθύμισης

en: Acknowledgment Sent
el: Παραλαβής που θα αποσταλεί

en: Action
el: Δράση

en: Action:
el: Δράση:

en: Actions
el: Δράσεις

en: Active Memberships
el: Ενεργές Συνδρομές

en: Active?
el: Ενεργό;

en: Activities
el: Δραστηριότητες

en: Activities %%StatusMessage%%
el: Δραστηριότητες %%StatusMessage%%

en: Activities from the %1 activity set have been added to this case.
el: Έχουν προστεθεί Δραστηριότητες από τη δραστηριότητα %1 σε αυτή την υπόθεση.

en: Activity
el: Δραστηριότητα

en: Activity Actual Date
el: Πραγματική ημερομηνία Δραστηριότητας

en: Activity Actual Date %1 %2
el: Πραγματική ημερομηνία δραστηριότητας %1 %2

en: Activity Audit
el: Έλεγχος δραστηριότητας

en: Activity Auto Genrated %1 '%2'
el: Αυτόματη δημιουργία δραστηριότητας

en: Activity Auto-generated?
el: Αυτόματη δημιουργία Δραστηριότητας;

en: Activity Count
el: Καταμέτρηση Δραστηριότητας

en: Activity Date
el: Ημερομηνία δραστηριότητας

en: Activity Dates
el: Ημερομηνίες Δραστηριότητας

en: Activity Dates - From
el: Ημερομηνίες δραστηριότητας - Από

en: Activity Details
el: Λεπτομέρειες Δραστηριότητας

en: Activity Details %1 '%2'
el: Λεπτομέρειες δραστηριότητας

en: Activity Duration
el: Διάρκεια Δραστηριότητας

en: Activity Duration %1 %2
el: Διάρκεια δραστηριότητας

en: Activity Filter
el: Φίλτρο δραστηριότητας

en: Activity ID
el: Κωδικός ID Δραστηριότητας

en: Activity Import
el: Εισαγωγή Δραστηριότητας

en: Activity Links
el: Σύνδεσμοι δραστηριότητας

en: Activity Medium
el: Μέσο Δραστηριότητας

en: Activity Medium %1 %2
el: Μέσο δραστηριότητας %1 %2

en: Activity Profile
el: Δραστηριότητα του προφίλ.

en: Activity Record
el: Αρχείο δραστηριοτήτων

en: Activity Reporter %1 '%2'
el: Σύστημα αναφοράς δραστηριότητας  %1 '%2'

en: Activity Revision History
el: Ιστορικό αναθεώρησης δραστηριότητας

en: Activity Schedule Date %1 %2
el: Ημερομηνία προγραμματισμού δραστηριότητας %1 %2

en: Activity Scheduled Date
el: Προγραμματισμένη ημερομηνία Δραστηριότητας

en: Activity Status
el: Κατάσταση δραστηριότητας

en: Activity Subject
el: Θέμα δραστηριότητας

en: Activity Subject %1 '%2'
el: Θέμα δραστηριότητας %1 '%2'

en: Activity Summary
el: Περίληψη δραστηριότητας

en: Activity Tag %1
el: Ετικέτα δραστηριότητας %1

en: Activity Type
el: Είδος Δραστηριότητας

en: Activity Type %1 %2
el: Τύπος δραστηριότητας %1 %2

en: Activity Type ID
el: Κωδικός ID τύπου Δραστηριότητας

en: Activity Type Label
el: Ετικέτα τύπου δρστηριότητας

en: Activity Type(s)
el: Τύπο(οι) Δραστηριότητας

en: Activity assigned to
el: Η Δραστηριότητα ανετέθη στον/στην

en: Activity created by
el: Η Δραστηριότητας δημιουργήθηκε από τον/την

en: Activity is a Test
el: Η δραστηριότητα είναι δοκιμή

en: Activity is a Test?
el: Η δραστηριότητα είναι δοκιμή;

en: Activity is in the Trash
el: Η δραστηριότητα βρίσκεται στα Απορρίμματα

en: Activity type
el: Τύπος δραστηριότητας

en: Activity type %1, found in case configuration file, is not present in the database %2
el: Ο τύπος δραστηριότητας %1, που βρέθηκε στο αρχείο ρυθμίσεων της υπόθεσης, δεν υπάρχει στη βάση δεδομένων %2

en: Actual Amount
el: Πραγματικό ποσό

en: Actual Cost of Product
el: Πραγματικό κόστος προϊόντος

en: Actual Participant Count
el: Πραγματική καταμέτρηση συμμετεχόντων

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add %1
el: Προσθήκη %1

en: Add >>
el: Προσθήκη >>

en: Add Activity
el: Προσθήκη Δραστηριότητας

en: Add Another Participant
el: Προσθήκη ενός άλλου συμμετέχοντος

en: Add Association Rule
el: Προσθήκη Κανόνα Συσχετισμού

en: Add Campaign
el: Δεν βρέθηκε Εκστρατεία

en: Add Case
el: Προσθήκη Υπόθεσης

en: Add Client
el: Προσθήκη Πελάτη

en: Add Comment
el: Προσθήκη Σχολίου

en: Add Contact To Existing Group
el: Προσθήκη της Επαφής στην Υπάρχουσα Ομάδα

en: Add Contact To Group
el: Προσθήκη Επαφής στην Ομάδα

en: Add Contacts to %1
el: Προσθήκη επαφών στο %1

en: Add Contacts to A Group
el: Προσθήκη Επαφών σε Μία Ομάδα

en: Add Contacts to Group
el: Προσθήκη Επαφών στην Ομάδα

en: Add Contacts to Organization
el: Προσθήκη Επαφών στον Οργανισμό

en: Add Contacts: %1
el: Προσθήκη επαφών: %1

en: Add Contribution
el: Προσθήκη συνεισφοράς

en: Add Contribution Page
el: Προσθήκη Σελίδας Συνεισφοράς

en: Add Discount Set to Fee Table
el: Προσθήκη Σετ εκπτώσεων στον πίνακα με τα ποσά

en: Add Event
el: Προσθήκη συμβάντος

en: Add Event Registration
el: Προσθήκη Εγγραφής σε Συμβάν / Εκδήλωση

en: Add Field
el: Προσθήκη Πεδίου

en: Add Financial Account
el: Προσθήκη Οικονομικού Λογαριασμού

en: Add Financial Type
el: Προσθήκη χρηματο-οικονομικού τύπου

en: Add Group
el: Προσθήκη Ομάδας

en: Add Language
el: Προσθήκη Γλώσσας

en: Add Members to Household
el: Προσθήκη μελών στην Οικογένεια

en: Add Membership
el: Προσθήκη συνδρομής

en: Add Membership Status
el: Προσθήκη Κατάστασης μέλους

en: Add Membership Type
el: Προσθήκη τύπου συνδρομής Μέλους

en: Add New Record
el: Προσθήκη νέας εγγραφής

en: Add Note
el: Προσθήκη Σημείωσης

en: Add Parent
el: Προσθήκη Γονέα

en: Add Products to This Page
el: Προσθήκη προϊόντων σε αυτή τη σελίδα

en: Add Relationship
el: Προσθήκη Συσχετισμού

en: Add Tags
el: Προσθήκη ετικετών

en: Add Timeline
el: Προσθέστε Γραμμή χρόνου

en: Add User
el: Προσθήκη Χρήστη

en: Add a new language to this installation.
el: Προσθέστε μια νέα γλώσσα σε αυτή την εγκατάσταση.

en: Add address
el: Προσθήκη διεύθυνσης

en: Add another Phone number
el: Προσθέστε ακόμα ένα Τηλεφωνικό νούμερο

en: Add another website
el: Προσθήκη ακόμα μιας ιστοσελίδας

en: Add association rule
el: Προσθήκη κανόνα συσχετισμού

en: Add client relationship
el: Προσθέστε συσχέτιση πελάτη

en: Add members to %1
el: Προσθήκη μελών στο %1

en: Add new contacts to a Group?
el: Προσθήκη νέων επαφών σε μία Ομάδα;

en: Add new role
el: Προσθήκη νέου ρόλου

en: Add or edit phone
el: Προσθήκη ή επεξεργασία τηλεφώνου

en: Add or edit website
el: Προσθήκη ή επεξεργασία ιστότοπου

en: Add phone
el: Προσθήκη τηλεφώνου

en: Add respondent(s) to a new group
el: Προσθέστε όσους(ες) απαντούν σε μια νέα ομάδα

en: Add respondent(s) to existing group(s)
el: Προσθέστε ανταποκρινόμενους στις ήδη υπάρχουσες ομάδες.

en: Add status rules, before configuring membership
el: Προσθήκη κανόνων Κατάστασης πριν τη ρύθμιση της Συνδρομής

en: Add to Group
el: Προσθήκη σε Ομάδα

en: Add to Group: %1
el: Προσθήκη στην Ομάδα: %1

en: Add to Household
el: Προσθήκη στην Οικογένεια

en: Add to Organization
el: Προσθήκη στον Οργανισμό

en: Add to Smart Group
el: Προσθήκη στην Έξυπνη Ομάδα

en: Add to a group
el: Προσθήκη σε μια ομάδα

en: Add website
el: Προσθήκη ιστότοπου

en: Add/remove association rules and configure settings. Also perform manual synchronization.
el: Προσθήκη/Διαγραφή κανόνων συνδυασμού και ρυθμίσεων. Εκτελέστε, επίσης, έναν χειροκίνητο συγχρονισμό.

en: Added
el: Προστέθηκε

en: Added '%1'
el: Προστέθηκε '%1'

en: Added At
el: Προστέθηκε σε

en: Added By
el: Προστέθηκε από τον/την

en: Added Contact to %1 | Added Contacts to %1
el[0]: Προστέθηκε η Επαφή στο %1
el[1]: Προστέθηκαν επαφές στο %1

en: Added Date
el: Ημερομηνία Προσθήκης

en: Added by
el: Προστέθηκε από τον/την

en: Added to Group
el: Προστέθηκε στην Ομάδα

en: Additional Contribution is required.
el: Απαιτείται πρόσθετη συνεισφορά

en: Additional Details
el: Πρόσθετες λεπτομέρειες

en: Additional Details:
el: Πρόσθετες Λεπτομέρειες:

en: Additional Fields
el: Πρόσθετα Πεδία

en: Additional Participant Email(s)
el: Email(s) Πρόσθετων συμμετεχόντων

en: Additional Reminder Days
el: Πρόσθετες ημέρες υπενθύμισης

en: Additional Text Color
el: Πρόσθετο χρώμα κειμένου

en: Additional message or instructions to include in confirmation email.
el: Πρόσθετο μήνυμα ή οδηγίες που θέλετε να συμπεριλαμβάνονται στο email επιβεβαίωσης.

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Address Deleted
el: Η Διεύθυνση Διαγράφηκε

en: Address Editing
el: Επεξεργασία Διεύθυνσης

en: Address Fields
el: Πεδία Διεύθυνσης

en: Address Format
el: Μορφή Διεύθυνσης

en: Address ID
el: ID Διεύθυνσης

en: Address Location Type
el: Τύπος Τοποθεσίας Διεύθυνσης

en: Address Name
el: Όνομα Διεύθυνσης

en: Address Settings
el: Ρυθμίσεις Διεύθυνσης

en: Address Standardization features require PHP version 5 or greater.
el: Τα χαρακτηριστικά Τυποποίησης Διευθύνσεων απαιτούν την έκδοση 5 της PHP ή μεγαλύτερης.

en: Address belongs to %1
el: Η Διεύθυνση ανήκει στον/στην %1

en: Address not found in USPS database.
el: Η Διεύθυνση δε βρέθηκε στη βάση δεδομένων της USPS.

en: Addressee
el: Αποδέκτης

en: Addressee - Custom
el: Παραλήπτης - Τροποποιημένο

en: Addresses
el: Διευθύνσεις

en: Adjust Pledge Payment Schedule
el: Προσαρμογή προγράμματος Δεσμευτικών Υποσχέσεων

en: Adjust Pledge Payment Schedule?
el: Να προσρμοσθεί το πρόγραμμα Δεσμευτικών Υποσχέσεων;

en: Adjust Total Pledge Amount
el: Προσαρμογή συνολικού ποσού Δεσμευτικών Υποσχέσεων

en: Adjust Total Pledge Amount?
el: Να προσρμοσθεί το συνολικό ποσό Δεσμευτικών Υποσχέσεων;

en: Admin
el: Διαχειριστής

en: Admin Assigned Only?
el: Έχει ανατεθεί μόνο στον Διαχειριστή;

en: Administer CiviCRM
el: Διαχείριση CiviCRM

en: Administration
el: Διαχείρηση

en: Administrator Only?
el: Μόνο για Διαχειριστή;

en: Advanced Filter
el: Προηγμένα Φίλτρα

en: Advanced Search
el: Προηγμένη Αναζήτηση

en: Advanced Search Options
el: Επιλογές Προηγμένης Αναζήτησης

en: Age
el: Ηλικία

en: Aggregate Amount
el: Συνολικό ποσό αθροιστικά

en: Aggregate Total Between $
el: Συνολικό Άθροισμα Μεταξύ $

en: Agreement
el: Συμφωνία

en: All
el: Όλα

en: All Activities
el: Όλες οι δραστηριότητες

en: All Cases With Recently Performed Activities
el: Όλες οι υποθέσεις με δραστηριότητες που διεξήχθησαν πρόσφατα

en: All Cases With Upcoming Activities
el: Όλες οι υποθέσεις με επερχόμενες δραστηριότητες

en: All Cases with Upcoming Activities
el: Όλες οι υποθέσεις με επερχόμενες Δραστηριότητες

en: All Contact Types
el: Όλοι οι Τύποι Επαφών

en: All Contacts
el: Όλες οι επαφές

en: All Custom Groups
el: Όλες οι προσαρμοσμένες ομάδες

en: All Events
el: Όλες οι εκδηλώσεις

en: All Groups
el: Όλες οι ομάδες

en: All Profiles
el: Όλα τα προφίλ

en: All Tags
el: Όλες οι ετικέτες

en: All contacts that have signed a CiviCampaign petition will be added to this group. The group will be created if it does not exist (it is required for email verification).
el: Όλες οι επαφές που έχουν υπογράψει την CiVi Καμπάνια θα προστεθούν σε αυτό το γκρουπ. Αν δεν υπάρχει το γκρουπ, θα δημιουργηθεί (είναι απαραίτητη η επιβεβαίωση του email)

en: All tables
el: Όλοι οι πίνακες

en: Allow Multiple Registrations
el: Να επιτρέπονται Πολλαπλές Εγγραφές

en: Allow Shared Email
el: Να επιτρέπεται ο διαμοιρασμός του email

en: Allow constituents to create their own personal fundraising pages linked to this contribution page.
el: Επιτρέψτε στους συντελεστές να δημιουργούν τις δικές τους προσωπικές σελίδες για προσέλκυση χρηματοδότησης, συνδεδεμένες με αυτή τη σελίδα συνεισφοράς.

en: Allow frequency intervals
el: Να επιτρέπονται διαστήματα συχνότητας

en: Allow individuals to contribute and / or signup for membership on behalf of an organization?
el: Να επιτρέπεται σε άτομα να κάνουν συνεισφορά και / ή εγγραφή για λογαριασμό μιας οργάνωσης;

en: Allow multiple registrations from the same email address requires a profile of type 'Individual'
el: Το να επιτρέπονται οι πολλαπλές εγγραφές από την ίδια διεύθυνση email, απαιτεί ένα προφίλ του τύπου "Ατομικός"

en: Allow other amounts
el: Να επιτρέπονται άλλα ποσά

en: Allow sharing through social media?
el: Να επιτρέπεται ο διαμοιρασμός στα Social Media;

en: Alphanumeric
el: Αλφαριθμητικό

en: Also Registered by this Participant
el: Έγινε, επίσης, εγγραφή από αυτόν τον συμμετέχοντα

en: Also include contacts where
el: Ακομα να συμπεριλάβεις επαφές οπου

en: Altered By
el: Τροποποιήθηκε Από

en: Alternative Payment Type
el: Εναλλακτικός τρόπος πληρωμής

en: Alternatively, you can use a price set.
el: Εναλλακτικά, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ένα Σετ τιμών.

en: Amount
el: Ποσό

en: Amount (%1)
el: Ποσό (%1)

en: Amount Before Tax:
el: Ποσό προ φόρου:

en: Amount Between
el: Ποσό Μεταξύ

en: Amount Granted
el: Χορηγούμενο ποσό

en: Amount Label
el: Ετικέτα ποσού

en: Amount Paid
el: Πληρωθέν Ποσό

en: Amount Requested
el: Ζητούμενο Ποσό

en: Amount Requested(orig. currency)
el: Ποσό που ζητήθηκε (αρχικό νόμισμα)

en: Amount Requested<br />(original currency)
el: Ποσό που ζητήθηκε<br />(αρχικό νόμισμα)

en: Amount Statistics
el: Στατιστικά Ποσών

en: Amount before Tax
el: Ποσό προ φόρου

en: Amount is required field.
el: Το Ποσό είναι ένα απαιτούμενο πεδίο.

en: Amounts
el: Ποσά

en: An email receipt has also been sent to %1
el: Μια απόδειξη  email έχει επίσης σταλεί στο %1

en: An email with event details has been sent to %1.
el: Στάλθηκε ένα email με τις λεπτομέρειες του συμβάντος στο %1

en: An error occurred while processing your request.
el: Συνέβη ένα σφάλμα κατά τη διάρκεια επεξεργασίας του αιτήματός σας.

en: An extension container has been defined with a blank URL.
el: Ορίσθηκε ένας περιέκτης επεκτάσεων με ένα κενό URL.

en: An extension container has been defined with a blank directory.
el: Ορίσθηκε ένας περιέκτης επεκτάσεων με έναν κενό κατάλογο.

en: Anonymous
el: Ανώνυμα

en: Another Address
el: Άλλη Διεύθυνση

en: Another search field
el: Ακόμα ένα πεδίο αναζήτησης

en: Any
el: Όλα

en: Any Role
el: Οποιοσδήποτε ρόλος

en: Api Key
el: Κλειδί API

en: App. Received Date - From
el: Ημερομ. παραλαβής έγκρισης - Από

en: Application Received
el: Η Αίτηση παρελήφθη

en: Application Recieved
el: Η αίτηση παρελήφθη

en: Application received date
el: Ημερομηνία παραλαβής αιτήσεως

en: Approval Needed
el: Χρειάζεται έγκριση

en: Approval Note
el: Σημείωση έγκρισης

en: Approval Req Text
el: Κείμενο για το Απαιτ. έγκριση

en: Approval Status
el: Κατάσταση Έγκρισης

en: Approval message
el: Μήνυμα έγκρισης

en: Approval required
el: Απαιτείται έγκριση

en: Approve
el: Έγκριση

en: Approve/Reject
el: Έγκριση/ Απόρριψη

en: Approve/Reject Mailing
el: Έγκριση/ Απόρριψη Μαζικής αποστολής μηνυμάτων

en: Approve/Reject Note
el: Σημείωση Έγκρισης/Απόρριψης

en: Approved By
el: Εγκρίθηκε απο

en: April
el: Απρίλιος

en: Apt.
el: Διαμέρισμα

en: Archive
el: Αρχείο

en: Archive Mailing
el: Αρχειοθέτηση μαζικής αποστολής μηνυμάτων

en: Archived
el: Αρχειοθετημένο

en: Are contributions of this type tax-deductible?
el: Οι συνεισφορές αυτού του τύπου εκπίπτουν από την φορολογία;

en: Are monies received into this account tax-deductible?
el: Τα χρήματα που μπαίνουν σε αυτό τον λογαριασμό εκπίπτουν από την φορολογία;

en: Are the access credentials correct?
el: Τα διαπιτευτήρια πρόσβασης είναι σωστά;

en: Are you sure you want to Import now
el: Είστε σίγουρος/η οτι θέλετε να Εισάγετε τώρα

en: Are you sure you want to archive this mailing?
el: Είστε σίγουρος/η ότι θέλετε να αρχειοθετήσετε αυτή τη μαζική αποστολή μηνυμάτων;

en: Are you sure you want to be removed from the mailing list(s) shown below:
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να αποχωρήστε από του καταλόγους ενημέρωσης:

en: Are you sure you want to cancel this mailing?
el: Είστε σίγουρος/η ότι θέλετε να ακυρώσετε αυτή τη μαζική αποστολή μηνυμάτων;

en: Are you sure you want to close:
el: Είστε σίγουροι πως θέλετε να κλείσετε:

en: Are you sure you want to continue?
el: Είστε σίγουροι πως θέλετε να συνεχίσετε;

en: Are you sure you want to delete Campaign Page '%1'?
el: Είστε βεβαιος ότι θέλετε να διαγράψετε τη Σελίδα Εκστρατείας '%1' ;

en: Are you sure you want to delete attached file.
el: Είστε σίγουροι οτι θέλετε να διαγράψετε το συνημμένο αρχείο;

en: Are you sure you want to delete attached file?
el: Είστε σίγουροι οτι θέλετε να διαγράψετε το συνημμένο αρχείο;

en: Are you sure you want to delete contact image.
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε την εικόνα της επαφής.

en: Are you sure you want to delete the group %1?
el: Είστε σίγουρος/η ότι θέλετε να διαγράψετε την ομάδα '%1';

en: Are you sure you want to delete the note '%1'?
el: Είστε σίγουρος/η ότι θέλετε να διαγράψετε τη σημείωση '%1';

en: Are you sure you want to delete the selected cases? This will move the case(s) and all associated activities to the Trash.
el: Είστε σίγουρος/η ότι θέλετε να διαγράψετε τις επιλεγμένες υποθέσεις; Αυτό θα μετακινήσει την υπόθεση(εις) και όλες τις συνδεδεμένες δραστηριότητες στον Κάλαθο.

en: Are you sure you want to delete the selected contact(s)?
el: Είστε σίγουρος/η ότι θέλετε να διαγράψετε την/τις επιλεγμένη/ες επαφή/ες;

en: Are you sure you want to delete the selected participations? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions and activity associated with these participations.
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε τις επιλεγμένες συμμετοχές; Αυτή η ενέργεια διαγραφής δεν μπορεί να αναιρεθεί και θα διαγράψει όλες τις συναλλαγές και την δραστηριότητα που συνδέονται με αυτές τις συμμετοχές.

en: Are you sure you want to delete this Campaign?
el: Είστε σίγουρος/η ότι θέλετε να διαγράψετε αυτή την Εκστρατεία;

en: Are you sure you want to delete this Contribution page?
el: Είστε σίγουρος/η ότι θέλετε να διαγράψετε αυτή τη Σελίδα συνεισφορών;

en: Are you sure you want to delete this address?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να διαγράψετε αυτή τη διεύθυνση;

en: Are you sure you want to delete this case role?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το ρόλο περίπτωσης;

en: Are you sure you want to delete this case?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να διαγράψετε την κατάσταση;

en: Are you sure you want to delete this mailing?
el: Είστε σίγουρος/η ότι θέλετε να διαγράψετε αυτή τη μαζική αποστολή μηνυμάτων;

en: Are you sure you want to delete this mapping?
el: Είστε σίγουρος/η οτι θέλετε να διαγράψετε αυτή την αντιστοίχιση;

en: Are you sure you want to delete this note?
el: Είστε σίγουρος/η οτι θέλετε να διαγράψετε αυτή τη σημείωση;

en: Are you sure you want to delete this record?
el: Είστε σίγουρος/η οτι θέλετε να διαγράψετε αυτή την εγγραφή;

en: Are you sure you want to delete:
el: Είστε σίγουρος/η ότι θέλετε να διαγράψετε:

en: Are you sure you want to disable this membership type?
el: Είστε σίγουρος/η οτι θέλετε να απενεργοποιήσετε αυτό το τύπο συνδρομής;

en: Are you sure you want to disable this relationship?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να απενεργοποιήσετε αυτή τη σχέση;

en: Are you sure you want to make a copy of this Contribution page?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να κάνετε ένα αντίγραφο για αυτή τη σελίδα Συνεισφορών;

en: Are you sure you want to re-open:
el: Είστε σίγουρος/η ότι θέλετε να ξανανοίξετε:

en: Are you sure you want to remove this product form this page?
el: Είστε σίγουρος/η πως θέλετε να διαγράψετε αυτό το προϊόν από αυτή τη σελίδα;

en: Are you sure you want to restore the selected cases? This operation will retrieve the case(s) and all associated activities from Trash.
el: Είστε σίγουρος/η ότι θέλετε να ανακτήσετε τις επιλεγμένες υποθέσεις; Αυτή η ενέργεια θα ανακτήσει την υπόθεση(εις) και όλες τις συνδεδεμένες δραστηριότητες από τον Κάλαθο.

en: Are you sure you want to resubscribe: %1 (%2)
el: Είστε σίγουρος/η ότι θέλετε να επανεγγραφείτε: %1 (%2)

en: Are you sure you want to set status to Cancelled for the selected participants?
el: Είστε σίγουροι πως θέλετε να ορίσετε την κατάσταση στο Διεγράφη για τους επιλεγμένους συμμετέχοντες;

en: Are you sure? This is a COMPLETED activity with the DATE in the FUTURE. Click Cancel to change the date / status. Otherwise, click OK to save.
el: Είστε σίγουρος/η; Αυτή είναι μια ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΕΝΗ δραστηριότητα με ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ. Κάντε κλικ στο Ακύρωση για να αλλάξετε την ημερομηνία/ κατάσταση. Αλλοιώς, κάντε κλικ στο OK για να αποθηκεύσετε.

en: Are you sure? This is a SCHEDULED activity with the DATE in the PAST. Click Cancel to change the date / status. Otherwise, click OK to save.
el: Είστε σίγουρος/η; Αυτή είναι μια ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΗ δραστηριότητα με ΠΕΡΡΑΣΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ. Κάντε κλικ στο Ακύρωση για να αλλάξετε την ημερομηνία/ κατάσταση.Αλοιώς, κάντε κλικ στο Ok για να αποθηκεύσετε.

en: Assign
el: Ανάθεση

en: Assign Account
el: Ανάθεση Λογαριασμού

en: Assign Transaction
el: Ανάθεση συναλλαγής

en: Assign Users to Roles
el: Αναθέστε τους Χρήστες σε Ρόλους

en: Assign a unique name to each of your mailings. Select a naming convention that will help keep your mailings organized and easy to find when you want to review and compare mailing results. For example, if you do a monthly general-interest newsletter - you might use the following naming convention:
el: Εκχώρηση ενός μοναδικού ονόματος σε κάθε μία από τις ταχυδρομήσεις σας. Επιλέξτε μία σύμβαση ονοματοδοσίας που θα σας βοηθήσει να κρατήσετε τις ταχυδρομήσεις σας οργανωμένες και εύκολα ανευρέσιμες όταν χρειάζεται να επανεξετέσετε και να συγκρίνετε τα αποτελέσματα της ταχυδρόμησης. Για παράδειγμα, αν κάνετε ένα μηνιαίο newsletter γενικού ενδιαφέροντος, μπορεί να χρησιμοποιήσετε την ακόλουθη σύμβαση ονοματοδοσίας:

en: Assign to Another Client
el: Αναθέστε σε άλλον πελάτη

en: Assign to Batch
el: Ανάθεση στη Παρτίδα

en: Assigned
el: Ανατέθηκε

en: Assigned Financial Accounts
el: Ανετέθησαν Οικονομικοί Λογαριασμοί

en: Assigned Total
el: Ανετέθη Σύνολο

en: Assigned Transactions
el: Συναλλαγές που ανατέθηκαν

en: Assigned to
el: Ανετέθη στον/στην

en: Assigned to Contact
el: Ανετέθη στην Επαφή

en: Association Rule
el: Κανόνας Συσχετισμού

en: At least one fee should be entered for your Discount Set. If you do not see the table to enter discount fees, click the "Add Discount Set to Fee Table" button.
el: Πρέπει να προστεθεί τουλάχιστον ένα ποσό στο δικό σας Σετ έκπτωσης. Αν δε βλέπετε τον πίνακα για να εισάγετε τα ποσά έκπτωσης, κάντε κλικ στο κουμπί "Προσθήκη Σετ έκπτωσης στον Πίνακα ποσών"

en: At least one payment option needs to be checked.
el: Πρέπει να τικάρετε τουλάχιστον μία επιλογή πληρωμής.

en: At least one recurring frequency option needs to be checked.
el: Πρέπει να τικάρετε τουλάχιστον μία επιλογή για επαναλαμβανόμενη συχνότητα.

en: Attach File
el: Επισύναψη Αρχείου

en: Attached File
el: Επισυναπτόμενο Αρχείο

en: Attachment(s)
el: Συνημμένο(α)

en: Attachment(s):
el: Συνημμένο(α):

en: Attachments
el: Συνημμένα

en: August
el: Αύγουστος

en: Auto
el: Αυτόματα

en: Auto Renew
el: Αυτόματη Ανανέωση

en: Auto Renew?
el: Αυτόματη ανανέωση;

en: Auto Responder
el: Σϋστημα Αυτόματης απάντησης

en: Auto-Generated
el: Δημιουργήθηκε αυτομάτως

en: Auto-Renew?
el: Αυτόματη ανανέωση;

en: Auto-renew
el: Αυτόματη ανανέωση

en: Auto-renew Option
el: Αυτόματη ανανέωση Επιλογής

en: Auto-renew?
el: Αυτόματη ανανέωση

en: Auto-renewal membership cancelled
el: Η Αυτόματη ανανέωση συνδρομής διεγράφη

en: Auto-respond to Replies?
el: Να δίνεται αυτόματη απάντηση στος απαντήσεις;

en: Auto-respond to replies
el: Αυτόματη απάντηση προς τις απαντήσεις

en: Automatic renewal of %1 membership cancelled.
el: Η αυτόματη ανανέωση %1 συνδρομής διεγράφη.

en: Automatic renewals are not supported by the currently available payment processors when the membership duration is greater than 1 year / 12 months.
el: Οι αυτόματες ανανεώσεις δεν υποστηρίζονται από τα παρόντα προγράμματα διαχείρισης πληρωμής, όταν η διάρκεια συνδρομής Μέλους υπερβαίνει το 1 έτος / τους 12 μήνες.

en: Automatically Generated
el: Δημιουργήθηκε αυτομάτως

en: Automatically email a membership confirmation and receipt to
el: Να αποσταλεί αυτόματα,  μέσω e-mail, μία επιβεβαίωση συνδρομής και μία απόδειξη στον/στην

en: Automatically email a membership confirmation and receipt to %1?
el: Να γίνει αυτόματη αποστολή email μίας επιβεβαίωσης της συνδρομής και της απόδειξης στον/στην %1;

en: Automatically email a receipt for this contribution to
el: Να γίνει αυτόματη αποστολή, μέσω email, μίας απόδειξης για τη συνεισφορά στον/στην

en: Automatically email a receipt for this contribution to %1?
el: Να γίνει αυτόματη αποστολή μίας απόδειξης μέσω email στον/στην %1;

en: Automatically email a receipt for this payment to
el: Να γίνεται αυτόματη αποστολή απόδειξης με email για αυτή την πληρωμή προς

en: Automatically email a receipt for this payment to %1?
el: Να γίνεται αυτόματη αποστολή απόδειξης με email για αυτή την πληρωμή προς τον/την  %1;

en: Available
el: Διαθέσιμο/η

en: Available Countries
el: Διαθέσιμες Χώρες

en: Available Currencies
el: Διαθέσιμα Νομίσματα

en: Available Languages
el: Διαθέσιμες Γλώσσες

en: Available for Dashboard?
el: Διαθέσιμο για Πίνακα Εργαλείων;

en: Average
el: Μέσος όρος

en: Avg Amount
el: Μέσο Ποσό

en: BCC Confirmation To
el: BCC Κρυφή κοινοποίηση Προς

en: BCC Receipt To
el: Τυφλή Κοινοποίηση ΒCC απόδειξης προς

en: Back to Activities
el: Επιστροφή στις Δραστηριότητες

en: Back to Activity
el: Επιστροφή στη Δραστηριότητα

en: Back to CiviMail
el: Επιστροφή στο Civi-Ταχυδρομείο

en: Back to Report
el: Επιστροφή στην Αναφορά

en: Background Color
el: Χρώμα στο υπόβαθρο

en: Backup Database
el: Αντίγραφο ασφαλείας βάσης δεδομένων

en: Backup Your Data:
el: Αντίγραφο Ασφαλείας των δεδομένων σας:

en: Balance
el: Υπόλοιπο

en: Balance Amount
el: Υπόλοιπο

en: Balance Due
el: Οφειλόμενο υπόλοιπο

en: Balance Owed
el: Οφειλόμενο υπόλοιπο

en: Bar
el: Μπάρα

en: Basic Contact Type
el: Βασικός Τύπος Επαφής

en: Batch
el: Παρτίδα

en: Batch Name
el: Όνομα Παρτίδας

en: Batch Profile Update for Membership
el: Μαζική ανανέωση Προφίλ για τα Μέλη

en: Batch Update
el: Μαζική Ενημέρωση

en: Batch Update Error
el: Σφάλμα μαζικής ενημέρωσης

en: Batch Update Members Via Profile
el: Μαζική ενημέρωση Μελών μέσω Προφίλ

en: Batch Update for Members
el: Μαζική ενημέρωση για Μέλη

en: Bcc Confirm
el: Επιβεβαίωση με Κρυφή κοινοποίηση Bcc

en: Before we can add your signature, you must validate your email address by clicking on the activation link in the confirmation e-mail. Sometimes our confirmation emails get flagged as spam and are moved to your bulk folder.
el: Πριν μπορέσουμε να προσθέσουμε την υπογραφή σας, πρέπει να επιβεβαιώσετε τη διεύθυνση για το email σας στον σύνδεσμο ενεργοποίησης που θα βρείτε μέσα στο email επιβεβαίωσης. Ενίοτε, τα email επιβεβαίωσης που στέλνουμε παίρνουν μια επισήμανση/flag ως ανεπιθύμητη αλληλογραφία και μετακινούνται στον αντίστοιχο φάκελλό σας.

en: Before we can add your signature, you must validate your email address by clicking on the activation link in the confirmation e-mail. Sometimes our confirmation emails get flagged as spam and are moved to your spam folder.
el: Πριν μπορέσουμε να προσθέσουμε την υπογραφή σας, πρέπει να επιβεβαιώσετε τη διεύθυνση του email σας στον σύνδεσμο ενεργοποίησης που θα βρείτε μέσα στο email επιβεβαίωσης. Ενίοτε, τα email επιβεβαίωσης που στέλνουμε παίρνουν μια επισήμανση/flag ως ανεπιθύμητη αλληλογραφία και μετακινούνται στον αντίστοιχο φάκελλό σας.

en: Begining Date
el: Ημερομηνία Έναρξης

en: Billing
el: Χρέωση

en: Billing Address
el: Διεύθυνση χρέωσης

en: Billing Address location
el: Τοποθεσία Διεύθυνσης Χρέωσης

en: Billing Mode
el: Λειτουργία χρέωσης

en: Billing Name and Address
el: Όνομα και Διεύθυνση Χρέωσης

en: Billing address required
el: Απαιτείται διεύθυνση χρέωσης

en: Billing details for your automatically renewed %1 membership have been updated.
el: Τα στοιχεία χρέωσης για την αυτόματη ανανέωση της %1 της συνδρομής σας έχουν ενημερωθεί.

en: Billing location for this contact
el: Διεύθυνση χρέωσης για αυτή την επαφή

en: Birth Date
el: Ημερομηνία Γέννησης

en: Birth Dates
el: Ημερομηνίες Γέννησης

en: Birth-Date
el: Ημερομηνία-Γέννησης

en: Birthdate
el: Ημερομ. γέννησης

en: Blank column at the Begining
el: Κενή στήλη στην αρχή

en: Blank column at the End
el: Κενή στήλη στο τέλος

en: Body
el: Σώμα

en: Body - HTML Format
el: Σώμα - Μορφή HTML

en: Body - TEXT Format
el: Σώμα - Μορφή Κειμένου/ TEXT

en: Body HTML
el: Σώμα HTML

en: Body Only
el: Μόνο Σώμα

en: Body and Subject
el: Σώμα και Θέμα

en: Border Color
el: Χρώμα περιθωρίου

en: Both
el: Και τα δύο

en: Bottom Margin
el: Κάτω Περιθώριο

en: Bounce Count
el: Αριθμός Επιστροφών

en: Bounce Reason
el: Αιτία επιστροφής

en: Bounce Type
el: Είδος επιστροφής

en: Bounced
el: Επέστρεψε πίσω

en: Bounces
el: Επιστροφές

en: Browse more events
el: Αναζήτηση περισσότερων συμβάντων

en: Browse/Upload Image
el: Προβολή/Αποστολή Εικόνας

en: Button Background Color
el: Χρώμα υπόβαθρου του κουμπιού

en: Button Title
el: Τίτλος Πλήκτρου

en: Button URL
el: URL Πλήκτρου

en: By %1
el: Ανα %1

en: By Contact Type
el: Ανα Είδος Επαφής

en: By Country
el: Ανα Χώρα

en: By Gender
el: Ανα φύλο

en: By Region
el: Ανα Περιοχή

en: By Relationship
el: Ανά συσχέτιση

en: By World Region
el: Ανα Παγκόσμια Περιοχή

en: By default, both methods get all events whose starting date is greater than or equal to the current date. However, you can modify this by passing additional parameters in the URL:
el: Από προεπιλογή, και οι δύο μέθοδοι παίρνουν όλα τα συμβάντα των οποίων η ημερομηνία έναρξης είναι μεταγενέστερη ή ίδια με την τρέχουσα ημερομηνία. Αυτό, πάντως, μπορείτε να το τροποποιήσετε, περνώντας πρόσθετες παραμέτρους στο URL:

en: Bypass email confirmation
el: Παράκαμψη επιβεβαίωσης email

en: CC Confirmation To
el: Να γίνει προωηση CC της επιβεβαίωσης στον/ στην

en: CC Receipt To
el: Κοινοποίηση CC απόδειξης προς

en: CMS User
el: Χρήστης του CMS

en: CMS User?
el: Χρήστης του CMS;

en: Campaign
el: Καμπάνια

en: Campaign %1 has been saved.
el: Η εκστρατεία %1 αποθηκεύθηκε.

en: Campaign Created By
el: Η καμπάνια δημιουργήθηκε από

en: Campaign Created Date
el: Ημερομηνία δημιουργίας εκστρατείας

en: Campaign Description
el: Περιγραφή Εκστρατείας

en: Campaign End Date
el: Ημερομηνία τέλους Εκστρατείας

en: Campaign Ends
el: Η εκστρατεία τελειώνει

en: Campaign Goals
el: Στόχοι Εκστρατείας

en: Campaign ID
el: ID Καμπάνιας

en: Campaign Modified By
el: Η καμπάνια τροποποιήθηκε από τον/την

en: Campaign Modified Date
el: Ημερομηνία τροποποίησης καμπάνιας.

en: Campaign Name
el: Όνομα Εκστρατείας

en: Campaign Start Date
el: Ημερομηνία έναρξης Εκστρατείας

en: Campaign Title
el: Τίτλος Καμπάνιας

en: Campaign ended on %1
el: Η Εκστρατεία έληξε στις %1

en: Campaign ends on %1
el: Η Εκστρατεία λήγει στις %1

en: Campaign has been deleted.
el: Η εκστρατεία διεγράφη.

en: Campaign is ongoing
el: Η Εκστρατεία είναι τρεχόντως ενεργή

en: Campaign starts on %1
el: Η Εκστρατεία αρχίζει στις %1

en: Campaigns %1
el: Εκστρατείες %1

en: Can I access/create InnoDB tables in the database?
el: Μπορώ να έχω πρόσβαση/δημιουργήσω πίνακες InnoDB στη βάση δεδομένων;

en: Can I access/create the database?
el: Μπορώ να έχω πρόσβαση/δημιουργήσω τη βάση δεδομένων;

en: Can I create temporary tables in the database?
el: Μπορώ να δημιουργήσω προσωρινούς πίνακες στη βάση δεδομένων;

en: Can the 'owner' of a Personal Campaign Page use the Tell-a-Friend function to send emails to people inviting them to visit their page and make a contribution? NOTE: Tell a Friend emails will automatically include a link to the sender's campaign page.
el: Μπορεί ο 'ιδιοκτήτης' της σελίδας προσωπικής εκστρατείας να χρησιμοποιεί τη λειτουργία Πες-το-σε-έναν-φίλο για να στέλνει e-mails σε ανθρώπους και να τους προσκαλεί να επισκεφθούν τη σελίδα του και να κάνουν μια συνεισφορά; ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Τα e-mails του Πες-το-σε-έναν-φίλο θα περιλαμβάνουν αυτομάτως έναν σύνδεσμο προς τη σελίδα εκστρατείας του αποστολέα.

en: Can they also set an interval (e.g. every '3' months)?
el: Μπορούν επίσης να ορίσουν ένα διάστημα (π.χ. κάθε '3' μήνες);

en: Can users also set an interval (e.g. every '3' months)?
el: Μπορούν οι χρήστες να ορίσουν και ένα διάστημα (π.χ. κάθε '3' μήνες);

en: Can't find the a MySQL server on '%1'.
el: Δεν μπορεί να βρεθεί ο διακομιστής MySQL στο '%1'.

en: Can't set default option for an unchecked membership type.
el: Δε γίνεται να ορισθεί ως προρυθμισμένη επιλογή για έναν άγνωστο τύπο συνδρομής μέλους.

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Cancel Auto Renew Subscription
el: Διαγραφή αυτόματης ανανέωσης συνδρομής

en: Cancel Auto-renewal
el: Διαγραφή αυτόματης ανανέωσης

en: Cancel Automatic Membership Renewal
el: Διαγραφή της Αυτόματης ανανέωσης συνδρομής

en: Cancel Date
el: Ακύρωση Ημερομηνίας

en: Cancel Mailing
el: Διαγραφή Μαζικής αποστολής μηνυμάτων

en: Cancel Reason
el: Διαγραφή αιτίας

en: Cancel Registration
el: Διαγραφή Εγγραφής

en: Cancel Related Membership
el: Ακύρωση συσχετιζόμενης συνδρομής

en: Cancellation / Refund Reason
el: Αιτία Διαγραφής / Επιστροφής χρημάτων

en: Cancellation Date
el: Ημερομηνία Ακύρωσης

en: Cancellation Reason
el: Αιτία Ακύρωσης

en: Cancellation or Refund Information
el: Πληροφορίες διαγραφής ή Επιστροφής χρημάτων.

en: Cancelled
el: Ακυρώθηκε

en: Cancelled / Refunded Date
el: Ημερομηνία διαγραφής / επιστροφής χρημάτων

en: Cancelled Date
el: Η ημερομηνία ακυρώθηκε

en: Cannot
el: Δεν μπορεί

en: Cannot Delete
el: Δεν μπορεί να διαγραφεί

en: Cannot find participant ID
el: Αδυναμία εύρεσης κωδικού iD Συμμετέχοντος

en: Cannot have same mail in Include mailing(s) and Exclude mailing(s).
el: Δεν μπορεί να υπάρχει το ίδιο email στο Συμπεριλάβετε αυτή την Μαζική αποστολή μηνύματος(άτων) και στο Αποκλείστε την Μαζική αποστολή μηνύματος(άτων).

en: Cannot uninstall this extension - there is at least one payment processor using the payment processor type provided by it.
el: Δεν μπορεί να γίνει η απεγκατάσταση της προσθήκης-υπάρχει τουλάχιστον ένας επεξεργαστή πληρωμών που χρησιμοποιεί τον τύπο πληρωμών της προσθήκης

en: Capacity
el: Χωρητικότητα

en: Card reported lost or stolen. This incident will be reported.
el: Η κάρτα έχει αναφερθεί χαμένη ή κλεμμένη. Αυτό το συμβάν θα αναφερθεί.

en: Case
el: Υπόθεση

en: Case %1 All Cases
el: Υπόθεση %1 Όλες οι Υποθέσεις

en: Case %1 My Cases
el: Υπόθεση %1 Οι Υποθέσεις μου

en: Case %1 copied from contact id %2 to contact id %3 via merge. New Case ID is %4.
el: Η Υπόθεση %1 αντιγράφτηκε από την επαφή %2 στην επαφή %3 μέσω διαδικασίας συγχώνευσης. Η νέα Υπόθεση είναι %4.

en: Case %1 merged into case %2
el: Η υπόθεση %1 συγχωνεύθηκε με την υπόθεση %2

en: Case %1 reassigned client from %2 to %3. New Case ID is %4.
el: Στην Υπόθεση %1 ο πελάτης ανετέθη εκ νέου από το %2 στο %3. Ο νέος Κωδικός Υπόθεσης είναι %4.

en: Case Activities
el: Δραστηριότητες υπόθεσης

en: Case Activity
el: Δραστηριότητα υπόθεσης

en: Case Deleted
el: Η υπόθεση διεγράφη

en: Case Deleted?
el: Η υπόθεση διεγράφη?

en: Case End
el: Τέλος υπόθεσης

en: Case End Date
el: Ημερομηνία λήξης Υπόθεσης

en: Case ID
el: Κωδικός ID Υπόθεσης

en: Case Id not found.
el: Ο Κωδικός Υπόθεσης δεν βρέθηκε.

en: Case Role
el: Ρόλος υπόθεσης

en: Case Role has been deleted successfully.
el: Αρχείο για την υπόθεση

en: Case Roles
el: Ρόλοι υπόθεσης

en: Case Search
el: Αναζήτηση υποθέσεως

en: Case Start
el: Έναρξη υπόθεσης

en: Case Start Date
el: Ημερομηνία έναρξης Υπόθεσης

en: Case Start Date changed successfully.
el: Η ημερομηνία έναρξης της υπόθεσης άλλαξε επιτυχώς.

en: Case Status changed successfully.
el: Η κατάσταση της υπόθεσης άλλαξε επιτυχώς.

en: Case Subject
el: Θέμα Υπόθεσης

en: Case Subject %1 '%2'
el: Θέμα υποθέσεως %1 '%2'

en: Case Summary
el: Περίληψη υπόθεσης

en: Case Tag(s)
el: Ετικέτα(ες) υπόθεσης(εων)

en: Case Tags
el: Ετικέτες υπόθεσης

en: Case Tags %1
el: Ετικέτες υπόθεσης %1

en: Case Type Definition
el: Ορισμός κατάστασης

en: Case Type Description
el: Περιγραφή κατάστασης

en: Case Type Is Active
el: Η κατάσταση είναι ενεργή

en: Case Type Is Reserved
el: Η κατάσταση έχει διατηρηθεί

en: Case Type Name
el: Όνομα κατάστασης

en: Case Type Title
el: Τίτλος κατάστασης

en: Case Type changed successfully.
el: Ο τύπος υπόθεσης άλλαξε επιτυχώς.

en: Case is in the Trash
el: Η υπόθεση είναι στον κάλαθο αχρήστων

en: Case opened successfully.
el: Η υπόθεση άνοιξε επιτυχώς.

en: Case status changed from %1 to %2
el: Η κατάσταση της υπόθεσης άλλαξε από το %1 στο %2

en: Case type changed from %1 to %2
el: Η κατάσταση άλλαξε από %1 σε %2

en: Cases
el: Υποθέσεις

en: Cases Only
el: Υποθέσεις μόνο

en: Cases?
el: Υποθέσεις;

en: Category
el: Κατηγορία

en: Cc Confirm
el: Προώθηση CC επιβεβαίωσης

en: Center
el: Κέντρο

en: Centimeters
el: Εκατοστά

en: Change Billing Details
el: Αλλαγή λεπτομερειών χρέωσης

en: Change Log
el: Αρχείο Αλλαγών

en: Change Log:
el: Αρχείο Αλλαγών:

en: Change Membership Status
el: Αλλαγή Κατάσταση Συνδρομής

en: Change Membership Status.
el: Αλλαγή Κατάστασης Συνδρομής.

en: Change Participant Status
el: Αλλαγή κατάστασης συμμετεχόντων

en: Change case start date (creates activity record)
el: Αλλαγή αρχικής ημερομηνίας κατάστασης (δημιουργεί φάκελο κινητικότητας)

en: Change case status (creates activity record)
el: Αλλαγή κατάστασης υπόθεσης (δημιουργεί αρχείο καταγραφής δραστηριότητας)

en: Change case type (creates activity record)
el: Αλλαγή τύπου υπόθεσης (δημιουργεί αρχείο καταγραφής δραστηριότητας)

en: Change language
el: Αλλαγή γλώσσας

en: Changes Not Saved.
el: Οι αλλαγές δεν αποθηκεύτηκαν.

en: Changes Saved
el: Οι Αλλαγές Αποθηκεύθηκαν

en: Chart
el: Διάγραμμα

en: Check No.
el: Αριθμός Επιταγής

en: Check Requirements and Install CiviCRM
el: Δείτε τις απαιτήσεις και Εγκαταστείστε το CiviCRM

en: Check for Matching Contact(s)
el: Έλεγχος για επαφή(ες) που ταιριάζουν

en: Check for Similar Contacts
el: Έλεγχος για παρόμοιες επαφές

en: Check this box if the first row of your file consists of field names (Example: 'Contact ID', 'Amount').
el: Επιλέξτε αυτό το κουτί αν η πρώτη γραμμή του αρχείου σας αποτελείται από ονόματα πεδίων (Παράδειγμα: 'Κωδικός ID Επαφής', 'Ποσό').

en: Check this box if this status is for use by administrative staff only. If checked, this status is never automatically assigned by CiviMember. It is assigned to a contact's Membership by checking the <strong>Status Override</strong> flag when adding or editing the Membership record. Start and End Event settings are ignored for Administrator statuses. EXAMPLE: This setting can be useful for special case statuses like 'Non-expiring', 'Barred' or 'Expelled', etc.
el: Τσεκάρετε αυτό το κουτί αν αυτή η κατάσταση είναι προς χρήση μόνον από την Ομάδα Διαχείρισης. Αν το τσεκάρετε, το Civi-Μέλος δεν αναθέτει ποτέ αυτή την κατάσταση με αυτόματο τρόπο. Ανατίθεται σε μια Συνδρομή του Μέλους τσεκάροντας το flag <strong>Παράκαμψη Κατάστασης</strong> όταν κάνετε προσθήκη ή επεξεργασία του αρχείου Συνδρομής. Οι ρυθμίσεις για Έναρξη και Τέλος Συμβάντος αγνοούνται για τις Καταστάσεις των Διαχειριστών. ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ: Αυτή η ρύθμιση μπορεί να είναι χρήσιμη για καταστάσεις ειδικών περιπτώσεων όπως 'Μη-εκπνέουσα', 'Απαγορευμένος' ή 'Αποβληθείς', κλπ.

en: Check this box if you are including both Membership Signup/Renewal AND a Contribution Amount section, AND you want the membership fee to be charged separately from any additional contribution amount.
el: Τσεκάρετε αυτό το κουτί αν συμπεριλαμβάνετε ταυτοχόνως μία Εγγραφή/ Ανανέωση συνδρομής ΚΑΙ μια ενότητα με το Ποσό Συνεισφοράς, ΚΑΙ θέλετε το ποσό της συνδρομής να χρεώνεται χωριστά από οποιοδήποτε ποσό συνεισφοράς.

en: Check this box if you are including both Membership Signup/Renewal AND a Contribution Amount section, AND you want the membership fee to be handled as a separate transaction.
el: Τσεκάρετε αυτό το κουτί αν συμπεριλαμβάνετε αμφότερες και τις δύο ενότητες, μία για την Εγγραφή συνδρομής/ Ανανέωση ΚΑΙ μία με το Ποσό συνεισφοράς, ΚΑΙ θέλετε, επίσης, να γίνεται η διαχείριση του ποσού συνδρομής ως χωριστή συναλλαγή.

en: Check this box if you want to give users the option to make recurring contributions. This feature requires that you use a payment processor which supports recurring billing / subscriptions functionality.
el: Τικάρετε αυτό το κουτί αν θέλετε να δώσετε στους χρήστες τη δυνατότητα να κάνουν επαναλαμβανόμενες συνεισφορές. Αυτό το χαρακτηριστικό απαιτεί να χρησιμοποιείτε έναν επεξεργαστή πληρωμών που να υποστηρίζει λειτουργίες επαναλαμβανόμενης χρέωσης / συνεισφορών.

en: Check this box if you want to give users the option to submit payment offline (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
el: Τσεκάρετε αυτό το κουτάκι αν θέλετε να δώσετε στους χρήστες την επιλογή να κάνουν πληρωμή χωρίς σύνδεση/offline  (π.χ. ταχυδρομώντας μια επιταγή, χρησιμοποιώντας μια πιστωτική κάρτα, κλπ.).

en: Check this box to allow users to register themselves AND additional participants for an event. When this feature is enabled, users have the option to specify the number of additional participants they are registering for. If this is a paid event, they can select a different event fees for each participant - and will be charged the total of those fees. If a profile is included - they will complete the profile information for each participant.
el: Τικάρετε αυτό τοι κουτάκι για να επιτρέπετε στους χρήστες να κάνουν μόνοι τους εγγραφή ΑΛΛΑ ΚΑΙ να εγγράφουν πρόσθετους συμμετέχοντες για ένα συμβάν. Όταν ενεργοποιηθεί αυτό το συστατικό, οι χρήστες έχουν την επιλογή να ορίσουν τον αριθμό των πρόσθετων συμμετεχόντων για τους οποίους κάνουν εγγραφή. Αν αυτό είναι ένα επί πληρωμή συμβάν, μπορούν να επιλέγουν διαφορετικά ποσά συμμετοχής για τον κάθε συμμετέχοντα - και θα χρεωθούν το σύνολο για εκείνα τα ποσά. Αν περιλαμβάνεται ένα προφίλ - θα συμπληρώσουν τις πληροφορίες προφίλ για τον κάθε συμμετέχοντα.

en: Check this box to enter or update payment information. You will also be able to generate a customized receipt.
el: Τσεκάρετε αυτό το κουτί για να εισάγετε, ή για να ενημερώσετε, πληροφορίες πληρωμής. Θα μπορείτε, επίσης, να δημιουργήσετε ένα προσαρμοσμένο σενάριο ενεργειών/ script.

en: Check this box to enter payment information. You will also be able to generate a customized receipt.
el: Επιλέξτε αυτό το κουτί για να εισάγετε τα στοιχεία πληρωμής. Επίσης, υπάρχει η δυνατότητα δημιουργίας προσαρμοσμένης απόδειξης.

en: Checkout with Google
el: Πληρωμή με το Google

en: Checkout with PayPal
el: Πληρωμή με το PayPal

en: Cheque #
el: Αριθμ. Επιταγής #

en: Child Group
el: Υιική Ομάδα

en: Child of
el: Υιος του

en: Choose Data Source
el: Επιλέξτε Πηγή Δεδομένων

en: Choose Date Range
el: Επιλέξτε Περίοδο Ημερομηνιών

en: Choose Location
el: Επιλέξτε τοποθεσία

en: Choose Recipient(s)
el: Επιλογή Παραλήπτη(ων)

en: Choose country first
el: Επιλέξτε χώρα πρώτα

en: Choose price set
el: Επιλογή σετ τιμής

en: Choose the method by which this transaction was paid.
el: Επιλέξτε τη μέθοδο που πληρώθηκε αυτή η συναλλαγή.

en: Choose where to link this field
el: Επιλέξτε με τι θα συνδεθεί αυτό το πεδίο

en: City
el: Πόλη

en: City / Suburb
el: Πόλη / Προάστιο

en: CiviCRM Activities
el: Δραστηριότητες CiviCRM

en: CiviCRM Activity
el: Δραστηριότητα CiviCRM

en: CiviCRM Activity Search
el: Αναζήτηση δραστηριότητας CiviCRM

en: CiviCRM Address
el: Διεύθυνση CiviCRM

en: CiviCRM Case Search
el: Αναζήτηση Υπόθεσης CiviCRM

en: CiviCRM Contact
el: Επαφή CiviCRM

en: CiviCRM Contact Dashboard
el: Πίνακας Eλέγχου Επαφών του CiviCRM

en: CiviCRM Contact ID
el: Κωδικός ID Επαφής CiviCRM

en: CiviCRM Contact Listing
el: Λίστα Επαφών CiviCRM

en: CiviCRM Contact Search
el: Αναζήτηση Επαφών

en: CiviCRM Contacts
el: Επαφές CiviCRM

en: CiviCRM Contribution Engine
el: CiviCRM Μηχανή συνεισφορών

en: CiviCRM Create New Record
el: CiviCRM Δημιουργία Νέας Εγγραφής

en: CiviCRM Database Details
el: Λεπτομέρειες Βάσης Δεδομένων CiviCRM

en: CiviCRM Database Settings
el: Ρυθμίσεις Βάσης Δεδομένων CiviCRM

en: CiviCRM Event Engine
el: CiviCRM Μηχανή Συμβάντων

en: CiviCRM Event Search
el: CiviCRM Αναζήτηση συμβάντων

en: CiviCRM Group
el: Ομάδα CiviCRM

en: CiviCRM Groups
el: Ομάδες CiviCRM

en: CiviCRM Home
el: Αρχική Σελίδα CiviCRM

en: CiviCRM Installed
el: Το CiviCRM Εγκαταστάθηκε

en: CiviCRM Locations
el: Τοποθεσίες CiviCRM

en: CiviCRM Member
el: Μέλος CiviCRM

en: CiviCRM Memberships
el: Συνδρομή Μέλους CiviCRM

en: CiviCRM Participants
el: Συμμετέχοντες CiviCRM

en: CiviCRM Profile Field
el: Προφίλ Πεδίου CiviCRM

en: CiviCRM Profile Group
el: Προφίλ Ομάδας CiviCRM

en: CiviCRM Upgrade Tasks
el: Εργασίες Αναβάθμισης CiviCRM

en: CiviCRM contact not found for %mail
el: επαφή CiviCRM δεν βρέθηκε για %mail

en: CiviCRM has been successfully installed
el: Το CiviCRM εγκαταστάθηκε επιτυχώς

en: CiviCRM has been translated to many languages, thanks to its community of translators. By selecting another language, the installer may be available in that language. The initial configuration of the basic data will also be set to that language (ex: individual prefixes, suffixes, activity types, etc.). <a href="%1">Learn more about using CiviCRM in other languages.</a>
el: Το CiviCRM έχει μεταφραστεί σε πολλές γλώσσες, χάρη στη κοινότητα των μεταφραστών του. Επιλέγοντας μια άλλη γλώσσα, ο installer μπορεί να είναι διαθέσιμος σε εκείνη τη γλώσσα. Οι αρχικές ρυθμίσεις βασικών δεδομένων θα οριστούν στην επιλεγμένη γλώσσα (πχ. προθέματα, επιθέματα, τύποι δραστηριοτήτων κτλ.)<a href="%1">Μάθετε περισσότερα για τη χρήση του CiviCRM σε άλλες γλώσσες.</a>

en: CiviCRM stores its content in a MySQL database. Please provide the username and password to connect to the server here.  If this account has permission to create databases, then we will create the database for you; otherwise, you must give the name of a database that already exists.
el: Το CiviCRM αποθηκεύει τα περιεχόμενα του σε μία MySQL Βάση Δεδομένων. Παρακαλώ εισάγετε το όνομα χρήστη και το συνθηματικό για να συνδεθείτε με το διακομιστή εδώ. Εαν αυτός ο λογαριασμός έχει άδεια για να δημιουργεί βάσεις δεδομένων, τότε θα τη δημιουργήσουμε εμείς για εσάς, ειδάλλως θα πρέπει να δώσετε εσείς το όνομα μιας βάσης δεδομένων που υπάρχει ήδη.

en: CiviCampaign
el: Civi-Εκστρατεία

en: CiviCampaign Component Settings
el: CiVi Καμπάνια ρυθμίσεις περιεχομένου

en: CiviCase Dashboard
el: Πίνακας ελέγχου του Civi-Υπόθεση

en: CiviCase Engine
el: Μηχανή του Civi-Υπόθεση

en: CiviCase Setup documentation
el: CiviCase Τεκμηρίωση ρύθμισης

en: CiviContribute
el: Civi-Συνεισφορά

en: CiviEvent
el: Civi-Συμβάν

en: CiviEvent Component Settings
el: Ρυθμίσεις περιεχομένου CiVi εκδήλωσης

en: CiviEvent Dashboard
el: Civi-Συμβάν Πίνακας ελέγχου

en: CiviEvent allows you to create customized page(s) for constituents to learn about events and optionally register online. You can create <a href='%1'><strong>new events</strong></a> and <a href='%2'><strong>manage existing events</strong></a>.
el: Το Civi-Συμβάν σας επιτρέπει να δημιουργείτε παραμετροποιημένη σελίδα(ες) για τους συντελεστές, σχετικά με τα συμβάντα/ εκδηλώσεις και, κατ'επιλογήν, να κάνουν εγγραφή online. Μπορείτε να δημιουργήσετε <a href='%1'><strong>νέα συμβάντα</strong></a> και <a href='%2'><strong>να διαχειρισθείτε τα ήδη υπάρχοντα συμβάντα</strong></a>.

en: CiviEvent also creates an RSS 2.0 formatted feed which can be subscribed to people using RSS readers and can be displayed in most modern browsers. The RSS Feed URL for CiviEvent on this site:
el: Το CiviCRM δημιουργεί επίσης και μία Ροή ειδήσεων/ feed σε μορφή RSS 2.0, στην οποία μπορούν να εγγραφού όσοι χρησιμοποιούν προγράμματα ανάγνωσης RSS και η Ροή μπορεί να εμφανισθεί στους περισσότερους σύγχρονους φυλλομετρητές/ browsers. Το URL για την Ροή ειδήσεων/ feed με RSS για το Civi-Συμβάν σε αυτή την ιστοσελίδα:

en: CiviEvent provides a page which lists your current and future public events in a table layout for display in a browser. Point people to this page using the following URL:
el: Το CiviCRM προσφέρει μια σελίδα που παραθέτει σε λίστα τις τρέχουσες και τις μελλοντικές σας εκδηλώσεις/ συμβάντα, σε διάταξη πίνακα, για να εμφανίζεται σε έναν φυλλομετρητή/ browser. Παραπέμψτε τον κόσμο σας σε αυτή τη σελίδα, χρησιμοποιώντας το εξής URL:

en: CiviGrant
el: Civi-Χορηγία

en: CiviGroup Roles Sync
el: Συγχρονισμός Ρόλων CiviGroup

en: CiviMail Component Settings
el: CiViMail ρυθμίσεις περιεχομένου

en: CiviMail Mailings
el: Μαζικές αποστολές μηνυμάτων Civi-Ταχυδρομείου

en: CiviMail Report: %1
el: Αναφορά Civi-Ταχυδρομείο: %1

en: CiviMail will not send an empty mail body, Skipping: %1
el: Το CiviCRM δεν θα στείλλει ένα email με κενό σώμα, Παρακάμπτοντας: %1

en: CiviMail will not send email to a non-existent contact: %1
el: Το CiviCRM δεν θα στείλλει email σε μια ανύπαρκτη επαφή: %1

en: CiviMember
el: Civi-Μέλος

en: CiviMember Component Settings
el: Ρυθμίσεις συστατικών του CiviMember

en: CiviPledge
el: Civi-Δεσμευτική-Υπόσχεση

en: CiviReport
el: Civi-Αναφορά

en: Class
el: Κλάση

en: Class Name
el: Όνομα Κατηγορίας

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Clear all search criteria
el: Καθαρισμός όλων των Κριτηρίων Αναζήτησης

en: Clear search
el: Καθαρισμός αναζήτησης

en: Click 'Delete' if you want to continue.
el: Κάντε Κλικ στη 'Διαγραφή' αν θέλετε να συνεχίσετε.

en: Click 'Import Now' if you are ready to proceed.
el: Πατήστε 'Εισαγωγή Τώρα' εαν είστε έτοιμοι να συνεχίσετε.

en: Click <a %1>Add Membership</a> to record a new membership.
el: Κάντε κλικ στη <a %1>Προσθήκη Συνδρομής</a> για να καταγράψετε μια νέα συνδρομή.

en: Click <a id='quickconfig' href='#'>here</a> if you want to configure the Regular Fees below as part of a Price Set, with the added flexibility and complexity that entails.
el: Κάντε κλικ <a id='quickconfig' href='#'>εδώ</a> αν θέλετε να ρυθμίσετε το παρακάτω Κανονικό Ποσό ως μέρος ενός Σετ τιμών, με την πρόσθετη ευελιξία και συνθετότητα που συνεπάγεται.

en: Click <strong>Update Participant(s)</strong> below to save all your changes.
el: Κάντε κλικ στο <strong>Ενημέρωση Συμμετέχοντος(όντων)</strong> πιο κάτω, για να αποθηκεύσετε όλες τις αλλαγές σας.

en: Click Delete to move this &quot;%1&quot; activity to the Trash.
el: Κάντε κλικ στο Διαγραφή για να μετακινήσετε αυτή την &quot;%1&quot; δραστηριότητα στον Κάλαθο αχρήστων.

en: Click Delete to move this case and all associated activities to the Trash.
el: Κάντε κλικ στο Διαγραφή για να μετακινήσετε αυτή την υπόθεση και όλες τις συνδεόμενες δραστηριότητες στον Κάλαθο αχρήστων.

en: Click OK to override and update expected values.
el: Κάντε κλικ στο OK για να παρακάμψετε και για να ενημερώσετε τις αναμενόμενες τιμές.

en: Click Restore to retrieve this &quot;%1&quot; activity from the Trash.
el: Κάντε κλικ στο Ανάκτηση για να ανακτήσετε αυτή την &quot;%1&quot; δραστηριότητα από τον Κάλαθο αχρήστων.

en: Click Restore to retrieve this case and all associated activities from the Trash.
el: Κάντε κλικ στο Ανάκτηση για να ανακτήσετε αυτή την υπόθεση και όλες τις συνδεόμενες δραστηριότητες από τον Κάλαθο.

en: Click here to register a different person for this event.
el: Κάντε κλικ εδώ για να κάνετε εγγραφή σε ένα διαφορετικό άτομο για το συμβάν αυτό.

en: Click on the activity subject for more information.
el: Κάντε κλικ στο όνομα δραστηριότητας για περισσότερες πληροφορίες.

en: Click on the event name for more information.
el: Κάντε κλικ στο όνομα συμβάντος για περισσότερες πληροφορίες.

en: Click the 'Continue' action to resume working on it.
el: Κάντε κλικ στο 'Συνέχεια' για να συνεχίσετε και πάλι τη δουλειά σας με αυτό.

en: Click the <strong>%2</strong> button to go to %1, where you will select your payment method and complete the contribution.
el: Κάντε κλικ στο κουμπί <strong>%2</strong> για να μεταβείτε στο %1, όπου θα επιλέξετε την μέθοδο πληρωμής σας και ολοκληρώστε τη συνεισφορά.

en: Click the Google Checkout button to continue.
el: Πιέστε το κουμπί Google Checkout για να συνεχίσετε.

en: Click the PayPal button to continue.
el: Πιέστε το κουμπί PayPal για να συνεχίσετε.

en: Clicked
el: Έχουν κλικαριστεί

en: Clicks
el: Κλικ

en: Client
el: Πελάτης

en: Client Name or Email
el: Όνομα πελάτη ή

en: Client Relationship
el: Συσχέτιση πελάτη

en: Client contact does not exist: %1
el: Η επαφή πελάτη δεν υπάρχει: %1

en: Clients:
el: Πελάτες:

en: Close & Export Batch
el: Κλείσιμο & Εξαγωγή Παρτίδας

en: Close Batch
el: Κλείσιμο παρτίδας

en: Color About Link
el: Χρώμα συνδέσμου Περί

en: Color Bar
el: Χρωματική μπάρα

en: Color Bg
el: Φόντο Χρώματος

en: Color Button
el: Χρώμα κουμπιού

en: Color Homepage Link
el: Χρώμα συνδέσμου για Αρχικη σελίδα

en: Color Main
el: Κύριο Χρώμα

en: Color Main Bg
el: Φόντο Κύριου Χρώματος

en: Color Main Text
el: Χρώμα Κυρίως κειμένου

en: Color Title
el: Χρώμα τίτλου

en: Column
el: Στήλη

en: Column Headers
el: Κεφαλίδες Στήλων

en: Column Names
el: Ονόματα Στηλών

en: Column No
el: Αριθμός Στήλης

en: Column Number
el: Αριθμός Στήλης

en: Columns
el: Στήλες

en: Command parameters
el: Παράμετροι εντολών

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Communication Preferences
el: Προτιμήσεις Επικοινωνίας

en: Communications
el: Επικοινωνίες

en: Complete Date
el: Πλήρης Ημερομηνία

en: Complete Date and Time
el: Πλήρης Ημερομηνία και Ώρα

en: Complete Description
el: Πλήρης περιγραφή

en: Complete OR Partial Email
el: Πλήρες Ή Μερικό Email

en: Complete OR Partial Name
el: Πλήρες Ή Μερικό Όνομα

en: Complete OR partial Event name.
el: Πλήρες Ή Μερικό όνομα συμβάντος

en: Complete OR partial batch name.
el: Πλήρες Ή Μερικό όνομα παρτίδας.

en: Complete OR partial group name.
el: Πλήρες Ή μερικό όνομα ομάδας.

en: Completed
el: Ολοκληρωμένο

en: Completed Date
el: Ημερομηνία Ολοκλήρωσης

en: Component Name
el: Όνομα συστατικού

en: Component Type
el: Τύπος συστατικού

en: Component is invalid
el: Αυτό το συστατικό δεν είναι έγκυρο

en: Components
el: Συστατικά

en: Configuration Checklist
el: Λίστα Ελέγχου Παραμετροποίησης

en: Configuration file could not be retrieved for case type = '%1' %2.
el: Δεν ήταν δυνατή η ανεύρεση του αρχείου ρυθμίσεων για τον τύπο υπόθεσης = '%1' %2.

en: Configure
el: Ρύθμιση

en: Configure Event
el: Ρύθμιση Συμβάντος

en: Configure Page - %1
el: Ρύθμιση σελίδας - %1

en: Configure Survey
el: Παραμετροποίηση Έρευνας

en: Configure Survey - %1
el: Παραμετροποίηση Έρευνας - %1

en: Configure Widget
el: Ρύθμιση widget

en: Configure this event
el: Ρύθμιση αυτού του Συμβάντος

en: Configure this event.
el: Ρύθμιση αυτού του συμβάντος.

en: Confirm Action
el: Επιβεβαίωση Ενέργειας

en: Confirm Changes
el: Επιβεβαίωση αλλαγών

en: Confirm Contribution
el: Επιβεβαίωση συνεισφοράς

en: Confirm From Email
el: Επιβεβαίωση με email

en: Confirm From Name
el: Επιβεβαίωση με Όνομα

en: Confirm Group Delete
el: Επιβεβαίωση Διαγραφής Ομάδας

en: Confirm Password
el: Επιβεβαίωση κωδικού

en: Confirm Registration
el: Επιβεβαίωση εγγραφής

en: Confirm Text
el: Επιβεβαίωση τίτλου

en: Confirm Your Registration
el: Επιβεβαιώστε την εγγραφή σας

en: Confirm Your Registration Information
el: Επιβεβαιώστε τις Πληροφορίες εγγαφής σας

en: Confirm your registration for %1
el: Επιβεβαιώστε την εγγραφή σας για το %1

en: Confirmation Email
el: Email επιβεβαίωσης

en: Confirmation Email Text
el: Κείμενο για email επιβεβαίωσης

en: Confirmation Message
el: Μήνυμα επιβεβαίωσης

en: Confirmation Screen
el: Οθόνη επιβεβαίωσης

en: Confirmation Title
el: Επιβεβαίωση τίτλου

en: Connection Error
el: Σφάλμα σύνδεσης

en: Consider modifying the membership status instead if you want to maintain an audit trail and avoid losing payment data. You can set the status to Cancelled by editing the membership and clicking the Status Override checkbox.
el: Αντίθετα, εξετάστε το ενδεχόμενο να τροποποιήσετε την κατάσταση συνδρομής, αν θέλετε να διατηρήσετε έναν τρόπο εσωτερκού ελέγχου, και να αποφύγετε την απώλεια των δεδομένων πληρωμής. Μπορείτε να ορίσετε την κατάσταση στο Διεγράφη, κάνοντας επεξεργασία της συνδρομής και, μετά, κάνοντας κλικ στο κουτί επιλογής Παράκαμψη Κατάστασης.

en: Constituent Type
el: Τύπος συντελεστή

en: Contact
el: Επαφή

en: Contact %%StatusMessage%%
el: Μήνυμα %% Κατάστασης επαφής %%

en: Contact 1
el: Επαφή 1

en: Contact 2 (Duplicate)
el: Επαφή 2 (Διπλότυπη)

en: Contact A
el: Επαφή Α

en: Contact A has Permission Over Contact B
el: Η Επαφή Α έχει Δικαίωμα Πάνω απο την Επαφή Β

en: Contact Activities
el: Δραστηρότητες Επαφής

en: Contact B
el: Επαφή Β

en: Contact B has Permission Over Contact A
el: Η Επαφή Β έχει Δικαίωμα Πάνω απο την Επαφή Α

en: Contact Demographics Report
el: Αναφορά Δημογραφικών Επαφής

en: Contact Details
el: Λεπτομέρειες Επαφής

en: Contact Edit Options
el: Επιλογές Επεξεργασίας Επαφής

en: Contact Edit URL
el: URL Επεξεργασίας Επαφής

en: Contact Email
el: Ηλ. Ταχυδρομείο Επαφής

en: Contact Group
el: Επικοινωνία με Ομάδα

en: Contact Group Status
el: Κατάσταση Ομάδας Επαφής

en: Contact ID
el: Κωδικός ID Επαφής

en: Contact ID A
el: Κωδικός ID Επαφής Α

en: Contact ID B
el: Κωδικός ID Επαφής Β

en: Contact Image
el: Εικόνα Επαφής

en: Contact Info
el: Πληροφορίες επαφής

en: Contact Information
el: Πληροφορίες Επαφής

en: Contact Merged
el: Η Επαφή Συγχωνεύθηκε

en: Contact Name
el: Όνομα επαφής

en: Contact Notes
el: Σημειώσεις Επαφής

en: Contact Page
el: Σελίδα Επαφής

en: Contact Phone
el: Τηλέφωνο επαφής

en: Contact Profile
el: Προφίλ Επαφής

en: Contact Records for Members
el: Καταγραφές Επαφών για τα μέλη

en: Contact Reference
el: Σύσταση Επαφής

en: Contact Relationships
el: Συσχετισμοί Επαφής

en: Contact Saved
el: Η επαφή αποθηκεύθηκε

en: Contact Search
el: Αναζήτηση Επαφών

en: Contact Subtype
el: Υποτύπος Επαφής

en: Contact Subtype A
el: Υποτύπος Επαφής Α

en: Contact Subtype B
el: Υποτύπος Επαφής Β

en: Contact Tags
el: Ετικέτες Επαφής

en: Contact Type
el: Τύπος επαφής

en: Contact Type A
el: Τύπος Επαφής Α

en: Contact Type B
el: Τύπος Επαφής Β

en: Contact Type for Contact A
el: Τύπος Επαφής για Επαφή Α

en: Contact Type for Contact B
el: Τύπος Επαφής για Επαφή Β

en: Contact Type(s)
el: Τύπος(οι) Επαφής

en: Contact Type: %1
el: Τύπος Επαφής: %1

en: Contact View Options
el: Επιλογές Εμφάνισης Επαφής

en: Contact has been added to '%1'.
el: Η επαφή προστέθηκε στο/στη '%1'.

en: Contact id is not valid
el: Το id της επαφής δεν είναι έγκυρο

en: Contact image deleted successfully
el: Η εικόνα της επαφής διαγράφηκε επιτυχώς

en: Contact is Deceased
el: Η Επαφή είναι Αποθανών

en: Contact is in Trash
el: Η επαφή είναι στο κάδο

en: Contact will be removed from selected group.
el: Η Επαφή θα αφαιρεθεί απο την επιλεγμένη ομάδα.

en: Contact's Gender
el: Φύλο Επαφής

en: Contact's Groups
el: Ομάδες της Επαφής

en: Contact(s)
el: Επαφή(ες)

en: Contacts
el: Επαφές

en: Contacts Added
el: Επαφές Προστέθηκαν

en: Contacts Merged
el: Οι Επαφές Συγχωνεύθηκαν

en: Contacts in Group: %1
el: Επαφές στην Ομάδα: %1

en: Contacts in this Group
el: Επαφές σε αυτή την Ομάδα

en: Contains
el: Περιλαμβάνει

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Context:
el: Γενικό πλαίσιο:

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Continue Mailing
el: Συνέχιση της Μαζικής αποστολής μηνυμάτων

en: Contribute
el: Κάντε συνεισφορά

en: Contribute Now
el: Κάντε συνεισφορά

en: Contribute!
el: Κάντε συνεισφορά!

en: Contributer Profiles
el: Προφίλ συνεισφερόντων

en: Contribution
el: Συνεισφορά

en: Contribution #
el: Αριθμ. συνεισφοράς #

en: Contribution %%StatusMessage%%
el: %%ΜήνυμαΚατάστασης%% συνεισφοράς

en: Contribution Amounts
el: Ποσά συνεισφοράς

en: Contribution Amounts section enabled
el: Η ενότητα για τα Ποσά συνεισφοράς ενεργοποιήθηκε

en: Contribution Dashboard
el: Πίνακας ελέγχου συνεισφορών

en: Contribution Date From
el: Ημερομηνία Συνεισφοράς Από

en: Contribution Dates
el: Ημερομηνίες συνεισφοράς

en: Contribution Honor Roll
el: Τιμητικός Κατάλογος Συντελεστών και Συνεισφερόντων

en: Contribution ID
el: ID Συνεισφοράς

en: Contribution Information
el: Πληροφορίες συνεισφοράς

en: Contribution Label
el: Ετικέτα συνεισφοράς

en: Contribution Links
el: Σύνδεσμοι συνεισφοράς

en: Contribution Note
el: Σημείωση Συνεισφοράς

en: Contribution Note %1 %2
el: Σημείωση συνεισφοράς %1 %2

en: Contribution Page
el: Σελίδα Συνεισφοράς

en: Contribution Page Configuration
el: Ρύθμιση Σελίδας Συνεισφοράς

en: Contribution Page Created Date
el: Ημερομηνία δημιουργίας Σελίδας συνεισφορών

en: Contribution Page End Date
el: Ημερομηνία τέλους Σελίδας συνεισφορών

en: Contribution Page Start Date
el: Ημερομηνία έναρξης Σελίδας συνεισφορών

en: Contribution Page Title
el: Τίτλος Σελίδας Συνεισφοράς

en: Contribution Receipt
el: Απόδειξη συνεισφοράς

en: Contribution Receipt Not Sent
el: Δεν στάλθηκε απόδειξη για τη συνεισφορά

en: Contribution Receipt Sent
el: Στάλθηκε απόδειξη για τη συνεισφορά

en: Contribution Status
el: Κατάσταση Συνεισφοράς

en: Contribution Summary
el: Περίληψη συνεισφοράς

en: Contribution Thank-you Not Sent
el: Δενν στάλθηκαν ευχαριστίες για την συνεισφορά

en: Contribution Thank-you Sent
el: Στάλθηκαν ευχαριστίες για την συνεισφορά

en: Contribution Type
el: Τύπος Συνεισφοράς

en: Contribution Widget
el: Widget συνεισφορών

en: Contribution amount cannot be more than %1.
el: Το ποσό συνεισφοράς δεν μπορεί να είναι παραπάνω από %1

en: Contribution amount must be at least %1
el: Το ποσό συνεισφοράς πρέπει να είναι τουλάχιστον %1

en: Contribution and Membership Details
el: Λεπτομέρειες Συνεισφοράς και Συνδρομής Μέλους

en: Contribution can not be less than zero. Please select the options accordingly
el: Η συνεισφορά δεν μπορεί να είναι μικρότερη από το μηδέν. Παρακαλώ κάντε τις ανάλογες επιλογές.

en: Contribution is Pay Later?
el: Η συνεισφορά είναι με Πληρωμή αργότερα;

en: Contribution is Recurring?
el: Η συνεισφορά είναι επαναλαμβανόμενη;

en: Contribution is a Test?
el: Αυτή η συνεισφορά είναι δοκιμαστική;

en: Contribution status has been updated for selected record(s).
el: Η κατάσταση Συνεισφοράς έχει ενημερωθεί για το επιλεγμένο αρχείο(α).

en: Contribution was made through this personal campaign page.
el: Έγινε συνεισφορά μέσω αυτής της σελίδας προσωπικής εκστρατείας.

en: Contributions
el: Συνεισφορές

en: Contributions Charts
el: Γραφικές παραστάσεις συνεισφορών

en: Contributions Only
el: Μόνο Συνεισφορές

en: Contributions made in Year X and not Year Y
el: Συνεισφορές που έγιναν το Έτος Χ και όχι το Έτος Υ

en: Contributions made in your honor
el: Συνειφορές που έγιναν προς τιμήν σας

en: Contributor
el: Συνεισφέρων

en: Contributor Group(s)
el: Ομάδα(ες) Συντελεστών

en: Contributor Name or Email
el: Όνομα ή e-mail Συντελεστή

en: Contributor Tag(s)
el: Ετικέτα(ες) Συνεισφέροντος

en: Contributor's Email
el: Email Συντελεστή

en: Contributor's Phone
el: Τηλέφωνο Συντελεστή

en: Copy %1 of %2
el: Αντίγραφή %1 από %2

en: Copy Event
el: Αντιγραφή συμβάντος

en: Copy To Case
el: Αντιγράψτε στην Υπόθεση

en: Copy of
el: Αντίγραφο του

en: Copy of
el: Αντίγραφο του

en: Copy to Case
el: Αντιγράψτε στην Υπόθεση

en: Cost
el: Κόστος

en: Could not find '%1' string in SQL clause.
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση του '%1'  στη ρήτρα της SQL.

en: Could not find Survey Id.
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση του ID της Έρευνας.

en: Could not find Survey.
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση Έρευνας.

en: Could not find a system table
el: Αδύνατη η εύρεση ενός πίνακα συστήματος

en: Could not find an email address.
el: Αδύνατη η εύρεση διεύθυνσης Email.

en: Could not find cart matching %1
el: Αδύνατη η εύρεση καλαθιού που να ταιριάζει με το %1

en: Could not find payment processor meta information
el: Αδύνατη η εύρεση μετα-πληροφοριών για τον επεξεργαστή πληρωμής

en: Could not find respondents to release.
el: Δεν βρέθηκαν ανταποκρινόμενοι.

en: Could not find survey for %1 respondents.
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση Έρευνας για %1 ανταποκρινόμενους.

en: Could not get a contact_id and/or contact_type
el: Δεν μπορούσατε να πάρετε ένα contact_id και/ή έναν contact_type

en: Could not move custom file to custom upload directory
el: Δεν ήταν δυνατή η μετακίνηση του προσαρμοσμένου αρχείου στον προσαρμοσμένο κατάλογο ανεβάσματος

en: Could not update the Recurring contribution details
el: Δεν ήταν δυνατή η ενημέρωση λεπτομερειών για την Επαναλαμβανόμενη συνεισφορά

en: Counted
el: Καταμετρήθηκαν

en: Counted?
el: Προσμετράται;

en: Country
el: Χώρα

en: Country (Home)
el: Χώρα (Οικία)

en: Country ISO Code
el: Κωδικός ISO Χώρας

en: Country Phone Prefix
el: Πρόθεμα Τηλεφώνου Χώρας

en: Country name (e.g. Canada).
el: Όνομα χώρας (π.χ. Ελλάδα).

en: County
el: Νομός

en: Create
el: Δημιουργία

en: Create CMS User?
el: Δημιουργία χρήστη CMS;

en: Create Date
el: Ημερομηνία Δημιουργίας

en: Create Membership
el: Δημιουργία συνδρομής Μέλους

en: Create New
el: Δημιουργία Νέου

en: Create New Group
el: Δημιουργία Νέας Ομάδας

en: Create PDF Letter
el: Δημιουργία επιστολής σε

en: Create Related Membership
el: Δημιουργία συσχετιζόμενης συνδρομής

en: Create Report
el: Δημιουργία αναφοράς

en: Create a Personal Campaign Page for another campaign:
el: Δημιουργία Σελίδας Προσωπικής εκστρατείας για μια άλλη Εκστρατεία:

en: Create a new contact record in CiviCRM
el: Δημιουργία νέας εγγραφής επαφής στο CiviCRM

en: Create a pending registration
el: Δημιουργία μιας εγγραφής σε εκκρεμότητα

en: Create an account?
el: Δημιουργία λογαριασμού;

en: Create and update memberships
el: Δημιουργία και ανανέωση συνδρομών

en: Create date
el: Δημιουργία ημερομηνίας

en: Create new location
el: Δημιουργία νεας τοποθεσίας

en: Create new result set
el: Δημιουργία νέου Σετ αποτελεσμάτων

en: Created By:
el: Δημιουργήθηκε από:

en: Created Date
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Created Date:
el: Ημερομηνία δημιουργίας:

en: Created On
el: Δημιουργήθηκε στις

en: Created by
el: Δημιουργήθηκε από

en: Created date cannot be greater than current date
el: Η δημιουργηθείσα ημερομηνία δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερη από την τρέχουσα ημερομηνία

en: Created or Sent by
el: Δημιουργήθηκε ή Στάλθηκε από

en: Creating your own fundraising page is simple. Fill in some basic information below, which will allow you to manage your page and invite friends to make a contribution. Then click 'Continue' to personalize and announce your page.
el: Η δημιουργία δικής σας σελίδας για προσέλκυση χρηματοδότησης είναι απλή. Συμπληρώστε πιο κάτω μερικές βασικές πληροφορίες, οι οποίες θα σας επιτρέψουν να διαχειρίζεσθε τη σελίδα σας και να προσκαλείτε φίλους για να κάνουν μια εισφορά. Κατόπιν, κάντε κλικ στο 'Συνεχίστε' για να εξατομικεύσετε και να αναγγείλετε τη σελίδα σας.

en: Credit Card Contribution
el: Συνειφορά με Πιστωτική κάρτα

en: Credit to a Personal Campaign Page
el: Πίστωση σε μία Σελίδα προσωπικής εκστρατείας

en: Cumulative
el: Αθροιστικά

en: Currency
el: Νόμισμα

en: Currency Type
el: Τύπος νομίσματος

en: Currency used for the Contribution
el: Το Νόμισμα που χρησιμοποιήθηκε για την Συνεισφορά

en: Current #
el: Τρέχων #

en: Current Attachment(s)
el: Τρέχοντα Συνημμένα

en: Current Campaigns
el: Τρέχουσες Εκστρατείες

en: Current Cycle Start Date
el: Ημερομ. έναρξης Τρέχοντος κύκλου

en: Current Employee
el: Τρέχων εργαζόμενος

en: Current Employer
el: Τρέχων εργοδότης

en: Current Fiscal Year-To-Date
el: Τρέχον φορολογικό έτος

en: Current Membership?
el: Τρέχουσα Συνδρομή;

en: Current Month to-date
el: Τρέχων μήνας

en: Current Month-To-Date
el: Τρέχων μήνας

en: Current Relationships
el: Τρέχοντες Συσχετισμοί

en: Current Start Date
el: Τρέχουσα ημερομηνία έναρξης

en: Current Status
el: Τρέχουσα Κατάσταση

en: Current Total
el: Τρέχον Σύνολο

en: Current Year to-date
el: Τρέχων Έτος

en: Current Year-to-Date
el: Τρέχων Ημερολογιακό Έτος

en: Current and inactive memberships for %1 are listed below.
el: Οι τρέχουσες και ανενεργές συνδρομές για το %1 εμφανίζονται παρακάτω.

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Custom Addressee
el: Προσαρμοσμένος Αποδέκτης

en: Custom Data
el: Προσαρμοσμένα Δεδομένα

en: Custom Data Fields
el: Προσαρμοσμένα Πεδία Δεδομένων

en: Custom Email Greeting
el: Προσαρμοσμένη χαιρετισμός Email

en: Custom Fields
el: Προσαρμοσμένα πεδία

en: Custom Group
el: Προσαρμοσμένη Ομάδα

en: Custom Groups
el: Προσαρμοσμένες Ομάδες

en: Custom Link to a Drupal Node
el: Παραμετροποιημένος σύνδεσμος σε έναν Κόμβο Drupal

en: Custom Postal Greeting
el: Προσαρμοσμένος ταχυδρομικός χαιρετισμός

en: Custom Search
el: Προσαρμοσμένη Αναζητήση

en: Custom Searches
el: Προσαρμοσμένες Αναζητήσεις

en: DB Template Strings
el: Συμβολοσειρές προτύπου

en: DB Template has been added successfully.
el: Το Πρότυπο Βάσης Δεδομένων προστέθηκε με επιτυχία.

en: DB Template has been updated successfully.
el: Το Πρότυπο Βάσης Δεδομένων ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: DOB
el: Ημερομ. Γενν.

en: Dashboard
el: Πίνακας Eλέγχου

en: Dashboard - %1
el: Πίνακας Ελέγχου - %1

en: Data
el: Δεδομένα

en: Data Source
el: Πηγή Δεδομένων

en: Data:
el: Δεδομένα:

en: Database Upgrades
el: Αναβαθμίσεις Βάσης Δεδομένων

en: Database is marked with invalid version format. You may want to investigate this before you proceed further.
el: Η Βάση Δεδομένων είναι σημειωμένα με μη έγκυρη μορφή έκδοσης. Μπορεί να θέλετε να εξετάσετε το γεγονός πριν προχωρήσετε περαιτέρω.

en: Database version and connection settings have been verified and look correct!
el: Η έκδοση Βάσης Δεδομένων και οι ρυθμίσεις σύνδεσης έχουν επιβεβαιωθεί και δείχνουν σωστές!

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date Added
el: Ημερομηνία Προσθήκης

en: Date Format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Date Renewal Entered
el: Η ημερομηνία ανανέωσης έχει εισαχθεί

en: Date and Time
el: Ημερομηνία και Ώρα

en: Date is not set
el: Δεν ορίσθηκε ημερομηνία

en: Date of Birth
el: Ημερομηνία γέννησης

en: Date of delivery
el: Ημερομηνία Παράδοσης

en: Date of reply
el: Ημερομηνία απάντησης

en: Date that a receipt was sent to the contributor.
el: Η ημερομηνία κατά την οποία στάλθηκε μια απόδειξη προς τον συνεισφέροντα.

en: Date that a thank-you message was sent to the contributor.
el: Ημερομηνία στην οποία στάλθηκε ένα ευχαριστήριο μήνυμα στον Συνεισφέροντα.

en: Day, Week, Month, Year
el: Ημέρα, Εβδομάδα, Μήνας, Έτος

en: Days after the last one sent, up to the maximum number of reminders.
el: Ημέρες μετά την αποστολή της τελευταίας, μέχρι τον μέγιστο αριθμό υπενθυμίσεων.

en: Days prior to each scheduled payment due date.
el: Ημέρες πριν την κάθε προγραμματισμένη ημερομηνία πληρωμής.

en: Dear %1
el: Αγαπητέ/ή %1

en: Dear supporter
el: Αγαπητέ/η υποστηρικτή/τρια

en: Deceased
el: Απεβίωσε

en: Deceased Date
el: Ημερομηνία αποβίωσης

en: Deceased Dates
el: Ημερομηνίες Θανάτου

en: December
el: Δεκέμβριος

en: Decision Date
el: Ημερομηνία απόφασης

en: Decision date
el: Ημερομηνία αποφάσεως

en: Deductible?
el: Εκπίπτει;

en: Dedupe
el: Απάλειψη διπλοτύπων

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Default Country
el: Προεπιλεγμένη Χώρα

en: Default Currency
el: Προεπιλεγμένο Νόμισμα

en: Default Financial Account
el: Προεπιλεγμένος οικονομικός λογαριασμός

en: Default Language
el: Προεπιλεγμένη Γλώσσα

en: Default Live Site URL
el: Προεπιλεγμένο URL Live Ιστότοπου

en: Default Number Of Contacts
el: Προεπιλεγμένος αριθμός επαφών

en: Default Option?
el: Προεπιλογή;

en: Default State/Province
el: Προεπιλεγμένο κράτος/νομός

en: Default Status?
el: Προεπιλεγμένη κατάσταση;

en: Default Value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Default number of contacts
el: Προκαθορισμένος αριθμός επαφών

en: Default?
el: Προεπιλογή;

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete %1 Type
el: Διαγραφή του τύπου %1

en: Delete (to trash)
el: Διαγραφή (στον κάδο)

en: Delete ACL
el: Διαγραφή του ACL

en: Delete Activities
el: Διαγραφή δραστηριοτήτων

en: Delete Activity
el: Διαγραφή δραστηριότητας

en: Delete All Attachment(s)
el: Διαγραφή Όλων των Συνημμένων

en: Delete Attached File
el: Διαγραφή Συνημμένου Αρχείου

en: Delete Campaign
el: Διαγραφή Εκστρατείας

en: Delete Campaign Page
el: Διαγραφή Σελίδας Εκστρατείας

en: Delete Case
el: Διαγραφή κατάστασης

en: Delete Cases
el: Διαγραφή υποθέσεων

en: Delete Comment
el: Διαγραφή Σχολίου

en: Delete Contact
el: Διαγραφή Επαφής

en: Delete Contact Image
el: Διαγραφή Εικόνας Επαφής

en: Delete Contact Type
el: Διαγραφή είδους επαφής

en: Delete Contact(s)
el: Διαγραφή Επαφής(ων)

en: Delete Contacts
el: Διαγραφή Επαφών

en: Delete Contribution
el: Διαγραφή συνεισφοράς

en: Delete Contribution Page
el: Διαγραφή της σελίδας συνεισφορών

en: Delete Contributions
el: Διαγραφή συνεισφορών

en: Delete Credit Card
el: Διαγραφή πιστωτικής κάρτας

en: Delete Custom Field
el: Διαγραφή Προσασμοσμένου Πεδίου

en: Delete Event
el: Διαγραφή Συμβάντος/ Εκδήλωσης

en: Delete Event Template
el: Διαγραφή Προτύπου Συμβάντος

en: Delete Failed
el: Η Διαγραφή Απέτυχε

en: Delete Financial Type
el: Διαγραφή Οικονομικού Τύπου

en: Delete Financial Type Account
el: Διαγραφή Τύπου Οικονομικού Λογαριασμού

en: Delete Group
el: Διαγραφή Ομάδας

en: Delete Location Type
el: Διαγραφή Είδους Περιοχής

en: Delete Mail Settings
el: Διαγραφή Ρυθμίσεων Ταχυδρομείου

en: Delete Mailing
el: Διαγραφή μαζικής αποστολής μηνυμάτων

en: Delete Mapping
el: Διαγραφή Αντιστοίχισης

en: Delete Membership
el: Διαγραφή συνδρομής Μέλους

en: Delete Membership Status
el: Διαγραφή Κατάστασης συνδρομής

en: Delete Membership Type
el: Διαγραφή τύπου συνδρομής

en: Delete Memberships
el: Διαγραφή Συνδρομών

en: Delete Menu
el: Διαγραφή Μενού

en: Delete Note
el: Διαγραφή Σημείωσης

en: Delete Page - %1
el: Διαγραφή σελίδας - %1

en: Delete Participants
el: Διαγραφή συμμετεχόντων

en: Delete Payment Instrument
el: Διαγραφή εργαλείου ππληρωμής

en: Delete Permanently
el: Διαγράψτε οριστικά

en: Delete Petition
el: Διαγραφή έκκλησης

en: Delete Pledges
el: Διαγραφή Δεσμευτικών υποσχέσεων

en: Delete Relationship
el: Διαγραφή Συσχέτισης

en: Delete Reletionship Type
el: Διαγραφή Είδους Συσχέτισης

en: Delete Report Template
el: Διαγραφή Προτύπου Αναφοράς

en: Delete Status
el: Διαγραφή Κατάστασης

en: Delete Survey
el: Διαγραφή έρευνας

en: Delete Tag
el: Διαγραφή Ετικέτας

en: Delete Website
el: Διαγραφή Ιστότοπου

en: Delete action is missing expected survey ID.
el: Διαγραφή ενέργειας, λείπει ο κωδικός της έρευνας.

en: Delete memberships
el: Διαγραφή Συνδρομών

en: Delete only this participant record.
el: Να διαγραφεί μόνον αυτή η καταχώρηση συμμετέχοντος.

en: Delete phone
el: Διαγραφή τηλεφώνου

en: Delete this address
el: Διαγραφή αυτής της διεύθυνσης

en: Delete this participant record along with associated participant record(s).
el: Να διαγραφεί αυτή η καταχώρηση συμμετέχοντος, μαζί με την καταχώρηση(εις) των συνδεδεμένων συμμετεχόντων.

en: Deleted
el: Διεγράφη

en: Deleted Cases
el: Διαγραμμένες υποθέσεις

en: Deleted?
el: Διεγράφη;

en: Deleting a financial type cannot be undone.
el: Η διαγραφή ενός οικονομικού τύπου δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Delivery Status
el: Κατάσταση παράδοσης

en: Delivery Summary
el: Περίληψη Παράδοσης

en: Demographics
el: Δημογραφικά

en: Depending on how you want to use the iCalendar data - you can:
el: Ανάλογα με το πως θέλετε να χρησιμοποιήσετε τα δεδομένα του iCalendar - μπορείτε να:

en: Description
el: Περιγραφή

en: Description of new group
el: Περιγραφή της νέας ομαδας

en: Description of the Group
el: Περιγραφής της Ομάδας

en: Description of this transaction.
el: Περιγραφή αυτής της συναλλαγής.

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Details Updated
el: Οι λεπτομέρειες ενημερώθηκαν

en: Determine if the event is free or paid. For paid events, set the payment processor, fee level(s) and discounts. Give online registrants the option to 'pay later' (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
el: Καθορίστε αν το συμβάν είναι δωρεάν ή επί πληρωμή. Για τα επί πληρωμή συμβάντα, ορίστε τον επεξεργαστή πληρωμών, το ποσό (ά) συμμετοχής και τις εκπτώσεις. Δώστε σε εκείνους που έκαναν online εγγραφή τη δυνατόητα επιλογής για 'Πληρωμή αργότερα' (π.χ. ταχυδρομώντας μια επιταγή, με χρήση μιας πιστωτικής κάρτας, κλπ.)

en: Determine the contacts in your database who should receive this mailing by first selecting one or more <strong>Included Groups</strong>. (Groups must be assigned the <strong>Mailing List</strong> type to be available on this screen - you can update this for an existing group from <strong>Manage Groups &raquo; Settings</strong>.)
el: Καθορίστε τις επαφές στην βάση δεδομένων σας, οι οποίες θα μπορούν να λάβουν αυτή την ταχυδρόμηση, επιλέγοντας μία ή περισσότερες <strong>Συμπεριλαμβανόμενες ομάδες</strong>. (Στις ομάδες πρέπει να έχει ανατεθεί ο τύπος <strong>Λίστα ταχυδρόμησης</strong>  για να είναι διαθέσιμες σε αυτή την οθόνη - μπορείτε να το ενημερώσετε με μία από τις υπάρχουσες ομάδες από το <strong>Διαχείριση ομάδων  &raquo; Ρυθμίσεις<strong>.)

en: Determine whether an online registration page is available. If so, configure registration, confirmation and thank you page elements and confirmation email details.
el: Προσδιορίστε αν είναι διαθέσιμη μια εγγραφή online. Αν ναι, ρυθμίστε τα στοιχεία της σελίδας για εγγραφή, επιβεβαίωση και για τις ευχαριστίες, και τις λεπτομέρειες για το email επιβεβαίωσης.

en: Direct member is:
el: Το άμεσο μέλος είναι:

en: Directory Unwritable
el: Κατάλογος Μη εγγράψιμος

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Disable ACL
el: Απενεργοποίηση

en: Disable Campaign
el: Απενεργοποίηση εκστρατείας

en: Disable Contact Type
el: Απενεργοποίηση είδους επαφής

en: Disable Event
el: Απενεργοποίηση συμβάντος

en: Disable Financial Type
el: Απενεργοποίηση Οικονομικού Τύπου

en: Disable Group
el: Απενεργοποίηση Ομάδας

en: Disable Location Type
el: Απενεργοποίηση Είδους Περιοχής

en: Disable Mailing Component
el: Απενεργοποίηση του τμήματος ταχυδρόμησης

en: Disable Membership Status
el: Απενεργοποίηση Κατάστασης συνδρομής

en: Disable Membership Type
el: Απενεργοποίηση τύπου συνδρομής

en: Disable Multiple Choice Option
el: Απανεργοποίηση Παράμετρου Πολλαπλών Επιλογών

en: Disable Petition
el: Απενεργοποιήση έκκλησης

en: Disable Premium
el: Απενεργοποίηση επιβράβευσης (Premium)

en: Disable Relationship
el: Απενεργοποίηση Σχέσης

en: Disable Relationship Type
el: Απενεργοποίηση Είδους Συσχέτισης

en: Disable Status
el: Απενεργοποίηση Κατάστασης

en: Disable Survey
el: Απενεργοποίηση εκστρατείας

en: Disable the email confirmation for unverified contacts?
el: Να απενεργοποιηθεί η επιβεβαίωση email για μη επαληθεύσιμες επαφές;

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Discount Amount
el: Ποσό έκπτωσης

en: Discount Set
el: Σετ εκπτώσεων

en: Discounts by Signup Date?
el: Εκπτώσεις ανά ημερομηνία εγγραφής;

en: Display Fee
el: Εμφάνιση ποσού

en: Display Format
el: Μορφή Εμφάνισης

en: Display Membership Fee
el: Εμφάνιση ποσού της συνδρομής

en: Display Minimum Contribution Amount?
el: Να εμφανίζεται το Ελάχιστο ποσό συνεισφοράς;

en: Display Name
el: Εμφανιζόμενο όνομα

en: Display Preferences
el: Απεικόνιση Προτιμήσεων

en: Display Results As
el: Εμφάνιση Αποτελεσμάτων Ως

en: Display Results as Relationship
el: Εμφάνιση Αποτελεσμάτων ως Συσχέτιση

en: Display name for this Membership status (e.g. New, Current, Grace, Expired...).
el: Προβολή ονόματος για αυτή την Κατάσταση συνδρομής (π.χ. Νέα, Τρέχουσα, Περίοδος χάριτος, Έληξε...).

en: Display the membership fee along with the membership name and description for each membership option?
el: Να εμφανίζεται το ποσό συνδρομής μαζί με το όνομα και την περιγραφή της συνδρομής, για την κάθε επιλογή συνδρομής;

en: Distance
el: Απόσταση

en: Do Not E-mail
el: Όχι στις αποστολές Email

en: Do Not Email
el: Όχι στις αποστολές Email

en: Do Not Mail
el: Όχι στις αποστολές επιστολών

en: Do Not Phone
el: Όχι στη τηλ.επικοινωνία

en: Do Not Sms
el: Όχι στις αποστολές γραπτών μηνυμάτων SMS

en: Do Not Trade
el: Όχι στις συναλλαγές

en: Do not display an image
el: Να μην εμφανίζεται μια εικόνα

en: Do not email
el: Όχι αποστολή email

en: Do not mail
el: Όχι αποστολή ταχυδρομείου

en: Do not merge
el: Να μη συγχωνευθούν

en: Do not phone
el: Όχι στη τηλ.επικοινωνία

en: Do not select field %1 with Group by %2.
el: Μην επιλέξετε το πεδίο %1 με Ομαδοποίηση ανά %2.

en: Do not sms
el: Όχι αποστολή SMS

en: Do not trade
el: Όχι συναλλαγές

en: Do you really want to remove this Smart Group?
el: Θέλετε σίγουρα να αφαιρέσετε αυτή την "Εξυπνη" Ομάδα;

en: Do you want a registration confirmation email sent automatically to the user? This email includes event date(s), location and contact information. For paid events, this email is also a receipt for their payment.
el: Θέλετε να αποστέλλεται αυτομάτως ένα μήνυμα επιβεβαίωσης εγγραφής στον χρήστη; Αυτό το email συμπεριλαμβάνει δεδομένα συμβάντος(ων), πληροφορίες  για την τοποθεσία και τις επαφές. Για τα επί πληρωμή συμβάντα, αυτό το email αποτελεί και μια απόδειξη για την πληρωμή τους.

en: Do you want to continue?
el: Επιθυμείτε να συνεχίσετε;

en: Does Event allow multiple registrations from same email address?
el: Επιτρέπει το Συμβάν τις πολλαπλές εγγραφές από την ίδια διεύθυνση email;

en: Does not contain
el: Δε περιλαμβάνει

en: Does the CiviCRM path contain PATH_SEPARATOR?
el: Το μονοπάτι του CiviCRM περιλαμβάνει PATH_SEPARATOR;

en: Does the contact have a %1 Account?
el: Αυτή η επαφή έχει %1 Λογαριασμό;

en: Does the server exist?
el: Υπάρχει αυτός ο διακομιστής;

en: Does the webserver know where files are stored?
el: Ξέρει ο διακομιστής που αποθηκεύονται τα αρχεία;

en: Does this Payment Processor Type support recurring donations?
el: Υποστηρίζει αυτός ο Τύπος Επεξεργαστή Πληρωμών επαναλαμβανόμενες εισφορές;

en: Does this account hold taxes collected?
el: Ο λογαριασμός αυτός κρατάει φόρους που εισπράττονται;

en: Does this contact not want to be emailed?
el: Αυτή η επαφή δεν επιθυμεί ηλ. επικοινωνία;

en: Does this contact not want to be mailed?
el: Αυτή η επαφή δεν επιθυμεί να ταχυδρομηθεί;

en: Does this contact not want to be phoned?
el: Αυτή η επαφή δεν επιθυμεί τηλ. επικοινωνία;

en: Does this contact not want to receive messages?
el: Αυτή η επαφή δεν επιθυμεί να λαμβάνει μηνύματα;

en: Does this contact not want trade?
el: Αυτή η επαφή δεν επιθυμεί συναλλαγές;

en: Domain Email Address must use a valid email address format (e.g. 'info@example.org').
el: Ο τομέας email πρέπει να χρησιμοποιεί ένα έγκυρο φορμά (π.χ. 'info@example.org').

en: Don't list my contribution in the honor roll.
el: Να μη συμπεριληφθεί η συνεισφορά μου στον Τιμητικό Κατάλογο

en: Donate Now
el: Δωρήστε Τώρα

en: Donations
el: Δωρεές

en: Done
el: Έγινε

en: Done with Preview
el: Εντάξει η Προεπισκόπηση

en: Donor Email
el: Email Δωρητή

en: Donor Name
el: Όνομα Δωρητή

en: Donor Phone
el: Τηλέφωνο Δωρητή

en: Donors
el: Δωρητές

en: Download
el: Λήψη

en: Download Errors
el: Λήψη Σφαλμάτων

en: Download Extension
el: Κατέβασε την Επέκταση

en: Download Mismatched Memberships
el: Κατεβάστε τις λάθος αντιστοιχισμένες Συνδρομές

en: Download Mismatched participants
el: Κατεβάστε τους συμμετέχοντες με λάθος αντιστοίχιση

en: Download an iCalendar file (with a *.ics extension) to your local computer.
el: Κατεβάστε ένα αρχείο iCalendar (με επέκταση *.ics) τοπικά στον υπολογιστή σας.

en: Download and Install
el: Κατέβασε και Eγκατέστησε

en: Download iCalendar File
el: Κατεβάστε το αρχείο iCalendar

en: Download iCalendar File:
el: Κατεβάστε το αρχείο iCalendar:

en: Download iCalendar entry for this event.
el: Κατεβάστε την καταχώρηση iCalendar για το συμβάν αυτό.

en: Download iCalendar file for current and future public events.
el: Κατεβάστε το αρχείο iCalendar για τα τρέχοντα και τα μελλοντικά συμβάντα.

en: Downloading this extension will provide you with new functionality. Please make sure that the extension you're installing or upgrading comes from a trusted source.
el: Κατεβάζοντας αυτή την επέκταση θα σας παρασχεθεί μία νέα λειτουργία. Παρακαλώ σιγουρευτείτε οτι η προέκταση που εγκαθιστάτε ή αναβαθμίζετε προέρχεται από μια αξιόπιστη πηγή.

en: Dr.
el: Δρ

en: Draft
el: Πρόχειρο

en: Draft / Unscheduled
el: Πρόχειρο / Μη-προγραμματισμένο

en: Dropdown Options
el: Επιλογές Πτυσσόμενου μενού

en: Drupal Database Details
el: Λεπτομέρειες Βάσης Δεδομένων Drupal

en: Drupal Database Settings
el: Ρυθμίσεις Βάσης Δεδομένων Drupal

en: Drupal Menu
el: Μενού Drupal

en: Drupal Role
el: Ρόλος Drupal

en: Drupal User
el: Χρήστης Drupal

en: Due Date
el: Ημερομηνία λήξης

en: Duplicate
el: Διπλότυπο

en: Duplicate Membership?
el: Αντιγραφή συνδρομής;

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Duration (Days)
el: Διάρκεια (ημέρες)

en: Duration (min)
el: Διάρκεια (λεπτά)

en: Duration Interval
el: Χρονική διάρκεια διαστήματος

en: Duration of this membership (e.g. 30 days, 2 months, 5 years, 1 lifetime)
el: Διάρκεια αυτής της συνδρομής (π.χ. 30 ημέρες, 2 μήνες, 5 έτη, 1 διά βίου)

en: EXAMPLE: Given the default event types, this URL will retrieve all events with start dates on or after January 1, 2007 whose event type is 'Fundraiser':
el: ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ: Δεδομένων των προεπιλεγμένων τύπων συμβάντος, αυτό το URL θα ανακτήσει όλα τα συμβάντα με ημερομηνίες έναρξης στις ή μετά από την 1 Ιανουαρίου 2007, για τα οποία ο Τύπος συμβάντος είναι 'Συλλογή χρηματοδότησης'

en: EXAMPLE: If you want your message to begin with "Dear " followed by the recipient's first name, you can use the %1 token in your message. <em>Dear %1</em>
el: ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ: Εάν θέλετε το μήνυμα σας να ξεκινάει με "Αγαπητέ " ακολουθούμενο απο το όνομα του παραλήπτη, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το token %1 στο μήνυμα σας. <em>Αγαπητέ %1</em>

en: EXAMPLES
el: ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ

en: Each
el: Κάθε

en: Each financial type relates to a number of <a href="%1">financial accounts</a> to track income, accounts receivable, and fees.</p>
el: Ο κάθε οικονομικός τύπος συσχετίζεται με έναν αριθμό <a href="%1">οικονομικών λογαριασμών</a> για παρακολούθηση εσόδων, εισπρακτέων ποσών/ απαιτήσεων και ποσών εγγραφής.

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit %1
el: Επεξεργασία %1

en: Edit '!1'
el: Επεξεργασία '!1'

en: Edit ACL
el: Επεξεργασία του ACL

en: Edit ACL -  %1
el: Επεξεργασία

en: Edit Address Elements
el: Επεξεργασία Στοιχείων Διεύθυνσης

en: Edit Campaign
el: Επεξεργασία εκστρατείας

en: Edit Comment
el: Επεξεργασία Σχολίου

en: Edit Contact
el: Επεξεργασία Επαφής

en: Edit Contact Details
el: Επεξεργασία Λεπτομερειών Επαφής

en: Edit Contact Information
el: Επεξεργασία Πληροφοριών Επαφής

en: Edit Contact Name
el: Επεξεργασία Ονόματος Επαφής

en: Edit Contact Type
el: Επεξεργασία Είδους Επαφής

en: Edit Contribution
el: Επεξεργασία συνεισφοράς

en: Edit Credit Card
el: Επεξεργασία πιστωτικής κάρτας

en: Edit Date Type
el: Επεξεργασία Τύπου Δεδομένων

en: Edit Details
el: Επεξεργασία Λεπτομερειών

en: Edit Event Template
el: Επεξεργασία Προτύπου Συμβάντος

en: Edit Financial Type
el: Επεξεργασία Οικονομικού Τύπου

en: Edit Financial Type Account
el: Επεξεργασία Τύπου Λογαριασμού

en: Edit Group
el: Επεξεργασία Ομάδας

en: Edit Label Format
el: Επεξεργασία Μορφής ετικέτας

en: Edit Location Type
el: Επεξεργασία Είδους Περιοχής

en: Edit Mail Settings
el: Επεξεργασία Ρυθμίσεων Ταχυδρομείου

en: Edit Mailing Component
el: Επεξεργασία του τμήματος ταχυδρόμησης

en: Edit Mapping
el: Επεξεργασία αντιστοίχισης

en: Edit Membership
el: Επεξεργασία συνδρομής Μέλους

en: Edit Membership Status
el: Επεξεργασία Κατάστασης συνδρομής

en: Edit Membership Type
el: Επεξεργασία τύπου συνδρομής

en: Edit Menu
el: Επεξεργασία Μενού

en: Edit Message Template
el: Επεξεργασία Προτύπων Μηνυμάτων

en: Edit Multiple Choice Option
el: Επεξεργασία Παραμέτρου Πολλαπλών Επιλογών

en: Edit Multiple Choice Options
el: Επεξεργασία Παραμέτρων Πολλαπλών Επιλογών

en: Edit Note
el: Επεξεργασία Σημείωσης

en: Edit Option
el: Επεξεργασία Επιλογής

en: Edit Option Group
el: Επεξεργασία Ομάδας Επιλογής

en: Edit PDF Page Format
el: Επεξεργασία μορφής σελίδας PDF

en: Edit Payment Instrument
el: Επεξεργασία εργαλείου ππληρωμής

en: Edit Payment Processor
el: Επεξεργασία Επεξεργαστή Πληρωμών

en: Edit Petition
el: Επεξεργασία Αιτήματος

en: Edit Premium
el: Επεξεργασία επιβράβευσης (Premium)

en: Edit Recurring Payment
el: Επεξεργασία Επαναλαμβανόμενης πληρωμής

en: Edit Relationship
el: Επεξεργασία Σχέσης

en: Edit Relationship Type
el: Επεξεργασία Είδους Συσχέτισης

en: Edit Report Template
el: Επεξεργασία Προτύπου Αναφοράς

en: Edit Rule
el: Επεξεργασία Κανόνα

en: Edit Schedule Reminders
el: Επεξεργασία Υπενθυμίσεων προγράμματος

en: Edit Scheduled Job
el: Επεξεργασία Προγραμματισμένης Εργασίας

en: Edit Search Criteria
el: Επεξεργασία Κριτηρίων Αναζήτησης

en: Edit Smart Group
el: Επεξεργασία Έξυπνης Ομάδας

en: Edit Smart Group Criteria
el: Επεξεργασία Κριτηρίων Έξυπνης Ομάδας

en: Edit Smart Group Search Criteria for %1
el: Επεξεργασία Κριτηρίων Έξυπνης Ομάδας για %1

en: Edit Status
el: Επεξεργασία Κατάστασης

en: Edit Street Address
el: Επεξεργασία Διεύθυνσης

en: Edit Survey
el: Επεξεργασία Έρευνας

en: Edit Tag
el: Επεξεργασία Ετικέτας

en: Edit Widget Colors
el: Επεξεργασία χρωμάτων του widget

en: Edit Your Page
el: Επεξεργασία σελίδας σας

en: Edit address
el: Επεξεργασία διεύθυνσης

en: Edit association rule
el: Επεξεργασία κανόνα συσχετισμού

en: Edit communication preferences
el: Επεξεργασία προτιμήσεων επικοινωνίας

en: Edit demographics
el: Επεξεργασία δημογραφικών

en: Edit settings
el: Επεξεργασία ρυθμίσεων

en: Edit this message template
el: Επεξεργασία αυτού του πρότυπου μηνύματος

en: Editing Contacts
el: Επεξεργασία Επαφών

en: Email
el: Διεύθυνση email

en: Email Address
el: Διεύθυνση Email

en: Email Domain
el: Τομέας Email

en: Email Error
el: Σφάλμα email

en: Email Format
el: Μορφή διεύθυνσης email

en: Email Greeting
el: Χαιρετισμός E-mail

en: Email Greeting - Custom
el: Χαιρετισμός Email - Τροποιημένο

en: Email Greeting Custom
el: Χαιρετισμός Email μορφοποιημένος

en: Email Notification
el: Email γνωστοποίησης

en: Email On Hold
el: Email σε κράτηση

en: Email Receipt to Contributor?
el: Απόδειξη email στον Συνεισφέροντα;

en: Email Receipts
el: Αποδείξεις  email

en: Email Sent
el: Το Email Απεστάλη

en: Email Settings
el: Ρυθμίσεις Email

en: Email a Contact
el: Αποστολή Email σε μια Επαφή

en: Email a complete copy of this activity record to other people involved with the case. Click the top left box to select all.
el: Αποστολή e-mail με πλήρες αντίγραφο καταγραφής αυτής της δραστηριότητας, προς όσους άλλους εμπλέκονται σε αυτή την υπόθεση. Κάντε κλικ στο πάνω αριστερό κουτάκι για να τα επιλέξετε όλα.

en: Email domain must use a valid internet domain format (e.g. 'example.org').
el: Ο τομέας email πρέπει να χρησιμοποιεί ένα έγκυρο όνομα internet (π.χ. 'example.org')

en: Email has NOT been sent to %1 contact(s) - communication preferences specify DO NOT EMAIL OR valid Email is NOT present.
el: ΔΕΝ στάλθηκε email σε %1 επαφή(ές) - Oι προτιμήσεις επικοινωνιών ορίζουν ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΣΤΕΛΛΕΤΑΙ EMAIL Ή ΔΕΝ υπάρχει ένα έγκυρο email.

en: Email has been sent to : %1
el: Στάλθηκε email στον/την: %1

en: Email is not valid.
el: Το email δεν είναι έγκυρο.

en: Email was NOT sent to %1 contacts (no email address on file, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or contact is deceased).
el: ΔΕΝ στάλθηκε email σε %1 επαφές (δεν υπήρχε email στο αρχείο, είτε οι προτιμήσεις επικοινωνίας ορίζουν ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΣΤΕΛΕΤΑΙ EMAIL, είτε η επαφή απεβίωσε).

en: Employee Name
el: Όνομα Υπαλλήλου

en: Employee Since
el: Υπάλληλος από

en: Employer
el: Εργοδότης

en: Employer Name
el: Όνομα Εργοδότη

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Enable %1
el: Ενεργοποίηση του %1

en: Enable <a href='%1'>case types</a>.
el: Ενεργοποιείστε τους <a href='%1'>τύπους υποθέσεων</a>.

en: Enable >>
el: Ενεργοποίηση >>

en: Enable ACL
el: Ενεργοποίηση

en: Enable Campaign
el: Ενεργοποίηση εκστρατείας

en: Enable Contact Type
el: Ενεργοποίηση είδους επαφής

en: Enable Event
el: Ενεργοποίηση συμβάντος

en: Enable Financial Type
el: Ενεργοποίηση Οικονομικού Τύπου

en: Enable Group
el: Ενεργοποίηση Ομάδας

en: Enable Location Type
el: Ενεργοποίηση Είδους Περιοχής

en: Enable Mailing Component
el: Ενεργοποίηση του τμήματος ταχυδρόμησης

en: Enable Membership Status
el: Ενεργοποίηση Κατάστασης συνδρομής

en: Enable Membership Type
el: Ενεργοποίηση τύπου συνδρομής

en: Enable Multi Site Configuration
el: Ενεργοποίηση ρύθμισης πολλαπλών ιστοτόπων

en: Enable Multiple Languages
el: Ενεργοποίηση Πολλαπλών Γλωσσών

en: Enable Pay Later option?
el: Να ενεργοποιηθεί η δυνατότητα για Πληρωμή αργότερα;

en: Enable Petition
el: Ενεργοποίηση έκκλησης

en: Enable Relationship
el: Ενεργοποίηση Συσχέτισης

en: Enable Relationship Type
el: Ενεργοποίηση Είδους Συσχέτισης

en: Enable Status
el: Ενεργοποίηση Κατάστασης

en: Enable Survey
el: Ενεργοποίηση εκστρατείας

en: Enable Widget?
el: Ενεργοποίηση widget;

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Enabled?
el: Ενεργοποιημένο;

en: Enabling Waitlisting and Registration Approval
el: Ενεργοποίηση έγκρισης για τη Λίστα αναμονής και για την Εγγραφή

en: End Date
el: Ημερομηνία Λήξης

en: End Date / Time
el: Ημερομηνία/ ώρα λήξης συμβάντος

en: End Event
el: Τέλος συμβάντος

en: End Event Adjust Interval
el: Τροποποίηση διαστήματος για τέλος Συμβάντος

en: End Event Adjust Unit
el: Μονάδα προσαρμογής τέλους συμβάντος

en: End Event Adjustment
el: Προσαρμογή τέλους συμβάντος

en: End date must be the same or later than start date.
el: Η ηερομηνία τέλους πρέπει να είναι η ίδια, ή μεταγενέστερη, με την ημερομηνία έναρξης.

en: End date should be after Start date.
el: Η ημερομηνία τέλους πρέπει να είναι μετά την ημερομηνία έναρξης.

en: Ends with
el: Τελειώνει με

en: Enter a contact name.
el: Εισάγετε το όνομα μιας επαφής.

en: Enter a message to accompany this contribution.
el: Εισάγετε ένα μήνυμα που θα συνοδεύει τη συνεισφορά σας.

en: Enter a message you want included at the beginning of the emailed receipt. EXAMPLE: 'Thanks for supporting our organization with your membership.'
el: Εισάγετε ένα μήνυμα που θέλετε να συμπεριλαμβάνεται στην αρχή της απόδειξης με e-mail. ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ: 'Ευχαριστούμε που στηρίζετε την οργάνωσή μας με τη συνδρομή σας'.

en: Enter a new organization
el: Εισάγετε μια νέα Οργάνωση

en: Enter a positive integer
el: Εισάγετε έναν θετικό ακέραιο

en: Enter a valid URL
el: Εισάγετε μία έγκυρη URL

en: Enter a valid Website.
el: Εισάγετε μία έγκυρη ιστοσελίδα.

en: Enter at least one result option.
el: Εισάγετε τουλάχιστον μία επιλογή αποτελέσματος.

en: Enter name to save message template
el: Πληκτρολογήστε το όνομα για να αποθηκεύσετε το πρότυπο μήνυμα

en: Enter text (and optional HTML layout tags) for the thank-you message that will appear at the top of the thank-you page.
el: Εισάγετε κείμενο (και προαιρετικές ετικέτες για διάταξη HTML) για το μήνυμα ευχαριστιών που θα εμφανίζεται στο πάνω μέρος της σελίδας ευχαριστιών.

en: Enter the name you want listed with this contribution. You can use a nick name like 'The Jones Family' or 'Sarah and Sam'.
el: Εισάγετε το όνομα με το οποίο θέλετε να καταχωρηθεί αυτή η συνεισφορά. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ένα ψευδώνυμο όπως 'Οικογένεια Παπαδόπουλου' ή 'Σούλα και Σάκης'

en: Enter up to ten (10) multiple choice options in this table (click 'another choice' for each additional choice).You can use existing result set options by selecting survey result set.
el: Εισάγετε μέχρι και δέκα (10) πολλαπλές επιλογές στον πίνακα (κάντε κλικ στο 'άλλη επιλογή' για κάθε πρόσθετη επιλογή). Μπορείτε να χρησιμοποιείτε τις υπαρχουσες επιλογές για Σετ αποτελεσμάτων, επιλέγοντας το Σετ αποτελεσμάτων έρευνας.

en: Enter your email address and check the box next to each mailing list you want to join. Then click the <strong>Subscribe</strong> button. You will receive a confirmation request via email for each selected list. Activate your subscription to each list by responding to the corresponding confirmation email.
el: Πληκτρολογήστε την διεύθυνση email και επιλέξτε σε κάθε κουτί τον κατάλογο ενημέρωσης που θέλετε. Μετά επιλέξτε το κουμπί <strong>Εγγραφή</strong>. Θα λάβετε μήνυμα επιβεβαίωσης μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου για κάθε κατάλογο που επιλέξετε.

en: Enter your email address and click <strong>Subscribe</strong>. You will receive a confirmation request via email shortly. Your subscription will be activated after you respond to that email.
el: Πληκτρολογήστε την διεύθυνση email και επιλέξτε <strong>Εγγραφή</strong>. Θα λάβετε σε λίγο μήνυμα επιβεβαίωσης. Η εγγραφή θα ενεργοποιηθεί όταν ολοκληρωθεί η επιβεβαίωση.

en: Entered Total
el: Εισήχθη Σύνολο

en: Entered Transactions
el: Εισηγμένες Συναλλαγές

en: Entity Id
el: Κωδικός ID Οντότητας

en: Entity Name
el: Όνομα Οντότητας

en: Entity Status
el: Κατάσταση Οντότητας

en: Entity Table
el: Πίνακας Οντοτήτων

en: Entity Value
el: Τιμή Οντότητας

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error Details
el: Λεπτομέρειες Λάθους

en: Error adding a participant at
el: Σφάλμα κατά την προσθήκη συμμετέχοντος στο

en: Event
el: Εκδήλωση

en: Event Availability : %1
el: Διαθεσιμότητα συμβάντος: %1

en: Event Configuration
el: Ρύθμιση συμβάντος

en: Event Confirmation
el: Επιβεβαίωση συμβάντος

en: Event Contacts:
el: ΕΠαφές για το Συμβάν:

en: Event Created Date
el: Ημερομηνία δημιουργίας συμβάντος

en: Event Dashboard
el: Πίνακας ελέγχου συμβάντος

en: Event Date
el: Ημερομηνία συμβάντος

en: Event Dates
el: Ημερομηνίες συμβάντος

en: Event Deleted
el: Το συμβάν διεγράφη

en: Event Fee(s)
el: Ποσό συμμετοχής στο Συμβάν (Εκδήλωση)

en: Event ID
el: Κωδικός ID συμβάντος

en: Event Information
el: Πληροφορίες για το συμβάν

en: Event Information and Location
el: Πληροφορίες και Τοποθεσία για το συμβάν

en: Event Information and Settings
el: Πληροφορίες και Ρυθμίσεις Συμβάντος

en: Event Level
el: Επίπεδο συμβάντος

en: Event Links
el: Σύνδεσμοι για το συμβάν

en: Event Name
el: Όνομα Συμβάντος

en: Event Registration Cancelled for %1
el: Η εγγραφή στο συμβάν διεγράφη για το %1

en: Event Registration Link Text
el: Σύνδεσμος για το κείμενο Εγγραφής στο συμβάν

en: Event Template Title
el: Τίτλος Προτύπου Συμβάντος

en: Event Title OR Event ID (a unique integer assigned by CiviEvent, displayed in the Manage Events listing)
el: Τίτλος συμβάντος Ή Κωδικός ID συμβάντος (ένας μοναδικός ακέραιος αριθμός που απονέμεται από το Civi-Συμβάν, εμφανίζεται στη λίστα Διαχείρισης συμβάντων)

en: Event Type
el: Τύπος Συμβάντος

en: Event Type
el: Τύπος συμβάντος

en: Event registration for %1 has been added.
el: Προστέθηκε Εγγραφή στο συμβάν για %1

en: Event registration has expired for %1
el: Η εγγραφή στο συμβάν για το %1 έληξε

en: Event registration information for %1 has been updated.
el: Οι πληροφορίες για την εγγραφή στο συμβάν %1 έχουν ενημερωθεί.

en: Event-Full Message
el: Μήνυμα πληρότητας συμβάντος

en: Events
el: Εκδηλώσεις

en: Every
el: Κάθε

en: Everyone
el: Όλοι

en: Example: If you enter a payment of 60 when the scheduled amount is 50, the next scheduled payment is adjusted to 40.
el: Παράδειγμα: Εάν εισάγετε μία πληρωμή για 60, όταν το προγραμματισμένο ποσό είναι 50, η επόμενη προγραμματισμένη πληρωμή ρυθμίζεται στα 40.

en: Example: If you enter a payment of 60 when the scheduled amount is 50, the total pledge amount will be increased by 10.
el: Παράδειγμα: Εάν εισάγετε μία πληρωμή για 60, όταν το προγραμματισμένο ποσό είναι 50, το συνολικό ποσό Δεσμευτικών Υποσχέσεων θα αυξηθεί κατά 10.

en: Exclude
el: Εξαίρεση

en: Exclude Completed Activities
el: Αποκλείστε ολοκληρωμένες δραστηριότητες

en: Exclude Group(s)
el: Εξαίρεση Ομάδας (ων)

en: Exclude Mailings
el: Εξαίρεση αλληλογραφιών

en: Exclude Recurring Contributions
el: Εξαίρεση Επαναλαμβανόμενων Συνεισφορών

en: Exclude Tag(s)
el: Εξαίρεση Ετικέτα(ες)

en: Excluded
el: Εξαιρείται

en: Execute Now
el: Εκτέλεση Τώρα

en: Execute Scheduled Job
el: Εκτέλεση Προγραμματισμένης Εργασίας

en: Execute Scheduled Job Now
el: Εκτέλεση Προγραμματισμένης Εργασίας Τώρα

en: Execute real-time monetary transactions
el: Να εκετελούνται χρηματικές συναλλαγές σε πραγματικό χρόνο

en: Existing report(s) from this template
el: Υπάρχουσα(ες) αναφορά(ες) απο αυτό το πρότυπο

en: Expected
el: Αναμενόμενο

en: Expected Total
el: Αναμενόμενο Σύνολο

en: Expected one case-type
el: Αναμένεται μια κατάσταση

en: Expiration Time
el: Χρόνος λήξης

en: Expired
el: Έληξε

en: Expired / Inactive Memberships
el: Εγγραφές Μελών που έληξαν/ Ανενεργές

en: Expires
el: Λήγει

en: Export Activities
el: Εξαγωγή δραστηριοτήτων

en: Export All or Selected Fields
el: Εξαγωγή Όλων ή Επιλεγμένων Πεδίων

en: Export Batch
el: Εξαγωγή παρτίδας

en: Export Cases
el: Εξαγωγή υποθέσεων

en: Export Contact
el: Εξαγωγή Επαφής

en: Export Contacts
el: Εξαγωγή Επαφών

en: Export Contributions
el: Εξαγωγή συνεισφορών

en: Export Members
el: Εξαγωγή Μελών

en: Export Participants
el: Εξαγωγή συμμετεχόντων

en: Export to CSV
el: Εξαγωγή σε

en: Export to IIF
el: Εξαγωγή σε IIF

en: Export:
el: Εξαγωγή:

en: Ext.
el: Εξωτ.

en: Extend Membership by
el: Επέκταση συνδρομής για

en: Extend the membership end date by this many membership periods. Make sure the appropriate corresponding fee is entered below.
el: Επέκταση της ημερομηνίας τέλους της συνδρομής κατά έναν προαποφασισμένο αριθμό περιόδων. Βεβαιωθείτε ότι το κατάλληλο αντίστοιχο ποσό έχει εισαχθεί πιο κάτω.

en: Extends
el: Επεκτείνει

en: Extension
el: Πρόσθετο

en: Extension Disabled
el: Το πρόσθετο απενεργοποιήθηκε

en: Extension Enabled
el: Το πρόσθετο ενεργοποιήθηκε

en: Extension Installed
el: Το πρόσθετο εγκαταστήθηκε

en: Extension Uninstalled
el: Η προσθήκη έχει απεγκατασταθεί

en: Extension Upgrade Failed
el: Η αναβάθμιση του πρόσθετου απέτυχε

en: Extension Upgraded
el: Το πρόσθετο αναβαθμίστηκε

en: External ID
el: Εξωτερικός κωδικός ID

en: External ID already exists in Database.
el: Εξωτερικός κωδικός ID υπάρχει ήδη στην Βάση Δεδομένων.

en: External Identifier
el: Εξωτερικός κωδικός

en: FROM Email Address
el: ΑΠΟ διεύθυνση Email

en: FROM Name
el: ΑΠΟ Όνομα

en: FROM email address (this must be a valid email account with your SMTP email service provider).
el: Διεύθνση email ΑΠΟ (πρέπει να είναι ένας έγκυρος λογαρισμός email με τον πάροχό σας για υπηρεσίες SMTP email).

en: FROM email contact %1 doesn't have a relationship to the referenced case.
el: ΑΠΟ e-mail η επαφή%1 δεν έχει μια συσχέτιση με την αναφερόμενη υπόθεση.

en: FROM name for email.
el: Όνομα ΑΠΟ για το email

en: Failed reading data from %1 during installation
el: Αποτυχία ανάγνωσης δεδομένων απο το φάκελο %1 κατα την εγκατάσταση

en: Failed to determine file path for payment processor (%1) while running "%2"
el: Αποτυχία καθορισμού της διαδρομής αρχείου για τον επεξεργαστή πληρωμής (%1) κατά την εκτέλεση του "%2"

en: Failed to load file (%3) for payment processor (%1) while running "%2"
el: Αποτυχία φόρτωσης αρχείου (%3) για τον επεξεργαστή πληρωμής (%1) κατά την εκτέλεση του '%2'

en: Failure Count
el: Αριθμός αποτυχιών

en: Fax
el: Φαξ

en: February
el: Φεβρουάριος

en: Fee
el: Τέλη

en: Fee Currency
el: Νόμισμα για το ποσό συμμετοχής

en: Fee Label
el: Ετικέτα αμοιβής

en: Fee level
el: Επίπεδο ποσού

en: Female
el: Θήλυ

en: Field
el: Πεδίο

en: Field Filter
el: Φίλτρο Πεδίου

en: Field Help
el: Βοήθεια Πεδίου

en: Field Label
el: Ετικέτα πεδίου

en: Field Name
el: Όνομα Πεδίου

en: File
el: Αρχείο

en: File %1 does not exist or is not readable
el: Το αρχείο %1 δεν υπάρχει ή δεν είναι αναγνώσιμο

en: File permissions
el: Δικαιώματα αρχείου

en: File size should be less than %1 MBytes (%2 bytes)
el: Το μέγεθος του αρχείου πρέπει να είναι μικρότερο από %1 MBytes (%2 bytes).

en: Files to be imported must be in the 'comma-separated-values' format (CSV) and must contain data needed to match the participant data to an existing contact in your CiviCRM database.
el: Τα αρχεία προς εισαγωγή πρέπει να είναι με τη μορφή 'τιμές που χωρίζονται με κόμα' (CSV) και πρέπει να περιέχουν τα δεδομένα που χρειάζονται για να γίνει αντιστοίχιση των δεδομένων του συμμετέχοντος με μια υπάρχουσα επαφή στη βάση δεδομένων του CiviCRM.

en: Files to be imported must be in the 'comma-separated-values' format (CSV). Most applications will allow you to export records in CSV format. Consult the documentation for your application if you're not sure how to do this.
el: Τα αρχεία προς εισαγωγή πρέπει να βρίσκονται στη μορφή με 'τιμές διαχωριζόμενες με κόμμα' (CSV). Οι περισσότερες εφαρμογές θα σας επιτρέψουν να εξάγετε αρχεία σε αυτή τη μορφή CSV. Συμβουλευτείτε την τεκμηρίωση της εφρμογής σας αν δεν είστε βέβαιοι πως να το πετύχετε αυτό.

en: Fill
el: Συμπληρώστε

en: Fill in your registration information on this page. If you are registering additional people, you will be able to enter their registration information after you complete this page and click &quot;Continue&quot;.
el: Συμπληρώστε τις πληροφορίες εγγραφής σε αυτή τη σελίδα. Αν κάνετε εγγραφή για πρόσθετα άτομα, θα μπορείτε να εισάγετε τις δικές τους πληροφορίες εγγραφής, αφού πρώτα συμπληρώσετε αυτή τη σελίδα και κάνετε κλικ στο &quot;Συνέχεια&quot;.

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Filter Results
el: Φιλτράρισμα αποτελεσμάτων

en: Filter by Group
el: Φιλτράρισμα ανα Ομάδα

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Final
el: Τελικό

en: Financial Account
el: Χρηματο-οικονομικός λογαριασμός

en: Financial Account Description
el: Περιγραφή οικονομικού λογαριασμού

en: Financial Account ID
el: ID οικονομικού λογαριασμού

en: Financial Account Name
el: Όνομα οικονομικού λογαριασμού

en: Financial Account Parent
el: Γονέας οικονομικού λογαριασμού

en: Financial Account Relationship
el: Συσχέτιση Οικονομικού λογαριασμού

en: Financial Account Types
el: Τύποι Οικονομικών Λογαριασμών

en: Financial Account is Active
el: Ο οικονομικός λογαριασμός είναι ενεργός

en: Financial Accounts
el: Οικονομικοί Λογαριασμοί

en: Financial Batch
el: Χρηματο-οικονομική Παρτίδα

en: Financial Type
el: Οικονομικός Τύπος

en: Financial Type Accounts
el: Λογαριασμοί Οικονομικού Τύπου

en: Financial institution didn't return a transaction id.
el: Ο χρηματοπιστωτικόες οργανισμός δεν επέστρεψε έναν κωδικό ID συναλλαγής.

en: Find
el: Αναζήτηση

en: Find Activities
el: Ανεύρεση δραστηριοτήτων

en: Find Campaign Pages
el: Εύρεση Σελίδων Εκστρατείας

en: Find Campaigns
el: Εύρεση Καμπάνιας

en: Find Cases
el: Εύρεση Υποθέσεων

en: Find Contacts
el: Αναζήτηση Επαφών

en: Find Contacts to Add to this Group
el: Εύρεση επαφών για να Προστεθούν σε αυτή την Ομάδα

en: Find Contacts within this Group
el: Έυρεση Επαφών μέσα σε αυτή την Ομάδα

en: Find Contribution Pages
el: Εύρεση σελίδων συνεισφοράς

en: Find Contributions
el: Εύρεση συνεισφορών

en: Find Deleted Cases
el: Εύρεση διαγεγραμμένων υποθέσεων

en: Find Events
el: Εύρεση συμβάντων

en: Find Groups
el: Εύρεση Ομάδων

en: Find Mass SMS
el: Εύρεση Μαζικών SMS

en: Find Memberships
el: Εύρεση Συνδρομών

en: Find My Cases
el: Βρες τις Υποθέσεις μου

en: Find Pay Later Contributions
el: Εύρεση συνεισφορών με Πληρωμή αργότερα

en: Find Petition
el: Βρες αναφορά.

en: Find Recurring Contributions
el: Έυρεση Επαναλαμβανόμενων Συνεισφορών

en: Find Respondents
el: Βρες ανταποκρινόμενους.

en: Find Respondents To %1
el: Βρες ανταποκρινόμενους στο %1

en: Find Survey
el: Εύρεση Έρευνας

en: Find Target Household
el: Εύρεση Οικογένειας στόχου

en: Find contacts within
el: Εύρεση επαφών εντός

en: Find more cases
el: Εύρεση περισσότερων υποθέσεων

en: Find more event participants
el: Ανεύρεση περισσότερων συμμετεχόντων στο συμβάν

en: Find more members
el: Εύρεση περισσότερων μελών

en: Find...
el: Εύρεση...

en: First
el: Πρώτο

en: First Donation?
el: Πρώτη Δωρεά;

en: First Name
el: Όνομα

en: First Name:
el: Όνομα:

en: First day of current continuous membership period. Start Date will be automatically set based on Membership Type if you don't select a date.
el: Η πρώτη ημέρα της τρέχουσας περιόδου συνεχιζόμενης συνδρομής. Η Ημερομηνία έναρξης θα ορισθεί αυτόματα με βάση τον Τύπο συνδρομής, αν δεν επιλέξετε μία ημερομηνία.

en: First row contains column headers
el: Η πρώτη σειρά περιέχει τις επικεφαλίδες των στηλών

en: Fiscal Year
el: Φορολογικό Έτος

en: Fiscal Year Start
el: Αρχή φορολογικού έτους

en: Fiscal Year Starting
el: Έναρξη Φορολογικού Έτους

en: Fiscal Year-To-Date
el: Τρέχον φορολογικό έτος

en: Fixed Contribution Options
el: Επιλογές σταθερής συνεισφοράς

en: Fixed Period Rollover Day
el: Ημέρα αλλαγής/rollover σταθερής περιόδου

en: Fixed Period Start Day
el: Ημερομηνία έναρξης σταθερής περιόδου

en: Fixed Start
el: Σταθερή έναρξη

en: Folder '%1' exists?
el: Υπάρχει ο φάκελος '%1' ;

en: Followup Activity
el: Δραστηριότητα παρακολούθησης/ Followup

en: Font Name
el: Όνομα Γραμματοσειράς

en: Font Size
el: Μέγεθος Γραμματοσειράς

en: Font Style
el: Πρότυπο γραμματοσειράς

en: Footer Content
el: Περιεχόμενο υποσέλιδου

en: Footer Message
el: Μύνημα Υποσέλιδου

en: Footer Text
el: Κείμενο Υποσέλιδου

en: For existing pages
el: Για υπάρχουσες σελίδες

en: For transmission
el: Για μετάδοση

en: Format
el: Μορφή

en: Format:
el: Μορφή:

en: Forward
el: Προώθηση

en: Forward Mailing: %1
el: Προώθηση μαζικής αποστολής μηνυμάτων: %1

en: Forward Replies
el: Προώθηση απαντήσεων

en: Forward Replies?
el: Να προωθούνται οι απαντήσεις;

en: Forward replies
el: Προώθηση απαντήσεων

en: Forwarded Email
el: Προωθημένο Email

en: Forwards
el: Προωθεί

en: Frequency
el: Συχνότητα

en: Frequency Interval
el: Διάστημα Συχνότητας

en: Frequency Unit
el: Μονάδα Συχνότητας

en: Frequency must be a whole number (EXAMPLE: Every 3 months).
el: Η συχνότητα πρέπει να είναι ένας ακέραιος αριθμός (ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ: Κάθε 3 μήνες).

en: From
el: Από

en: From Address
el: Απο Διεύθυνση

en: From Email
el: Από το Email

en: From End of Previous Month
el: Απο το Τέλος του Προηγούμενου Μήνα

en: From End of Previous Year
el: Απο το Τέλος του Προηγούμενου Έτους

en: From Start of Current Month
el: Απο την Αρχή του Τρέχοντος Μήνα

en: From Start of Current Year
el: Απο την Αρχή του Τρέχοντος Έτους

en: From Template
el: Από Πρότυπο

en: From:
el: Από:

en: Fulfilled
el: Εκπληρώθηκε

en: Full Name
el: Ονοματεπώνυμο

en: Full Name of the Contact with prefixes and suffixes
el: Πλήρες όνομα της Επαφής με προθέματα και επιθέματα

en: Full Phone Number
el: Πλήρης Αριθμός Τηλεφώνου

en: Full Street Address
el: Πλήρης διεύθυνση

en: Full Street Address without Country, State or Postcode
el: Πλήρης διεύθυνση χωρίς Χώρα, Πολιτεία ή Ταχ.Κωδικό

en: Full street address (e.g. 110 Main Street).
el: Πλήρης διεύθυνση (π.χ. Κωνσταντινουπόλεως 110).

en: Full-text Search
el: Αναζήτηση πλήρους κειμένου

en: GOTV (Voter Tracking)
el: GOTV (Παρακολούθηση όσων ψηφίζουν)

en: Gender
el: Φύλο

en: General
el: Γενικά

en: General Membership (contribute at least $100.00 to be eligible for this membership)
el: Γενική Συνδρομή (συνεισφέρετε τουλάχιστον $100.00 για να έχετε δικαίωμα εγγραφής)

en: General Membership - $100.00
el: Γενική Συνδρομή Μέλους - 100.00 €

en: General Monthly Newsletter: 200709
el: Μηνιαία Επιστολή Γενικών Νέων/ Newsletter: 200709

en: Generate Report
el: Δημιουργία αναφοράς

en: Get RSS 2.0 feed for current and future public events.
el: Λήψη ροής RSS 2.0 για τα τρέχοντα και τα μελλοντικά δημόσια συμβάντα.

en: Get iCalendar feed for current and future public events.
el: Λήψη Ροής iCalendar με τα τωρινά και τα μελλοντικά δημόσια Συμβάντα.

en: Give option
el: Δώστε επιλογή

en: Give the user a choice of installments (e.g. donate every month for 6 months)? If not, recurring donations will continue indefinitely.
el: Να δωθεί στον χρήστη η επιλογή για δόσεις (π.χ. κάντε μια δωρεά κάθε μήνα για 6 μήνες); Αν όχι, οι επαναλαμβανόμενες δωρεές θα συνεχιστούν επ' αόριστον.

en: Given API command is not defined.
el: Δεν ορίζεται η ΑPI εντολή.

en: Global Settings
el: Γενικές Ρυθμίσεις

en: Go
el: Ξεκινήστε

en: Go Back
el: Πίσω

en: Go to contact summary
el: Μεταβείτε στη Περίληψη Επαφής

en: Goal
el: Στόχος

en: Goal Amount
el: Ποσό στόχος

en: Goal Revenue
el: Στόχος εσόδων

en: Goal Total
el: Σύνολο Στόχου

en: Grant
el: Δικαίωμα

en: Grant Decision
el: Απόφαση χορηγίας

en: Grant Report Due
el: Αναμένεται Αναφορά χορηγίας

en: Grant Status
el: Κατάσταση Χορηγίας

en: Grants
el: Χορηγίες/Υποτροφίες

en: Greeting
el: Χαιρετισμός

en: Group
el: Ομάδα

en: Group '%1' already exists.
el: '%1' ομάδας υπάρχει ήδη.

en: Group Children
el: Παιδιά Ομάδας

en: Group Contact ID
el: ID Επαφής Ομάδας

en: Group Contacts
el: Ομάδα Επαφών

en: Group Created By
el: Η Ομάδα Δημιουργήθηκε Από

en: Group Deleted
el: Ομάδα Διεγράφη

en: Group Description
el: Περιγραφή Ομάδας

en: Group Enabled
el: Ενεργοποιημένη Ομάδα

en: Group ID
el: ID Ομάδας

en: Group Listings.
el: Λίστες ομάδων.

en: Group Name
el: Όνομα Ομάδας

en: Group Name:
el: Όνομα Ομάδας:

en: Group Options
el: Επιλογές Ομάδας

en: Group Parents
el: Γονείς Ομάδας

en: Group Payment Deleted
el: Διεγράφη Ομαδική πληρωμή

en: Group Percentage
el: Ποσοστό Ομάδας

en: Group Saved
el: Η Ομάδα Αποθηκεύθηκε

en: Group Search
el: Αναζήτηση Ομάδας

en: Group Settings: %1
el: Ρυθμίσεις Ομάδας: %1

en: Group Source
el: Πηγή Ομάδας

en: Group Status
el: Κατάσταση ομάδας

en: Group Title
el: Τίτλος Ομάδας

en: Group Type
el: Τύπος ομάδας

en: Group Type(s)
el: Τύπος(οι) Ομάδας

en: Group Types
el: Τύποι Ομάδας

en: Group Visibility
el: Ορατότητα Ομάδας

en: Group by
el: Ομαδοποίηση κατα

en: Group by columns
el: Ομαδοποίηση ανα στήλες

en: Group contributions by
el: Ομαδοποίηση Συνεισφορών με

en: Group is Hidden
el: Η Ομάδα είναι Κρυφή

en: Group is Reserved
el: Η Ομάδα είναι Κρατημένη

en: Group(s)
el: Ομάδα(ες)

en: Grouping
el: Ομαδοποίηση

en: Grouping(s)
el: Ομαδοποιήσεις

en: Groups
el: Ομάδες

en: Guess client's feelings and needs.
el: Μαντέψτε τις επιθυμίες και τις ανάγκες του πελάτη.

en: HTML Message
el: Μήνυμα HTML

en: HTML Version
el: Έκδοση HTML

en: HTML Version:
el: Έκδοση HTML:

en: Has this contact been deleted?
el: Έχει διαγραφεί αυτή η επαφή;

en: Has this contact opted out of bulk mail?
el: Αυτή η επαφή έχει αποχωρήσει από το μαζικό ταχυδρομείο;

en: Head of Household for
el: Αρχηγός Οικογένειας για

en: Head of Household is
el: Αρχηγός της Οικογένειας είναι

en: Head of household.
el: Αρχηγός της Οικογένειας.

en: Header / Footer
el: Κεφαλίδα / Υποσέλιδο

en: Headers
el: Κεφαλίδες

en: Help homeless individuals obtain temporary and long-term housing
el: Βοηθήστε άστεγους να αποκτήσουν μικρής και μεγάλης διάρκειας στέγαση

en: Hide Smart Groups
el: Απόκρυψη Έξυπνης Ομάδας

en: Hide activities
el: Απόκρυψη Δραστηριοτήτων

en: Hide comments for this note.
el: Απόκρυψη σχολίων για αυτή τη σημείωση.

en: Hold Threshold
el: Κατώφλι κράτησης

en: Home
el: Αρχική

en: Home Mobile
el: Κινητό Οικίας

en: Home Phone
el: Τηλέφωνο Οικίας

en: Homepage Link Color
el: Χρώμα για τον σύνδεσμο στην αρχική σελίδα

en: Horizontal Spacing
el: Κενό καθ' ύψος

en: Household
el: Οικογένεια

en: Household Member is
el: Το μέλος της οικογένειας είναι

en: Household Member of
el: Μέλος οικογένειας του

en: Household Name
el: Όνομα Οικογένειας

en: Household Name and State
el: Όνομα οικογένειας και Κατάσταση

en: Household membership.
el: Συνδρομή Οικογένειας

en: How many recipients can they send emails to at one time? You may want to limit this to prevent large mail blasts from being sent.
el: Σε πόσους παραλήπτες μπορούν να σταλούν e-mails με τη μία; Αυτό μπορεί να θέλετε να το περιορίσετε, για να εμποδίσετε την εκρηκτική αποστολή μηνυμάτων.

en: Html Type
el: Τύπος HTML

en: I am contributing on behalf of an organization.
el: Συνεισφέρω για λογαριασμό μίας οργάνωσης.

en: I can't create new databases and the database '%1' doesn't exist.
el: Δε μπορώ να δημιουργήσω νέες βάσεις δεδομένων και η βάση δεδομένων '%1' δεν υπάρχει.

en: I can't tell what webserver you are running
el: Δεν μπορώ να πω τι webserver τρέχετε

en: I pledge to contribute this amount every
el: Δεσμεύομαι να συνεισφέρω αυτό το ποσό κάθε

en: I pledge to contribute this amount every %1 %2s for %3 installments.
el: Δεσμεύομαι να συνεισφέρω αυτό το ποσό κάθε %1 %2s για %3 δόσεις.

en: I pledge to contribute this amount every %2 for %3 installments.
el: Δεσμεύομαι να συνεισφέρω αυτό το ποσό κάθε %2s για %3 δόσεις.

en: I want this membership to be renewed automatically every %1 %2(s).
el: Θέλω αυτή η συνδρομή να ανανεώνεται αυτόματα κάθε %1 %2(s).

en: I want to contribute this amount
el: Θέλω να συνεισφέρω αυτό το ποσό

en: I want to make a one-time contribution
el: Θέλω να κάνω μια εφάπαξ εισφορά

en: I will send payment by check
el: Θα στείλω την πληρωμή με τραπεζική επιταγή

en: ICalendar Downloads and Feeds
el: Downloads και Ροές iCalendar

en: ID
el: Κωδικός ID

en: IM Provider
el: Πάροχος ΙΜ

en: IMPORTANT
el: ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ

en: If <strong>Status Override</strong> is checked, the selected status will remain in force (it will NOT be modified by the automated status update script).
el: Αν τσεκάρετε την <strong>Παράκαμψη Κατάστασης</strong>, η επιλεγμένη κατάσταση θα παραμείνει σε ισχύ (ΔΕΝ θα τροποποιηθεί από το σενάριο ενεργειών/script για την αυτόματη ενημέρωση κατάστασης).

en: If checked, an administrator will need to approve new personal campaign pages before they are available to the public. We recommend using the "Notify Email" feature if you are requiring approval to ensure that the appropriate staff person is informed when a new Personal Campaign page is 'Waiting Review'.
el: Αν κάνετε αυτή την επιλογή, ο διαχειριστής θα πρέπει να εγκρίνει τις νέες προσωπικές σελίδες εκστρατείας πριν αυτές γίνουν διαθέσιμες στο κοινό. Αν χρειάζεσθε έγκριση, σας συστήνουμε να χρησιμοποιείτε το χαρακτηριστικό "Ειδοποίηση Email", για να είστε σίγουροι ότι θα ενημερωθεί το κατάλληλο άτομο του προσωπικού όταν μια νέα προσωπική σελίδα εκστρατείας 'αναμένει αναθεώρηση'.

en: If checked, user must signup for one of the displayed membership options before continuing.
el: Αν το τσεκάρετε, ο χρήστης θα πρέπει να εγγραφεί σε μια από τις εμφανιζόμενες επιλογές πριν συνεχίσει.

en: If space becomes available you will receive an email with a link to a web page where you can complete your registration.
el: Αν προκύψουν διαθέσιμες θέσεις, θα λάβετε ένα email με έναν σύνδεσμο προς μια ιστοσελίδα όπου μπορείτε να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας.

en: If the page 'Separate Membership Payment' is NOT enabled AND the Contribution Amount is enabled so that user's can opt to give more than the minimum membership fee - then the display looks like this:
el: Αν η σελίδα για 'Χωριστή πληρωμή συνδρομής' ΔΕΝ έχει ενεργοποιηθεί ΚΑΙ το Ποσό συνεισφοράς έχει ενεργοποιηθεί, για να μπορούν οι χρήστες  να επιλέγουν την καταβολή και παραπάνω από το Ελάχιστο ποσό συνδρομής - τότε η οθόνη θα δείχνει κάπως έτσι:

en: If the page is configured with 'Separate Membership Payment' enabled - then just the fee amount is displayed:
el: Αν αυτή η σελίδα έχει ρυθμισθεί με ενεργοποίηση για 'Χωριστή πληρωμή συνδρομής' - τότε εμφανίζεται μόνο το ποσό συνδρομής:

en: If this is a paid event and you want users to be able to register and pay online, select a payment processor to use.
el: Αν αυτό είναι ένα Επί πληρωμή συμβάν και θέλετε οι χρήστες να μπορούν να κάνουν Online εγγραφή και πληρωμή, επιλέξτε τον επεξεργαστή πληρωμών που θέλετε να χρησιμοποιείτε.

en: If this option is NOT checked and you include a Contribution Amount section, then a single transaction is processed for their contribution amount which must at least cover the selected membership fee.
el: Αν δεν τσεκάρετε αυτή την επιλογή και συμπεριλάβετε μια ενότητα Ποσού συνεισφοράς, τότε γίνεται επεξεργασία της μεμονωμένης συναλλαγής για τη συνεισφορά τους, που πρέπει να καλύπτει, τουλάχιστον, το επιλεγμένο ποσό συνδρομής.

en: If this option is checked, a "thermometer" showing progress toward your goal will be included on the page.
el: Αν κάνετε αυτή την επιλογή, θα συμπεριληφθεί στη σελίδα σας ένα "θερμόμετρο" που θα δείχνει την πρόοδο προς τον στόχο σας.

en: If you find that you are creating multiple events with similar settings, you may want to use the <a href="%1">Event Templates</a> feature to streamline your workflow.
el: Αν βρίσκετε πως δημιουργείτε πολλαπλά συμβάντα με παρόμοιες ρυθμίσεις, μπορεί να θέλετε να χρησιμιοποιήσετε την δυνατότητα με τα <a href="%1">Πρότυπα συμβάντος</a> για την καλύτερη οργάνωση της ροής εργασίας σας.

en: If you have a discount code, enter it here
el: Αν έχετε έναν κωδικό έκπτωσης, εισάγετέ τον εδώ

en: If you have questions about the status of your registration or purchase please contact us.
el: Αν έχετε ερωτήσεις για την κατάσταση της εγγραφής σας, ή της αγοράς σας, παρακαλώ ελάτε σε επαφή με εμάς.

en: If you have questions please contact us at %1
el: Αν έχετε ερωτήσεις, παρακαλώ ελάτε σε επαφή μαζί μας στο %1.

en: If you have questions please contact us at %1.
el: Αν έχετε ερωτήσεις, παρακαλώ ελάτε σε επαφή μαζί μας στο %1.

en: If you haven't received an email from us, check your spam folder, it might have been wrongly classified.
el: Αν δεν λάβατε ένα Email από εμάς, ελέγξτε τον φάκελλό σας με την ανεπιθύμητη αλληλογραφία, μπορεί να έχει ταξονομηθεί λανθασμένα.

en: If you haven't received an email within a few minutes, please check your spam folder.
el: Αν δεν λάβετε ένα email εντός λίγων λεπτών, παρακαλώ ελέγξτε τον φάκελλο με την ανεπιθύμητη αλληλογραφία σας.

en: If you need to include a special message for this member, enter it here. Otherwise, the confirmation email will include the standard receipt message configured under System Message Templates.
el: Αν πρέπει να συμπεριλάβετε ένα ειδικό μήνυμα για το Μέλος αυτό, εισάγετέ το εδώ. Διαφορετικά, η επιβεβαίωση μέσω e-mail θα συμπεριλαμβάνει το τυποποιημένο μήνυμα απόδειξης που ρυθμίσατε στα Πρότυπα Μηνύματα Συστήματος.

en: If you skip this participant there will be enough spaces in the event for your group (you will not be wait listed).
el: Αν παρακάμψετε αυτόν τον συμμετέχοντα, θα υπάρχουν αρκετές θέσεις στο συμβάν για την ομάδα σας (δεν θα μπείτε σε λίστα αναμονής).

en: If you skip this participant there will be enough spaces in the event for your group (you will not be wait listed). Please go back to the main registration page and reduce the number of additional people. You will also need to complete payment information.
el: Αν παρακάμψετε αυτόν τον συμμετέχοντα, θα υπάρχουν αρκετές θέσεις στο συμβάν για την ομάδα σας (δεν θα μπείτε σε λίστα αναμονής). Παρακαλώ επιστρέψτε στην κύρια σελίδα εγγραφής και μειώστε τον αριθμό των πρόσθετων ατόμων. Θα πρέπει, επίσης, να συμπληρώσετε τις πληροφορίες πληρωμής.

en: If you skip this participant there will be enough spaces in the event for your group (you will not be wait listed). Registration for this event requires approval. You will receive an email once your registration has been reviewed.
el: Αν παρακάμψετε αυτόν τον συμμετέχοντα, θα υπάρχουν αρκετές θέσεις στο συμβάν για την ομάδα σας (δεν θα μπείτε σε λίστα αναμονής). Η εγγραφή σε αυτό το συμβάν απαιτεί έγκριση. Θα λάβετε ένα email μόλις η εγγραφή σας επιθεωρηθεί.

en: If you want Administrator of your organization to receive each PCP Notification receipt, enter one or more email addresses here. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org) First Email will be sent to PCP user for support.
el: Αν θέλετε ο Διαχειριστής της Οργάνωσής σας  να λαμβάνει μια απόδειξη για κάθε ειδοποίηση PCP, εισάγετε ένα ή περισσότερα e-mail εδώ. Οι πολλαπλές διευθύνσεις e-mail πρέπει να διαχωρίζονται με κόμμα (π.χ. jane@example.org, paula@example.org) Το πρώτο Email θα σταλεί στον χρήστη PCP για υποστήριξη.

en: If you want collect additional information during event registration, you will need to configure one or more CiviCRM Profiles - which are collections of standard or custom fields. For event registration, you often want to collect an email address and / or participants' first and last names. You may also need to collect additional information specific to a person's <strong>participation</strong> in an Event. Examples include meal and/or volunteer preferences.
el: Αν θέλετε να συλλέξετε πρόσθετες πληροφορίες κατά την εγγραφή στο συμβάν, θα πρέπει να ρυθμίσετε ένα ή και περισσότερα Civi-Προφίλ - τα οποία είναι συλλογές πρότυπων ή και προσαρμοσμένων πεδίων. Για την εγγραφή στο συμβάν, χρειάζεστε συχνά μάι διεύθυνη ή και το όνομα και το επίθετο του συμμετέχοντος. Μπορεί, επίσης, να συλλέξετε πρόσθετες πληροφορίες ειδικά για τη <strong>συμμετοχή</strong> ενός ατόμου σε ένα Συμβάν. Τα παραδείγματα περιλαμβάνουν τις προτιμήσεις για συγκεκριμένα γεύματα και/ή τις προτιμήσεις των εθελοντών.

en: If you want to enable the 'Contribution Amounts section', you need to either 'Allow Other Amounts' and/or enter at least one row in the 'Fixed Contribution Amounts' table.
el: Αν θέλετε να ενεργοποιήσετε την ενότητα 'Ποσά Συνδρομής', πρέπει είτε να 'Επιτρέπονται άλλα ποσά' και/ή να εισάγετε τουλάχιστον μία γραμμή στον πίνακα 'Ποσά σταθερής συνδρομής'.

en: If you want to provide an Online Registration page for this event, check the first box below and then complete the fields on this form.
el: Αν θέλετε να προσφέρετε μια online σελίδα για εγγραφή σε αυτό το συμβάν, τικάρετε το παρακάτω πρώτο κουτί και, μετά, συμπληρώστε τα πεδία σε αυτή τη φόρμα.

en: If you want to provide an Online Registration page for this event, check the first box below and then complete the fields on this form. You can offer online registration for both Paid and Free events. Paid events require that you have configured a <a href="%1">payment processor</a> for your site.
el: Αν θέλετε να προσφέρετε μία σελίδα για Online εγγραφή σε αυτό το συμβάν, τικάρετε το πρώτο κουτάκι πιο κάτω και, κατόπιν, συμπληρώστε τα πεδία σε αυτή τη φόρμα. Μπορείτε να προσφέρετε τη δυνατότητα για online εγγραφή τόσο για Συμβάντα Επί πληρωμή, όσο και για Δωρεάν Συμβάντα. Για τα επί πληρωμή συμβάντα απαιτείται να έχετε ρυθμίσει έναν <a href="%1">επεξργαστή πληρωμών</a> για την ιστοσελίδα σας.

en: If you've stored a unique <strong>External Identifier</strong> for each contact in CiviCRM, you can include that value as a column in your import file. Memberships will then be matched to contact records using their External ID.
el: Αν αποθηκεύσατε έναν μοναδικό <strong>Εξωτερικό κωδικό ταυτοποίησης</strong> για κάθε επαφή στο CiviCRM, μπορείτε να συμπεριλάβετε αυτή την τιμή σαν μια στήλη στο εισαγόμενο αρχείο σας. Οι συνδρομές, τότε, θα αντιστοιχίζονται με τις καταχωρήσεις επαφών χρησιμοποιώντας τον Εξωτερικό κωδικό ID.

en: If you've stored a unique <strong>External Identifier</strong> for each contact in CiviCRM, you can include that value as a column in your import file. Participant data will then be matched to contact records using their External ID. Please note that you must use an "On Duplicate Entries" setting of "Skip" or "No Duplicate Checking" to be able to upload using the External ID field.
el: Αν αποθηκεύσατε έναν μοναδικό <strong>Εξωτερικό κωδικό ταυτοποίησης</strong> για την κάθε επαφή στο CiviCRM, μπορείτε να συμπεριλάβετε αυτή την τιμή ως μια στήλη στο αρχείο σας import file. Κατόπιν, τα δεδομένα των συμμετεχόντων θα αντιστοιχίζονται με τα αρχεία επαφών, χρησιμοποιώντας τον εξωτερικό κωδικό ID ταυτοποίησης. Παρακαλώ σημειώστε ότι πρέπει να χρησιμοποιείτε μία ρύθμιση "Για διπλότυπες καταχωρήσεις" του "Παράκαμψη" ή "Χωρίς έλεγχο για διπλότυπα" για να μπορείτε να φορτώσετε χρησιμοποιώντας το πεδίο με τον Εξωτερικό κωδικό ID.

en: Image
el: Εικόνα

en: Image Deleted
el: Η Εικόνα Διαγράφηκε

en: Image File Name
el: Όνομα αρχείου εικόνας

en: Image URL
el: URL Εικόνας

en: Image Url
el: URL εικόνας

en: Images
el: Εικόνες

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Import / Export Field Separator
el: Εισαγωγή / Εξαγωγή Διαχωριστής Πεδίων

en: Import Activity
el: Εισαγωγή Δραστηριοτητας

en: Import Contact
el: Εισαγωγή Επαφής

en: Import Contribution
el: Εισαγωγή Συνεισφοράς

en: Import Data (row %1)
el: Εισαγωγή Δεδομένων (γραμμή %1)

en: Import Data File
el: Εισαγωγή Αρχείου Δεδομένων

en: Import Field Separator
el: Διαχωριστής Πεδίου Εισαγωγής

en: Import File Format
el: Εισαγωγή μορφής αρχείου

en: Import Membership
el: Εισαγωγή Συνδρομής

en: Import Now
el: Εισαγωγή Τώρα

en: Import Options
el: Επιλογές Εισαγωγής

en: Import Participant
el: Εισαγωγή Συμμετέχοντος

en: Import has completed successfully.
el: Η εισαγωγή ολοκληρώθηκε με επιτυχία.

en: Import mode
el: Τρόπος Εισαγωγής

en: Import to Groups
el: Εισαγωγή σε Ομάδες

en: Important Notes
el: Σημαντικές Σημειώσεις

en: In Global Settings
el: Στις Γενικές Ρυθμίσεις

en: In order for reminders to be sent:
el: Προκειμένου  να αποσταλλούν οι υπενθυμίσεις:

en: In this step, you will configure the page title, financial type (donation, campaign contribution, etc.), goal amount, and introductory message. You will be able to go back and modify all aspects of this page at any time after completing the setup wizard.
el: Σε αυτό το βήμα, θα ρυθμίσετε τον τίτλο της σελίδας, τον οικονομικό τύπο (δωρεά, εκστρατεία, συνεισφορά, κλπ.), το ποσό στόχο, και το εισαγωγικό μήνυμα. Θα μπορείτε να επιστρέψετε και να τροποποιήσετε όλες τις πτυχές αυτής της σελίδας, ανά πάσα στιγμή, μετά τη συμπλήρωση του οδηγού στησίματος (setup wizard).

en: Inactive Relationships
el: Μη ενεργοί Συσχετισμοί

en: Inches
el: Ίντσες

en: Include
el: συμπεριλήψη

en: Include Both
el: Να συμπεριληφθούν και τα δύο

en: Include Group(s)
el: Συμπεριλάβετε Ομάδα (ες)

en: Include ICal Invite to Activity Assignees
el: Συμπεριλάβετε ICal Invite στην δραστηριότητα των εντολοδόχων

en: Include Mailings
el: Συμπερίληψη αλληλογραφιών

en: Include Profile
el: Να συμπεριληφθεί το Προφίλ

en: Include Profiles
el: Να συμπεριλαμβάνονται τα Προφίλ

en: Include Report in Navigation Menu?
el: Να περιληφθεί η Αναφορά στο Μενού Πλοήγησης;

en: Include Tag(s)
el: Συμπεριλάβετε Ετικέτα(ες)

en: Include a Membership Signup section in this Online Contribution page?
el: Να συμπεριληφθεί μία ενότητα Εγγραφής συνδρομής και Μελών σε αυτή την online σελίδα συνεισφοράς;

en: Include contacts where
el: Να συμπεριληφθούν οι επαφές οπου

en: Include my name and message
el: Να συμπεριληφθεί το όνομα και το μήνυμά μου.

en: Include the data fields used for contact 'matching' based on your configured <strong>Unsupervised Duplicate Matching</strong> rules. For the default duplicate matching rules, you would include a column in each row with the contributors' Email Address.
el: Συμπεριλάβετε τα πεδία δεδομένων που χρησιμοποιούνται για 'αντιστοίχιση' επαφών' με βάση τους ρυθμισμένους σας κανόνες για <strong>Αυστηρή αντιστοίχση διπλοτύπων</strong>. Για τους προεπιλεγμένους κανόνες αντιστοίχισης διπλοτύπων, θα συμπεριλάβετε μια στήλη στην κάθε σειρά με τις διευθύνσεις E-mail του συνεισφέροντος.

en: Include these membership types
el: Να συμπεριληφθούν αυτοί οι τύποι Συνδρομής

en: Included
el: Συμπεριλαμβάνεται

en: Income Statistics
el: Στατιστικά Εσόδων

en: Incomplete
el: Ατελής

en: Incomplete Transaction
el: Ελλιπής συναλλαγή

en: Incomplete. Click to configure result set.
el: Δεν ολοκληρώθηκε. Κάντε κλικ για να ρυθμίσετε το σύνολο των αποτελεσμάτων.

en: Individual
el: Άτομο

en: Individual Prefix
el: Ατομικό Πρόθεμα

en: Individual Suffix
el: Ατομική Κατάληξη

en: Info &amp; Settings
el: &amp; Ρυθμίσεις  πληροφοριών

en: Info and Settings
el: Πληροφορίες και Ρυθμίσεις

en: Initial Amount Help Text
el: Κείμενο βοήθειας Αρχικού ποσού

en: Initial Amount Label
el: Ετικέτα Αρχικού ποσού

en: Initial Reminder Day
el: Αρχική ημέρα υπενθύμισης

en: Input file must be in CSV format
el: Το αρχείο εισόδου πρέπει να είναι σε μορφή CSV

en: Insert new Membership
el: Εισαγωγή νέας συνδρομής Μέλους

en: Insert new contributions
el: Εισαγωγή νέων συνεισφορών

en: Install
el: Εγκατάσταση

en: Installation Error
el: Σφάλμα εγκατάστασης

en: Installation Guide
el: Οδηγός Εγκατάστασης

en: Installing CiviCRM...
el: Γίνεται εγκατάσταση του CiviCRM...

en: Installments
el: Δόσεις

en: Installments should be greater than zero.
el: Οι δόσεις πρέπει να είναι μεγαλύτερες του μηδενός.

en: Instant Messenger ID
el: ID του Instant Messenger

en: Instructions
el: Οδηγίες

en: Instructions added to Confirmation and Thank-you pages, as well as the confirmation email, when the user selects the 'pay later' option (e.g. 'Mail your check to ... within 3 business days.').
el: Οδηγίες προστέθηκαν στις σελίδες Συνεισφοράς και Ευχαριστιών, καθώς και στο email επιβεβαίωσης, όταν ο χρήστης κάνει την επιλογή για 'Πληρωμή αργότερα' (π.χ. 'Ταχυδρομήστε την επιταγή σας ... μέσα σε 3 εργάσιμες ημέρες.').

en: Instructions for interviewers
el: Οδηγίες για όσους παίρνουν συνέντευξη

en: Integer
el: Ακέραιος

en: Intended Recipients
el: Προσδοκώμενοι Παραλήπτες

en: Internal Contact ID
el: Εσωτερικός κωδικός ID Επαφής

en: Interval
el: Διάστημα

en: Interview Respondents
el: Συνέντευξη των αντοποκρινόμενων.

en: Interviewer
el: Συνεντευξιαζόμενος

en: Intro
el: Πρόλογος

en: Intro Content
el: Περιεχόμενο εισαγωγής

en: Intro Text
el: Εισαγωγικό Κείμενο

en: Introduce yourself and your role within our organization.
el: Συστηθείτε και παρουσιάστε τον ρόλο σας μέσα στην οργάνωσή σας.

en: Introductory Message
el: Εισαγωγικό μήνυμα

en: Introductory Message - New Memberships
el: Εισαγωγικό Μήνυμα - Νέες συνδρομές

en: Introductory Message - Renewals
el: Εισαγωγικό μήνυμα - Ανανεώσεις

en: Introductory Text
el: Εισαγωγικό κείμενο

en: Introductory message / instructions for online event registration page (may include HTML formatting tags).
el: Εισαγωγικό μήνυμα / οδηγίες για σελίδα online εγγραφής σε συμβάντα (μπορεί να συμπεριλαμβάνει tags μοσρφοποίησης HTML)

en: Invalid Base Directory
el: Μη έγκυρος Βασικός κατάλογος

en: Invalid Base URL
el: Μη έγκυρο Βασικό URL

en: Invalid Email address
el: Άκυρη διεύθυνση Email

en: Invalid Membership
el: Μη έγκυρη συνδρομή

en: Invalid Subtype
el: Άκυρος Υποτύπος

en: Invalid action specified in URL
el: Άκυρη ενέργεια στο URL.

en: Invalid case ID ( %1 ) in TO: field.
el: Μη έγκυρος κωδικός Υπόθεσης ID ( %1 ) στο πεδίο ΠΡΟΣ:

en: Invalid date "%1" (must have form yyyy-mm-dd).
el: Η ημερομηνία "%1" είναι άκυρη (πρέπει να έχει μορφή yyyy-mm-dd).

en: Invalid date query "%1" in URL (valid syntax is yyyymm).
el: Άκυρη ημερομηνία ερωτήματος "%1" στο URL (η έγκυρη σύνταξη είναι yyyymm).

en: Invalid day of the month
el: Άκυρη ημέρα του μήνα

en: Invalid default value for country.
el: Άκυρα προκαθορισμένη τιμή για τη χώρα.

en: Invalid form parameters.
el: Μη έγκυρη μορφή παραμέτρων.

en: Invoice
el: Τιμολόγιο

en: Invoice ID
el: Κωδικός ID τιμολογίου

en: Invoice ID or Transaction ID or Contribution ID are required to match to the existing contribution records in Update mode.
el: Ο κωδικός ID Τιμολογίου ή ο κωδικός ID ΣΥναλλαγής ή ο κωδικός ID Συνειφοράς απαιτείται να ταιριάζουν με τα υπάρχοντα αρχεία συνειφοράς στη Λειτουργία Ενημέρωσης.

en: Is
el: Είναι

en: Is Active?
el: Είναι ενεργός/ή;

en: Is Address Primary?
el: Είναι η Διεύθυνση Κύρια;

en: Is Billing Address
el: Είναι Διεύθυνση Χρεώσης

en: Is Billing Email
el: Είναι Email Χρέωσης

en: Is Billing Email?
el: Είναι Email Χρέωσης;

en: Is Billing Phone
el: Είναι Τηλέφωνο Χρέωσης

en: Is Calendar Year
el: Είναι Ημερολογιακό Έτος

en: Is Campaign Active?
el: Είναι η καμπάνια ενεργή;

en: Is Deceased
el: Έχει αποβιώσει

en: Is Default?
el: Είναι Προεπιλογή;

en: Is Deleted
el: Έχει Διαγραφεί

en: Is Event Public
el: Πρόκειται για Δημόσιο Συμβάν

en: Is Interview Conducted?
el: Διεξάγεται η Συνέντευξη;

en: Is Not
el: Δεν Είναι

en: Is Online Registration
el: Είναι online η εγγραφή

en: Is Online Registration On
el: Είναι η Ηλεκτρονική Εγγραφή Ενεργοποιημένη

en: Is Online Registration enabled for the event?
el: Είναι η Ηλεκτρονική Εγγραφή ενεργοποιημένη για το συμβάν;

en: Is Pay Later
el: Αυτό είναι με Πληρωμή αργότερα

en: Is Phone Primary?
el: Είναι το Πρωτεύον Τηλέφωνο;

en: Is Primary Address
el: Είναι Κύρια Διεύθυνση

en: Is Public
el: Είναι Δημόσιο

en: Is Recurring
el: Είναι Επαναλαμβανόμενη

en: Is Required
el: Απαιτείται

en: Is Reserved
el: Είναι Κρατημένο

en: Is Tax Deductible?
el: Εκπίπτει από τον φόρο;

en: Is Tax?
el: Είναι φόρος;

en: Is Test
el: Είναι Δοκιμαστικό

en: Is Test Processor?
el: Είναι δοκιμαστικός επεξεργαστής;

en: Is Test?
el: Είναι Δοκιμαστικό;

en: Is between
el: Είναι μεταξύ

en: Is confirm email
el: Είναι email επιβεβαίωσης

en: Is empty (Null)
el: Είναι κενό (Null)

en: Is equal to
el: Είναι ίσο με

en: Is greater than
el: Είναι μεγαλύτερο από

en: Is greater than or equal to
el: Είναι μεγαλύτερο ή ίσο με

en: Is less than
el: Είναι λιγότερο από

en: Is less than or equal to
el: Είναι λιγότερο ή ίσο με

en: Is not between
el: Δεν είναι μεταξύ

en: Is not empty (Null)
el: Δεν είναι κενό (Null)

en: Is not equal to
el: Δεν είναι ίσο με

en: Is not one of
el: Δεν είναι ένα από

en: Is one of
el: Είναι ένα από

en: Is shared through social media
el: Κοινοποιήθηκε μέσω κοινωνικών δικτύων

en: Is the %1 folder writeable?
el: ο φάκελος %1 είναι εγγράψιμος;

en: Is the contact deceased?
el: Είναι η επαφή αποθανών;

en: Is this Event Active?
el: Είναι ενεργό το συμβάν;

en: Is this Field Searchable?
el: Είναι αυτό το Πεδίο Αναζητήσιμο;

en: Is this Label Format the default?
el: Είναι αυτή η μορφή ετικέτας η προεπιλεγμένη;

en: Is this Online Contribution Page Active?
el: Είναι ενεργή αυτή η online Σελίδα συνεισφορών;

en: Is this PDF Page Format the default?
el: Είναι αυτή η μορφή εγγράφου η προεπιλεγμένη;

en: Is this Payment Processor Type active?
el: Είναι αυτός ο Τύπος Επεξεργαστή Πληρωμών ενεργός;

en: Is this Payment Processor Type the default?
el: Είναι αυτός ο Τύπος Επεξεργαστή Πληρωμών ο προεπιλεγμένος;

en: Is this Payment Processor active?
el: Είναι αυτός ο Επεξεργαστής Πληρωμών ενεργός;

en: Is this Payment Processor the default?
el: Είναι αυτός ο Επεξεργαστής Πληρωμών ο προεπιλεγμένος;

en: Is this Scheduled Job active?
el: Είναι αυτή η προγραμματισμένη εργασία ενεργή;

en: Is this a test membership?
el: Είναι δοκιμαστική η συνδρομή;

en: Is this address the contact's billing address?
el: Είναι η διεύθυνση η διεύθυνση χρέωσης της επαφής;

en: Is this address the contact's billing email?
el: Είναι αυτή η διεύθυνση το email χρέωσης της επαφής;

en: Is this address the contact's primary address?
el: Είναι η διεύθυνση αυτή η κύρια διεύθυνση της επαφής;

en: Is this address the contact's primary email?
el: Είναι αυτή η διεύθυνση το κύριο email της επαφής;

en: Is this membership type available for self-service signups ('Public') or assigned by CiviCRM 'staff' users only ('Admin')
el: Είναι διαθέσιμος αυτός ο τύπος συνδρομής για αυτοεξυπηρετούμενες/self-service εγγραφές ('Δημόσιος') ή μπορεί να ανατεθεί μόνον από τους χρήστες που έχουν την ιδιότητα CiviCRM 'προσωπικό' ('Διαχειριστές')

en: Is this status enabled.
el: Είναι ενεργοποιημένη αυτή η κατάσταση.

en: Is your Personal Campaign Page active? You can activate/de-activate it any time during it's lifecycle.
el: Είναι ενεργή η Προσωπική σας σελίδα εκστρατείας; Μπορείτε να την ενεργοποιήσετε/απενεργοποιήσετε ανά πάσα στιγμή για όσο διαρκεί ο κύκλος ζωής της.

en: It looks like event has only %2 seats available and you are trying to register %1 participants, so could you please select price options accordingly.
el: Μοιάζει σαν το Συμβάν να έχει μόνον %2 διαθέσιμες θέσεις και εσείς προσπαθείτε να κάνετε εγγραφή για %1 συμμετέχοντες, οπότε,παρακαλώ, θα μπορούσατε  να κάνετε τις ανάλογες επιλογές.

en: It looks like there are enough spaces in this event for your group (you will not be wait listed).
el: Μοιάζει σα να υπάρχουν αρκετές θέσεις σε αυτό το συμβάν για την ομάδα σας (δεν θα μπείτε σε λίστα αναμονής).

en: It looks like this participant is already registered for this event. If you want to change your registration, or you feel that you've gotten this message in error, please contact the site administrator.
el: Φαίνεται πως αυτός ο συμμετέχων έχει ήδη εγγραφεί σε αυτό το συμβάν. Αν θέλετε να αλλάξετε την εγγραφή σας, ή πιστεύετε ότι λάβατε αυτό το μήνυμα κατά λάθος, παρακαλώ ελάτε σε επαφή με τον διαχειριστή του site.

en: It looks like you are already registered for this event.  You may proceed if you want to create an additional registration.
el: Μοιάζει σαν να έχετε ήδη κάνει εγγραφή για το συμβάν αυτό. Μπορείτε να προχωρήσετε αν θέλετε να δημιουργήσετε μια πρόσθετη εγγραφή.

en: It looks like you are already registered for this event. If you want to change your registration, or you feel that you've gotten this message in error, please contact the site administrator.
el: Μοιάζει σα να κάνατε ήδη εγγραφή σε αυτό το συμβάν. Αν θέλετε να αλλάξετε την εγγραφή σας, ή πιστεύετε ότι λάβατε αυτό το μήνηυμα κατά λάθος, παρακαλώ ελάτε σε επαφή με τον διαχειριστή της ιστοσελίδας.

en: It looks like you are now registering a group of %1 participants. The event has %2 available spaces (you will not be wait listed).
el: Μοιάζει σαν να κάνετε τώρα εγγραφή σε μια Ομάδα %1 συμμετεχόντων. Το συμβάν έχει %2 διαθέσιμες θέσεις (δεν θα μπείτε σε λίστα αναμονής).

en: It looks like you are now registering a group of %1 participants. The event has %2 available spaces (you will not be wait listed). Please go back to the main registration page and reduce the number of additional people. You will also need to complete payment information.
el: Μοιάζει σαν να κάνετε τώρα εγγραφή σε μια Ομάδα %1 συμμετεχόντων. Το συμβάν έχει %2 διαθέσιμες θέσεις (δεν θα μπείτε σε λίστα αναμονής). Παρακαλώ επιστρέψτε στην κύρια σελίδα εγγραφής και μειώστε τον αριθμό των πρόσθετων ατόμων. Θα πρέπει, επίσης, να συμπληρώσετε τις πληροφορίες πληρωμής.

en: It looks like you are now registering a group of %1 participants. The event has %2 available spaces (you will not be wait listed). Registration for this event requires approval. You will receive an email once your registration has been reviewed.
el: Μοιάζει σαν να κάνετε τώρα εγγραφή σε μια Ομάδα %1 συμμετεχόντων. Το συμβάν έχει %2 διαθέσιμες θέσεις (δεν θα μπείτε σε λίστα αναμονής). Η εγγραφή σε αυτό το συμβάν απαιτεί έγκριση. Θα λάβετε ένα email μόλις η εγγραφή σας επιθεωρηθεί.

en: It looks like you are registering more participants then there are spaces available. All participants will be added to the waiting list. You will be notified if spaces become available.
el: Μοιάζει σαν να κάνετε εγγραφή για παραπάνω συμμετέχοντες από όσες είναι οι διαθέσιμες θέσεις. Όλοι οι συμμετέχοντες θα προστεθούν στη λίστα αναμονής. Θα ειδοποιηθείτε αν προκύψουν διαθέσιμες θέσεις.

en: It looks there are enough spaces in this event for your group (you will not be wait listed). Registration for this event requires approval. You will receive an email once your registration has been reviewed.
el: Μοιάζει σα να υπάρχουν αρκετές θέσεις σε αυτό το συμβάν για την ομάδα σας (δεν θα μπείτε σε λίστα αναμονής). Η εγγραφή για το συμβάν αυτό απαιτεί έγκριση. Θα λάβετε ένα email μόλις η εγγραφή σας επιθεωρηθεί.

en: JSON support
el: Υποστήριξη JSON

en: JSON support not included in PHP.
el: Η υποστήριξη JSON δε περιλαμβάνεται στη PHP.

en: January
el: Ιανουάριος

en: Job Title
el: Τίτλος Εργασίας

en: Join Date
el: Ημερομηνία Προσχώρησης

en: Join a Group
el: Γίνετε μέλος μιας ομάδας

en: July
el: Ιούλιος

en: June
el: Ιούνιος

en: Kilometers
el: Χιλιόμετρα

en: LYBUNT Report
el: Αναφορά Τ.ΕΤ.ΑΛ.ΟΧ.Α.Ε

en: Label
el: Ετικέτα

en: Label Height
el: Ύψος ετικέτας

en: Label Width
el: Πλάτος ετικέτας

en: Label for Signature
el: Ετικέτα για υπογραφή

en: Label for Subject
el: Ετικέτα για θέμα

en: Label for User Name if used
el: Ετικέτα για όνομα χρήστη εαν χρησιμοποιείται

en: Label for password
el: Ετικέτα για κωδικό

en: Labels Per Column
el: Ετικέτες ανα στήλη

en: Labels Per Row
el: Ετικέτες ανα σειρά

en: Language
el: Γλώσσα

en: Language and Region Settings
el: Ρυθμίσεις Γλώσσας και Χώρας

en: Language of basic data:
el: Γλώσσα των βασικών δεδομένων:

en: Last
el: Τελευταίο

en: Last 12 Months
el: Τελευταίοι 12 Μήνες

en: Last 2 Years
el: Τα Τελευταία 2 Έτη

en: Last 3 Months
el: Τελευταίοι 3 Μήνες

en: Last 3 Years
el: Τα Τελευταία 3 Έτη

en: Last Modified By:
el: Τελευταία τροποποίηση απο τον/την:

en: Last Name
el: Επίθετο

en: Last Name, First Name
el: Επίθετο, Όνομα

en: Last Name:
el: Επίθετο:

en: Last Reminder
el: Τελευταία υπενθύμιση

en: Latest membership period expiration date. End Date will be automatically set based on Membership Type if you don't select a date.
el: Τελευταία ημέρα λήξης της περιόδου συνδρομής. Η Ημερομηνία τέλους θα ορισθεί αυτόματα, με βάση τον Τύπο συνδρομής, αν δεν επιλέξετε μία ημερομηνία.

en: Latitude
el: Γεωγραφικό πλάτος

en: Latitude of the Address for mapping
el: Γεωγραφικό πλάτος της διεύθυνσης για απεικόνιση

en: Learn more about a script that can automatically update contact addressee and greeting options.
el: Μάθετε περισσότερα για το πως μπορείτε να ενημερώνετε αυτόματα την διεύθυνση της επαφής και τις επιλογές χαιρετισμού

en: Learn more.
el: Μάθετε περισσότερα.

en: Left
el: Αριστερά

en: Left Column
el: Αριστερή Στήλη

en: Left Margin
el: Αριστερο Περιθώριο

en: Legal Identifier
el: Νόμιμος Εκπρόσωπος

en: Legal Name
el: Νομικά κατοχυρωμένο Όνομα

en: Length
el: Μήκος

en: Line Number
el: Αριθμός γραμμής

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Link Text
el: Κείμενο Συνδέσμου

en: Link To Case
el: Σύνδεσμος για την Υπόθεση

en: Link this field
el: Σύνδεση αυτού του πεδίου

en: Link to Event Configuration
el: Σύνδεσμος στις Ρυθμίσεις Συμβάντος

en: Link to Event Page
el: Σύνδεσμος στη Σελίδα Συμβάντος

en: Link to a Custom Node
el: Σύνδεση με έναν Παραμετροποιημένο Κόμβο

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Links Text
el: Κείμενο Συνδέσμων

en: List %1 participants
el: Λίστα %1 συμμετεχόντων

en: List all revisions
el: Παράθεση λίστας με όλες τις αναθεωρήσεις

en: List my contribution
el: Να αναφέρεται σε λίστα η συνεισφορά μου

en: List my contribution anonymously
el: Να παρατίθεται ανώνυμα η συνεισφορά μου στη λίστα

en: List of names
el: Λίστα ονομάτων

en: List participants for this event (all statuses)
el: Λίστα των συμμετεχόντων για το συμβάν αυτό (με όλα τα είδη κατάστασης)

en: List the signatures
el: Λίστα υπογραφών

en: Live API URL
el: URL Live API

en: Live Button URL
el: URL Live Πλήκτρου

en: Live Page
el: Live σελίδα

en: Live Recurring Payments URL
el: URL Live Επαναλαμβανόμενων Πληρωμών

en: Live Site URL
el: URL Live Ιστότοπου

en: Load Saved Field Mapping
el: Φόρτωση Αποθηκευμένης Αντιστοίχισης Πεδίων

en: Loading...
el: Φορτώνει...

en: Localization
el: Τοπικοποίηση

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Location Type
el: Είδος Τοποθεσίας

en: Location type
el: Τύπος τοποθεσίας

en: Log Type
el: Τύπος Καταγραφής

en: Logging
el: Καταγραφή

en: Logging Details
el: Λεπτομέρειες Καταγραφής

en: Login to your account
el: Συνδεθείτε στο λογαριασμό σας

en: Logo
el: Λογότυπο

en: Longitude
el: Γεωγραφικό μήκος

en: Lookup mapping info during import?
el: Αναζήτηση πληροφοριών αντιστοίχισης κατα την εισαγωγή;

en: Lybunt Report
el: Αναφορά Τ.ΕΤ.ΑΛ.ΟΧ.Α.Ε

en: Mail Account
el: Λογαριασμός ταχυδρομείου

en: Mail Setting Deleted.
el: Η Ρύθμιση Mail έχει διαγραφεί

en: Mailing
el: Μαζική αποστολή μηνυμάτων

en: Mailing Approved Date
el: Ημερομηνία έγκρισης μαζικής αποστολής μηνυμάτων

en: Mailing Content
el: Περιεχόμενο ταχυδρόμησης

en: Mailing Created Date
el: Ημερομηνία δημιουργίας μαζικής αποστολής μηνυμάτων

en: Mailing Date
el: Ημερομηνία ταχυδρόμησης

en: Mailing Labels
el: Ταχυδρομικές Ετικέτες

en: Mailing List Subscription
el: Εγγραφή στην Ταχυδρομική Λίστα

en: Mailing Name
el: Όνομα ταχυδρόμησης

en: Mailing Report
el: Αναφορά μαζικής αποστολής μηνυμάτων

en: Mailing Saved
el: Η ταχυδρόμηση αποθυκεύτηκε

en: Mailing Scheduled Date
el: Προγραμματισμένη ημερομηνία μαζικής αποστολής μηνυμάτων

en: Mailing Settings
el: Ρυθμίσεις ταχυδρόμησης

en: Mailing Status
el: Κατάσταση μαζικής αποστολής μηνυμάτων

en: Mailing Subject
el: Θέμα της Μαζικής αποστολής μηνυμάτων

en: Mailing Text:
el: Κείμενο μαζικής αποστολής:

en: Mailing is forwarded successfully to %count email address. | Mailing is forwarded successfully to %count email addresses.
el[0]: Η μαζική αποστολή μηνυμάτων προωθήθηκε επιτυχώς στη συγκεκριμένη διεύθυνση email.
el[1]: Η μαζική αποστολή μηνυμάτων προωθήθηκε επιτυχώς στις συγκεκριμένες διευθύνσεις email.

en: Mailing is not forwarded to the given email address. | Mailing is not forwarded to the given email addresses.
el[0]: Η μαζική αποστολή μηνυμάτων δεν προωθήθηκε στη συγκεκριμένη διεύθυνση email.
el[1]: Η μαζική αποστολή μηνυμάτων δεν προωθήθηκε στις συγκεκριμένες διευθύνσεις email.

en: Mailings
el: Μηνύματα

en: Mailings %%StatusMessage%%
el: Ταχυδρομήσεις %%StatusMessage%%

en: Main Information
el: Κύριες πληροφορίες

en: Make Contribution
el: Κάντε μια Συνεισφορά

en: Make Pledge Payment(s):
el: Πραγματοποίηση πληρωμής(ών) Δεσμευτικής υπόσχεσης:

en: Make Thank-you Letters
el: Φτιάξτε επιστολές ευχαριστιών

en: Make a Copy
el: Κάντε ένα αντίγραφο

en: Make a Copy of CiviCRM Contribution Page
el: Κάντε ένα αντίγραφο της CiviCRM Σελίδας Συνεισφορών

en: Make it easy for participants to spread the word about this event to friends and colleagues.
el: Διευκολύντε τους συμμετέχοντες να διαδώσουν τα νέα για το συμβάν αυτό στους φίλους καιτους συναδέλφους τους.

en: Male
el: Αρρεν

en: Manage
el: Διαχείριση

en: Manage - Scheduled Jobs
el: Διαχείρηση - Προγραμματισμένες Εργασίες

en: Manage ACL Roles
el: Διαχείριση Ρόλων ACL

en: Manage Case
el: Διαχείριση Υπόθεσης

en: Manage Case #%1
el: Διαχείρισης Υπόθεσης #%1

en: Manage Contribution Page
el: Διαχείριση σελίδων συνεισφοράς

en: Manage Contribution Pages
el: Διαχείριση σελίδων συνεισφοράς

en: Manage Event Templates
el: Διαχείριση Προτύπων συμβάντος

en: Manage Events
el: Διαχείριση Συμβάντων

en: Manage Groups
el: Διαχείρηση Ομάδων

en: Manage Personal Campaign Pages
el: Διαχείριση σελίδων Προσωπικής εκστρατείας

en: Manager
el: Διαχειριστής

en: Mandatory fields (first name and last name, OR email address) are missing from this form.
el: Κάποια υποχρεωτικά πεδία (όνομα και επίθετο, Ή διεύθυνση Email) λείπουν από αυτή τη φόρμα.

en: Manual Assignment of Related Membership
el: Χειροκίνητη ανάθεση μιας σχετιζόμενης συνδρομής.

en: Manual contribution amount
el: Ποσό χειροκίνητης συνεισφοράς

en: Manual membership and price
el: Χειροκίνητη Συνδρομή και Τιμή

en: Map
el: Χάρτης

en: Map %1 Address
el: Χάρτης Διεύθυνσης %1

en: Map Contact
el: Χαρτογράφηση επαφής

en: Map Enabled
el: Ενεργοποίηση Χάρτη

en: Map event location
el: Χάρτης τοποθεσίας συμβάντος

en: Map this Address
el: Εμφάνιση χάρτη για τη διεύθυνση αυτή

en: Map this Location
el: Εμφάνιση χάρτη για την τοποθεσία αυτή

en: Mapper for Field %1
el: Αντιστοίχισηγια πεδίο %1

en: Mapping Option
el: Επιλογή αντιστοίχισης

en: March
el: Μάρτιος

en: Margin must be numeric
el: Το περιθώριο πρέπει να είναι αριθμητικό

en: Mark All
el: Σημείωση Όλων

en: Market Value
el: Εμπορική αξία αγοράς

en: Mask
el: Μάσκα

en: Match Fields
el: Αντιστοιχίστε τα πεδία

en: Matching Memberships to Contacts
el: Αντιστοίχιση Συνδρομών με Επαφές

en: Matching Participant Data to Contacts
el: Αντιστοίχιση Δεδομένων των συμμετεχόντων με τις Επαφές

en: Max
el: Μέγιστο

en: Max Number Of Contacts
el: Μέγιστος αριθμός επαφών

en: Max Number of Participants
el: Μέγιστος αριθμός συμμετεχόντων

en: Max Participants
el: Μέγιστος αρ. συμμετέχοντων

en: Max participants should be a positive number
el: Ο μέγιστος αριθμός συμμετεχόντων πρέπει να είναι ένας θετικός αριθμός

en: Maximum Amount
el: Μέγιστο Ποσό

en: Maximum Number of Reminders
el: Μέγιστος αριθμός υπενθυμίσεων

en: Maximum Participants
el: Μέγιστος αριθμός συμμετεχόντων

en: Maximum Upload File Size: %1 MB
el: Μέγιστο Επιτρεπόμενο Μέγεθος Αρχείου: %1 MB

en: Maximum number of contacts
el: Μέγιστος αριθμός επαφών

en: Maximum reserved at one time
el: Μέγιστος αριθμός εξυπηρετούμενων σε μία φορά.

en: Maximum reserved at one time should be a positive number
el: Ο μέγιστος αριθμός εξυπηρετούμενων σε μία φορά πρέπει να είναι θετικός.

en: May
el: Μάϊος

en: Medium
el: Μέσο

en: Meeting
el: Συνάντηση

en: Member
el: Μέλος

en: Member Count
el: Αριθμός Μελών

en: Member Dashboard
el: Πίνακας Εργαλείων Μελών

en: Member Name or Email
el: Όνομα Μέλους ή e-mail

en: Member Since
el: Μέλος Από

en: Member Since %2 %1
el: Μέλος από τις %2 %1

en: Memberhip Recurring Contribution
el: Επαναλαμβανόμενη συνεισφορά συνδρομής

en: Members
el: Μέλη

en: Members as of %1 %2
el: Είναι Μέλη από τις %1 %2

en: Members assigned this membership type belong to which organization (e.g. this is for membership in 'Save the Whales - Northwest Chapter'). NOTE: This organization/group/chapter must exist as a CiviCRM Organization type contact.
el: Τα μέλη στα οποία αποδόθηκε αυτός ο τύπός συνδρομής ανήκουν σε ποια οργάνωση (π.χ. αυτός είναι για τις συνδρομές στην οργάνωση 'Σώστε τις Φάλαινες - Βορειοδυτική Τοπική Ομάδα '). ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Αυτή η οργάνωση/ ομάδα πρέπι να υπάρχουν σαν τύπος επαφής στο CiviCRM-Τύπος οργάνωσης

en: Members by Type
el: Κατάταξη Μελών κατά τύπο

en: Members of <a href="%1">%2</a>
el: Μέλη από <a href="%1">%2</a>

en: Membership
el: Συνδρομή

en: Membership #
el: Συνδρομή #

en: Membership Added
el: Η Συνδρομή Μέλους Προστέθηκε

en: Membership Change Date
el: Ημερομηνία αλλαγής Συνδρομής Μέλους

en: Membership Confirmation and Receipt
el: Επιβεβαίωση εγγραφής Μέλους και Απόδειξη

en: Membership Deleted
el: Η Συνδρομή Μέλους Διαγράφηκε

en: Membership End Date
el: Ημερομηνία Λήξης Συνδρομής

en: Membership Expiration Date
el: Ημερομηνία λήξης Συνδρομής Μέλους

en: Membership Fields
el: Πεδία για τη συνδρομή  Μέλους

en: Membership ID
el: ID Συνδρομής

en: Membership Information
el: Πληροφορίες για το Μέλος

en: Membership Invalid
el: Μη έγκυρη συνδρομή

en: Membership Letter (PDF)
el: Γράμμα Συνδρομής (PDF)

en: Membership Options
el: Επιλογές Συνδρομής

en: Membership Organization
el: Οργάνωση Μελών

en: Membership Organization and Type
el: Οργάνωση Μελών και Τύπος

en: Membership Payment and Receipt
el: Πληρωμή συνδρομής και Απόδειξη

en: Membership Period
el: Περίοδος συνδρομής

en: Membership Price Set
el: Σετ τιμών συνδρομής

en: Membership Renewal
el: Ανανέωση Συνδρομής

en: Membership Renewal Confirmation and Receipt
el: Ανανέωση εγγραφής Μέλους και Απόδειξη

en: Membership Report (Detail)
el: Αναφορά Συνδρομών (Λεπτομερής)

en: Membership Report (Summary)
el: Αναφορά Συνδρομών (Περίληψη)

en: Membership Section Enabled?
el: Έχει ενεργοποιηθεί ο Τομέας συνδρομής Μελών;

en: Membership Settings
el: Ρυθμίσεις συνδρομής

en: Membership Source
el: Πηγή Συνδρομής

en: Membership Start Date
el: Ημερομηνία Έναρξης Συνδρομής

en: Membership Status
el: Κατάσταση Συνδρομής

en: Membership Status Error
el: Σφάλμα Κατάστασης συνδρομής

en: Membership Status Id
el: Κωδικός ID Κατάστασης Συνδρομής μέλους

en: Membership Summary
el: Περίληψη συνδρομής Μέλους

en: Membership Summary Report
el: Αναφορά Περίληψης Συνδρομών

en: Membership Transaction #
el: Αριθμός συναλλαγής συνδρομής #

en: Membership Type
el: Τύπος συνδρομής

en: Membership Type Id
el: Κωδικός ID Συνδρομής Μέλους

en: Membership Type Not Deleted
el: Ο Τύπος Συνδρομής Δε Διαγράφηκε

en: Membership Type(s)
el: Τύπος(οι) συνδρομής

en: Membership Type:
el:  Τύπος συνδρομής Μέλους:

en: Membership Types
el: Τύποι Συνδρομών

en: Membership Types Default
el: Προεπιλεγμένοι τύποι συνδρομής Μέλους

en: Membership for %1 has been Cancelled.
el: Η Συνδρομή για %1 έχει Ακυρωθεί.

en: Membership for %1 has been updated.
el: Η συνδρομή μέλους για τον/την %1 ενημερώθηκε.

en: Membership import files must contain data needed to <strong>match the membership to the contact record</strong>. This 'matching' can be handled in several different ways:
el: Τα εισαγόμενα αρχεία συνδρομών πρέπει να περιέχουν δεδομένα που χρειάζονται <strong>για την αντιστοίχιση της συνδρομής με την καταχώρηση επαφής</strong>. Αυτό το 'ταίριασμα' μπορεί να καθοδηγηθεί και χειρονακτικά με διάφορυς τρόπους:

en: Membership import requires that each person, household or organization already exists as a contact record in your CiviCRM database. If you need to import memberships for contact records which haven't been added to CiviCRM yet - you will do this in 2 steps. First, use <strong>Import Contacts</strong> to add the contact records. If possible, include a unique 'External ID' for each new contact which you can then use to match memberships to contacts. Then return to this screen and import the membership records.
el: Η εισαγωγή συνδρομής απαιτεί να υπάρχει ήδη το κάθε άτομο, οικογένεια, ή οργάνωση, ως αρχείο επαφής, στη βάση δεδομένων CiviCRM. Αν πρέπει να εισάγετε συνδρομές για αρχεία επαφών που δεν έχουν προστεθεί ακόμη στο CiviCRM - θα το κάνετε σε 2 στάδια. Πρώτα, χρησιμοποιείστε την <strong>Εισαγωγή επαφών</strong> για την προσθήκη αρχείων της επαφής. Εάν είναι εφικτό, συμπεριλάβετε έναν μοναδικό 'Εξωτερικό κωδικό ID' για την κάθε νέα επαφή,  τον οποίον μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μετά για να αντιστοιχίζετε συνδρομές με επαφές. Κατόπιν, επιστρέψτε σε αυτή την οθόνη και εισάγετε τα αρχεία συνδρομής.

en: Membership is Auto-Renew
el: Η συνδρομή είναι με Αυτόματη ανανέωση

en: Membership is NOT Auto-Renew
el: Η συνδρομή ΔΕΝ είναι με Αυτόματη ανανέωση

en: Membership is NOT Pay Later
el: Η συνδρομή ΔΕΝ είναι για Πληρωμή Αργότερα

en: Membership is Pay Later
el: Η συνδρομή είναι για Πληρωμή αργότερα

en: Membership is a Test
el: Η συνδρομή είναι ένα Τεστ

en: Membership is a Test?
el: Η συνδρομή είναι ένα Τεστ;

en: Membership is automatically granted to:
el: Η ιδιότητα του Μέλους απονέμεται αυτομάτως στον/στην:

en: Membership payment amount.
el: Ποσό πληρωμής συνδρομής.

en: Membership payment amount. A contribution record will be created for this amount.
el: Ποσό πληρωμής για Συνδρομή Μέλους. Θα δημιουργηθεί μια καταχώρηση συνεισφοράς για το ποσό αυτό.

en: Membership renewed automatically
el: Αυτόματη ανανέωση συνδρομής

en: Membership section introductory text - displayed to renewing members.
el: Εισαγωγικό κείμενο για την ενότητα Συνδρομών Μελών - θα εμφανίζεται στα Μέλη που ανανεώνουν.

en: Membership section introductory text - for new member signups.
el: Εισαγωγικό κείμενο για την ενότητα Συνδρομών Μελών - για νέες εγγραφές Μελών.

en: Membership section title - displayed to renewing members.
el: Ενότητα Συνδρομών Μελών - θα εμφανίζεται στα Μέλη που ανανεώνουν.

en: Membership section title - for new member signups.
el: Τίτλος για την ενότητα Συνδρομών Μελών - για νέες εγγραφές Μελών.

en: Membership signups on or after this date cover the following calendar year as well. Example: If the rollover day is November 30, membership period for signups during December will cover the following year.
el: Οι εγγραφές συνδρομών κατά, ή μετά από αυτή την ημερομηνία, καλύπτουν και το επόμενο ημερολογιακό έτος. Παράδειγμα: αν η ημέρα αλλαγής/rollover είναι στις 30 Νοεμβρίου, η περίοδος συνδρομής για εγγραφές που θα γίνουν τον Δεκέμβριο, θα καλύπτει το επόμενο έτος.

en: Membership type is a required field.
el: Ο τύπος συνδρομής είναι απαιτούμενο πεδίο.

en: Memberships
el: Συνδρομές Μελών

en: Memberships can be automatically granted to related contacts by selecting a Relationship Type.
el: Οι συνδρομές μπορούν να χορηγούνται αυτόματα στις συσχετιζόμενες επαφές επιλέγοντας έναν Τύπο συσχέτισης.

en: Memory allocated (PHP config option 'memory_limit')
el: Εκχωρημένη μνήμη (Ρύθμιση PHP 'memory_limit')

en: Menu '%1' has been saved.
el: Το μενού '%1' αποθηκεύτηκε.

en: Merge
el: Συγχώνευση

en: Merge %1 contacts
el: Συγχώνευση %1 επαφών

en: Merge %1 with
el: Συγχώνευση %1 με

en: Merge All Contacts with the Same Address
el: Συγχώνευση όλων των Επαφών με την ίδια διεύθυνση

en: Merge Complete
el: Η Συγχώνευση Ολοκληρώθηκε

en: Merge Contacts
el: Συγχώνευση Επαφών

en: Merge and Goto Listing
el: Συγχώνευσε και Πήγαινε στη Λίστα

en: Merge and Goto Next Pair
el: Συγχώνευσε και Πήγαινε στο Επόμενο Ζευγάρι

en: Merge and View Result
el: Συγχώνευσε και Δες τα Αποτελέσματα

en: Merge labels for contacts with the same address
el: Συγχώνευση ετικετών για επαφές με την ίδια διεύθυνση

en: Message
el: Μήνυμα

en: Message Subject
el: Θέμα μηνύματος

en: Message Templates
el: Πρότυπα Μηνυμάτων

en: Message Title
el: Τίτλος μηνύματος

en: Message if Event Is Full
el: Μήνυμα όταν το Συμβάν είναι πλήρες

en: Method
el: Μέθοδος

en: Middle Name
el: Δεύτερο Όνομα

en: Middle Name (if present)
el: Δεύτερο Όνομα (εαν υπάρχει)

en: Miles
el: Μίλια

en: Millimeters
el: Χιλιοστά

en: Min Contribution
el: Ελάχιστη συνεισφορά

en: Minimum Amount
el: Ελάχιστο Ποσό

en: Minimum Amount should be less than Maximum Amount
el: Το Ελάχιστο ποσό θα πρέπει να είναι μικρότερο από το Μέγιστο ποσό.

en: Minimum Contribution
el: Ελάχιστη Συνεισφορά

en: Minimum Contribution Amount
el: Ελάχιστο ποσό συνεισφοράς

en: Minimum Fee
el: Ελάχιστο ποσό

en: Minimum: %1
el: Ελάχιστο: %1

en: Missing Interviewer contact.
el: Λείπουν τα στοιχεία επαφής

en: Missing Parameters
el: Λείπουν παράμετροι

en: Missing input parameters
el: Λείπουν παράμετροι εισόδου

en: Missing required field:
el: Λείπει απαιτούμενο πεδίο:

en: Missing required field: %1
el: Λείπει απαιτούμενο πεδίο: %1

en: Missing required fields
el: Λείπουν απαιτούμενα πεδία

en: Mobile
el: Κινητό

en: Mobile Phone Providers
el: Πάροχοι Κινητής Τηλεφωνίας

en: Mobile Provider
el: Πάροχος Κινητής Τηλεφωνίας

en: Modified
el: Τροποποιήθηκε

en: Modified Between
el: Τροποποιήθηκε Μεταξύ

en: Modified By
el: Τροποποιήθηκε απο τον/την

en: Modified Date
el: Ημερομηνία Αλλαγής

en: Module
el: Μονάδες

en: Money
el: Χρήματα

en: Money Sent Date - From
el: Ημερομ. αποστολής χρημάτων  - Από

en: Money Transferred
el: Τα χρήματα μεταφέρθηκαν

en: Month
el: Μήνας

en: Month and Year
el: Μήνας και Έτος

en: Month and day on which a <strong>fixed</strong> period membership or subscription begins. Example: A fixed period membership with Start Day set to Jan 01 means that membership periods would be 1/1/06 - 12/31/06 for anyone signing up during 2006.
el: Ο μήνας και η η μέρα κατά την οποία αρχίζει η περίοδος μιας <strong>σταθερής</strong> συνδρομής. Παράδειγμα: Μια σταθερή περίοδος συνδρομής με Ημέρα έναρξης καθορισμένη στις 01 Ιανουαρίου, σημαίνει ότι η περίοδος συνδρομής θα είναι από 1/1/06 - 12/31/06, για οποιονδήποτε εγγράφεται μέσα στο 2006.

en: Month dd, yyyy (December 12, 1998)
el: Μήνας ηη, εεεε (Δεκέμβριος 12, 1998)

en: Month/Year
el: Μήνας/ Έτος

en: Monthly
el: Μηναίο/ς

en: More information and sample messages...
el: Περισσότερες πληροφορίες και δείγματα μηνυμάτων...

en: More information on required tokens...
el: Περισσότερες πληροφορίες για τα απαιτούμενα token...

en: More information on tokens...
el: Περισσότερες πληροφορίες για τα token,..

en: Most Recent
el: Ο πιο πρόσφατος

en: Most Recent Activity
el: Η πιο πρόσφατη δραστηριότητα

en: Move To Case
el: Μετακίνηση στην Υπόθεση

en: Move down one row
el: Μετακίνηση κάτω μια σειρά

en: Move to Case
el: Μετακινηθείτε στην Υπόθεση

en: Move to bottom
el: Μετακίνηση στo κάτω μέρος

en: Move to top
el: Μετακίνηση στη κορυφή

en: Move up one row
el: Μετακίνηση πάνω μια σειρά

en: Mr.
el: Κος

en: Mrs.
el: Κα

en: Ms.
el: Δις

en: Multi Site Settings
el: Ρυθμίσεις πολλαπλών ιστοτόπων

en: Multi-Select
el: Πολλαπλή επιλογή

en: Multi-Select State/Province
el: Πολλαπλές επιλογές Κράτους/Νομού

en: Multiple Choice Options
el: Παράμετροι Πολλαπλών Επιλογών

en: Multiple Contact Merge
el: Συγχώνευση Πολλαπλής Επικοινωνίας

en: Multiple Languages Support
el: Υποστήριξη Πολλαπλών Γλωσσών

en: Multiple Participants
el: Πολλαπλοί συμμετέχοντες

en: My Cases
el: Οι Υποθέσεις μου

en: My Cases With Recently Performed Activities
el: Οι υποθέσεις μου με δραστηριότητες [που διεξήχθησαν πρόσφατα

en: My Cases With Upcoming Activities
el: Οι υποθέσεις μου με επερχόμενες δραστηριότητες

en: My Cases with Upcoming Activities
el: Όλες οι υποθέσεις με επερχόμενες δραστηριότητες

en: My Contact Dashboard
el: Ο Πίνακας Eλέγχου Επαφών Μου

en: My Role
el: Ο ρόλος μου

en: My billing address is the same as above
el: Η διεύθυνση χρέωσης μου είναι ίδια με παραπάνω

en: MySQL %1 Configuration
el: %1 ρύθμιση της MySQL

en: MySQL database:
el: Βάση Δεδομένων MySQL:

en: MySQL password:
el: Κωδικός MySQL:

en: MySQL server:
el: Διακομιστής MySQL:

en: MySQL support
el: Υποστήριξη της MySQL

en: MySQL support not included in PHP.
el: Η υποστήριξη της MySQL δεν περιλαμβάνεται στην PHP.

en: MySQL username:
el: Όνομα χρήστη MySQL:

en: MySQL version %1 or higher is required, you are running MySQL %2.
el: Απαιτείται έκδοση MySQL %1 ή μεγαλύτερη, εσείς τρέχετε MySQL %2.

en: MySQL version at least %1
el: έκδοση MySQL τουλάχιστον %1

en: N/A
el: Μ/Δ

en: NO BULK EMAILS (User Opt Out)
el: Όχι Αποστολές Μαζικών Emails (Ο χρήστης αποχωρεί από αποστολές)

en: NOTE: Alternatively, you can enable the <strong>Pay Later</strong> feature below without setting up a payment processor. All users will then be asked to submit payment offline (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
el: ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Εναλλακτικά, μπορείτε να ενεργοποιήσετε το παρακάτω χαρακτηριστικό για <strong>Πληρωμή αργότερα</strong> χωρίς να ρυθμίσετε έναν επεξεργαστή πληρωμής. Τότε, θα ζητιέται από όλους οτυς χρήστες να υποβάλλουν πληρωμές χωρίς σύνδεση/ offline (π.χ. ταχυδρομώντας μια επιταγή, με τη χρήση πιστωτικής κάρτας, κλπ.).

en: NOTE: Alternatively, you can enable the <strong>Pay Later</strong> option below without setting up a payment processor. All users will then be asked to submit payment offline (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
el: ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Εναλλακτικά, μπορείτε να ενεργοποιήσετε την παρακάτω επιλογή <strong>Πληρώστε Αργότερα</strong> χωρίς να στήσετε έναν Επεξεργαστή πληρωμής. Μετά, θα ζητηθεί από όλους τους χρήστες να κάνουν offline πληρωμή (π.χ. ταχυδρομώντας μια επιταγή, χρησιμοποιώντας μια πιστωτική κάρτα, κλπ.).

en: NOTE: This option is NOT available for PayPal Website Payments Standard and Google Checkout.
el: ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Αυτή η επιλογή ΔΕΝ είναι διαθέσιμη για Πληρωμές μέσω Ιστοσελίδας PayPal και του Checkout της Google.

en: Name
el: Όνομα

en: Name Your Mailing
el: Δώστε ένα όνομα στη Μαζική σας αποστολή μηνυμάτων.

en: Name already exists in Database.
el: Το όνομα υπάρχει ήδη στη βάση δεδομένων

en: Name and Address
el: Όνομα και Διεύθυνση

en: Name can only consist of alpha-numeric characters
el: Τα ονόματα μπορούν να αποτελούνται μόνο από αλφαριθμητικούς χαρακτήρες

en: Name for new group
el: Όνομα της νέας ομάδας

en: Name is required to save Import Mapping
el: Το όνομα είναι υποχρεωτικό για να αποθηκεύσευτε την αντιστοίχιση πεδίων

en: Name like: %1
el: Όνομα όπως: %1

en: Name or Email
el: Όνομα ή Email

en: Name:
el: Όνομα:

en: Negative
el: Αρνητικό

en: Net Amount
el: Καθαρό Ποσό

en: Net value of the contribution (Total Amount minus Fee).
el: Καθαρή αξία συνεισφοράς (Συνολικό ποσό μείον χρεώσεις).

en: New %1
el: Νέο %1

en: New %1 Report
el: Νέα %1 Αναφορά

en: New Accounting Batch
el: Νέα Παρτίδα λογαριασμού

en: New Activity
el: Νέα Δραστηριότητα

en: New Case Type
el: Νέος τύπος υπόθεσης

en: New Contact
el: Νέα Επαφή

en: New Contribution
el: Νέα συνεισφορά

en: New Credit Card
el: Νέα πιστωτική κάρτα

en: New Donor
el: Νέος Δωρητής

en: New Event
el: Νέο συμβάν

en: New Event Template
el: Πρότυπο νέου συμβάντος

en: New Field
el: Νέο Πεδίο

en: New Household
el: Νέα Οικογένεια

en: New Individual
el: Νέο Άτομο

en: New Mailing Component
el: Νέο τμήμα ταχυδρόμησης

en: New Membership Status
el: Νέα Κατάσταση συνδρομής

en: New Menu
el: Νέο Μενού

en: New Organization
el: Νέος Οργανισμός

en: New Payment Instrument
el: Νέο Εργαλείο πληρωμής

en: New Payment Procesor Type
el: Νέος Τύπος Επεξεργαστή Πληρωμών

en: New Payment Processor
el: Νέος Επεξεργαστής Πληρωμών

en: New Report
el: Νέα Αναφορά

en: New Report Template
el: Νέο Πρότυπο Αναφοράς

en: New Scheduled Job
el: Νέα Προγραμματισμένη Εργασία

en: New Site Name
el: Νέο όνομα ιστοσελίδας

en: New Smart Group
el: Νέα Έξυπνη Ομάδα

en: New Start Date
el: Ημερομηνία νέας έναρξης

en: New personal campaign page
el: Νέα προσωπική σελίδας εκστρατείας

en: Next
el: Επόμενο

en: Next Amount
el: Επόμενο Ποσό

en: Next Contribution
el: Επόμενη συνεισφορά

en: Next Fiscal Year
el: Επόμενο Φορολογικό Έτος

en: Next Month
el: Επόμενος Μήνας

en: Next Pay Date
el: Επόμενη Ημερομηνία Πληρωμής

en: Next Payment Date
el: Επόμενη ημερομηνία πληρωμής

en: Next Sched.
el: Επόμενος προγραμ.

en: Next Scheduled Activity
el: Η επόμενη προγραμματισμένη δραστηριότητα

en: Next Scheduled Contribution Date
el: Επόμενη προγραμ. ημερομηνία συνεισφοράς

en: Next Year
el: Επόμενο Έτος

en: Nickname
el: Ψευδώνυμο

en: No
el: Όχι

en: No Action Selected
el: Δεν έχει επιλεγεί καμία ενέργεια

en: No Batches Selected
el: Δεν έχουν επιλεχθεί Παρτίδες

en: No Bulk Emails (User Opt Out)
el: Όχι στις αποστολές μαζικών Emails (Χρήστες αποχωρεί από αποστολές)

en: No Contacts Selected
el: Δεν επιλέχθηκαν επαφές

en: No Membership Price Sets have been configured / enabled for your site. Price sets allow you to configure more complex membership signup and renewal options, including allowing constituents to sign up for multiple memberships at the same time. Click <a href='%1'>here</a> if you want to configure price sets for your site.
el: Δεν έχει ρυθμισθεί/ ενεργοποιηθεί κανένα Σετ τιμής συνδρομών για την ιστοσελίδα σας. Τα σετ τιμών σας επιτρέπουν να ρυθμίσετε περισσότερες επιλογές εγγραφής και ανανέωσης συνδρομών, περιλαμβανομένης της δυνατότητας για τους συντελεστές να πραγματοποιύν, ταυτόχρονα, πολλαπλές συνδρομές. Κάντε κλικ <a href='%1'>εδώ</a> αν θέλετε να ρυθμίσετε σετ τιμών για την ιστοσελίδα σας.

en: No Payment Processor has been configured / enabled for your site. If this is a <strong>paid event</strong> AND you want users to be able to <strong>register and pay online</strong>, you will need to <a href='%1'>configure a Payment Processor</a> first. Then return to this screen and assign the processor to this event.
el: Δεν έχει ενεργοποιηθεί/ ρυθμισθεί κανένας Επεξργαστής πληρωμών για την ιστοσελίδα σας. Αν αυτό είναι ένα <strong>Επί πληρωμή συμβάν</strong> ΚΑΙ θέλετε να μπορούν οι χρήστες να κάνουν <strong>εγγραφή και πληρωμή online</strong>, θα χρειαστεί, πρώτα, να <a href='%1'>ρυθμίσετε έναν Επεξεργαστή πληρωμών</a> . Μετά, επιστρέψτε σε αυτή την οθόνη και αναθέστε τον επεξεργαστή σε αυτό το συμβάν.

en: No Payment Processor has been configured / enabled for your site. Unless you are only using CiviContribute to solicit non-monetary / in-kind contributions, you will need to <a href='%1'>configure a Payment Processor</a>. Then return to this screen and assign the processor to this Contribution Page.
el: Δεν ρυθμίστηκε / ενεργοποιήθηκε κανένας Επεξργαστής πληρωμών για την ιστοσελίδα σας. Εκτός και αν χρησιμοποιείτε το Civi-Συνεισφορά μόνο για να προσελκύσετε μη-χρηματικές συνεισφορές, σε είδος, οπότε θα χρειαστεί να <a href='%1'>ρυθμίσετε έναν Επεξεργαστή πληρωμών</a>. Κατόπιν, επιστρέψτε σε αυτή την οθόνη και αναθέστε τον επεξεργαστή σε αυτή τη Σελίδα συνεισφορών.

en: No Profile Available
el: Δεν Υπάρχει Διαθέσιμο Προφίλ

en: No Profile Configured
el: Δεν Έχει Ρυθμιστεί Προφίλ

en: No Reply
el: Χωρίς απάντηση

en: No Thank-you Label
el: Ετικέτα Όχι ευχαριστώ

en: No Thank-you Option
el: Χωρίς επιλογή ευχαριστιών

en: No Thank-you Text
el: Χωρίς Κείμενο Ευχαριστιών

en: No Updates Saved
el: Δεν αποθηκεύθηκαν οι ενημερώσεις

en: No active price fields found for this event!
el: Δεν βρέθηκαν Ενεργά πεδία τιμής για το συμβάν αυτό!

en: No available Events match your search criteria. Suggestions:
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα συμβάντα/ εκδηλώσεις που να ταιριάζουν με τα κριτήριά σας. Υποδείξεις:

en: No data available for this contact. Please check city/state/zipcode
el: Δεν υπάρχουν δεδομένα διαθέσιμα για αυτή την επαφή. Παρακαλώ ελέγξτε πόλη/νομό/ταχ. κώδικα

en: No description available for this event
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για το συμβάν αυτό.

en: No event registrations have been recorded for this contact.
el: Δεν κατεγράφησαν εγγραφές στο συμβάν για την επαφή αυτή.

en: No export format selected.
el: Δεν έχει επιλεγεί φορμά εξαγωγής.

en: No link
el: Χωρίς σύνδεσμο

en: No matching contact found.
el: Δεν βρέθηκε καμία επαφή που να ταιριάζει.

en: No memberships have been recorded for this contact.
el: Δεν έχουν καταγραφεί συνδρομές για την επαφή αυτή.

en: No processing status reported yet.
el: Καμία κατάσταση επεξεργασίας δεν έχει ακόμα αναφερθεί.

en: No records to export
el: Δεν υπάρχουν εγγραφές για εξαγωγή

en: No respondents are currently reserved for you to interview.
el: Δεν υπάρχουν ανταποκρινόμενοι για συνέντευξη

en: No response from the server. Check your internet connection and try reloading the page.
el: Καμία απάντηση από τον διακομιστή. Ελέγξτε την δσύνδεσή σας με το ίντερνετ και προσπαθήστε να ξαναφορτώσετε την σελίδα.

en: No updates have been saved.
el: Δεν αποθηκεύθηκαν καθόλου ενη,ερώσεις.

en: No valid membership status for given dates.
el: Μη έγκυρη  κατάσταση συνδρομής Μέλους για τις συγκεκριμένες ημερομηνίες.

en: Non-deductible portion of this contribution.
el: ΤΜήμα αυτής της συνεισφοράς που δεν εκπίπτει από τη φορολογία.

en: None Found
el: Δε Βρέθηκε Τίποτα

en: None available
el: Κανένα διαθέσιμο

en: Normal
el: Κανονικό

en: Not Clicked
el: Δεν έχουν κλικαριστεί

en: Not Now
el: Όχι τώρα

en: Not Saved
el: Δεν αποθηκεύθηκε

en: Not a CMS User
el: Δεν είναι χρήστης του CMS

en: Not offered
el: Δεν προσφέρεται

en: Not scheduled
el: Δεν προγραμματίσθηκε

en: Not&nbsp;Counted
el: Δεν&nbsp;Καταμετρήθηκαν

en: Not&nbsp;Counted&nbsp;Due&nbsp;To&nbsp;Role
el: Δεν&nbsp;Καταμετρήθηκαν&nbsp;Λόγω&nbsp;του&nbsp;Ρόλου

en: Not&nbsp;Counted&nbsp;Due&nbsp;To&nbsp;Status
el: Δεν&nbsp;Καταμετρήθηκαν&nbsp;Λόγω&nbsp;της&nbsp;Κατάστασης

en: Note
el: Σημείωση

en: Note Created By
el: Η Σημείωση δημιουργήθηκε απο τον/την

en: Note ID
el: ID Σημείωσης

en: Note Modified By
el: Η Σημείωση τροποποιήθηκε απο τον/την

en: Note Text
el: Κείμενο Σημείωσης

en: Note that will be sent to the billing customer.
el: Σημείωμα που θα σταλεί στον πελάτη προς τον οποίο γίνεται χρέωση.

en: Note(s)
el: Σημειώσεις

en: Note:
el: Σημείωση:

en: Note: Body Only
el: Σημείωση: Μόνο Σώμα

en: Note: Body and Subject
el: Σημείωση: Σώμα και Θέμα

en: Note: Subject Only
el: Σημείωση: Μόνο Θέμα

en: Note: this contact may be a duplicate of an existing record.
el: Σημείωση: αυτή η επαφή μπορεί να είναι διπλότυπη με μια υπάρχουσα εγγραφή.

en: Notes
el: Σημειώσεις

en: Notes for
el: Σημειώσεις για

en: Notice
el: Σημείωση

en: Notification will be sent to this email address whenever a Personal Campaign Page linked to this contribution page is either created or updated. The notification will include links to view the campaign page as well as the contact record of the creator of the page.
el: Η ειδοποίηση θα σταλεί στο email του, όποτε δημιουργείται ή ενημερώνεται μια Σελίδα προσωπικής εκστρατείας συνδεδεμένη με αυτή την σελίδα. Η ειδοποίηση θα περιλαμβάνει συνδέσμους για την προβολή σελίδας της εκστρατείας, και το αρχείο επαφών του δημιουργού της σελίδας.

en: Notify Activity Assignees
el: Σημειώστε την δραστηριότητα των εντολοδόχων

en: Notify Contributor?
el: Να κοινοποιίηθεί στον Συνεισφέροντα;

en: November
el: Νοέμβριος

en: Number
el: Αριθμός

en: Number of Items
el: Αριθμός αντικειμένων

en: Number of Transactions
el: Αριθμός συναλλαγών

en: Number of Transactions should a positive number
el: Ο αριθμός συναλλαγών πρέπει να είναι ένας θετικός αριθμός

en: Number of installments must be a whole number.
el: Ο αριθμός των δόσεων πρέπει να είναι ένας ακέραιος αριθμός.

en: Number of selected cases: %1
el: Αριθμός επιλεγμένων υποθέσεων: %1

en: Number of selected contributions: %1
el: Αριθμός επιλεγμένων συνεισφορών: %1

en: Number of selected memberships: %1
el: Αριθμός επιλεγμένων συνδρομών: %1

en: Number of selected participants: %1
el: Αριθμός επιλεγμένων συμμετεχόντων: %1

en: OR
el: Ή

en: OR You can sign up by setting Status Override? to true.
el: Ή μπορείτε να εγγραφείτε ορίζοντας την Παράκαμψη Κατάστασης; στο true.

en: October
el: Οκτώβριος

en: Off
el: Κλειστό

en: Offer a Waitlist?
el: Να προσφέρεται μια λίστα αναμονής;

en: Offer installments
el: Να προσφέρονται δόσεις

en: Offer the appropriate service from the list. If the service requires coordination, contact the Director.
el: Προσφέρτε την κατάλληλη υπηρεσία από την λίστα. Αν η υπηρεσία απαιτεί συντονισμό, ελάτε σε επαφή με τον Διευθυντή.

en: Offline Registration for Event: %2 by: %1
el: Offline Εγγραφή / χωρίς σύνδεση, για το Συμβάν: %2 από: %1

en: On Behalf Of
el: Για λογαριασμό του/της

en: On Hold
el: Σε Αναμονή

en: On Hold?
el: Σε Αναμονή;

en: On behalf of Label
el: Ετικέτα Για λογαριασμό του/της

en: Once you switch to using a Price Set, you won't be able to switch back to your existing settings below except by re-entering them. Are you sure you want to switch to a Price Set?
el: Από τη στιγμή που θα αλλάξετε σε Ορισμό Τιμής δεν θα μπορείτε να γυρίσετε στις παλιές σας ρυθμίσεις εκτός αν τις εισάγετε ξανά. Είστε σίγουροι ότι θέλετε να αλλάξετε σε Ορισμό Τιμής;

en: Once your registration has been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
el: Μόλις η εγγραφή σαας επιθεωρηθεί, θα λάβετε ένα email με έναν σύνδεσμο προς μια ιστοσελίδα όπου μπορείτε να ολοκληρώσετε τη διαδικασία εγγραφής.

en: One
el: Ένα

en: One email should be marked as primary.
el: Ένα email θα πρέπει να μαρκαριστεί ως κύριο.

en: One matching contact was found.  | %count matching contacts were found.<br />
el[0]: Μία επαφή που ταιριάζει έχει βρεθεί.<br />
el[1]: %count επαφές που ταιριάζουν έχουν βρεθεί.<br />

en: One phone should be marked as primary.
el: Ένα τηλέφωνο θα πρέπει να μαρκαριστεί ως κύριο.

en: Online Contribution
el: Online Συνεισφορά

en: Online Contribution (Live)
el: Συνεισφορά online (Live)

en: Online Contribution (Test-drive)
el: Συνεισφορά online (δοκιμαστική)

en: Online Contribution Page
el: Online Σελίδα συνεισφοράς

en: Online Contribution:
el: Συνεισφορά online:

en: Online Event Registration
el: Online Εγγραφή Εκδήλωσης

en: Online Registration
el: Εγγραφή online

en: Online Registration (Live)
el: Εγγραφή online (live)

en: Online Registration (Test-drive)
el: Εγγραφή online (δοκιμή)

en: Online Registration for %1
el: Online εγγραφή για %1

en: Only 'View' and 'Edit' operations are valid for this type of data
el: Μόνον οι ενέργειες 'Προβολή' και 'Επεξεργασία' είναι έγκυρες γι αυτόν τον τύπο δεδομένων

en: Only My Cases
el: Μόνο στις Υποθέσεις μου

en: Only one email can be marked as primary.
el: Μόνο ένα email μπορεί να μαρκαριστεί ως κύριο.

en: Only one phone can be marked as primary.
el: Μόνο ένα τηλέφωνο μπορεί να μαρκαριστεί ως κύριο.

en: Oops! Could not create database %1
el: Ωχ! Δεν μπόρεσα να δημιουργήσω τη βάση δεδομένων %1

en: Oops! Incorrect CiviCRM version
el: Λάθος έκδοση CiviCRM

en: Oops! Incorrect Drupal version
el: Λάθος έκδοση Drupal

en: Oops, It looks like there are no active case types.
el: Ωχ, φαίνεται πως δεν υπάρχουν ενεργοί τύποι υποθέσεως.

en: Oops, it looks like there is no valid membership status available for the given membership dates. You can <a href="%1">Configure Membership Status Rules</a>.
el: Ώχ, μοιάζει σαν να μην υπάρχει διαθέσιμη μια έγκυρη Κατάσταση συνδρομής για τις δεδομένες ημερομηνίες συνδρομής. Μπορείτε <a href="%1">να καθορίσετε Κανόνες Κατάστασης Μέλους</a>.

en: Oops, it looks like there is no valid membership status corresponding to the membership start and end dates for this membership. Contact the site administrator for assistance.
el: Ώχ! Μοιάζει σαν αν μην υπάρχει έγκυρη Κατάσταση Μέλους που να αντιστοιχεί στις ημερομηνίες Έναρξης και Τέλους, για αυτή την συνδρομή Μέλους. Ελάτε σε επαφή με τον Διαχειριστή της ιστοσελίδας για βοήθεια.

en: Oops, it looks like your registration for %1 has already been cancelled.
el: Ωχ, η εγγραφή σας για το %1 μοιάζει να έχει διαγραφεί.

en: Oops.
el: Ώχ.

en: Oops. It looks like no surveys have been created. <a href='%1'>Click here to create a new survey.</a>
el: Ωπ! Δεν δημιουργήθηκαν καινούριες έρευνες.  <a href='%1'>Πατήστε εδώ για να δημιουργήσετε καινούρια έρευνα.</a>

en: Oops. It looks like there is no response option configured.
el: Ώχ. Μοιάζει σαν να μην έχει ρυθμισθεί καμία επιλογή απάντησης.

en: Oops. It looks like there is no valid payment status for online payment.
el: Ωχ. Φαίνεται πως δεν υπάρχει έγκυρη κατάσταση πληρωμής για την online πληρωμή.

en: Oops. It looks like you are trying to change the membership type while renewing the membership. Please click the "change membership type" link and select a Membership Type from the list.
el: Ώχ. Φαίνεται σαν να προσπαθείτε να αλλάξετε τον τύπο συνδρομής καθώς ανανεώνετε τη συνδρομή. Παρακαλώ κάντε κλικ στον σύνδεσμο "Αλλαγή τύπου συνδρομής", και επιλέξτε έναν Τύπο συνδρομής από τη λίστα.

en: Oops. It looks like you are trying to change the membership type while renewing the membership. Please click the "change membership type" link, and select a Membership Organization.
el: Ώχ. Φαίνεται σαν να προσπαθείτε να αλλάξετε τον τύπο συνδρομής καθώς ανανεώνετε τη συνδρομή. Παρακαλώ κάντε κλικ στον σύνδεσμο "Αλλαγή τύπου συνδρομής", και επιλέξτε μία Οργάνωση μελών.

en: Oops. It looks like you are trying to increase the number of additional people you are registering for. You can confirm registration for a maximum of %1 additional people.
el: Ωχ. Μοιάζει σαν να προσπαθείτε να αυξήσετε τον αιρθμό των πρόσθετων ατόμων για τα οποία θέλετε να κάνετε εγγραφή. Μπορείτε να επιβεβαιώσετε την εγγραφή για ένα μέγιστο % πρόσθετων ατόμων.

en: Oops. It looks like you have an incorrect or incomplete link (URL). Please make sure you've copied the entire link, and try again. Contact the site administrator if this error persists.
el: Ώχ. Δείχνει σαν να έχετε έναν λάθος, ή έναν ατελή, σύνδεσμο (URL). Παρακαλώ βεβαιωθείτε ότι αντιγράψατε όλο το link και ξαναπροσπαθήστε. Ελάτε σε επαφή με τον διαχειριστή της ιστοσελίδας, αν το σφάλμα επιμένει.

en: Oops. The membership you're trying to renew appears to be invalid. Contact your site administrator if you need assistance. If you continue, you will be issued a new membership.
el: Ώπα. Η Συνδρομή Μέλους που προσπαθείτε να ανανεώσετε φαίνεται να μην είναι έγκυρη. Επικοινωνήστε με τον Διαχειριστή του Ιστοτόπου αν χρειάζεστε βοήθεια. Αν συνεχίσετε, θα εκδοθεί καινούρια Συνδρομή Μέλους.

en: Oops. We encountered a problem in processing your email verification. Please contact the site administrator.
el: Ώχ. Συναντήσαμε ένα πρόβλημα στην επεξεργασία της επαλήθευσης του email σας. Παρακαλώ ελάτε σε επαφή με τον διαχειριστή της ιστοσελίδας.

en: Oops. We encountered a problem in processing your subscription confirmation. Please contact the site administrator.
el: Ώχ. Συναντήσαμε ένα σφάλμα κατά την επεξεργασία της επιβεβαίωσης της εγγραφής σας. Παρακαλώ ελάτε σε επαφή με τον διαχειριστή.

en: Open Date
el: Ανοικτή Ημερομηνία

en: Opened
el: Ανοίχθηκε

en: Opens
el: Ανοίγει

en: Opens New Campaign form in a separate window
el: Αν οίγει μία νέα φόρμα για Νέα εκστρατεία σε ένα χωριστό παράθυρο

en: Opens/ Clicks
el: Ανοίγματα/Κλικ

en: Operation
el: Διαδικασία

en: Operator
el:  Τελεστής

en: Opt-Out
el: αποχώρηση

en: Opt-out Requests
el: Αιτήματα αποχώρησης

en: Opted Out of Bulk Mail
el: Αποχωρήσε από το Μαζικό Ταχυδρομείο

en: Option
el: Επιλογή

en: Option Groups
el: Ομάδες επιλογών

en: Option Label
el: Ετικέτα Επιλογής

en: Option Value
el: Τιμή Επιλογής

en: Option label cannot be empty
el: Η ετικέτα επιλογής δεν μπορεί να είναι κενή

en: Option value cannot be empty
el: Η τιμή επιλογής δεν μπορεί να είναι κενή

en: Optional Constraints
el: Προαιρετικοί περιορισμοί

en: Optional adjustment period added or subtracted from the End Event. EXAMPLE: <strong>Grace</strong> status might end at 'end date' PLUS 1 month.
el: Προαιρετική περίοδος προσαρμογής που θα προστίθεται ή θα αφαιρείται από το Τέλος Συμβάντος. ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ: Η κατάσταση <strong>Χάριτος</strong> μπορεί να λήγει κατά την 'ημερομηνία τέλους' ΣΥΝ 1 μήνα.

en: Optional adjustment period added or subtracted from the Start Event. EXAMPLE: <strong>Current</strong> status might begin at 'join date' PLUS 3 months (to distinguish Current from New members).
el: Προαιρετική περίοδος προσαρμογής που θα προστίθεται ή θα αφαιρείται από την Αρχή του Συμβάντος. ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ: Η <strong>Παρούσα</strong> κατάσταση μπορεί να αρχίζει κατά την 'ημερομηνία εγγραφής' ΣΥΝ 3 μήνες (θα πρέπει να γίνεται διαχωρισμός ανάμεσα στα Τρέχοντα Μέλη από τα Νέα Μέλη).

en: Optional footer text for Thank-you screen (often used to include links to other pages/activities on your site).
el: Προαιρετικό κείμενο για το υποσέλιδο της οθόνης με το Ευχαριστώ (χρησιμοποιείται συχνά για να συμπεριλάβει συνδέσμους προς άλλες σελίδες/δραστηριότητες στη δική σας ιστοσελίδα).

en: Optional footer text for registration screen.
el: Προαιρετικό μήνυμα υποσέλιδου για την οθόνη εγγραφής

en: Optional instructions / message for Confirmation screen.
el: Προαιρετικές οδηγίες / μήνυμα για την Οθόνη επιβεβαίωσης.

en: Optional message for Thank-you screen (may include HTML formatting).
el: Προαιρετικό μήνυμα για την οθόνη με το Ευχαριστούμε για την εγγραφή (μπορεί να περιλαμβάνει tags μορφοποίησης HTML).

en: Optional page footer text for Confirmation screen.
el: Προαιρετικές οδηγίες / μήνυμα για την Οθόνη επιβεβαίωσης.

en: Options
el: Επιλογές

en: Options Per Line
el: Επιλογές ανά γραμμή

en: Or you can <a href='%1'>browse all available Current Events</a>.
el: Ή, μπορείτε <a href='%1'> να κάνετε αναζήτηση σε όλα τα διαθέσιμα Τρέχοντα συμβάντα/ εκδηλώσεις</a>.

en: Order
el: Ταξινόμηση

en: Order By >>
el: Ταξινομήστε ανά >>

en: Order by Column
el: Ταξινόμηση ανά Στήλη

en: Order by Order
el: Κατάταξη ανά παραγγελία

en: Order by Section
el: Ταξινόμηση ανα Τομέα

en: Organization
el: Οργανισμός

en: Organization Contact Information
el: Λεπτομερειες Οργανισμού

en: Organization Details
el: Λεπτομέρειες Οργάνωσης

en: Organization Email
el: Email του Οργανισμού

en: Organization Name
el: Όνομα Οργανισμού

en: Organization Profile
el: Προφίλ οργάνωσης

en: Organization details have been prefilled for you. If this is not the organization you want to use, click "Enter a new organization" above.
el: Οι λεπτομέρειες της οργάνωσης έχουν ήδη προσυμπληρωθεί για λογαριασμό σας. Αν αυτή δεν είναι η οργάνωση που θέλετε, κάντε κλικ στο "Εισαγωγή νέας οργάνωσης" πιο πάνω.

en: Organization email is required.
el: Απαιτείται το email του Οργανισμού.

en: Organizing Your Data
el: Οργάνωση των Δεδομένων σας

en: Orientation
el: Προσανατολισμός

en: Original Activity ID
el: Αρχικό ID Δραστηριότητας

en: Original Installment Amount
el: Ποσό αρχικής δόσης

en: Other
el: Άλλο

en: Other Name
el: Άλλο Όνομα

en: Other Relationships
el: Άλλες συσχετίσεις

en: Other Settings
el: Λοιπές Ρυθμίσεις

en: Other Years
el: Άλλα Έτη

en: Otherwise, click the <strong>Continue</strong> button below to complete your registration.
el: Διαφορετικά, κάντε κλικ στο παρακάτω κουμπί <strong>Συνέχεια</strong> για να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας.

en: Outgoing Phone Prefix
el: Πρόθεμα Εξερχομένου Τηλεφώνου

en: Override Status
el: Παράκαμψη Κατάστασης

en: Override Verp
el: Παράκαμψη πακέτου

en: Owned By
el: Ανήκει στον/στην

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: PDF Receipts
el: Αποδείξεις PDF

en: PHP Configuration
el: Ρύθμιση της PHP

en: PHP class name
el: Όνομα κλάσης PHP

en: PHP version %1
el: PHP έκδοση %1

en: PHP5 installed
el: Η PHP5 είναι εγκατεστημένη

en: Page Deleted
el: Η Σελίδα Διεγράφη

en: Page Disabled
el: Η Σελίδα Απενεργοποιήθηκε

en: Page Enabled
el: Η Σελίδα Ενεργοποιήθηκε

en: Page Format
el: Μορφή Σελίδας

en: Page Title
el: Τίτλος Σελίδας

en: Page title for registration Thank-you screen.
el: Τϊτλος σελίδας για την οθόνη με το Ευχαριστούμε για την εγγραφή

en: Page title for screen where user reviews and confirms their registration information.
el: Τίτλος σελίδας για την οθόνη όπου ο χρήστης κάνει ανασκόπηση και επιβεβαιώνει τις πληροφορίες εγγραφής.

en: Paid Amount
el: Πληρωθέν Ποσό

en: Paid By
el: Πληρώθηκε Με

en: Paid By is a required field.
el: Το πεδίο Πληρώθηκε Με είναι απαιτούμενο πεδίο.

en: Paid By should be Check when a check number is entered for a contribution.
el: Όταν εισάγεται ένας αριθμός επιταγής για μια συνεισφορά, το Πληρώθηκε Από θα πρέπει να είναι Επιταγή.

en: Paid Date
el: Ημερομηνία πληρωμής

en: Paid Event
el: Συμβάν που πληρώθηκε

en: Paper Size
el: Μέγεθος Χαρτιού

en: Parent Campaign
el: Γονική Εκστρατεία

en: Parent Event
el: Γονεϊκό συμβάν

en: Parent Groups
el: Γονικές Ομάδες

en: Parent/child relationship.
el: Γονική/υιική συσχέτιση

en: Participant
el: Συμμετέχων

en: Participant %1
el: Συμμετέχων %1

en: Participant 1
el: Συμμετέχων 1

en: Participant Count
el: Πλήθος συμμετεχώντων

en: Participant E-mail
el: E-mail Συμετέχοντος

en: Participant ID
el: Κωδικός ID συμμετέχοντος

en: Participant Information
el: Πληρορορίες συμμετέχοντος

en: Participant Information - Participant %1
el: Πληροφορίες συμμετέχοντος - Συμμετέχων %1

en: Participant Listing is not enabled for this event. You can enable it from
el: Η λίστα συμμετεχόντων δεν έχει ενεργοποιηθεί για το συμβάν αυτό. Μπορείτε να την ενεργοποιήσετε από

en: Participant Name
el: Όνομα Συμμετέχοντος

en: Participant Role
el: Ρόλος συμμετέχοντος

en: Participant Role Id
el: Κωδικός ID ρόλου συμμετέχοντος

en: Participant Status
el: Κατάσταση συμμετέχοντος

en: Participant Status (ie. Registered, Attended, Cancelled, etc.)
el: Κατάσταση συμμετέχοντος (π.χ. Εγγεγραμμένος, Παρέστη, Διεγράφη, κλπ.)

en: Participant Status Id
el: Κωδικός ID συμμετέχοντος

en: Participant import data MUST include the following columns:
el: Τα εισαγόμενα δεδομένα των συμμετεχόντων πρέπει να περιλαμβάνουν τις εξής στήλες:

en: Participant is Pay Later?
el: Ο συμμετέχων είναι με Πληρωμή αργότερα;

en: Participant is a Test
el: Ο συμμετέχων είναι μόνο για δοκιμή

en: Participant is a Test?
el: Ο συμμετέχων είναι μόνο για δοκιμή;

en: Participants
el: Συμμετέχοντες

en: Participants whose status is changed FROM Pending Pay Later TO Registered or Attended will receive a confirmation email and their payment status will be set to completed. If this is not what you want to do, you can change their participant status by editing their event registration record directly.
el: Οι συμμετέχοντες των οποίων η κατάσταση άλλαξε ΑΠΟ Κατάσταση με Πληρωμή αργότερα σε Εκκρεμότητα, ΣΕ Κατάσταση Εγγεργαμμένος/η ή Παρέστη, θα λάβουν μία επιβεβαίωση με email και η κατάσταση της πληρωμή τους θα ορισθεί στο Συμπληρώθηκε. Αν αυτό δεν είναι εκείνο που εσείς θέλετε να κάνετε, μπορείτε να αλλάξετε την κατάσταση του συμμετέχοντός μέσω της άμεσης επεξεργασίας του αρχείου εγγραφής του στο συμβάν.

en: Participants whose status is changed TO any of the following will be automatically notified via email: %1.
el: Συμμετέχοντες των οποίων η κατάσταση άλλαξε ΣΕ οποιαδήποτε από τις εξής, θα κοινοποιείται αυτομάτως μέσω email: %1.

en: Participation in this event requires approval. Submit your registration request here. Once approved, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
el: Η συμμετοχή σε αυτό το συμβάν απαιτεί έγκριση. Υποβάλλετε το αίτημα εγγραφής σας εδώ. Μόλις εγκριθεί, θα λάβετε ένα email με έναν σύνδεσμο προς μια ιστοσελίδα, όπου μπορείτε να συμπληρώσετε την εγγραφή σας.

en: Password
el: Κωδικός

en: Password Label
el: Ετικέτα Συνθηματικού

en: Password and Confirm Password values are not the same.
el: Οι τιμές του Κωδικου και της Επιβεβαίωσης Κωδικού δεν είναι οι ίδιες.

en: Past 3 Months
el: Προηγούμενοι 3 Μήνες

en: Past 6 Months
el: Προηγούμενοι 6 Μήνες

en: Past Campaigns
el: Προηγούμενες Εκστρατείες

en: Past Year
el: Προηγούμενο Έτος

en: Path
el: Διαδρομή

en: Pattern
el: Μοτίβο

en: Pay Later
el: Πληρωμή αργότερα

en: Pay Later Instructions
el: Οδηγίες για Πληρωμή αργότερα

en: Pay Later Label
el: Ετικέτα Πληρωμή αργότερα

en: Pay Later Receipt
el: Απόδειξη για Πληρωμή αργότερα

en: Pay Later Text
el: Κείμενο για Πληρωμή αργότερα

en: Pay Later?
el: Πληρωμή αργότερα;

en: Pay Method
el: Μέθοδος πληρωμής

en: Pay later label
el: Ετικέτα για Πληρωμή αργότερα

en: Pay later option
el: Επιλογή για Πληρωμή αργότερα

en: Payment Amount
el: Ποσό πληρωμής

en: Payment Completed
el: Η πληρωμή ολοκληρώθηκε

en: Payment Details
el: Λεπτομέρειες πληρωμής

en: Payment From
el: Πληρωμή Από

en: Payment ID
el: Κωδικός ID Πληρωμής

en: Payment Information
el: Πληροφορίες πληρωμής

en: Payment Instrument
el: Τρόπος Πληρωμής

en: Payment Instrument:
el: Μέσο Πληρωμής:

en: Payment Options
el: Επιλογές πληρωμής

en: Payment Processor
el: Επεξεργαστής Πληρωμών

en: Payment Processor Deleted.
el: ο Τύπος Επεξεργαστή Πληρωμών διαγράφτηκε.

en: Payment Processor Type
el: Τύπος Επεξεργαστή Πληρωμών

en: Payment Processor is a required field.
el: Ο Επεξεργαστής πληρωμής είναι υποχρεωτικό πεδίο.

en: Payment Scheduled
el: Πληρωμή Προγραμματίστηκε

en: Payment Start
el: Έναρξη Πληρωμής

en: Payment Type
el: Τρόπος Πληρωμής

en: Payment processor %1 has been saved.
el: Ο Επεξεργαστής Πληρωμών %1 έχει αποθηκευτεί.

en: Payments
el: Πληρωμές

en: Payments Received
el: Εισπραχθείσες Πληρωμές

en: Payments Start
el: Έναρξη Πληρωμών

en: Payments are due on the
el: Οι πληρωμές που οφείλεται για την

en: Pending
el: Εκκρεμεί

en: Pending and Inactive Memberships
el: Συνδρομές σε εκκρεμότητα και Ανενεργές συνδρομές

en: Pending participant expiration (hours)
el: Λήξη περιόδου εκκρεμότητας ενός συμμετέχοντος (ώρες)

en: Period
el: Περίοδος

en: Period type should be Rolling when duration unit is Day
el: Το είδος περιόδου πρέπει να είναι το Συνεχές/Rolling όταν η μονάδα χρονικής διάρκειας είναι η Ημέρα.

en: Permanently Delete Contact
el: Μόνιμη Διαγραφή Επαφής

en: Permission
el: Άδεια

en: Permission Operator
el: Διαχειριστής Αδειών

en: Personal Campaign Page Contribution Information
el: Σελίδα προσωπικής εκστρατείας με Πληροφορίες συνεισφοράς

en: Personal Campaign Page?
el: Σελίδα προσωπικής εκστρατείας;

en: Personal Campaigns
el: Προσωπικές Εκστρτείες

en: Personal Contribution Link
el: Σύνδεσμος Προσωπικής συνεισφοράς

en: Personal Note
el: Προσωπική σημείωση

en: Petition Dashboard
el: Ταμπλό αναφοράς.

en: Petition Signers Group
el: Ομάδα αυτών που υπέγραψαν την αναφορά

en: Petition Title
el: Τίτλος αιτήματος

en: Petition has been saved.
el: Η αναφορά σώθηκε.

en: Petitions
el: Αναφορές.

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Phone (Main)
el: Τηλέφωνο (Κύριο)

en: Phone 2
el: Τηλέφωνο 2

en: Phone Call
el: Τηλεφωνική Κλήση

en: Phone Extension
el: Εσωτερικός Αριθμός Τηλεφώνου

en: Phone ID
el: ID Τηλεφώνου

en: Phone Location
el: Τοποθεσία Τηλεφώνου

en: Phone Location Type
el: Τύπος Τοποθεσίας Τηλεφώνου

en: Phone No
el: Αριθμ. τηλεφ.

en: Phone Number
el: Αριθμός Τηλεφώνου

en: Phone Numeric
el: Αριθμητικό Τηλεφώνου

en: Phone Type
el: Τύπος Τηλεφώνου

en: Phone and Email
el: Τηλέφωνο και ηλ. ταχυδρομείο

en: Phone and Extension
el: Τηλέφωνο και Εσωτερικό

en: Phone number contains
el: Ο Αριθμός τηλεφώνου περιλαμβάνει

en: Pie
el: Πίτα

en: Please add a profile with an email address if 'Send Confirmation Email?' is selected
el: Παρακαλώ προσθέστε ένα προφίλ με μια διεύθυνση email αν έχετε επιλέξει το 'Αποστολή επιβεβαίωσης με email'

en: Please assign this permission to a Role.
el: Παρακαλώ αναθέστε αυτό το δικαίωμα σε έναν Ρόλο.

en: Please choose another address to be primary before changing this one.
el: Παρακαλούμε επιλέξτε μια άλλη διεύθυνση ως κύρια, προτού αλλάξετε τη συγκεκριμένη.

en: Please contact us at %1 or send email to %2 if you have questions
    or want to inquire about reinstating your registration for this event.
el: Παρακαλώ ελάτε σε επαφή μαζί μας στο %1 ή στείλτε μας ένα email στο %2 αν έχετε απορίες
    ή θέλετε να δείτε πως να αποκαταστήσετε την εγγραφή σας για αυτό το συμβάν/ εκδήλωση.

en: Please contact us at %1 or send email to %2 if you have questions.
el: Αν έχετε ερωτήσεις, παρακαλώ ελάτε σε επαφή μαζί μας στο %1 ή στείλτε ένα email στο %2

en: Please correct errors before previewing.
el: Παρακαλούμε διορθώστε τα λάθη πριν την προεπισκόπηση.

en: Please correct errors before saving.
el: Παρακαλούμε διορθώστε τα λάθη πριν αποθηκεύσετε.

en: Please do not select GroupBy 'Activity Date' with GroupBy 'Contact'
el: Παρακαλώ μην επιλέξετε Ομαδοποίηση ανά 'Ημερομηνία δραστηριότητας' όταν επιλέξετε Ομαδοποίηση ανά 'Επαφή'

en: Please do not select any Contact Fields with GroupBy 'Activity Date'
el: Παρακαλώ μην επιλέξετε καθόλου Πεδία επαφής όταν επιλέξετε Ομαδοποίηση ανά 'Ημερομηνία Δραστηριότητας'

en: Please do not select more than one membership associated with the same organization.
el: Παρακαλώ μην επιλέξετε περισσότερες από μία συνδρομές συνδεδεμένες με την ίδια οργάνωση.

en: Please do not use '/' in Event Title.
el: Παρακαλώ μη χρησιμοποιείτε το '/' στον Τίτλο συμβάντος

en: Please do not use '/' in Title
el: Παρακαλώ μη χρησιμοποιείτε το '/' στον Τίτλο

en: Please do not use this task to send a lot of emails (greater than %1). We recommend using CiviMail instead.
el: Παρακαλώ μην χρησιμοποιείτε αυτήν την έργασια για να στείλετε πολλά μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (μεγαλύτερη από %1). Σας προτείνουμε να χρησιμοποιείτε το CiviMail αντ 'αυτού.

en: Please enable the contribution amount section to use this option.
el: Παρακαλώ ενεργοποιήστε τον Τομέα ποσών συνεισοφοράς για να χρησιμοποιήσετε αυτή την επιλογή.

en: Please enter Confirmation Email FROM Email Address.
el: Παρακαλώ εισάγετε το email επιβεβαίωσης ΑΠΟ διεύθυνση ηλεκτρ. αλληλογραφίας.

en: Please enter Confirmation Email FROM Name.
el: Παρακαλώ εισάγετε το email επιβεβαίωσης ΑΠΟ Όνομα.

en: Please enter a Contribution Amount.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα Ποσό Συνεισφοράς.

en: Please enter a Fixed Period Start Day for this subscription or service.
el: Παρακαλώ εισάγετε μια Ημέρα έναρξης Σταθερής περιόδου για αυτή τη συνδορμή ή την υπηρεσία.

en: Please enter a Title for the registration Confirmation Page
el: Παρακαλώ εισάγετε έναν Τίτλο για τη σελίδα επιβεβαίωσης εγγραφής

en: Please enter a Title for the registration Thank-you Page
el: Παρακαλώ εισάγετε έναν Τίτλο για τη σελίδα με το ευχαριστώ για την εγγραφή

en: Please enter a duration interval.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα χρονικό διάστημα διάρκειας.

en: Please enter a label for at least one fee level.
el: Παρακαλώ εισάγετε μια ετικέτα για τουλάχιστον ένα επίπεδο ποσού.

en: Please enter a membership type name.
el: Παρακαλώ εισάγετε το όνομα ενός τύπου συνδρομής Μέλους

en: Please enter a monetary value for the Minimum Contribution Amount.
el: Παρακαλώ εισάγετε μία τιμή νομίσματος για το Ελάχιστο ποσό συνεισφοράς.

en: Please enter a monetary value for the Minimum Fee.
el: Παρκαλώ εισάγετε ένα χρηματικό αντίτιμο για την Ελάχιστη χρέωση.

en: Please enter a number for frequency (e.g. every "3" months).
el: Παρακαλώ εισάγετε έναν αριθμό για τη συχνότητα (π.χ. κάθε "3" μήνες).

en: Please enter a number for how often you want to make this recurring contribution (EXAMPLE: Every 3 months).
el: Παρακαλώ εισάγετε έναν αριθμό για το πόσο συχνά θέλετε να κάνετε αυτή την επαναλαμβανόμενη συνεισφορά (ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ: Κάθε 3 μήνες)

en: Please enter a password.
el: Παρακαλώ εισάγετε εναν κωδικό.

en: Please enter a valid No. of reminders.
el: Παρακαλώ εισάγετε έναν έγκυρο αριθμό υπενθυμίσεων.

en: Please enter a valid additional reminder day.
el: Παρακαλώ εισάγετε μία έγκυρη επιπλέον ημέρα υπενθύμισης.

en: Please enter a valid amount.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα έγκυρο ποσό.

en: Please enter a valid domain for this mailbox account (the part after @).
el: Παρακαλώ προσθέστε ένα έγκυρο domain γι' αυτόν τον λογαριασμό mail (το τμήμα μετά το @)

en: Please enter a valid email address.
el: Παρακαλώ εισάγετε μια έγκυρη διεύθυνση email.

en: Please enter a valid fixed period rollover day
el: Παρακαλώ εισάγετε μία έγκυρη ημέρα rollover για τη σταθερή περίοδο

en: Please enter a valid fixed period start day
el: Παρακαλώ εισάγετε μία έγκυρη ημέρα έναρξης της σταθερής περιόδου

en: Please enter a valid frequency day ie. 1 through 31.
el: Παρακαλώ εισάγετε μια έγκυρη ημέρα συχνότητας δλδ. 1 έως το 31.

en: Please enter a valid frequency day ie. 1 through 7.
el: Παρακαλώ εισάγετε μια έγκυρη ημέρα συχνότητας. 1 έως 7.

en: Please enter a valid limit.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα έγκυρο όριο.

en: Please enter a valid list of comma delimited email addresses
el: Παρακαλώ εισάγετε μία έγκυρη λίστα με διευθύνσεις email που διαχωρίζονται με κόμμα

en: Please enter a valid monetary value for Fee Amount.
el: Παρακαλώ εισάγετε μία έγκυρη τιμή νομίσματος για το Ποσό συμμετοχής.

en: Please enter a valid monetary value for Net Amount.
el: Παρακαλώ εισάγετε μία έγκυρη τιμή νομίσματος για το Καθαρό Ποσό.

en: Please enter a valid monetary value for Non-deductible Amount.
el: Παρακαλώ εισάγετε μία έγκυρη μονάδα νομίσματος για το Ποσό που δεν εκπίπτει.

en: Please enter a valid money value (e.g. %1).
el: Παρακαλώ εισάγετε μια έγκυρη τιμή για τα χρήματα (π.χ. %1).

en: Please enter a valid money value for this field (e.g. %1).
el: Παρακαλώ εισάγετε μία έγκυρη τιμή για το χρηματικό ποσό σε αυτό το πεδίο (π.χ. %1).

en: Please enter a valid money value.
el: Παρακαλώ εισάγετε μια έγκυρη τιμή για χρήματα.

en: Please enter a valid number of installments.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα έγκυρο αριθμό δόσεων.

en: Please enter a valid payment due day.
el: Παρακαλώ εισάγετε μια έγκυρη πληρωμή λόγω ημέρα.

en: Please enter a valid phone number.
el: Παρακαλώ εισάγετε έναν έγκυρο αριθμό τηλεφώνου.

en: Please enter a valid reminder day.
el: Παρακαλώ εισάγετε μία έγκυρη ημερομηνία υπενθύμισης.

en: Please enter a valid value.
el: Εισάγετε μία έγκυρη τιμή.

en: Please enter a value.
el: Παρακαλώ εισάγετε μία τιμή.

en: Please enter a whole number for Number of additional people.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα ακέραιο αριθμό για τον Αριθμό των πρόσθετων ατόμων.

en: Please enter a whole number for how many periods to renew.
el: Παρακαλώ εισάγετε έναν ακέραιο αριθμό για το πόσες περιόδους να γίνει ανανέωση.

en: Please enter an amount for at least one fee level.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα ποσό για τουλάχιστον ένα επίπεδο ποσού.

en: Please enter integer value for weight
el: Παρακαλώ εισάγετε έναν ακέραιο αριθμό για το βάρος

en: Please enter the Actual Cost of Product.
el: Παρακαλώ εισάγετε το Πραγματικό κόστος προϊόντος.

en: Please enter the Duration Interval for this subscription or service.
el: Παρακαλώ εισάγετε τη ΔΙάρκεια διαστήματος για αυτή τη συνδορμή ή την υπηρεσία.

en: Please enter the Duration Unit for this subscription or service.
el: Παρακαλώ εισάγετε τη Μονάδα διάρκειας για αυτή τη συνδρομή ή την υπηρεσία.

en: Please enter the Frequency Interval for this subscription or service.
el: Παρακαλώ εισάγετε το Διάστημα συχνότητας για αυτή τη συνδρομή ή την υπηρεσία.

en: Please enter the Frequency Unit for this subscription or service.
el: Παρακαλώ εισάγετε τη Μονάδα Συχνότητας για αυτή τη συνδρομή ή την υπηρεσία.

en: Please enter the Market Value for this product.
el: Παρακαλώ εισάγετε την Εμπορική αξία αγοράς αυτού του προϊόντος.

en: Please enter the Member Since.
el: Παρακαλώ πληκτρολογήστε το Μέλος από.

en: Please enter the Pay Later instructions to be displayed to your users.
el: Παρακαλώ εισάγετε τις οδηγίες για Πληρωμή αργότερα, ώστε να εμφανίζονται στους χρήστες σας.

en: Please enter the Pay Later prompt to be displayed on the Registration form.
el: Παρακαλώ εισάγετε την προτροπή για Πληρωμή αργότερα, έτσι ώστε να εμφανίζεται στη φόρμα εγγραφής.

en: Please enter the associated Financial Type
el: Παρακαλώ εισάγετε τον συνδεδεμένο Οικονομικό Τύπο.

en: Please enter the contribution.
el: Παρακαλώ εισάγετε τη συνεισφορά.

en: Please enter the duration as number of minutes (integers only).
el: Παρακαλώ εισάγετε τη διάρκεια υπό μορφή λεπτών (μόνον ακέραιοι αριθμοί).

en: Please enter the fee label for the paid event.
el: Παρακαλώ εισάγετε την ετικέτα με το ποσό συμμετοχής για το επί πληρωμή συμβάν.

en: Please enter the financial Type.
el: Παρακαλώ εισάγετε τον οικονομικό Τύπο.

en: Please enter the instructions to be sent to the contributor when they choose to 'pay later'.
el: Παρακαλώ εισάγετε τις οδηγίες που θα σταλούν στον συνεισφέροντα, όταν αποφασίσει να κάνει 'πληρωμή αργότερα'.

en: Please enter the number of hours (as an integer).
el: Παρακαλώ εισάγετε τον αριθμό ωρών (σε μορφή ακεραίου)

en: Please enter the operator.
el: Παρακαλώ εισάγετε το τελεστή.

en: Please enter the organization name.
el: Παρακαλώ εισάγετε το όνομα της οργάνωσης.

en: Please enter the status.
el: Παρακαλώ εισάγετε την Κατάσταση.

en: Please enter the text for the 'pay later' checkbox displayed on the contribution form.
el: Παρακαλώ εισάγετε το κείμενο για το κουτί 'πληρωμή αργότερα' που εμφανίζεται στη φόρμα συνεισφοράς.

en: Please enter the values correctly.
el: Παρακαλώ εισάγετε τις τιμές σωστά.

en: Please enter up to 5 email addresses to receive the mailing.
el: Παρακαλώ εισάγετε μέχρι και 5 διευθύνσεις που θα λάβουν τη μαζική αποστολή

en: Please enter valid Fixed Period Rollover Day
el: Παρακαλώ εισάγετε μία έγκυρη Ημέρα Rollover της σταθερής περιόδου

en: Please enter valid Fixed Period Start Day
el: Παρακαλώ εισάγετε μία έγκυρη Ημέρα έναρξης της σταθερής περίοδου

en: Please enter value for tax rate
el: Παρακαλώ εισάγετε τιμή για φορολογικό συντελεστή

en: Please follow the proper format for From Email Address
el: Παρακαλώ ακολουθήστε την κατάλληλη μορφή για το Από Διεύθυνση Email

en: Please go back to the main registration page, to complete payment information.
el: Παρακαλώ επιστρέψτε στην κύρια σελίδα εγγραφής, για να συμπληρώσετε τις πληροφορίες πληρωμής.

en: Please include a Profile for online registration of additional participants that contains an Email Address field and / or First Name + Last Name fields.
el: Παρακαλώ συμπεριλάβετε ένα προφίλ για online εγγραφή πρόσθετων συμμετεχόντων, το οποίο να περιέχει ένα πεδίο για Διεύθυνση email και / ή πεδία για νομα + Επίθετο.

en: Please include a Profile for online registration that contains an Email Address field and / or First Name + Last Name fields.
el: Παρακαλώ συμπεριλάβετε ένα προφίλ για online εγγραφή, το οποίο να περιέχει ένα πεδίο για Διεύθυνση email και / ή πεδία για Όνομα + Επίθετο.

en: Please print this confirmation for your records.
el: Παρακαλώ εκτυπώστε αυτή την επιβεβαίωση για τα αρχεία σας.

en: Please print this receipt for your records.
el: Παρακαλώ εκτυπώστε αυτή την απόδειξη για το αρχείο σας.

en: Please provide either a Text or HTML formatted message - or both.
el: Παρακαλώ να παρέχετε ένα μήνυμα μορφοποιημένο ως κείμενο ή HTML - ή και τα δύο.

en: Please renew my membership automatically.
el: Παρακαλώ ανανέωστε αυτόματα τη συνδρομή μου.

en: Please search with 'Survey', to apply this action.
el: Παρακαλούμε να αναζητήσετε με την «Έρευνα», για την εφαρμογή αυτής της δράσης.

en: Please select GroupBy 'Contact' to display Contact Fields
el: Παρακαλώ επιλέξτε Ομαδοποίηση ανά 'Επαφή' για να εμφανισθούν τα Πεδία επαφής

en: Please select a Financial Type.
el: Παρακαλώ επιλέξτε έναν οικονομικό Τύπο.

en: Please select a Group (or ALL Groups).
el: Επιλέξτε μία Ομάδα (ή όλες τις Ομάδες).

en: Please select a Profile (or ALL Profiles).
el: Επιλέξτε ένα Προφίλ (ή όλα τα Προφίλ).

en: Please select a Survey Result Set.
el: Παρακαλώ επιλέξτε ένα σετ αποτελεσμάτων της έρευνας.

en: Please select a case from the list
el: Παρακαλώ επιλέξτε μια υπόθεση από τη λίστα

en: Please select a contact
el: Παρακαλώ επιλέξτε μια επαφή

en: Please select a different contact.
el: Παρακαλώ επιλέξτε μια διαφορετική επαφή

en: Please select a membership type.
el: Παρακαλώ επιλέξτε έναν τύπο συνδρομής.

en: Please select a period (e.g. months, years ...) for how often you want to make this recurring contribution (EXAMPLE: Every 3 MONTHS).
el: Παρακαλώ εισάγετε μια περίοδο (π.χ. μήνες, έτη ...) για το πόσο συχνά θέλετε να κάνετε αυτή την επαναλαμβανόμενη συνεισφορά (ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ: Κάθε 3 ΜΗΝΕΣ).

en: Please select a profile to collect organization information on this contribution page.
el: Παρακαλώ επιλέξτε ένα προφίλ για να συλλέξετε πληροφορίες σε αυτή την σελίδα συνεισφορών.

en: Please select a set of Custom Data (or ALL Custom Data).
el: Επιλέξτε ένα σύνολο Προσαρμοσμένων Δεδομένων (ή όλα τα Προσαρμοσμένα Δεδομένα).

en: Please select a valid payment status before updating.
el: Παρακαλώ επιλέξτε μια έγκυρη κατάσταση πληρωμής πριν την ενημέρωση.

en: Please select a value
el: Παρακαλώ επιλέξτε μια τιμή

en: Please select an Event (or ALL Events).
el: Παρακαλώ επιλέξτε μια Εκδήλωση (ή ΟΛΕΣ τις εκδηλώσεις)

en: Please select an action from the drop-down menu.
el: Παρακαλώ επιλέξτε μία ενέργεια από το εκπτυσσόμενο μενού.

en: Please select an action from the menu.
el: Παρακαλώ επιλέξτε μια ενέργεια από το μενού.

en: Please select an appropriate option as default.
el: Παρακαλώ καθορίστε μία κατάλληλη επιλογή ως προεπιλεγμένη.

en: Please select an organization or enter a new one.
el: Παρακαλώ επιλέξτε μία οργάνωση ή εισάγετε μία νέα.

en: Please select at least one Group by field.
el: Παρακαλώ επιλέξτε τουλάχιστον μία Ομάδα ανά πεδίο.

en: Please select at least one Membership Type to include in the Membership section of this page.
el: Παρακαλώ επιλέξτε τουλάχιστον έναν τύπο συνδρομής για να τον συμπεριλάβετε στον Τομέα Συνδρομών αυτής της σελίδας.

en: Please select at least one field.
el: Παρακαλώ επιλέξτε τουλάχιστον ένα πεδίο.

en: Please select at least one membership option.
el: Παρακαλώ κάντε τουλάχιστον μία επιλογή συνδρομής.

en: Please select financial type.
el: Παρακαλώ επιλέξτε έναν οικονομικό τύπο.

en: Please select one of the memberships.
el: Παρακαλώ επιλέξτε μια από τις συνδρομές.

en: Please select one or more contributions for this action.
el: Παρακαλώ επιλέξτε μία ή περισσότερες συνεισφορές για την ενέργεια αυτή.

en: Please select only online contributions with Pending status.
el: Παρακαλώ επιλέξτε μόνο τις online συνεισφορές με την Κατάσταση σε εκκρεμότητα.

en: Please select some other case to link.
el: Παρακαλώ επιλέξτε μια άλλη υπόθεση προς σύνδεση.

en: Please select the Period Type for this subscription or service.
el: Παρακαλώ επιλέξτε τον Τύπο περιόδου για αυτή τη Συνδορμή ή την υπηρεσία.

en: Please specify a username.
el: Παρακαλώ διευκρινίστε το όνομα χρήστη

en: Please specify a valid email address.
el: Παρακαλώ διευκρινίστε μια έγκυρη διεύθυνση email.

en: Please specify either start date or end date.
el: Παρακαλώ διευκρινείστε είτε την ημερομηνία έναρξης είτε την ημερομηνία λήξης.

en: Please use only alphanumeric, spaces, hyphens and dashes for event names.
el: Για τα ονόματα συμβάντων, παρακαλώ χρησιμοποιήστε μόνον αλφαριθμητικά, διαστήματα και παύλες.

en: Please verify the information below carefully. Click <strong>Go Back</strong> if you need to make changes.
el: Παρακαλώ επαληθεύστε τις παρακάτω πληροφορίες προσεκτικά. Κάντε κλικ στο <strong>Επιστροφή</strong> αν χρειάζεται να κάνετε αλλαγές.

en: Please verify the information below. <span class="bold">Then click 'Continue' to be added to the WAIT LIST for this event</span>. If space becomes available you will receive an email with a link to a web page where you can complete your registration.
el: Παρακαλώ επιβεβαιώστε τις παρακάτω πληροφορίες. <span class="bold">Μετά, κάντε κλικ στο 'Συνέχεια' για να προστεθείτε στη ΛΙΣΤΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ για το συμβάν αυτό</span>. Αν προκύψουν διαθέσιμες θέσεις, θα λάβετε ένα email με έναν σύνδεσμο προς μια ιστοσελίδα, όπου μπορείτε να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας.

en: Please verify the information below. Click the <strong>Go Back</strong> button below if you need to make changes.
el: Παρακαλώ επιβεβαιώστε τις παρακάτω πληροφορίες. Κάντε κλικ στο παρακάτω κουμπί <strong>Επιστροφή</strong> αν πρέπει να κάνετε αλλαγές.

en: Please verify the information below. Then click 'Continue' to submit your registration. <span class="bold">Once approved, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.</span>
el: Παρακαλώ επιβεβαιώστε τις παρακάτω πληροφορίες. Μετά, κάντε κλικ στο 'Συνέχεια' για να υποβάλετε την εγγραφή σας. <span class="bold">Μόλις εγκριθεί, θα λάβετε ένα email με έναν σύνδεσμο προς μία ιστοσελίδα, όπου μπορείτε να ολοκληρώσετε τη διαδικασία εγγραφής.</span>

en: Pledge
el: Δεσμευτική υπόσχεση

en: Pledge Amount
el: Ποσό Δεσμευτικής υπόσχεσης/ Εγγύησης

en: Pledge End Date
el: Ημερομηνία λήξης Δεσμευτικής υπόσχεσης

en: Pledge Frequency
el: Συχνότητα δέσμευσης

en: Pledge Frequency Interval
el: Διάστημα συχνότητας της δέσμευσης

en: Pledge Frequency Unit
el: Μονάδα συχνότητας Δέμσευσης

en: Pledge ID
el: Κωδικός ID Δεσμευτικής Υπόσχεσης

en: Pledge Made
el: Δόθηκε Δεσμευτική Υπόσχεση/ Εγγύηση

en: Pledge Payment Status
el: Καατάσταση πληρωμής δέσμευσης

en: Pledge Start Date
el: Ημερομηνία έναρξης Δεσμευτικής υπόσχεσης

en: Pledge Status
el: Κατάσταση Δεσμευτικής υπόσχεσης/ Εγγύησης

en: Pledges
el: Εγγυήσεις

en: Points
el: Πόντοι

en: Portrait
el: Πορτραίτο

en: Positive
el: Θετικό

en: Postal
el: Ταχυδρομικός

en: Postal Code
el: Ταχυδρομικός Κώδικας

en: Postal Code End
el: Τέλος Ταχυδρομικού Κώδικα

en: Postal Code Start
el: Αρχή Ταχυδρομικού Κώδικα

en: Postal Code Suffix
el: Κατάληξη Ταχυδρομικού Κώδικας

en: Postal Greeting
el: Χαιρετισμός μέσω ταχυδρομείου

en: Postal Greeting - Custom
el: Ταχυδρομικός Χαιρετισμός - Τροποποιημένο

en: Postal code
el: Ταχυδρομικός κώδικας

en: Postal code greater than or equal to '%1'
el: Ο Ταχυδρομικός κώδικας είναι μεγαλύτερος ή ίσος με '%1'

en: Postal code less than or equal to '%1'
el: Ο Ταχυδρομικός κώδικας είναι μικρότερος ή ίσος με '%1'

en: Preferences Date Options can only be updated
el: Οι Προτιμήσεις για τις Επιλογές Ημερομηνίας μπορούν μόνο να ενημερώνονται.

en: Preferred Communication
el: Επιθυμητή Επικοινωνία

en: Preferred Communication Method
el: Επιθυμητός τρόπος επικοινωνίας

en: Preferred Language
el: Γλώσσα προτίμησης

en: Preferred Mail Format
el: Προτιμώμενη μορφή αλληλογραφίας

en: Preferred Method(s)
el: Προτιμώμενη μέθοδος (ες)

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Premium
el: Επιβράβευση/ premium

en: Premium Information
el: Πληροφορίες επιβράβευσης/ premium

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Preview %1
el: Προεπισκόπηση %1

en: Preview CSV
el: Προεπισκόπηση CSV

en: Preview Custom Data
el: Προεπισκόπηση Προσαρμοσμένων Δεδομένων

en: Preview Mailing
el: Προεπισκόπιση ταχυδρόμησης

en: Preview PDF
el: Προεπισκόπηση PDF

en: Preview Page - %1
el: Προεπισκόπηση σελίδας - %1

en: Preview Premium
el: Προεπισκόπηση επιβράβευσης (Premium)

en: Preview Report
el: Προεπισκόπηση Αναφοράς

en: Preview Widget and Get Code
el: Προεπισκόπηση widget και Λήψη κώδικα

en: Preview your Personal Campaign Page
el: Προεπισκόπηση της Σελιδας σας για Προσωπική εκστρατεία

en: Previous 2 Months
el: Οι Προηγούμενοι 2 Μήνες

en: Previous 2 Years
el: Τα Προηγούμενα 2 έτη

en: Previous Fiscal Year
el: Προηγούμενο Φορολογικό Έτος

en: Previous Month
el: Προηγούμενος Μήνας

en: Previous Year
el: Προηγούμενο Έτος

en: Price
el: Κόστος

en: Price Levels can not be less than zero. Please select the options accordingly
el: Τα Επίπεδα τιμής δεν μπορούν να είναι λιγότερο από μηδέν. Παρακαλώ κάντε τις αντίστοιχες επιλογές

en: Price Sets
el: Σετ Τιμών

en: Primary
el: Πρωτεύον

en: Primary Address
el: Κύρια Διεύθυνση

en: Primary Email
el: Πρωτεύουσα διεύθυνση email

en: Primary Member ID
el: Κωδικός ID Κύριου Μέλους

en: Primary Member?
el: Κύριο Μέλος;

en: Primary Members
el: Κύρια Μέλη

en: Primary Members Only
el: Μόνο Κύρια Μέλη

en: Primary Phone
el: Κύριο τηλέφωνο

en: Primary location for this contact
el: Κύρια διεύθυνση για αυτή την επαφή

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Print Activities
el: Εκτύπωση Δραστηριοτήτων

en: Print Case List
el: Εκτύπωση λίστας υποθέσεων

en: Print Contact List
el: Εκτύπωση Λίστας Επαφών

en: Print Contribution Receipts
el: Εκτύπωση αποδείξεων συνεισφοράς

en: Print Contributions
el: Εκτυπωτής συνεισφορών

en: Print Event Name Badges
el: Εκτύπωση badges με όνομα, για το συμβάν

en: Print Mailing Recipients
el: Εκτύπωση παραληπτών αλληλογραφίας

en: Print Members
el: Εκτύπωση Μελών

en: Print Name Badge
el: Εκτύπωση badge με το όνομα

en: Print PDF Letter for Contacts
el: Εκτύπωση Γράμματος PDF για τις Επαφές

en: Print PDF Letters for Memberships
el: Εκτύπωση Γραμμάτων PDF για τις Συνδρομές Μελών

en: Print Preview
el: Προεπισκόπηση Εκτύπωσης

en: Print Report
el: Εκτύπωση Αναφοράς

en: Print Respondents
el: Εκτύπωση όσων απάντησαν

en: Print or Email Contribution Receipts
el: Εκτύπωση αποδείξεων συνεισφοράς ή αποστολή με email

en: Prior to Previous Month
el: Πριν απο τον Προηγούμενο Μήνα

en: Prior to Previous Year
el: Πριν απο το Προηγούμενο Έτος

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Privacy
el: Ιδιωτικότητα

en: Process Receipt(s)
el: Απόδειξη (εις) διαδικασίας

en: Processed %1 membership records. Updated %2 records.
el: Έγινε επεξεργασία %1 εγγραφής συνδρομής. Ενημερώθηκαν %2 εγγραφές.

en: Processing fee for this transaction (if applicable).
el: Γίνεται επεξεργασία αυτού του ποσού για τη συναλλαγή αυτή (αν ισχύει).

en: Processor ID
el: ID Επεξεργαστή

en: Product Name
el: Όνομα προϊόντος

en: Product Option
el: Επιλογή προϊόντος

en: Profile
el: Προφίλ

en: Profile for Additional Participants
el: Προφίλ για Πρόσθετους συμμετέχοντες

en: Profile is not configured with Email address.
el: Το προφίλ δεν ρυθμίσθηκε με διεύθυνση e-mail.

en: Progress Bar
el: Μπάρα Προόδου

en: Progress Bar Color
el: Χρώμα γραμμής προόδου

en: Promoting Your Page
el: Προωθώντας τη Σελίδα σας

en: Prompted by
el: Έχει ζητηθεί από

en: Provide a one-line summary of what this case is about.
el: Δώστε μια λακωνική περιγραφή σχετικά με το τι είναι αυτή η υπόθεση.

en: Provider Details
el: Λεπτομέρειες Παρόχου

en: Public Event
el: Δημόσιο συμβάν

en: Public Events
el: Δημόσια συμβάντα

en: Public Pages
el: Δημόσιες Σελίδες

en: Public Pages and Listings
el: Δημόσιες Σελίδες και Καταχωρήσεις

en: Public Participant Listing
el: Δημόσια λίστα συμμετεχόντων

en: Punctuation and spaces are ignored.
el: Σημεία στίξης και κενά αγνοούνται.

en: Quantity
el: Ποσότητα

en: Questions
el: Ερωτήσεις

en: Queue ID
el: Κωδικός ID Ουράς

en: Queue Name
el: Όνομα ουράς

en: Queue Runner
el: Εκτέλεση Ουράς

en: Queue item datas
el: Δεδομένα αντικειμένων στην ουρά

en: RSS 2.0 Feeds
el: Ροή ειδήσεων/ feed μέσω RSS 2.0

en: Raised %1
el: Συγκεντρώθηκαν %1

en: Raised %1 of %2
el: Συγκεντρώθηκαν %1 από %2

en: Rank
el: Αξίωμα

en: Rationale
el: Σκεπτικό

en: Re-Send Mailing
el: Νέα αποστολή Μαζικής αποστολής μηνυμάτων

en: Re-Use
el: Επαναχρησιμοποίηση

en: Re-check requirements
el: Επανέλεγχος απαιτήσεων

en: Re-open
el: Νέο άνοιγμα

en: Reason
el: Αιτία

en: Reassign Case
el: Νέα ανάθεση της υπόθεσης

en: Receipt
el: Απόδειξη

en: Receipt Date
el: Ημερομηνία Απόδειξης

en: Receipt From
el: Απόδειξη από

en: Receipt From Email
el: Απόδειξη από  email

en: Receipt From Name
el: Απόδειξη από Όνομα

en: Receipt Message
el: Μήνυμα απόδειξης

en: Receipt Sent
el: Στάλθηκε απόδειξη

en: Receipt Text
el: Κείμενο απόδειξης

en: Receipt sent?
el: Στάλθηκε απόδειξη;

en: Receive Date
el: Ημερομηνία Παραλαβής

en: Received date
el: Ημερομηνία παραλαβής

en: Recent Contributions
el: Πρόσφατες συνεισφορές

en: Recent Items
el: Πρόσφατα Αντικέιμενα

en: Recent Memberships
el: Πρόσφατες εγγραφές Μελών

en: Recent Registrations
el: Πρόσφατες εγγραφές

en: Recipient Email
el: Email παραλήπτη

en: Recipient Phone
el: Τηλέφωνο παραλήπτη

en: Recipients
el: Παραλήπτες

en: Recipients of <a href="%1">%2</a>
el: Παραλήπτες από <a href="%1">%2</a>

en: Recognised webserver
el: Αναγνωρισμένος διακομιστής

en: Recontact Interval
el: Διάστημα για επανάληψη επαφής

en: Record %1 Responses
el: Καταγραφή % απαντήσεων

en: Record Activity
el: Καταγραφή δραστηριότητας

en: Record Deleted
el: Η Εγγραφή Διαγράφηκε

en: Record Membership Payment is required when you using price set.
el: Απαιτείται καταγραφή της πληρωμής συνδρομής όταν χρησιμοποιείτε ένα σετ τιμών.

en: Record Membership Payment?
el: Να καταγραφεί η πληρωμή συνδρομής;

en: Record Payment
el: Καταγραφή Πληρωμής

en: Record Payment from a Different Contact?
el: Εγγραφή Πληρωμής απο Διαφορετική Επαφή;

en: Record Payment?
el: Να καταγραφεί η πληρωμή;

en: Record Renewal Payment?
el: Να καταγραφεί η Ανανέωση πληρωμής;

en: Record Responses for All
el: Καταγραφή απαντήσεων για όλους

en: Record Type ID
el: ID Τύπου Εγγραφής

en: Record details about this activity here.
el: Να γίνει καταγραφή των λεπτομερειών για αυτή την δραστηριότητα εδώ.

en: Record doesnot exist
el: Η εγγραφή δεν υπάρχει

en: Record:
el: Εγγραφή:

en: Records
el: Εγγραφές

en: Records Imported
el: Εγγραφές Εισήχθησαν

en: Recurring Contribution
el: Επαναλαμβανόμενη συνεισφορά

en: Recurring Contribution Amount
el: Ποσό επαναλαμβανόμενης συνεισφοράς

en: Recurring Contribution Billing Details Updated
el: Ενημερώθηκαν οι Λεπτομέρειες χρέωσης για τις Επαναλαμβανόμενες Συνεισφορές

en: Recurring Contribution ID
el: ID Επαναλαμβανόμενης Συνεισφοράς

en: Recurring Contribution Status
el: Κατάσταση επαναλαμβανόμενης συνεισφοράς

en: Recurring Contribution(s)
el: Επαναλαμβανόμενη/ες συνεισφορά/ες

en: Recurring Contributions ID
el: ID επαναλαμβανόμενων συνεισφορών

en: Recurring Payments URL
el: URL Επαναλαμβανόμενων πληρωμών

en: Recurring contribution cancelled
el: Η επαναλαμβανόμενη συνδρομή διεγράφη

en: Recurring contribution, but no database id
el: Επαναλαμβανόμενη συνεισφορά, αλλά όχι αναγνωριστικό  βάσης δεδομένων

en: Refer to the %1 to learn about this process.
el: Αναφερθείτε στο %1 για να μάθετε περισσότερα για την διαδικασία αυτή.

en: Refer to the online documentation for more details on creating %1 and %2.
el: Ανατρέξτε στην ηλεκτρονική τεκμηρίωση για περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με τη δημιουργία του %1 και του %2.

en: Refer to the online user guide for more information.
el: Ανατρέξτε στην ηλεκτρονική τεκμηρίωση για περισσότερες πληροφορίες.

en: Reflect client's story back to them.
el: Επιστροφή του ιστορικού του πελάτη πίσω σε αυτόν

en: Refund Details
el: Λεπτομέρειες Επιστροφής Χρημάτων

en: Register
el: Εγγραφή

en: Register Now
el: Εγγραφείτε τώρα

en: Register Participant
el: Εγγραφή συμμετέχοντος

en: Register date
el: Ημερομηνία εγγραφής

en: Register for Event
el: Εγγραφή σε Εκδήλωση

en: Register multiple participants?
el: Εγγραφή πολλαπλών συμμετεχόντων;

en: Registered By ID
el: Εγγεγραμμένοι ανά κωδικό ID

en: Registered Email
el: Καταγεγραμμένο e-mail

en: Registration
el: Εγγραφή

en: Registration (Live)
el: Εγγραφή (Live)

en: Registration (Test-drive)
el: Εγγραφή (δοκιμή)

en: Registration Confirmation
el: Επιβεβαίωση εγγραφής

en: Registration Confirmation and Receipt
el: Επιβεβαίωση εγγραφής και Απόδειξη

en: Registration Date
el: Ημερομηνία Εγγραφής

en: Registration Date and Time
el: Ημερομηνία και Ώρα εγγραφής

en: Registration End Date
el: Ημερομηνία τέλους εγγραφής

en: Registration Error
el: Σφάλμα εγγραφής

en: Registration Link
el: Σύνδεσμος εγγραφής

en: Registration Link Text
el: Κείμενο του Συνδέσμου Εγγραφής

en: Registration Saved
el: Η εγγραφή αποθηκεύθηκε

en: Registration Screen
el: Οθόνη εγγραφής

en: Registration Start Date
el: Ημερομηνία Έναρξης Εγγραφής

en: Registration end date should be after Registration start date
el: Η ημερομηνία λήξης εγγραφών θα πρέπει να είναι μετά την ημερομηνία έναρξης εγγραφών.

en: Registration for this event begins on %1
el: Οι εγγραφές για το συμβάν αυτό αρχίζουν στις %1

en: Registration for this event ended on %1
el: Οι εγγραφές για το συμβάν αυτό έληξαν στις %1

en: Registration information for participant %1 has been saved.
el: Οι πληροφορίες εγγραφής για τον συμμετέχοντα %1 έχουν αποθηκευθεί.

en: Registration is closed for this event
el: Οι εγγραφές έκλεισαν για το συμβάν αυτό.

en: Regular Expression?
el: Συνήθης έκφραση;

en: Reject
el: Απόρριψη

en: Related
el: Σχετικά

en: Related Cases
el: Συσχετιζόμενες Υποθέσεις

en: Related Contacts
el: Συσχετιζόμενες Επαφές

en: Related Contacts/Memberships
el: Συσχετιζόμενες Επαφές/ Συνδρομές

en: Related Contributions
el: Συσχετιζόμενες συνεισφορές

en: Related Members Only
el: Μόνο συσχετιζόμενα Μέλη

en: Related membership for %1 has been created.
el: Συσχετιζόμενη συνδρομή για %1 έχει δημιουργηθεί.

en: Related membership for %1 has been deleted.
el: Η συσχετιζόμενη συνδρομή για %1 έχει διαγραφεί.

en: Relationship - Active and Current
el: Συσχέτιση - Ενεργή και Τρέχουσα

en: Relationship - Inactive or not Current
el: Συσχέτιση - Ανενεργή ή μη τρέχουσα

en: Relationship A-B
el: Σχέση μεταξύ Α-Β

en: Relationship B-A
el: Σχέση μεταξύ Β-Α

en: Relationship Description
el: Περιγραφή Συσχέτισης

en: Relationship End
el: Τέλος συσχέτισης

en: Relationship End Date
el: Ημερομηνία Λήξης Συσχέτισης

en: Relationship Ended on or After
el: Η Συσχέτιση Έληξε στις ή μετά τις

en: Relationship ID
el: ID Συσχέτισης

en: Relationship Id
el: ID Συσχέτισης

en: Relationship Is Active
el: Η Συσχέτιση Είναι Ενεργή

en: Relationship Label-A to B
el: Ετικέτα σχέσης μεταξύ Α-Β

en: Relationship Label-B to A
el: Ετικέτα σχέσης μεταξύ Β-α

en: Relationship Start
el: Έναρξη συσχέτισης

en: Relationship Start Date
el: Ημερομηνία Έναρξης Συσχέτισης

en: Relationship Status
el: Κατάσταση συσχέτισης

en: Relationship Type
el: Είδος Συσχέτισης

en: Relationship Type ID
el: ID Τύπου Συσχέτισης

en: Relationship With
el: Σχέση με

en: Relationship created. | %count relationships created.
el[0]: Συσχέτιση δημιουργήθηκε
el[1]: %count συσχετισμοί δημιουργήθηκαν.

en: Relationship record has been updated.
el: Η εγγραφή συσχέτισης έχει ενημερωθεί.

en: Relationships
el: Συσχετισμοί

en: Release Frequency
el: Συχνότητα

en: Release Frequency interval should be a positive number.
el: Η συχνότητα πρέπει να είναι θετικός αριθμός.

en: Release Time
el: Χρόνος κυκλοφορίας

en: Released.
el: Απελευθερωμένο.

en: Reminders Sent
el: Υπενθυμίσεις εστάλησαν

en: Reminders for each scheduled payment.
el: Υπενθυμίσεις για την κάθε προγραμματισμένη πληρωμή.

en: Remove Contacts from Group
el: Διαγραφή Επαφών από την Ομάδα

en: Remove Products from this Page
el: Διαγραφή προϊόντων από αυτή τη σελίδα

en: Remove Transaction
el: Διαγραφή Συναλλαγής

en: Remove duplicate emails?
el: Να διαγραφούν τα διπλότυπα email;

en: Remove from Batch
el: Αφαίρεση από τη Παρτίδα

en: Remove from Group
el: Αφαίρεση απο την Ομάδα

en: Removed
el: Αφαιρέθηκε

en: Removed '%1'
el: Αφαιρέθηκε '%1'

en: Removed At
el: Διεγράφη στο

en: Renew
el: Ανανέωση

en: Renew Membership
el: Ανανέωση Συνδρομής

en: Renew Membership Using Credit Card
el: Ανανέωση συνδρομής Μέλους με χρήση Πιστωτικής κάρτας

en: Renew Now
el: Ανανέωση τώρα

en: Renew the existing membership instead
el: Ανανεώσε την υπάρχουσα συνδρομή αντ'αυτού

en: Renew-Credit Card
el: Ανανέωση - Πιστωτική κάρτα

en: Renewal Membership Organization and Type
el: Ανανέωση Οργάνωσης μελών και Τύπου

en: Renewal Message
el: Μήνυμα ανανέωσης

en: Renewal Payment and Receipt
el: Ανανέωση πληρωμής και Απόδειξη

en: Renewal Reminders
el: Υπενθυμίσεις ανανέωσης

en: Renewal extends membership end date by one membership period
el: Η ανανέωση επεκτείνει την ημερομηνία λήξης της συνδρομής κατά μία περίοδο συνδρομής

en: Renewing will add the normal membership period to the End Date of the previous period for members whose status is Current or Grace. For Expired memberships, renewing will create a membership period commencing from the 'Date Renewal Entered'. This date can be adjusted including being set to the day after the previous End Date - if continuous membership is required.
el: Ανανεώνοντας, θα προστεθεί η συνηθισμένη περίοδος περίοδος συνδορμής μετά την Ημερομηνία λήξης της προηγουμένης περιόδου, για τα Μέλη των οποίων η κατάσταση είναι Τρέχουσα ή σε Περίοδο χάριτος. Για τις Ληγμένες συνδρομές, η ανανέωση θα δημιουργήσει μία περίοδο συνδρομής που θα αρχίζει από το 'Εισήχθη Ημερομηνία ανανέωσης'. Αυτή η ημερομηνία μπορεί να προσαρμοσθεί, περιλαμβάνοντας τον καθορισμό της στην ημέρα μετά την προηγούμενη Ημερομηνία Τέλους - αν απαιτείται συνεχής συνδρομή.

en: Repeat
el: Επανάληψη

en: Replied
el: Απαντήθηκαν

en: Replies
el: Απαντήσεις

en: Reply
el: Απάντηση

en: Reply-To
el: Απάντηση-Προς

en: Reply-to email
el: Απάντηση-Προς

en: Replyto Email
el: Απάντηση σε Email

en: Report Description
el: Περιγραφή Αναφοράς

en: Report Due Date - From
el: Ημερομ. στην οποία αναμένεται υποβολή αναφοράς - Από

en: Report Filters
el: Φίλτρα Αναφορών

en: Report Footer
el: Υποσέλιδο Αναφοράς

en: Report Header
el: Κεφαλίδα Αναφοράς

en: Report Parameters
el: Αναφορά παραμέτρων

en: Report Received
el: Αναφορά Ελήφθη

en: Report Templates
el: Πρότυπα Αναφορών

en: Report Title
el: Τίτλος αναφοράς

en: Report URL
el: URL Αναφοράς

en: Reported By
el: Αναφέρθηκε από τον/την

en: Reporter / Assignee
el: Αναφέρων / Εντολοδόχος ανάθεσης

en: Reporter/Role
el: Ανταποκριτής/Ρόλος

en: Reports
el: Αναφορές

en: Require Approval
el: Απαίτηση εγκρίσεως

en: Require Membership Signup
el: Απαιτείται η εγγραφή ως Μέλος

en: Require participant approval?
el: Να απαιτείται έγκριση συμμετέχοντος;

en: Required Elements
el: Απαιτούμενα στοιχεία

en: Required Participant Data
el: Απαιτούμενα δεδομένα συμμετέχοντος

en: Required?
el: Απαιτείται;

en: Requirements
el: Απαιτήσεις

en: Requires Approval
el: Απαιτείται έγκριση

en: Reserve Respondents
el: Ανταποκρινόμενοι.

en: Reserved.
el: Κρατημένο.

en: Reserved?
el: Κρατημένο;

en: Reset Case Timeline?
el: Επανακαθορισμός Χρονοδιαγράμματος της υπόθεσης;

en: Reset Date
el: Επανακαθορισμός Ημερομηνίας

en: Reset Form
el: Επανακαθορισμός Φόρμας

en: Reset Start Date
el: Επανακαθορισμός ημερομηνίας έναρξης

en: Reset all selections
el: Επανακαθορισμός όλων των επιλογών

en: Respondent Interview
el: Συνέντευξη ανταποκρινόμενων.

en: Restore
el: Επαναφορά

en: Restore Case
el: Ανάκτηση Υπόθεσης

en: Restore Cases
el: Ανάκτηση υποθέσεων

en: Restore Contact
el: Επαναφορά Επαφής

en: Restore Contact(s)
el: Επαναφορά Επαφής(ων)

en: Restore Contacts
el: Επαναφορά Επαφών

en: Restored
el: Ανακτήθηκε

en: Resubscribe
el: Επανεγγραφή

en: Result
el: Αποτέλεσμα

en: Result Options
el: Επιλογές αποτελεσμάτων

en: Result Set
el: Σετ Αποτελεσμάτων

en: Results Columns?
el: Στήλες Αποτελεσμάτων;

en: Return to this screen (<strong>Administer CiviCRM &raquo; CiviEvent &raquo; Manage Events &raquo; Configure &raquo; Online Registration</strong>) and select your profile.
el: Επιστροφή σε αυτή την οθόνη (<strong>Εφαρμογή CiviCRM &raquo; Civi-Συμβάν &raquo; Διαχείριση συμβάντων &raquo; Ρύθμιση &raquo; Online Εγγραφής</strong>) και επιλέξτε το προφίλ σας.

en: Return-Path
el: Διεύθυνση Επιστροφής

en: Return-Path must use a valid email address format.
el: Η Διεύθυνση Επιστροφής θα πρέπει να χρησιμοποιεί μία έγκυρη μορφή διεύθυνσης email.

en: Revenue Goal
el: Στόχος εσόδων

en: Review your customized <strong>LIVE</strong> online event registration page here. Use the following URL in links and buttons on any website to send visitors to this live page
el: Εδώ κάντε επισκόπηση της παραμετροποιημένης σας <strong>LIVE</strong> online σελίδας για εγγραφή στο συμβάν. Για να στέλνετε τους επισκέπτες σε αυτή την live σελίδα, χρησιμοποιήστε το εξής URL στους συνδέσμους και τα κουμπιά οποιασδήποτε ιστοσελίδας.

en: Right
el: Δεξιά

en: Right Column
el: Δεξιά Στήλη

en: Right Margin
el: Δεξί Περιθώριο

en: Role
el: Ρόλος

en: Role in Case
el: Ρόλος στην Υπόθεση

en: Role in Case  %1 '%2'
el: Ρόλος στην Υπόθεση %1 '%2'

en: Role is a required field
el: Ο Ρόλος είναι ένα υποχρεωτικό πεδίο

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Rows imported successfully.
el: Γραμμές εισήχθησαν επιτυχώς.

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM membership records.
el: Σειρές που είναι διπλοαντίγραφα αρχείων συνδρομής που υπάρχουν ήδη.

en: Rows with Errors
el: Γραμμές με Σφάλματα

en: Rows with mismatched membership IDs... (NOT updated).
el: Οι σειρές με εσφαλμένες αντιστοιχίσεις κωδικών ID συνδρομών... (ΔΕΝ έχει ενημερωθεί).

en: Rule ID
el: Κωδικός ID Κανόνα

en: Rule ID !1 was successfully deleted.
el: Ο κανόνας ID 11 διεγράφη επιτυχώς.

en: Rule Name
el: Όνομα Κανόνος

en: Rule Name ('CiviCRM Group' <--> 'Drupal Role')
el: Όνομα Κανόνα ('CiviCRM Group' <--> 'Drupal Role')

en: Run
el: Εκτέλεση

en: Run %1
el: Εκτέλεση %1

en: Run frequency
el: Συχνότητα Εκτέλεσης

en: Run this report
el: Εκτέλεση αυτής της αναφοράς

en: SIC Code
el: Κωδικός SIC

en: SMS Date
el: Ημερομηνία SMS

en: SMS Message
el: Μήνυμα SMS

en: SMS Name
el: Όνομα SMS

en: SMS Provider
el: Πάροχος SMS

en: SMS Status
el: Κατάσταση SMS

en: SMTP Password
el: Κωδικός SMTP

en: SMTP Port
el: Πόρτα SMTP

en: SMTP Server
el: Διακομιστής SMTP

en: SMTP Username
el: Όνομα χρήστη SMTP

en: SQL Import
el: Εισαγωγή SQL

en: STEP 2: Please Check Your Email
el: ΒΗΜΑ 2: Παρακαλώ ελέγξτε το email σας

en: SYBUNT Report
el: Αναφορά K.ΕΤ.ΑΛ.ΟΧ.Α.Ε

en: Same email address?
el: Ίδια διεύθυνση email;

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save & Continue Later
el: Αποθηκεύστε & συνεχίστε αργότερα

en: Save & Send Test Email
el: Αποθήκευση & Αποστολή Δοκιμαστικού Email

en: Save As New Template
el: Αποθήκευση ως Νέο Πρότυπο

en: Save Matching Contact
el: Αποθήκευση Ταίριασμα Επαφής

en: Save Relationship
el: Αποθήκευση σχέσης

en: Save Report
el: Αποθήκευση Αναφοράς

en: Save Smart Group
el: Αποθήκευση Έξυπνης Ομάδας

en: Save With Duplicate Household
el: Αποθήκευση με διπλοαντίγραφο Οικογένειας

en: Save and Done
el: Αποθήκευση και Τέλος

en: Save and New
el: Αποθήκευση και Νέο

en: Save and Next
el: Αποθήκευση και Επόμενο

en: Save and Preview
el: Αποθήκευση και Προεπισκόπηση

en: Save as a new field mapping
el: Αποθήκευση ως νέα αντιστοίχιση πεδίων

en: Save as non voted.
el: Αποθήκευση ως μη-ψηφισμένο.

en: Save as voted.
el: Αποθήκευση ως ψηφισμένο.

en: Save the CSV file with your membership data and 'contact matching' data to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and you are now ready for step 1 (Upload Data).
el: Αποθηκεύστε το αρχείο CSV με τα δεδομένα της συνδρομής σας και τα δεδομένα 'αντιστοίχισης επαφής' στον τοπικό σας σκληρό δίσκο (ή σε ένα προσπελάσιμο drive στο δίκτυό σας) - και τώρα είστε έτοιμοι για το βήμα 1 (Μεταφόρτωση δεδομένων)

en: Save the CSV file with your participant data and 'contact matching' data to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and you are now ready for step 1 (Upload Data).
el: Αποθηκεύστε το αρχείο CSV με τα δεδομένα των συμμετεχόντων σας και των δεδομένω 'αντιστοίχισης επαφών' στον σκληρό σας δίσκο Ιή σε ένα προσβάσιμο drive στο δίκτυό σας) - και τώρα είστε έτοιμοι για το βήμα 1 (Μεταφόρτωση/ Ανέβασμα δεδομένων)

en: Save this field mapping
el: Σώσε την αντιστοίχιση πεδίων

en: Saved
el: Αποθηκεύθηκε

en: Saved Field Mapping: %1
el: Αποθηκευμένη Αντιστοίχιση Πεδίων: %1

en: Schedule Mailing
el: Προγραμματισμός Μαζικής αποστολής μηνυμάτων

en: Schedule Reminders
el: Προγραμματισμός υπενθυμίσεων

en: Scheduled Amount
el: Προγραμματισμένο Ποσό

en: Scheduled By
el: Προγραμματίστηκε από τον/την

en: Scheduled Date
el: Προγραμματισμένη ημερομηνία

en: Scheduled Job Deleted.
el: Η προγραμματισμένη εργασία διαγράφηκε

en: Scheduled Jobs
el: Προγραμματισμένες Εργασίες

en: Scheduled Reminder
el: Προγραμματισμένες υπενθυμίσεις

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search All Cases
el: Αναζήτηση σε όλες τις υποθέσεις

en: Search Batches
el: Αναζήτηση παρτίδας

en: Search Builder
el: Δημιουργία αναζήτησης

en: Search Campaigns
el: Ψάξτε καμπάνιες.

en: Search Contribution
el: Αναζήτηση συνεισφοράς

en: Search Events
el: Αναζήτηση συμβάντων

en: Search Filters
el: Αναζήτηση φίλτρων

en: Search Groups
el: Αναζήτηση Ομάδων

en: Search Mailings
el: Αναζήτηση μηνυμάτων

en: Search Operator
el: Αναζήτηση Τελεστή

en: Search Petition
el: Αναζήτηση Αιτήματος

en: Search Results
el: Αναζήτηση Αποτελεσμάτων

en: Search Survey
el: Αναζήτηση εκστρατείας

en: Search in Trash
el: Αναζήτηση στο κάδο

en: Search:
el: Αναζήτηση:

en: Searchable
el: Αναζητήσιμο

en: Select
el: Επιλογή

en: Select "Yes" to display only primary members (those contacts who have a membership directly attached to their record)
el: Επιλέξτε "Ναι" για να εμφανίσετε μόνο τα κύρια μέλη (τις επαφές που έχουν μια συνδρομή άμεσα συνδεδεμένη με το φάκελο τους)

en: Select 'rolling' if membership periods begin at date of signup. Select 'fixed' if membership periods begin on a set calendar date.
el: Επιλέξτε 'κυλιόμενη' αν οι περίοδοι συνδρομής αρχίζουν από την ημερομηνία εγγραφής. Επιλέξτε 'σταθερή' αν οι περίοδοι συνδρομής αρχίζουν σε μια καθορισμένη ημερολογιακή ημερομηνία.

en: Select Case
el: Επιλέξτε Υπόθεση

en: Select Case for Merge
el: Επιλέξτε Υπόθεση προς συγχώνευση

en: Select Columns
el: Επιλέξτε Στήλες

en: Select Country
el: Επιλογή Χώρας

en: Select Date
el: Επιλογή Ημερομηνίας

en: Select Format
el: Επιλέξτε Μορφή

en: Select Group
el: Επιλογή Ομάδας

en: Select Label
el: Επιλέξτε Ετικέτα

en: Select Location
el: Επιλέξτε Τοποθεσία

en: Select Membership Organization and then Membership Type.
el: Επιλέξτε μια Οργάνωση Μελών και, μετά, έναν Τύπο συνδρομής.

en: Select Profile
el: Επιλογή Προφίλ

en: Select Records
el: Επιλογή εγγραφών

en: Select Result Set
el: Επιλογή Σετ αποτελεσμάτων

en: Select State/Province
el: Επιλ'έξτε κράτος/νομό

en: Select Tables
el: Επιλογή Πινάκων

en: Select Tag(s)
el: Επιλέξτε Ετικέτα(ες)

en: Select Tags
el: Επιλέξτε ετικέτες

en: Select Template
el: Επιλογή Προτύπου

en: Select Year (for monthly breakdown)
el: Επιλογή έτους (για ανάλυση σε μηνιαία βάση)

en: Select a Different Field Mapping
el: Επιλέξτε μια Διαφορετική Αντιστοίχιση Πεδίων

en: Select a Drupal Role
el: Επιλέξτε ένα Ρόλο Drupal

en: Select a Membership Level
el: Επιλέξτε ένα επίπεδο συνδρομής

en: Select a Membership Renewal Level
el: Επιλέξτε ένα επίπεδο ανανέωσης συνδρομής

en: Select an existing organization
el: Επιλέξτε μια υπάρχουσα Οργάνωση

en: Select an existing related Organization OR enter a new one
el: Επιλέξτε μια υπάρχουσα σχετική Οργάνωση, ή εισάγετε μία νέα.

en: Select at least one membership option.
el: Κάντε τουλάχιστον μία επιλογή συνδρομής.

en: Select at least one option from Contribution(s).
el: Κάντε τουλάχιστον μια επιλογή από τις Συνεισφορές(ά).

en: Select at least one option from Event Fee(s).
el: Κάντε τουλάχιστον μια επιλογή από το Ποσό(ά) συμμετοχής

en: Select at least one option from Membership Type(s).
el: Επιλέξτε τουλάχιστον έναν Τύπο (ους) Συνδρομής.

en: Select at least one option from Price Levels.
el: Κάντε τουλάχιστον μ ια επιλογή από τα Επίπεδα τιμής

en: Select at most one option associated with the same membership type.
el: Επιλέξτε το πολύ μια επιλογή συνδεδεμένη με τον ίδιο τύπο συνδρομής.

en: Select either of the dates.
el: Επιλέξτε οποιαδήποτε από τις ημερομηνίες.

en: Select non-overlapping discount start date.
el: Επιλέξτε μια μη-αλληλοεπικαλυπτόμενη ημερομηνία έναρξης.

en: Select recurring units supported for recurring payments.
el: Επιλέξτε υποστηριζόμενες επαναλαμβανόμενες μονάδες για επαναλαμβανόμενες πληρωμές.

en: Select the Activity Type.
el: Επιλέξτε Τύπο δραστηριότητας.

en: Select the Product
el: Επιλέξτε το Προϊόν

en: Select the appropriate financial type for this payment.
el: Επιλέξτε τον κατάλληλο χρηματικό τύπο για την πληρωμή αυτή.

en: Select the appropriate financial type for this transaction.
el: Επιλέξτε τον κατάλληλο οικονομικό τύπο για τη συναλλαγή αυτή.

en: Select the corresponding financial type for contributions made using this page.
el: Επιλέξτε τον αντίστοιχο οικονομικό τύπο για τις συνειφορές που έγιναν με τη χρήση αυτής της σελίδας.

en: Select the currency to be used for contributions submitted from this contribution page.
el: Επιλέξτε ποιο νόμισμα θα χρησιμοποιείται για τις συνεισφορές που θα υποβάλλονται από αυτή τη σελίδα συνεισφορών.

en: Select the currency to be used for event registration.
el: Επιλέξτε το νόμισμα που θα χρησιμοποιηθεί για τις εγγραφές στο συμβάν.

en: Select the email format preferred by this contact. Select 'Both' to send HTML and Text formats.
el: Επιλέξτε τη μορφή e-mail που προτιμάται από αυτή την επαφή. Επιλέξτε "Aμφότερες" για να στείλετε HTML και μορφές κειμένου.

en: Select the group
el: Επιλέξτε την ομάδα

en: Select the payment processor to be used for contributions submitted from this contribution page (unless you are soliciting non-monetary / in-kind contributions only).
el: Επιλέξτε τον Επεξεργαστή πληρωμών που θα χρησιμοποιείται για τις συνεισφορές που θα υποβάλλονται από αυτή τη σελίδα συνεισφορών (εκτός και αν προσελκύετε μόνο μη-χρηματικές συνεισφορές, σε είδος).

en: Select valid date range
el: Επιλέξτε μία έγκυρη περίοδο ημερομηνιών

en: Selected %1 type has been deleted.
el: Ο επιλεγμένος τύπος  %1 διαγράφηκε.

en: Selected %1 type has not been deleted.
el: Ο τύπος %1 που επιλέξατε δεν έχει διαγραφεί.

en: Selected ACL has been deleted.
el: Το επιλεγμένο ACL έχει διαγραφεί.

en: Selected Activity cannot be deleted.
el: Η επιλεγμένη δραστηριότητα δεν μπορεί να διαγραφεί.

en: Selected Contacts
el: Επιλεγμένες Επαφές

en: Selected Entity Role has been deleted.
el: Ο επιλεγμένος Ρόλος οντότητας έχει διαγραφεί.

en: Selected Event is not Paid Event
el: Το επιλεγμένο συμβάν δεν είναι ένα Επί πληρωμή Συμβάν

en: Selected Financial Account has been deleted.
el: Ο επιλεγμένος Οικονομικός Λογαριασμός έχει διαγραφεί.

en: Selected Location type has been deleted.
el: Ο επιλεγμένος τύπος Τοποθεσίας έχει διαγραφεί

en: Selected Note has been deleted successfully.
el: Η επιλεγμένη σημείωση έχει διαγραφεί επιτυχώς.

en: Selected Option
el: Επιλεχθείσα επιλογή

en: Selected PDF Page Format has been deleted.
el: Η προεπιλεγμένη επιλογή μορφής εγγράφου έχει διαγραφεί

en: Selected Survey type has been deleted.
el: Ο επιλεγμένος τύπος έρευνας έχει διαγραφεί.

en: Selected case is already linked.
el: Η επιλεγμένη κατάσταση είναι ήδη συνδεδεμένη

en: Selected contact type can not be deleted. Make sure contact type doesn't have any associated custom data or group.
el: Ο επιλεγμένος τύπος επαφής δεν μπορεί να διαγραφεί. Βεβαιωθείτε ότι δεν υπάρχουν συνδεδεμένα προσαρμοσμένα δεδομένα ή ομάδες.

en: Selected contact type has been deleted.
el: Ο επιλεγμένος τύπος επαφής έχει διαγραφεί.

en: Selected financial type account has been deleted.
el: Ο επιλεγμένος τύπος Οικονομικού Λογαριασμού έχει διαγραφεί.

en: Selected financial type has been deleted.
el: Ο επιλεγμένος Οικονομικός τύπος έχει διαγραφεί.

en: Selected mailing has been deleted.
el: Η επιλεγμένη μαζική αποστολή μηνυμάτων διεγράφη.

en: Selected membership status has been deleted.
el: Η επιλεγμένη κατάσταση συνδρομής μέλους έχει διαγραφεί.

en: Selected membership type has been deleted.
el: Ο επιλεγμένος τύπος συνδρομής έχει διαγραφεί.

en: Selected option group has been deleted.
el: Η επιλεγμένη ομάδα επιλογών έχει διαγραφεί.

en: Selected participant status has <strong>NOT</strong> been deleted; there are still participants with this status.
el: Η επιλεγμένη κατάσταση συμμετέχοντα <strong>ΔΕΝ</strong> έχει διαγραφεί· υπάρχουν ακόμα συμμετέχοντες με αυτή την κατάσταση.

en: Selected participant status has been deleted.
el: Η επιλεγμένη κατάσταση συμμετέχοντα έχει διαγραφεί.

en: Selected participant was deleted successfully.
el: Ο συμμετέχων που επιλέχθηκε έχει διαγραφεί επιτυχώς.

en: Selected report has been deleted.
el: Η επιλεγμένη αναφορά έχει διαγραφεί.

en: Selection required
el: Απαιτείται επιλογή

en: Self-service Payments Page
el: Σελίδα Πληρωμών Self-service

en: Send Acknowledgment?
el: Αποστολή υπενθυμίσης;

en: Send Confirmation
el: Αποστολή Επιβεβαίωσης

en: Send Confirmation Email?
el: Να αποσταλεί email επιβεβαίωσης;

en: Send Confirmation and Receipt
el: Αποστολή Επιβεβαίωσης και Απόδειξης

en: Send Confirmation and Receipt?
el: Αποστολή Επιβεβαίωσης και Απόδειξης;

en: Send Confirmation?
el: Να αποσταλεί επιβεβαίωση;

en: Send Email to Contacts
el: Αποστολή μηνύματος email στις επαφές

en: Send Initial Reminder
el: Αποστολή αρχικής υπενθύμισης

en: Send Notification
el: Αποστολή ειδοποίησης

en: Send Receipt?
el: Αποστολή απόδειξης;

en: Send Reply SMS To Contacts
el: Αποστολή SMS απάντησης στις Επαφές

en: Send SMS
el: Αποστολή SMS

en: Send SMS to Contacts
el: Αποστολή SMS στις Επαφές

en: Send a Copy
el: Αποστολή ενός αντιγράφου

en: Send a Test Mailing
el: Αποστολή δοκιμαστικής Μαζικής αποστολής μηνυμάτων

en: Send additional reminders
el: Αποστολή πρόσθετων υπενθυμίσεων

en: Send an Email
el: Αποστολή μηνύματος email

en: Send as
el: Αποστολή ως

en: Send cancellation request to %1 ?
el: Να σταλεί αίτημα διαγραφής στο %1;

en: Send email
el: Αποστολή email

en: Send email Receipt?
el: Αποστολή Απόδειξης μέσω email;

en: Send email or SMS
el: Αποστολή email ή SMS

en: Send payment reminder
el: Αποστολκή υπενθύμισης πληρωμής

en: Send to This Address
el: Αποστολή προς αυτή τη Διεύθυνση

en: Send to This Group
el: Αποστολή προς αυτή την Ομάδα

en: Send up to
el: Αποστολή προς τον/την

en: Sending test email. FROM: %1 TO: %2.<br />
el: Αποστολή δοκιμαστικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ΑΠΟ: %1 ΣΕ: %2.<br />

en: Sent
el: Στάλθηκε

en: Sent By
el: Στάλθηκε από

en: Separate Membership Payment
el: Χωριστή πληρωμή συνδρομής Μέλους

en: Separate Payment
el: Χωριστή πληρωμή

en: Separator?
el: Διαχωριστικό;

en: September
el: Σεπτέμβριος

en: Server
el: Διακομιστής

en: Session is Full
el: Η συνεδρία είναι πλήρης

en: Set Name
el: Όνομα του Σετ

en: Set a date and time when you want CiviMail to start sending this mailing.
el: Ορίστε μια ημερομηνία και μια ώρα κατά την οποία θέλετε το CiviCRM να αρχίσει να στέλνει αυτή τη μαζική αποστολή μηνυμάτων.

en: Set event location and event contact information (email and phone).
el: Ορίστε την τοποθεσία συμβάντος και τις πληροφορίες επαφής για το συμβάν (email και τηλέφωνο).

en: Set event title, type (conference, performance etc.), description, start and end dates, maximum number of participants, and activate the event. Enable the public participant listing feature.
el: Ορίστε τον τίτλο, τον τύπο (συνέδριο, επίδειξη, κλπ.), την περιγραφή, τις ημερομηνίες έναρξης και τέλους, τον μέγιστο αριθμό συμμετεχότνων, και ενεργοποιήστε το συμβάν. Ενεργοποιήστε, επίσης, και το χαρακτηριστικό της δημόσιας λίστα συμμετεχόντων.

en: Set the membership end date this many membership periods from now. Make sure the appropriate corresponding fee is entered below.
el: Ορίστε την ημερομηνία τέλους της συνδρομής κατα έναν προαποφασισμένο αριθμό περιόδων απο τώρα. Βεβαιωθείτε ότι το κατάλληλο αντίστοιχο ποσό έχει εισαχθεί πιο κάτω.

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Settings - Addresses
el: Ρυθμίσεις - Διευθύνσεις

en: Settings - CiviMail
el: Ρυθμίσεις - CiviMail

en: Settings - Date
el: Ρυθμίσεις - Ημερομηνία

en: Settings - Display Preferences
el: Ρυθμίσεις - Προτιμήσης εμφάνισης

en: Settings - Localization
el: Ρυθμίσεις - τοπικοποίηση

en: Settings - Payment Processor
el: Ρυθμίσεις - Επεξεργασίας Πληρωμών

en: Settings - Scheduled Jobs Log
el: Ρυθμίσεις - Ημερολόγιο Καταγραφής Προγραμματισμένων Εργασιών

en: Sex
el: Φύλο

en: Sheet Size
el: Μέγεθος φύλλου

en: Sheet Size (w x h)
el: Μέγεθος φύλλου (π χ υ)

en: Should this status be considered a current membership in good standing. EXAMPLE: New, Current and Grace could all be considered 'current'.
el: Θα έπρεπε αυτή η κατάσταση να θεωρείται ως μια τρέχουσα συνδρομή με καλή διαγωγή. ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ: Η Νέα, η Τρέχουσα και η Χάριτος, θα μπορούσαν, όλες, να θεωρηθούν ως 'τρέχουσα'

en: Show Location?
el: Να εμφανισθεί η τοποθεσία;

en: Show comments for this note.
el: Εμφάνιση σχολίων για αυτή τη σημείωση.

en: Show large map
el: Προβολή μεγάλου χάρτη

en: Show my contribution in the public honor roll
el: Να εμφανίζεται η συνεισφορά μου στον Δημόσιο Τιμητικό Πίνακα

en: Showing only Contacts starting with: '%1'
el: Εμφάνιση μόνο των επαφών που αρχίζουν με: '%1'

en: Sic Code
el: Κωδικός Sic

en: Sign
el: Υπογράψτε

en: Sign Petition
el: Υπογραφή αναφοράς.

en: Sign the Petition
el: Υπογράψτε το Αίτημα

en: Signature
el: Υπογραφή

en: Signature (HTML)
el: Υπογραφή (HTML)

en: Signature (Text)
el: Υπογραφή (Κείμενο)

en: Signature Label
el: Ετικέτα Υπογραφής

en: Signatures
el: Υπογραφές

en: Similar Contact Found
el: Βρέθηκε Παρόμοια Επαφή

en: Similar Contacts Found
el: Βρέθηκαν Παρόμοιες Επαφές

en: Site URL
el: URL Ιστοσελίδας

en: Skip
el: Προσπεράστε

en: Smart
el: Έξυπνη

en: Smart Group
el: Έξυπνη Ομάδα

en: Smart Groups
el: Έξυπνες Ομάδες

en: Social Sharing
el: Κοινωνικός Διαμοιρασμός

en: Social media links will be included on the Contribution Thank-you page, Tell-a-Friend page (if enabled), and in contribution receipt emails.
el: Θα συμπεριληφθούν σύνδεσμοι προς τα κοινωνικά δίκτυα στη Σελίδα με το Ευχαριστούμε για τη συνεισφορά, στη Σελίδα Πες το σε ένα φίλο (αν ενεργοποιήθηκε), και στην απόδειξη συνεισφοράς με email.

en: Soft Contribution ID
el: ID soft συνειφοράς

en: Soft Credit Report
el: Αναφορά Soft credit

en: Soft Credits Only
el: Μόνο Soft Credits

en: Some of the profile fields cannot be configured for this page.
el: Ορισμένα πεδία προφίλ δεν μπορούν να ρυθμιστούν για τη σελίδα αυτή.

en: Sort Name
el: Ταξινομήσιμο Όνομα

en: Source
el: Πηγή

en: Source %2 %1
el: Πηγή %2 %1

en: Source Contact
el: Αρχική Επαφή

en: Source Record
el: Πηγαία Εγγραφή

en: Source Type
el: Τύπος Πηγής

en: Source of Contact Data
el: Πηγή των Στοιχείων Επαφής

en: Source of this membership. This value is searchable.
el: Πηγή αυτής της συνδρομής. Αυτή η τιμή είναι αναζητήσιμη.

en: Staff Member
el: Μέλος Προσωπικού

en: Staff use only
el: Προς χρήση μόνο από τα Εξουσιοδοτημμένα άτομα

en: Start Date
el: Ημερομηνία Έναρξης

en: Start Date and Time are required fields
el: Η ημερομηνία και η ώρα έναρξης είναι απαραίτητα πεδία

en: Start Event
el: Έναρξη συμβάντος

en: Start Event Adjust Interval
el: Τροποποίηση διαστήματος για Έναρξη συμβάντος

en: Start Event Adjust Unit
el: Μονάδα προσαρμογής Έναρξης Συμβάντος

en: Start Event Adjustment
el: Προσαρμογή έναρξης συμβάντος

en: Start date must be set if end date is set.
el: Αν ορίσθηκε μια ημερομηνία τέλους, τότε πρέπει να ορισθεί και μια ημερομηνία έναρξης.

en: Start date must be the same or later than Member since.
el: Η ημερομηνία έναρξης πρέπει να είναι η ίδια, ή μεταγενέστερη, από εκείνη στο Μέλος από.

en: Starts
el: Αρχίζει

en: Starts with
el: Αρχίζει με

en: State
el: Περιφέρεια

en: State/Province
el: Πολιτεία / Επαρχία

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Status
el: Κατάσταση

en: Status Class
el: Κατηγορία Κατάστασης

en: Status ID
el: Κωδικός ID Κατάστασης

en: Status Override
el: Παράκαμψη Κατάστασης

en: Status Override?
el: Παράκαμψη Κατάστασης;

en: Status Updated
el: Η κατάσταση ενημερώθηκε

en: Status class is a required field
el: Η Κατηγορία Κατάστασης είναι απαιτούμενο πεδίο.

en: Status of this membership.
el: Κατάσταση της Συνδρομής Μέλους.

en: Stop
el: Στοπ

en: Street
el: Οδός

en: Street Address
el: Διεύθυνση

en: Street Address (Home)
el: Διεύθυνση (Οικία)

en: Street Name
el: Όνομα Οδού

en: Street Number
el: Αριθμός Οδού

en: Street Number is even
el: Ο αριθμός οδού είναι ζυγός

en: Street Number is odd
el: Ο αριθμός οδού είναι μονός

en: Street#
el: Οδός#

en: Sub Type
el: Υπο Τύπος

en: SubTotal
el: Υποσύνολο

en: Subject
el: Θέμα

en: Subject Label
el: Ετικέτα Θέματος

en: Subject Only
el: Μόνο Θέμα

en: Subject:
el: Θέμα:

en: Submit Credit Card Contribution
el: Υποβολή συνεισφοράς με Πιστωτική Κάρτα

en: Submit Credit Card Event Registration
el: Υποβολή εγγραφής στο συμβάν μέσω Πιστωτικής κάρτας

en: Submit Credit Card Membership
el: Υποβολή συνδρομής με πιστωτική κάρτα

en: Submit Credit Card Payment by: %1
el: Υποβολή πληρωμής μέσω Πιστωτικής κάρτας από: %1

en: Submit Mailing
el: Υποβολή αλληλογραφίας

en: Submit Time
el: Χρόνος υποβολής

en: Subscribe
el: Εγγραφή

en: Subscribe to Mailing List - %1
el: Εγγραφείτε στην Ταχυδρομική Λίστα - %1

en: Subtotal:
el: Υποσύνολο:

en: Subtype
el: Υποτύπος

en: Success Rate
el: Ποσοστό επιτυχίας

en: Successful
el: Επιτυχής

en: Successful Deliveries
el: Επιτυχείς παραδόσεις

en: Successfully Copied
el: Επιτυχής αντιγραφή

en: Suffix
el: Κατάληξη

en: Suggested Message
el: Προτεινόμενο Μήνυμα

en: Suggestions:
el: Προτάσεις:

en: Summary
el: Περίληψη

en: Summary of All Cases
el: Περίληψη όλων των υποθέσεων

en: Supplemental Address
el: Συμπληρωματικό Πεδίο Διεύθυνσης

en: Supplemental Address 1
el: Συμπληρωματικό Πεδίο Διεύθυνσης 1

en: Supplemental Address 2
el: Συμπληρωματικό Πεδίο Διεύθυνσης 2

en: Supplemental Address 3
el: Συμπληρωματικό Πεδίο Διεύθυνσης 3

en: Supplemental Street Address
el: Συμπληρωματική Διεύθυνση

en: Supplementary Address Field 1
el: Συμπληρωματικό Πεδίο Διεύθυνσης 1

en: Supplementary Address Field 2
el: Συμπληρωματικό Πεδίο Διεύθυνσης 2

en: Support recurring intervals
el: Υποστήριξη επαναλαμβανόμενων διαστημάτων

en: Supported recurring units
el: Υποστηριζόμενες Επαναλαμβανόμενες συνεισφορές

en: Supporter
el: Υποστηρικτής

en: Supporter profile is a required field.
el: Το Προφίλ υποστηρικτή είναι ένα υποχρεωτικό πεδίο.

en: Survey
el: Έρευνα

en: Survey - %1
el: Έρευνα - %1

en: Survey / Petition
el: Έρευνα / Έκκληση

en: Survey Dashboard
el: Πίνακας Εργαλείων Ερευνών

en: Survey Report
el: Αναφορά Έρευνας

en: Survey Responses
el: Απαντήσεις Έρευνας

en: Survey Result
el: Αποτέλεσμα έρευνας

en: Survey Status - %1
el: Κατάσταση έρευνας - %1

en: Survey Title
el: Τίτλος Έρευνας

en: Survey(s)
el: Έρευνα (ες)

en: Surveys
el: Έρευνες

en: Symbol
el: Σύμβολο

en: System Settings
el: Ρυθμίσεις Συστήματος

en: TOTAL
el: ΣΥΝΟΛΟ

en: Tab
el: Καρτέλα

en: Table Layout
el: Διάταξη πίνακος

en: Tables
el: Πίνακες

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Tag %1 %2
el: Ετικέτα %1 %2

en: Tag Contacts (assign tags)
el: Ανάθεση Ετικέτας στις επαφές

en: Tag for Unconfirmed Petition Signers
el: Προσθέστε αυτούς που υπογράψαν την αναφορά και δεν έχουν επιβεβαιωθεί

en: Tag(s)
el: Ετικέτα(ες)

en: Tagged
el: Ετικετοποιημένο

en: Tagged %1
el: Ετικέτα %1

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Task
el: Εργασία

en: Tax Rate Should be between 0 - 100
el: Το ποσοστό φόρου πρέπει να είναι μεταξύ 0 - 100

en: Tax-Deductible?
el: Εκπίπτει από τον φόρο;

en: Tell Friends
el: Πες το σε ένα φίλο

en: Tell a Friend
el: Πες το σε ένα φίλο

en: Tell people why this campaign is important to you.
el: Πείτε στους ανθρώπους γιατί αυτή η εκστρατεία είναι σημαντική για εσάς.

en: Tell-a-Friend
el: Πες-το-σε-έναν-φίλο

en: Tell-a-Friend Limit
el: Όρο για το Πες-το-σε-έναν-φίλο

en: Tellfriend Limit
el: Όριο για το Πες-το-σε-έναν-φίλο

en: Template Deleted
el: Το πρότυπο διεγράφη

en: Template Not Found
el: Το Πρότυπο Δε Βρέθηκε

en: Template Title
el: Τίτλος Προτύπου

en: Temporary Files
el: Προσωρινά Αρχεία

en: Terms:
el: Όροι:

en: Test
el: Τεστ

en: Test API URL
el: URL του API Δοκιμών

en: Test Button URL
el: URL Πλήκτρου Δοκιμών

en: Test Membership?
el: Δοκιμαστική Συνδρομή;

en: Test Message
el: Δοκιμαστικό Μήνυμα

en: Test Recurring Payments URL
el: URL Δοκιμαστικών Επαναλαμβανόμενων Πληρωμών

en: Test Site URL
el: URL Ιστότοπου Δοκιμών

en: Test message sent
el: Στάλθηκε Δοκιμαστικό μήνυμα

en: Test not sent.
el: Δεν στάλθηκε δοκιμή.

en: Test-drive
el: Δοκιμή

en: Test-drive Email / Receipt
el: Δοκιμαστικό email / απόδειξη

en: Test-drive Your Contribution Page
el: Δοκιμή της δικής σας σελίδας συνεισφορών

en: Test-drive Your Event Registration Page
el: Θέστε υπό δοκιμή τη Σελίδα σας για Εγγραφή στο συμβάν

en: Testing
el: Δοκιμαστικό

en: Text
el: Κείμενο

en: Text Version
el: Έκδοση κειμένου

en: Text Version:
el: Έκδοση κειμένου:

en: Text displayed next to the checkbox for the 'pay later' option on the contribution form. You may include HTML formatting tags.
el: Το κείμενο που θα προβάλλεται δίπλα στο κουτάκι με την επιλογή 'πληρώστε αργότερα' στη φόρμα συνεισφοράς. Μπορείτε να περιλαβετε και tags μορφοποίησης HTML.

en: Text for the Registration Link
el: Κείμενο για τον Σύνδεσμο Εγγραφής

en: Text for the link inviting constituents to create a Personal Contribution Page. This link will appear on the Contribution Thank-you page as well as on each Personal Campaign Page. Leave blank if you do not want constituents to be prompted to create their own Personal Campaign Pages.
el: Κείμενο για το σύνδεσμο που προσκαλεί τους συντελεστές να δημιουργήσουν μια Σελίδα Προσωπικής Εκστρατείας. Αυτός ο σύνδεσμος θα εμφανίζεται στη σελίδα Ευχαριστιών για τις συνεισφορές, όπως και στην κάθε Σελίδα προσωπικής εκστρατείας.

en: TextArea
el: ΠεριοχήΚειμένου

en: Thank You for Registering
el: Σας ευχαριστούμε για την εγγραφή σας

en: Thank you for your support.
el: Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας.

en: Thank-you Date
el: Ημερομηνία Ευχαριστιών

en: Thank-you Footer
el: Υποσέλιδο με Ευχαριστίες

en: Thank-you Letter Options
el: Επιλογές Επιστολής Ευχαριστιών

en: Thank-you Letter for Contributions (PDF)
el: Επιστολή ευχαριστιών για τις Συνεισφορές (PDF)

en: Thank-you Page Footer
el: Υποσέλιδο για τη σελίδα ευχαριστιών

en: Thank-you Page Title
el: Τίτλος σελίδας ευχαριστιών

en: Thank-you Screen
el: Οθόνη για το Ευχαριστούμε

en: Thank-you Sent
el: Στάλθηκαν ευχαριστίες

en: Thank-you Text
el: Κείμενο ευχαριστιών

en: Thank-you Title
el: Τίτλος ευχαριστιών

en: Thank-you and Receipting
el: Ευχαριστίες και έκδοση απόδειξης

en: Thank-you sent?
el: Στάλθηκαν ευχαριστίες;

en: ThankYou Text
el: Κείμενο ευχαριστιών

en: ThankYou Title
el: Τίτλος ευχαριστιών

en: Thanks and Receipt
el: Ευχαριστώ και Απόδειξη

en: Thanks for Spreading the Word
el: Ευχαριστώ για τη διάδοση της λέξης

en: Thanks for choosing CiviCRM! Please follow the instructions below to install CiviCRM.
el: Ευχαριστούμε που επιλέξατε το CiviCRM! Παρακαλώ ακολουθήστε τις οδηγίες παρακάτω για να εγκαταστήσετε το CiviCRM.

en: Thanks for your auto renew membership sign-up.
el: Ευχαριστούμε για την εγγραφή σας στην αυτόματη ανανέωση συνδρομής.

en: Thanks for your recurring contribution sign-up.
el: Ευχαριστούμε για την εγγραφή σας στην Επαναλαμβανόμενη συνδρομή.

en: That username/password doesn't work
el: Αυτό το όνομα χρήστη/ κωδικός πρόσβασης δε δουλεύει.

en: The %1 '%2' has been saved.
el: Το %1 και το %2 έχουν αποθηκευθεί.

en: The '%1' cannot be deleted! You must Delete all Personal Campaign Page(s) related with this contribution page prior to deleting the page.
el: Το '%1' δεν μπορεί να διαγραφεί! Πρέπει να διαγράψετε όλες τις Σελίδες(α) προσωπικής εκστρατείας που σχετίζονται με αυτή τη συνεισφορά, πριν διαγράψετε τη σελίδα.

en: The <a href="%1">default mailbox</a> has not been configured. You will find <a href="%2">more info in our online user and administrator guide.</a>
el: Το <a href="%1">προεπιλεγμένο γραμματοκιβώτιο</a> δεν ρυθμίσθηκε. Θα βρείτε <a href="%2">παραπάνω πληροφορίες στον online οδηγό μας για τον χρήστη και τον διαχειριστή.</a>

en: The <a href="%1">default mailbox</a> has not been configured. You will find <a href="%2">more info in the online user and administrator guide</a>
el: Το <a href="%1">προεπιλεγμένο γραμματοκιβώτιο</a> δεν ρυθμίσθηκε. Θα βρείτε <a href="%2">περισσότερες πληροφορίες στους online οδηγούς χρήστη και διαχειριστή</a>

en: The City or Suburb the address is at
el: Η Πόλη ή το Προάστιο που βρίσκεται η διεύθυνση

en: The Contact Type '%1' has been saved.
el: Ο Τύπος Επαφής '%1' έχει αποθηκευθεί.

en: The Country of the Address
el: Η Χώρα της Διεύθυνσης

en: The Event Import Wizard allows you to easily upload event participation data such as event registrations from other applications into CiviCRM.
el: Ο οδηγός εισαγωγής συμβάντων / Wizard σας επιτρέπει ουσιαστικά να ανεβάζετε εύκολα τα δεδομένα συμμετοχής στο συμβάν, όπως τις εγγραφές στο συμβάν, από άλλες εφαρμογές μέσα στο CiviCRM.

en: The Event Summary table provides a summary of up to ten scheduled and recent <strong>Events</strong>. Click the <strong>Event name</strong> to view the event as it will be displayed to site visitors. Click the <strong>Participants count</strong> to see a list of participants. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Participants</a>. You can search by Participant Name, Event, Date Range and Status.
el: Αυτός ο πίνακας με Περίληψη συμβάντος προσφέρει μια περίληψη για μέχρι και δέκα προγραμματισμένα και πρόσφατα <strong>Συμβάντα</strong>. Κάντε κλικ στο <strong>Όνομα συμβάντος</strong> για να δείτε το συμβάν έτσι όπως θα προβάλλεται στους επισκέπτες της ιστοσελίδας. Κάντε κλικ στην <strong>Καταμέτρηση συμμετεχόντων</strong> για να δείτε μια λίστα συμμετεχόντων. Για να διεξάγετε τις δικές σας παραμετροποιημένες έρευνες - κάντε κλικ στο <a href='%1'>Εύρεση συμμετεχόντων</a>. Μπορείτε να κάνετε αναζήτηση ανά Όνομα συμμετέχοντος, Συμβάν, Φάσμα ημερομηνιών και Κατάσταση.

en: The Event's End Date
el: Ημερομηνία Λήξης του Συμβάντος

en: The Event's Full Description
el: Πλήρης Περιγραφή του Συμβάντος

en: The Event's Online Registration End Date
el: Ημερομηνία Λήξης Ηλεκτρονικής Εγγραφής για το Συμβάν

en: The Event's Start Date
el: Ημερομηνία Έναρξης του Συμβάντος

en: The Financial Account '%1' has been saved.
el: Ο Οικονομικός Λογαριασμός %1 αποθηκεύθηκε.

en: The Group '%1' has been deleted.
el: Η Ομάδα "%1" διαγράφηκε.

en: The Group '%1' has been saved.
el: Η Ομάδα '%1' έχει αποθηκευθεί.

en: The Location of the Address for the Contact
el: Η τοποθεσία της Διεύθυνσης για την Επαφή

en: The Mailing's End Date
el: Ημερομηνία Λήξης της Μαζικής Αποστολής Μηνυμάτων

en: The Mailing's Scheduled Date
el: Προγραμματισμένη Ημερομηνία της Μαζικής Αποστολής Μηνυμάτων

en: The Mailing's Start Date
el: Ημερομηνία Έναρξης της Μαζικής Αποστολής Μηνυμάτων

en: The Medium of this Activity (ie phone, e-mail, etc...
el: Το Μέσο αυτής της Δραστηριότητας (ie phone, e-mail, κλπ...

en: The Membership Import Wizard allows you to easily upload memberships from other applications into CiviCRM.
el: Ο Μάγος Εισαγωγής Συνδρομών Μέλους σας επιτρέπει να ανεβάζετε εύκολα συνδρομές μέλους από άλλες εφαρμογές μέσα στο CiviCRM.

en: The Membership's End Date
el: Η Ημερομηνία Λήξης της Συνδρομής

en: The Membership's Start Date
el: Η Ημερομηνία Έναρξης της Συνδρομής

en: The Message Template '%1' has been saved.
el: Το πρότυπο μηνυμάτων '%1' αποθηκεύτηκε.

en: The Open Case activity type is missing or disabled. Please have your site administrator check Administer > Option Lists > Activity Types for the CiviCase component.
el: Ο τύπος δραστηριότητας Άνοιγμα υπόθεσης λείπει ή έχει απενεργοποιηθεί. Παρακαλώ πείτε στον διαχειριστή των ιστοσελίδων σας να ελέγξει στο Διαχείριση > Λίστες επιλογών > Τύποι δραστηριότητας για την ενότητα CiviΠερίπτωση..

en: The Option Group '%1' has been saved.
el: Η Ομάδα Επιλογών '%1' αποθηκεύτηκε.

en: The Participant Listing feature is not currently enabled for this event.
el: Το χαρακτηριστικό της Λίστας Συμμετεχόντων δεν ενεργοποιήθηκε, προς το παρόν,  για το συμβάν αυτό.

en: The Participant Status has been updated.
el: Η Κατάσταση Συμμετέχοντα ενημερώθηκε.

en: The Payment Instrument Used for the Contribution
el: Το Μέσο Πληρωμής που χρησιμοποιήθηκε για την Συνεισφορά

en: The Status of the Membership
el: H Κατάσταση της Συνδρομής Μέλους

en: The Survey type '%1' has been saved.
el: %1 του τύπου έρευνας έχει αποθηκευτεί.

en: The attached file has been deleted.
el: Το επισυναπτόμενο αρχείο διαγράφηκε.

en: The auto renewal option for this membership looks to have been cancelled already.
el: Η επιλογή αυτόματης ανανέωσης για αυτή τη συνδρομή δείχνει να έχει ήδη διαγραφεί.

en: The automatic renewal of your %1 membership has been cancelled as requested. This does not affect the status of your membership - you will receive a separate notification when your membership is up for renewal.
el: Η αυτόματη ανανέωση του %1 της συνδρομής ακυρώθηκε όπως ζητήθηκε. Αυτό δεν επηρεάζει την συνδρομή-θα λάβετε ξεχωριστή ειδοποίηση όταν η συνδρομή είναι για ανανέωση.

en: The changes have not been saved.
el: Οι αλλαγές δεν αποθηκεύτηκαν.

en: The contact record which is linked to the currently logged in user account - '%1' - cannot be deleted.
el: Η εγγραφή της επαφής η οποία αντιστοιχεί στον επί του παρόντος συνδεδεμένο λογαριασμό χρήστη - '%1' - δεν μπορεί να διαγραφεί.

en: The contact who made this activity
el: Η επαφή που έχει δημιουργήσει αυτή τη δραστηριότητα

en: The contact who scheduled this activity
el: Η επαφή που έχει προγραμματίσει αυτή τη δραστηριότητα

en: The contribution page '%1' has been deleted.
el: Η σελίδα συνεισφορών '%1' έχει διαγραφεί.

en: The contribution record has been processed.
el: Έγινε επεξεργασία της καταγραφής συνεισφοράς.

en: The contribution record has been saved.
el: Η καταγραφή συνεισφοράς αποθηκεύθηκε.

en: The data columns in this import file appear to be different from the saved mapping. Please verify that you have selected the correct saved mapping before continuing.
el: Οι στήλες δεδομένων σε αυτή την εισαγωγή φαίνεται οτι είναι διαφορετικές απο τις αποθηκευμένη αντιστοίχιση. Παρακαλώ επιβεβαιώστε οτι έχετε επιλέξει τη σωστή αντιστοίχιση προτού συνεχίσετε.

en: The database: '%1' does not exist.
el: Η βάση δεδομένων: '%1' δεν υπάρχει.

en: The date this contribution was received.
el: Η ημερομηνία κατά την οποία ελήφθη αυτή η συνεισφορά.

en: The date type '%1' has been saved.
el: Ο τύπος ημερομηνίας '%1' αποθηκεύτηκε.

en: The default rate used to calculate the taxes collected into this account (e.g. for tax rate of 8.27%, enter 8.27).
el: Το προεπιλεγμένο ποσοστό που χρησιμοποιείται για τον υπολογισμό των φόρων σε αυτο τον λογαριασμό (π.χ. για ένα ποσοστό φόρου 8.27%, εισάγετε 8.27).

en: The default status is assigned when there are no matching status rules for a membership.
el: Η προεπιλεγμένη κατάσταση ανατίθεται όταν δεν υπάρχουν κανόνες κατάστασης που να ταιριάζουν σε μια συνδρομή.

en: The discount end date cannot be prior to the start date.
el: Η ημερομηνία λήξης εκπτώσεως δεν μπορεί να είναι προγενέστερη από την ημερομηνία έναρξης.

en: The email address must be unique for each participant.
el: Η διεύθυνση email πρέπει να είναι μοναδική για τον κάθε συμμετέχοντα.

en: The existing option choices for %1 group are listed below. You can add, edit or delete them from this screen.
el: Ου υπάρχουσες επιλογές για την ομάδα %1 παρατίθενται πιο κάτω. Μπορείτε να προσθέσετε, να τις τροποποιήσετε ή να τις διαγράψετε από αυτή την οθόνη.

en: The financial type Account has been saved.
el: Αυτός ο τύπος Οικονομικού Λογαριασμού αποθηκεύθηκε.

en: The first name and last name must be unique for each participant.
el: Το όνομα και το επίθετο του κάθε συμμετέχοντος πρέπει να είναι μοναδικά.

en: The following URL will display a list of registered participants for this event to users whose role includes "view event participants" permission: <a href="%1">%1</a>
el: Το παρακάτω URL θα προβάλλει μια λίστα των καταγεγραμμένων συμμετεχόντων για το συμβάν αυτό, προς τους χρήστες των οποίων ο ρόλος προβλέπει το δικαίωμα για "προβολή συμμετεχόντων στο συμβάν" : <a href="%1">%1</a>

en: The following URL will display a list of registered participants for this event: <a href="%1">%1</a>
el: Το εξής URL θα προβάλλει μια λίστα των εγγεγραμμένων συμμετεχόντων για το συμβάν αυτό: <a href="%1">%1</a>

en: The following errors were detected in %1 message:
el: Στο μήνυμα %1 εντοπίσθηκαν τα εξής σφάλματα:

en: The following participants no longer have an event fee recorded. You can edit their registration and record a replacement contribution by clicking the links below:
el: Δεν υπάρχει μια καταχώρηση ποσού συμμετοχής για τους συμμετέχοντες αυτούς. Μπορείτε να επεξεργασθείτε την εγγραφή τους και να καταγράψετε μία συνεισφορά αντικατάστασης, κάνοντας κλικ πιο κάτω:

en: The following problems are preventing me from installing CiviCRM:
el: Τα παρακάτω προβλήματα με εμποδίζουν απο το να εγκαταστήσω το CiviCRM:

en: The following records already have the status
el: Τα επόμενα αρχεία έχουν ήδη την κατάσταση

en: The format of this email address is not valid.
el: Η μορφοποίηση αυτής της διεύθυνσης emial δεν είναι έγκυρη.

en: The found record | All %count records
el[0]: Η συγκεκριμένη επαφή
el[1]: Ολες οι %count εγγραφές

en: The group %1 has no members.
el: Η ομάδα %1 δεν έχει μέλη.

en: The iCalendar Feed URL for CiviEvent on this site:
el: Το URL της Ροής iCalendar για το Civi-Συμβάν σε αυτή την ιστοσελίδα:

en: The information below summarizes the results.
el: Οι πληροφορίες που ακολουθούν συνοψίζουν τα αποτελέσματα.

en: The location type '%1' has been saved.
el: Ο τύπος τοποθεσίας '%1' έχει αποθηκευθεί.

en: The mailing component '%1' has been saved.
el: Το συστατικό %1 της μαζικής αποστολής μηνυμάτων αποθηκεύθηκε.

en: The mailing has been canceled.
el: H μαζική αποστολή μηνυμάτων διεγράφη.

en: The membership End Date is %1.
el: Η ημερομηνία τέλους συνδρομής μέλους είναι %1

en: The membership cannot be saved because the status cannot be calculated.
el: Αυτή η συνδρομή Μέλους δεν μπορεί να αποθηκευθεί γιατι η κατάσταση δε μπορεί να υπολογιστεί.

en: The membership status '%1' has been saved.
el: Η κατάσταση συνδρομής μέλους %1 αποθηκεύθηκε.

en: The membership type '%1' has been saved.
el: Ο τύπος συνδρομής '%1' αποθηκεύθηκε

en: The name for this credit card type as it is displayed to contributors. This may be the same value as the Name above, or a localised title.
el: Το όνομα για αυτή την πιστωτική κάρτα έτσι όπως εμφανίζεται στους συνεισφέροντες. Μπορεί να έχει την ίδια τιμή όπως και το παραπάνω Όνομα, ή ένας τοπικός τίτλος.

en: The name for this credit card type as it should be provided to your payment processor.
el: Το όνομα για αυτή την πιστωτική κάρτα έτσι όπως θα πρέπει να προσφέρεται στον δικό σας επεξεργαστή πληρωμής.

en: The new Participant Status has been saved.
el: Η νέα Κατάσταση Συμμετέχοντα αποθηκεύτηκε.

en: The new membership End Date is %1.
el: Η νέα Ημερομηνία τέλους συνδρομής μέλους είναι %1.

en: The next scheduled payment will be adjusted up or down to make up the difference.
el: Η επόμενη προγραμματισμένη πληρωμή θα προσαρμόζεται προς τα πάνω, ή προς τα κάτω, για να καλυφθεί η διαφορά.

en: The page you requested is currently unavailable.
el: Η σελίδα που ζητήσατε δεν είναι τρεχόντως διαθέσιμη.

en: The participant %1 is already registered for %2 (%3).
el: Ο συμμετέχων %1 είναι ήδη εγγεγραμμένος για %2 (%3).

en: The person who created the personal campaign page will be automatically notified via email when their page is approved so that they can begin promoting the campaign.
el: Το άτομο που δημιούργησε τη σελίδα προσωπικής εκστρατείας θα ειδοποιηθεί αυτομάτως μέσω email, όταν η σελίδα του εγκριθεί, για να μπορεί να αρχίσει να προωθεί την εκστρατεία.

en: The record %1 doesnot exists
el: Η εγγραφή %1 δεν υπάρχει

en: The recurring contribution looks to have been cancelled already.
el: Η επαναλαμβανόμενη συνεισφορά δείχνει να έχει ήδη διαγραφεί.

en: The report is attached as a CSV file.
el: Η αναφορά είναι συνημμένη ως CSV αρχείο.

en: The report is attached as a PDF file.
el: Η αναφορά είναι συνημμένη ως PDF αρχείο.

en: The requested online contribution page is missing a required Contribution Amount section or Membership section or Price Set. Please check with the site administrator for assistance.
el: Από τη ζητούμενη συνεισφορά online λείπει μία απαιτούμενη ενότητα για το Ποσό συνεισφοράς ή μια ενότητα για τη Συνδρομή ή για το Σετ τιμών. Παρακαλώ ελέγξτε με τον διαχειριστή της ιστοσελίδας για βοήθεια.

en: The requested participant record does not exist (possibly the record was deleted).
el: Το αρχείο συμμετέχοντος που ζητάτε δεν υπάρχει (πιθανώς το αρχείο έχει διαγραφεί).

en: The rule '%1' has been saved.
el: Ο κανόνας '%1' έχει αποθηκευθεί.

en: The selected %1 option has <strong>not been deleted</strong> because it is currently in use. Please update these contacts to use a different format before deleting this option. %2
el: Η  %1 επιλογή <strong>  δεν μπορεί να διαγραφεί <strong>  γιατί χρησιμοποιείται. Παρακαλώ ενημερώστε τις επαφές να χρησιμοποιήσουν μια διαφορετική μορφή πριν διαγράψουν αυτήν την επιλογή %2

en: The selected activity has been moved to the Trash. You can view and / or restore deleted activities by checking "Deleted Activities" from the Case Activities search filter (under Manage Case).<br />
el: Η επιλεγμένη δραστηριότητα μετακινήθηκε στον Κάλαθο αχρήστων. Μπορείτε να δείτε και/ή να ανακτήσετε διαγεγραμμένες δραστηριότητες επιλέγοντας τις "Διαγεγραμμένες δραστηριότητες" από το φίλτρο αναζήτησης Δραστηριότητες Υπόθεσης (στη Διαχείριση Υπόθεσης).<br />

en: The selected activity has been restored.<br />
el: Η επιλεγμένη δραστηριότητα ανακτήθηκε.

en: The selected case has been moved to the Trash. You can view and / or restore deleted cases by checking the "Deleted Cases" option under Find Cases.<br />
el: Η επιλεγμένη υπόθεση μετακινήθηκε στον Κάλαθο αχρήστων. Μπορείτε να δείτε και/ή να ανακτήσετε διαγεγραμμένες υποθέσεις επιλέγοντας την επιλογή "Διαγεγραμμένες υποθέσεις" στην Ανεύρεση Υποθέσεων.<br />

en: The selected case has been restored.<br />
el: Η επιλεγμένη υπόθεση ανακτήθηκε.<br/>

en: The system administrator has disabled this feature.
el: Ο διαχειριστής του συστήματος έχει απενεργοποιήσει αυτή τη λειτουργία

en: The system did not record payment details for this payment and so could not process the transaction. Please report this error to the site administrator.
el: Το σύστημα δεν εντόπισε καταγεγραμμένες λεπτομέρειες της πληρωμής και γι αυτό δεν μπορεί να γίνει η συναλλαγή. Παρακαλώ ενημερώστε το λάθος αυτό στον υπεύθυνο του site

en: The text for the contribute button.
el: Το κείμενο για το κουμπί Συνεισφορά

en: The text that will display in the field with the link.
el: Το κείμενο που θα εμφανίζεται στο πεδίο με τον σύνδεσμο.

en: The total amount of the pledge will be adjusted up or down to make up the difference. The payment schedule ( amounts / dates for future pending pledge payments ) is not changed.
el: Το συνολικό ποσό της Δεσμευτικής υπόσχεσης θα προσαρμοσθεί προς τα πάνω, ή προς τα κάτω, για να καλυφθεί η διαφορά. Το πρόγραμμα πληρωμών (ποσά/ ημερομηνίες για μελλοντικές Δεσμευτικές υποσχέσεις σε εκκρεμότητα) δεν θα αλλάξει.

en: The webserver isn't letting me identify where files are stored.
el: Ο διακομιστής δε με αφήνει να αναγνωρίσω που αποθηκεύονται τα αρχεία.

en: There are currently no %1.
el: Τρεχόντως δεν υπάρχουν %1.

en: There are currently no active Campaigns.
el: Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν ενεργές Εκστρατείες.

en: There are currently no extensions on the CiviCRM public extension directory which are compatible with version %2 (<a href="%1">requested extensions from here</a>). If you want to install an extension which is not marked as compatible, you may be able to <a href="%3">download and install extensions manually</a> (depending on access to your web server).<br />
el: Δεν υπάρχουν επεκτάσεις στον κοινό φάκελο CiviCRM που να είναι συμβατές με την έκδοση %2 (<a href="%1">που απαιτήθηκε απο εδώ</a>). Εαν θέλετε να εγκαταστήσετε μια επέκταση που δεν έχει μαρκαριστεί ως συμβατή, μπορεί να μπορείτε να <a href="%3">κατεβάσετε και ενεργοποιήσετε την επέκταση χειροκίνητα</a> (εξαρτάται απο την πρόσβαση στο διακομιστή σας).<br />

en: There are currently no participants registered for this event.
el: Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν καθόλου συμμετέχοντες για το συμβάν αυτό.

en: There are no Activities attached to this case record.
el: Δεν υπάρχουν συνδεδεμένες Δραστηριότητες με αυτή την υπόθεση.

en: There are no Financial Account entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
el: Δεν έχουν εισαχθεί Οικονομικοί Λογαριασμοί. Μπορείτε να <a href='%1'>προσθέσετε έναν</a>.

en: There are no Notes for this contact.
el: Δεν υπάρχουν Σημειώσεις για αυή την επαφή.

en: There are no Scheduled or Sent %1.
el: Δεν υπάρχουν Προγραμματισμένα ή Αποσταλέντα %1.

en: There are no active Events to display.
el: Δεν υπάρχουν ενεργά συμβάντα προς εμφάνιση.

en: There are no activities defined for this case.
el: Δεν έχουν ορισθεί δραστηριότητες για την υπόθεση αυτή.

en: There are no case records for this contact.
el: Δεν υπάρχουν καταχωρήσεις υποθέσεων για την επαφή αυτή.

en: There are no cases with activities scheduled in the past two weeks. Use %1 to expand your search.
el: Δεν υπάρχουν υποθέσεις με προγραμματισμένες δραστηριότητες στις προηγούμενες δύο εβδομάδες. Χρησιμοποιείστε το % για να επεκτείνετε την αναζήτησή σας.

en: There are no comments for this note
el: Δεν υπάρχουν σχόλια για αυτή τη σημείωση

en: There are no contributions on record for you.
el: Δεν υπάρχουν καταγεγραμμένες συνεισφορές για εσάς.

en: There are no custom data sets for activity type "%1". To create one, <a href="%2" target="%3">click here</a>.
el: Δεν υπάρχουν Σετ παραμετροποιημένων δεδομένων για τον τύπο δραστηριότητας "%1". Για να δημιουργήσετε ένα, <a href="%2" target="%3">κάντε κλικ εδώ</a>.

en: There are no events scheduled for the date range. You can <a href='%1'>add one</a>.
el: Δεν υπάρχουν συμβάντα/ εκδηλώσεις προγραμματισμένα για το φάσμα ημερομηνιών που ορίσατε. Μπορείτε <a href='%1'>να προσθέσετε ένα νέο φάσμα ημερομηνιών</a>.

en: There are no live contribution records to display.
el: Δεν υπάρχουν live αρχεία συνεισφοράς προς εμφάνιση.

en: There are no membership types entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
el: Δεν υπάρχουν τύποι συνδρομών. Μπορεί να <a href='%1'>προσθέσετε έναν</a>.

en: There are no memberships on record for you.
el: Δεν υπάρχουν επίσημα καταγεγραμμένες συνδρομές για εσάς.

en: There are no open cases with activities scheduled in the next two weeks. Use %1 to expand your search.
el: δεν υπάρχουν ανοιχτές υποθέσεις με προγραμματισμένες δραστηριότητες στις επόμενες δύο εβδομάδες. Χρησιμοποιείστε το %1 για να επεκτείνετε την αναζήτησή σας.

en: There are no public mailing list groups to display.
el: Δεν υπάρχουν ομάδες δημόσιας ταχυδρομικής λίστας προς εμφάνιση.

en: There are no rules currently set.
el: Δεν υπάρχουν κανόνες επι του παρόντος.

en: There are no tags currently assigned to this case.
el: Δεν υπάρχουν ετικέτες που να έχουν τρεχόντως ανατεθεί σε αυτή την Υπόθεση.

en: There are some issues that we recommend you look at before installing, however, you are still able to install the software.  Please see below for details.
el: Υπάρχουν κάποια θέματα που θα σας προτείναμε να δείτε προτού κάνετε την εγκατάσταση, ωστόσο, δύναται να συνεχίσει η εγκατάσταση της εφαρμογής. Παρακαλώ δείτε παρακάτω για λεπτομέρειες.

en: There is no '%1' folder.
el: Δεν υπάρχει ο φάκελος '% 1'.

en: There is no charge for this event.
el: Δεν υπάρχει χρέωση για το συμβάν αυτό.

en: There is no valid Membership Status available for selected membership dates.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη μια έγκυρη Κατάσταση Συνδρομής μέλους  για τις επιλεγμένες ημερομηνίες συνδρομής.

en: There is no valid from email address present. You can add here <a href='%1'>Add From Email Address.</a>
el: Δεν υπάρχει κάποια έγκυρη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου δηλωμένη στο σύστημα. Μπορείτε να προσθέσετε μια εδώ <a href="%1">Προσθήκη Διεύθυνσης Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου - Από.</a>

en: There was an error creating a cart participant
el: Σημειώθηκε ένα σφάλμα κατα τη δημιουργίαενός καλαθιού συμμετέχοντος

en: There was an error creating an event cart
el: Υπήρξε ένα σφάλμα κατά τη δημιουργία ενός καλαθιού αγορών συμβάντων

en: There was an error creating an event_in_cart
el: Σημειώθηκε ένα σφάλμα κατα τη δημιουργία ενός event_in_cart

en: There was an error in your request
el: Υπήρχε ένα σφάλμα στο αίτημά σας

en: There was some problem updating the billing details.
el: Υπήρξε ένα πρόβλημα στην ενημέρωση των λεπτομερειών χρέωσης.

en: There were no contributions during the selected year.
el: Δεν υπήρχαν συνεισφορές κατά το επιλεγμένο έτος.

en: These records have been filled in with the imported data.
el: Αυτές οι εγγραφές συμπληρώθηκαν με τα δεδομένα που εισήχθησαν.

en: These records have been updated with the imported data.
el: Αυτές οι εγγραφές ενημερώθηκαν με τα δεδομένα που εισήχθησαν.

en: These records have not been imported.
el: Αυτές οι επαφές δεν εισήχθησαν.

en: This Fiscal Year
el: Αυτό το Φορολογικό Έτος

en: This Invoice ID already exists in the database.
el: Αυτός ο κωδικός ID τιμολογίου υπάρχει ήδη στη βάση δεδομένων.

en: This Label already exists in the database for the selected contact type.
el: Αυτή η ετικέτα υπάρχει ήδη στη βάση δεδομένων για τον επιλεγμένο τύπο επαφής.

en: This Label already exists in the database for this option group. Please select a different Value.
el: Αυτή η ετικέτα υπάρχει ήδη στη βάση δεδομένων για αυτή την ομάδα επιλογών. Παρακαλώ επιλέξτε μια διαφορετική τιμή.

en: This Month
el: Τρέχων Μήνα

en: This Option is already full for this event.
el: Αυτή η επιλογή είναι ήδη πλήρης για το συμβάν αυτό.

en: This Participant is linked to a contribution. You must have 'delete in CiviContribute' permission in order to delete this record.
el: Αυτός ο συμμετέχων συνδέεται με μια συνεισφορά. Πρέπει να δικαίωμα να κάνετε 'διαγραφή στο Civi-Συνεισφορά' για να μπορείτε να διαγράψετε αυτή την καταχώρηση.

en: This Transaction ID already exists in the database. Include the account number for checks.
el: Ο κωδικός ID συναλλαγής υπάρχει ήδη στη βάση δεδομένων. Να συμπεριληφθεί ο αριθμός λογαριασμού για τις επιταγές.

en: This Year
el: Αυτό το Έτος

en: This account relationship already exits
el: Αυτή η συσχέτιση λογαριασμού υπάρχει ήδη.

en: This action cannot be undone.
el: Αυτή η ενέργεια δε μπορεί να αναιρεθεί.

en: This applies to weekly, monthly and yearly payments.
el: Αυτό ισχύει για εβδομαδιαίες, μηνιαίες και ετήσιες πληρωμές.

en: This contact type name already exists in database. Contact type names must be unique.
el: Αυτό το όνομα του τύπου επαφής υπάρχει ήδη στην βάση δεδομένων. Τα ονόματα των τύπων επαφής θα πρέπει να είναι μοναδικά

en: This contribution page has been configured for contribution on behalf of an organization and the required fields of the selected onbehalf profile are disabled.
el: Αυτή η σελίδα συνεισφοράς ρυθμίστηκε για συνεισφορές για λογαριασμό μιας οργάνωσης και τα απαιτούμενα πεδία του επιλεγμένου προφίλ Για λογαριασμό απενεργοποιήθηκαν.

en: This contribution page has been configured for contribution on behalf of an organization and the selected onbehalf profile is either disabled or not found.
el: Αυτή η σελίδα συνεισφοράς ρυθμίστηκε για συνεισφορές για λογαριασμό μιας οργάνωσης και το επιλεγμένο προφίλ Για λογαριασμό ή απενεργοποιήθηκε, ή δεν βρέθηκε.

en: This event cannot be deleted because there are participant records linked to it. If you want to delete this event, you must first find the participants linked to this event and delete them. You can use use <a href='%1'> CiviEvent >> Find Participants page </a>.
el: Αυτό το συμβάν δεν μπορεί να διαγραφεί διότι υπάρχουν καταχωρήσεις συμμετεχόντων που συνδέονται με αυτό. Αν θέλετε να διαγράψετε αυτό το συμβάν, πρέπει πρώτα να βρείτε τους συμμετέχοντες που συνδέονται με αυτό το συμβάν και να τους διαγράψετε. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το <a href='%1'> Civi-Συμβάν >> Σελίδα εύρεσης Συμμετεχόντων </a>.

en: This event currently has the maximum number of participants registered (%1). However, you can still override this limit and register additional participants using this form.
el: Αυτό το συμβάν έχει, προς το παρόν, τον μέγιστο αριθμό εγγεγραμμένων συμμετεχόντων (%1). Πάντως, μπορείτε και πάλι να παρακάμψετε αυτό το όριο και να εγγράψετε πρόσθετους συμμετέχοντες, χρησιμοποιώντας αυτή τη φόρμα.

en: This event is currently full.
el: Αυτό το συμβάν είναι προς το παρόν πλήρες.

en: This event is currently full. However you can register now and get added to a waiting list. You will be notified if spaces become available.
el: Αυτό το συμβάν είναι προς το παρόν πλήρες. Πάντως, μπορείτε να εγγραφείτε τώρα, για να προστεθείτε στη λίστα αναμονής. Θα ειδοποιηθείτε εάν προκύψουν διαθέσιμες θέσεις.

en: This event is currently full. You are registering for the waiting list. You will be notified if spaces become available.
el: Αυτό το συμβάν είναι προς το παρόν πλήρες. Κάνετε εγγραφή για τη λίστα αναμονής. Θα ειδοποιηθείτε αν προκύψουν διαθέσιμες θέσεις.

en: This feature allows users to register for more than one event at a time. When enabled, users will add event(s) to a "cart" and then pay for them all at once. Enabling this setting will affect online registration for all active events. The code is an alpha state, and you will potentially need to have developer resources to debug and fix sections of the codebase while testing and deploying it. %1
el: Αυτό το χαρακτηριστικό επιτρέπει στους χρήστες να εγγράφουν παραπάνω από μια εκδήλωση τη φορά. Όταν ενεργοποιηθεί, οι χρήστες θα προσθέτουν την εκδήλωση/σεις  σε ένα "καλάθι" και στη συνέχεια θα πληρώνουν για όλα αυτά ταυτόχρονα. Η ενεργοποίηση αυτής της ρύθμισης θα επηρεάσει την online εγγραφή για όλες τις ενεργές εκδηλώσεις. Ο κώδικας είναι σε πρωταρχικό στάδιο και ενδεχομένως θα πρέπει να έχετε πόρους προγραμματισμού  για να διορθώσετε τα τμήματα του βασικού κώδικα κατά τον έλεγχο. % 1

en: This field is disabled when searching for Draft/Unscheduled mailings.
el: Αυτό το πεδίο είναι απενεργοποιημένο όταν ψάχνετε για Πρόχειρες/Μη-προγραμματισμένες αποστολές.

en: This field is required.
el: Αυτό το πεδίο είναι υποχρεωτικό.

en: This function is not implemented
el: Αυτή η λειτουργία δεν έχει υλοποιηθεί

en: This group currently has one member in it. | This group currently has %count members in it.
el[0]: Αυτή η ομάδα έχει ένα μέλος μέσα της.
el[1]: Αυτή η ομάδα έχει %count μέλη μέσα της.

en: This is a preview of this product as it will appear on your Contributions page(s).
el: Αυτή είναι η προεπισκόπηση αυτού του προϊόντος έτσι όπως θα εμφανίζεται στη σελίδα(ες) Συνεισφορών.

en: This is a test-drive email. No live financial transaction has occurred.
el: Αυτό είναι ένα δοκιμαστικό email. Δεν πραγματοποιήθηκε καμία χρηματική συναλλαγή.

en: This is case is currently assigned to %1.
el: Αυτή η υπόθεση έχει τρεχόντως ανατεθεί στον/την %1.

en: This is the title that users will see when they are selecting an event template to clone for a new event. It is <em>not</em> the title of the event itself.
el: Αυτό είναι ο τίτλος που θα βλέπουν οι χρήστες όταν θα επιλέγουν να κλωνοποιήσουν ένα πρότυπο συμβάντος για ένα νέο συμβάν. <em>ΔΕΝ</em> είναι ο τίτλος του ίδιου του συμβάντος.

en: This is your receipt of payment made for the following event registration.
el: Αυτή είναι η απόδειξή σας για την πληρωμή που κάνατε για την εξής εγγραφή στο συμβάν.

en: This label is displayed with the list of event fees. When using a Price Set, this label is the title for the section containing the price fields.
el: Αυτή η ετικέτα εμφανίζεται με την λίστα των ποσών για συμμετοχή στα συμβάντα. Όταν χρησιμοποιείτε ένα Σετ τιμών, αυτή η ετικέτα είναι ο τίτλος για την ενότητα που περιέχει τα πεδία τιμών.

en: This may mean the loss of a substantial amount of data, and the action cannot be undone.
el: Αυτό ίσως προκαλέσει την απώλειας σημαντικού μέρους των δεδομένων, και η ενέργεια δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: This membership type cannot be deleted due to following reason(s):
el: Αυτός ο τύπος συνδρομής Μέλους δεν μπορεί να διαγραφεί, για τον εξής λόγο (ους):

en: This membership will be renewed automatically. You can cancel the auto-renewal option by <a href="%1">visiting this web page</a>.
el: Η συνδρομή θα ανανεωθεί αυτόματα. Μπορείτε να ακυρώσετε την αυτόματη-ανανέωση επιλογή <a href="%1">σε αυτή την σελίδα</a>.

en: This message is having a invalid token - %1: %2
el: Αυτό το μήνυμα έχει άκυρο token  - %1: %2

en: This message is missing a required token - {%1}: %2
el: Αυτό το μήνυμα δεν έχει το απαιτούμενο token - {%1}: %2

en: This page includes a Profile with Membership fields - but the Membership Block is NOT enabled. Please notify the site administrator.
el: Αυτή η σελίδα περιλαμβάνει ένα Προφίλ με πεδία Συνδρομής - αλλά το Μπλοκ Συνδορμής ΔΕΝ ενεργοποιήθηκε. Παρακαλώ κοινοποήστετο στον διαχειριστή της ιστοσελίδας.

en: This page is currently running in <strong>test-drive mode</strong>. If this is a paid event, transactions will be sent to your payment processor's test server. <strong>No live financial transactions will be submitted. However, a contact record will be created or updated and test event registration and contribution records will be saved to the database. Use obvious test contact names so you can review and delete these records as needed. </strong> Refer to your payment processor's documentation for information on values to use for test credit card number, security code, postal code, etc.
el: Αυτή η σελίδα τρέχει αυτή τη στιγμή με <strong>δοκιμαστικό τρόπο</strong>. Αν αυτό είναι ένα συμβάν επί πληρωμή, θα αποσταλούν συναλλαγές προς τον δοκιμαστικό διακομιστή σας με τον επεξεργαστή πληρωμών. <strong>Δεν θα υποβάλλονται live χρηματο-οικονομικές συναλλαγές. Πάντως, θα δημιουργείται ή θα ενημερώνεται μία καταχώρηση επαφή και η εγγραφή στο συμβάν καθώς και οι καταχωρήσεις συνεισφορών θα αποθηκευθούν στη βάση δεδομένων. Να χρησιμοποιείτε προφανή ονόματα επαφών, για να μπορείτε να επιθεωρείτε και να διαγράφετε τις καταχωρήσεις, ανάλογα με τις απαιτήσεις. </strong> Ανατρέξτε στην τεκμηρίωση του επεξεργαστή πληρωμών που χρησιμοποιείτε, για πληροφορίες σχετικά με τις τιμές προς χρήση για δοκιμή αριθμού πιστωτικής κάρτας, κωδικού ασφαλείας, ταχυδρομικού, κλπ.

en: This page lists all case records for %1.
el: Αυτή η σελίδα παραθέτει σε λίστα όλες τις καταχωρήσεις υποθέσεων για το %1.

en: This page lists all event registrations for %1 since inception.
el: Αυτή η σελίδα παραθέτει σε λίστα όλες τις εγγραφές σε συμβάντα/ εκδηλώσεις για %1 από την αρχή.

en: This record already has the status
el: Αυτό το αρχείο έχει ήδη την κατάσταση

en: This record was modified by another user!
el: Η εγγραφή τροποποιήθηκε απο άλλο χρήστη!

en: This screen is particularly useful for managing events with Waitlisting and / or Registration Approval features enabled. In order to use these features you must first enable the related Participant Statuses (Administer &raquo; CiviEvent &raquo; Participant Statuses).
el: Αυτή η οθόνη είναι ιδιαιτέρως χρήσιμη για τη διαχείριση συμβάντων με ενεργοποιημένα τα χαρακτηρισιτκά Λίστα αναμονής και / ή Έγκριση εγγραφής. Για να μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτά τα χαρακτηριστικά, πρέπει πρώτα να ενεργοποιήσετε τις σχετικές Καταστάσεις Συμμετέχοντος (Διαχείριση &raquo; Civi-Συμβάν &raquo; Καταστάσεις Συμμετεχόντων).

en: This title is already associated with the selected activity type. Please specify a unique title.
el: Ο τίτλος είναι ήδη συνδεδεμένος με τον επιλεγμένο τύπο δραστηριότητας. Παρακαλώ προσδιορίστε έναν μοναδικό τίτλο.

en: This title is already associated with the selected campaign and activity type. Please specify a unique title.
el: Ο τίτλος είναι ήδη συνδεδεμένος με την επιλεγμένη καμπάνια και τον επιλεγμένο τύπο δραστηριότητας. Παρακαλώ προσδιορίστε έναν μοναδικό τίτλο.

en: This title will be displayed at the top of the thank-you page.
el: Ο τίτλος θα εμφανίζεται στο πάνω μέρος της σελίδας ευχαριστιών.

en: This token can only be used in send mailing context (body, header, footer)..
el: Αυτό το token μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο σε ταχυδρόμηση σχετική με αποστολή (σώμα, κεφαλίδα, υποσέλιδο)..

en: Thousands Separator
el: Διαχωριστής χιλιάδων

en: Three
el: Τρία

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Thumbnail URL
el: Διεύθυνση URL μικρογραφίας

en: Time
el: Ώρα

en: Time Format
el: Μορφή ώρας

en: Time Limit
el: Όριο χρόνου

en: Time Only
el: Μόνο Ώρα

en: Time Stamp
el: Χρονοσήμανση

en: Time is required for this format.
el: Η Ώρα απαιτείται για αυτή τη μορφή.

en: Time limit <strong>in hours</strong> for confirming/finishing registration by participants with any of the pending statuses. Enter 0 (or leave empty) to disable this feature.
el: Χρονικό όριο <strong>σε ώρες</strong> για την επιβεβαίωση. ολοκλήρωση της εγγραφής από τους συμμετέχοντες, με οποιαδήποτε κατάσταση σε εκκρεμότητα. Εισάγετε το 0 (ή αφήστε κενό) για να απενεργοποιήσετε αυτό το χαρακτηριστικό.

en: Tip
el: Πληροφορία

en: Tip: Managing waitlisted participants
el: Συμβουλή: Διαχείριση συμμετεχόντων σε λίστα αναμονής

en: Title
el: Τίτλος

en: Title - New Membership
el: Τίτλος - Νέα συνδρομή Μέλους

en: Title - Renewals
el: Τίτλος - Ανανεώσεις

en: Title Text Color
el: Χρώμα για το κείμενο του Τίτλου

en: Title and Settings
el: Τίτλος και Ρυθμίσεις

en: Title is a required field.
el: Ο τίτλος είναι υποχρεωτικό πεδίο.

en: To
el: Έως

en: To Be Paid
el: Προς Καταβολή

en: To End of Current Month
el: Έως το Τέλος του Τρέχοντος Μήνα

en: To End of Current Year
el: Εως το Τέλος του Τρέχοντος Έτους

en: To End of Previous Month
el: Έως το Τέλος του Προηγούμενου Μήνα

en: To End of Previous Year
el: Εως το Τέλος του Προηγούμενου Έτους

en: To be paid in
el: Καταβληθέν στην

en: To complete and confirm your signature, please follow the activation instructions sent to the email address you provided.
el: Για να ολοκληρώσετε και να επιβεβαιώσετε την υπογραφή σας, παρακαλώ ακολουθήστε τις οδηγίες ενεργοποίησης που στάλθηκαν στη διεύθυνση email που δώσατε.

en: To complete this transaction, click the <strong>%1</strong> button below.
el: Για να ολοκληρώσετε αυτή τη συναλλαγή, κάντε κλικ στο <strong>%1</strong> παρακάτω κουμπί.

en: To complete your contribution, click the <strong>%1</strong> button below.
el: Για να ολοκληρώσετε αυτή τη συνεισφορά, κάντε κλικ στο <strong>%1</strong> παρακάτω κουμπί.

en: To disable Contribution Amounts section you need to first disable Separate Membership Payment option from Membership Settings.
el: Για την απενεργοποίηση της ενότητας με τα Ποσά Συνεισφοράς, πρέπει πρώτα να απενεργοποιήσετε την επιλογή για Χωριστή πληρωμή συνδρομής από τις Ρυθμίσεις συνδρομής.

en: To view totals please select all of activity id, date and duration.
el: Για να δείτε τα Σύνολα παρακαλώ επιλέξτε όλους τους ID κωδικούς δραστηριότητας,

en: Top Donors Report
el: Αναφορά Κορυφαίων Δωρητών

en: Top Margin
el: Πάνω Περιθώριο

en: Total
el: Σύνολο

en: Total Amount
el: Συνολικό ποσό

en: Total Amount should be a positive number
el: Το συνολικό ποσό πρέπει να είναι ένας θετικός αριθμός

en: Total Cancelled Amount
el: Σύνολο ακυρωθέντος ποσού

en: Total Contacts
el: Συνολικές Επαφές

en: Total Duration
el: Συνολική Διάρκεια

en: Total Number of Cases
el: Συνολικός αριθμός υποθέσεων

en: Total Paid
el: Πληρωτέο Σύνολο

en: Total Participant(s) added to event: %1.
el: Σύνολο Συμμετεχόντων που προστέθηκαν στο Συμβάν/ Εκδήλωση: %1

en: Total Participants : %1
el: Σύνολο συμμετεχόντων: %1

en: Total Pledged
el: Σύνολο δέσμευσης

en: Total Recipients:
el: Σύνολο παραληπτών:

en: Total Row(s)
el: Σύνολο Γραμμής(ων)

en: Total Rows
el: Σύνολο Γραμμών

en: Total Selected Activities: %1
el: Σύνολο επιλεγμένων δραστηριοτήτων: %1

en: Total Soft Credits
el: Συνολικά Soft Credits

en: Total amount entered
el: Συνολικό ποσό που εισήχθη

en: Total amount expected
el: Αναμενόμενο συνολικό ποσό

en: Total amount you would like to raise for this campaign.
el: Συνολικό ποσό που θα θέλατε να συλλέξετε για την εκστρατεία αυτή.

en: Total number of rows imported successfully.
el: Ο συνολικός αριθμός γραμμών εισήχθη επιτυχώς.

en: Total rows (membership records) in uploaded file.
el: Σύνολο σειρών (φάκελοι συνδρομής) στο ενημερωμένο αρχείο.

en: Total rows to be imported.
el: Συνολικές γραμμές για να εισαχθούν.

en: Total:
el: Σύνολο:

en: Totals
el: Σύνολα

en: Totals (all types)
el: Σύνολο (όλοι οι τύποι)

en: Totals Only
el: Μόνο Σύνολα

en: Track Click-throughs?
el: Να παρακολουθούνται τα Click-through;

en: Track Opens?
el: Καταγραφή ανοίγματος;

en: Track Replies?
el: Να παρακολουθούνται οι απαντήσεις;

en: Track and Respond
el: Παρακολουθήστε και Απαντήστε

en: Tracking
el: Παρακολούθηση

en: Transaction #
el: Συναλλαγή #

en: Transaction Date
el: Ημερομηνία Συναλλαγής

en: Transaction ID
el: Κωδικός ID συναλλαγής

en: Transaction ID already exists in Database.
el: Αυτός ο Κωδικός ID συναλλαγής υπάρχει ήδη στη βάση δεδομένων.

en: Transaction ID's must be unique. Include the account number for checks.
el: Οι κωδικοί ID συναλλαγής πρέπει να είναι μοναδικοί. Συμπεριλάβετε τον αριθμό λογαριασμού για τις επιταγές.

en: Transactions
el: Συναλλαγές

en: Two
el: Δύο

en: Type
el: Τύπος

en: Type ID
el: Κωδικός ID Τύπου

en: Type of Data
el: Τύπος Δεδομένων

en: URL to Logo Image
el: Διεύθυνση για το λογότυπο

en: Unable to Delete
el: Αδύνατη η Διαγραφή

en: Unable to extract the extension to %1.
el: Αδυναμία εξαγωγής της επέκτασης στο φάκελο %1.

en: Unable to extract the extension.
el: Αδυναμία εξαγωγής της επέκτασης.

en: Unable to extract the extension: bad directory structure
el: Αδυναμία εξαγωγής του πρόσθετου: κακή δόμηση φακέλου

en: Unable to load configuration file for the referenced case type: '%1' %2.
el: Αδύνατη η φόρτωση αρχείου ρυθμίσεων για τον αναφερόμενο τύπο υπόθεσης: '%1' %2.

en: Unable to write file
el: Αδύνατη η εγγραφή αρχείου

en: Uncheck this box if you are using this contribution page for free membership signup ONLY, or to solicit in-kind / non-monetary donations such as furniture, equipment.. etc.
el: Αποεπιλέξτε αυτό το κουτί αν χρησιμοποιείτε αυτή την σελίδα συνεισφορών ΜΟΝΟ για δωρεάν συνδρομές, ή για να προσελκύσετε μη-χρηματικές συνεισφορές, σε είδος, όπως έπιπλα, εξοπλισμό... κλπ.

en: Uncheck this box if you are using this contribution page for membership signup and renewal only - and you do NOT want users to select or enter any additional contribution amounts.
el: Αποεπιλέξτε αυτό το κουτί αν χρησιμοποιείτε αυτή την σελίδα συνεισφορών ΜΟΝΟ για εγγραφή συνδρομής και για ανανέωση - και ΔΕΝ θλελετε να μπορούν οι χρήστες να επιλέγουν ή να εισάγουν οποιαδήποτε πρόσθετα ποσά συνεισφοράς.

en: Uninstall
el: Απεγκατάσταση

en: Uninstall Error
el: Σφάλμα απεγκατάστασης

en: Uninstall Extension
el: Απεγκατάσταση Πρόσθετου

en: Unique Click-throughs
el: Μοναδικά Click-throughs

en: Unique Clicks
el: Μοναδικά κλικ

en: Unique Replies
el: Μοναδικές απαντήσεις

en: Unique internal reference ID for this contribution.
el: Εσωτερικός μοναδικός κωδικός ID αναφοράς για τη συνεισφορά αυτή.

en: Unit of Measure
el: Μονάδα Μέτρησης

en: Units
el: Μονάδες

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Unknown bounce type: Could not parse bounce email
el: Άγνωστος τύπος επιστροφής/bounce : Αδύνατη η ανάλυση της επιστροφής/bounce του email

en: Unknown error
el: Άγνωστο λάθος

en: Unlimited
el: Απεριόριστο(α)

en: Unnamed Profile
el: Μη Ονοματοδοτημένο Προφίλ

en: Unopened/Hidden
el: Μη ανοιγμένα/Κρυφά

en: Unreachable
el: Απροσπέλαστος

en: Unrecognized payment hook (%1) in %2::%3
el: Μη αναγνωρίσιμο hook πληρωμών (%1) στο %2::%3

en: Unsaved Changes
el: Μη αποθηκευμένες Αλλαγές

en: Unsubscribe Requests
el: Μη εγγραφή αιτημάτων

en: Unsubscription Group
el: Ομάδα αποεγγραφής

en: Unsupported Field Type
el: Τύπος πεδίου που δεν υποστηρίζεται

en: Unsupported action
el: Λειτουργία που δεν υποστηρίζεται

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Update Activities
el: Ενημέρωση δραστηριοτήτων

en: Update Activity
el: Ενημέρωση Δραστηριότητας

en: Update Available
el: Διαθέσιμη Ενημέρωση

en: Update Campaign
el: Ενημέρωση εκστρατείας

en: Update Contact Information
el: Ενημέρωση πληροφοριών επαφής

en: Update Contact(s)
el: Ενημέρωση Επαφής(ων)

en: Update Contacts
el: Ενημέρωση Επαφών

en: Update Contribution Status
el: Ενημέρωση κατάστασης συνεισφοράς

en: Update Contribution(s)
el: Ενημέρωση συνεισφοράς(ών)

en: Update Contributions
el: Ενημέρωση συνεισφορών

en: Update Error
el: Ενημέρωση σφάλματος

en: Update Members(s)
el: Ενημέρωση Μέλους(ών)

en: Update Memberships
el: Ενημέρωση Συνδρομών

en: Update Payment Status
el: Ενημέρωση κατάστασης πληρωμής

en: Update Pending Contribution Status
el: Ενημέρωση Κατάστασης Συνεισφοράς σε εκκρεμότητα

en: Update Pending Status
el: Ενημέρωση Κατάστασης σε εκκρεμότητα

en: Update Petition
el: Ενημέρωση έκκλησης

en: Update Report
el: Ανανέωση Αναφοράς

en: Update Response
el: Ενημέρωση απάντησης

en: Update Responses for All
el: Ενημέρωση απαντήσεων για όλους

en: Update Smart Group
el: Ενημέρωση "Έξυπνης" Ομάδας

en: Update Success
el: Επιτυχής ενημέρωση

en: Update Survey
el: Ενημέρωση εκστρατείας

en: Update Template
el: Ενημερώστε το Πρότυπο

en: Update existing Membership
el: Ανανέωση υπάρχουσας συνδρομής Μέλους

en: Update existing contributions
el: Ενημέρωση υπαρχουσών συνεισφορών

en: Update field values for each member as needed. Click <strong>Update Memberships</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first member and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
el: Ενημερώστε τις τιμές πεδίου για το κάθε μέλος όπως χρειάζεται. Κάντε κλικ, πιο κάτω, στην <strong>Ενημέρωση συνδρομών</strong> για την αποθήκευση των αλλαγών σας. Για να ορίσετε ένα πεδίο στην ίδια τιμή για ΟΛΕΣ τις σειρές, εισάγετε εκείνη την τιμή για το πρώτο μέλος και, μετά, κάντε κλικ στην <strong>Αντιγραφή εικονιδίου</strong> (δίπλα στον τίτλο της στήλης).

en: Update field values for each participant as needed. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first participation and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
el: Ενημερώστε τις τιμές των πεδίων για τον κάθε συμμετέχοντα όπως απαιτείται. Για να ορίσετε ένα πεδίο στην ίδια τιμή για ΟΛΕΣ τις σειρές, εισάγετε την πρώτη συμμετοχή και, μετά, κάντε κλικ στο <strong>Αντιγραφή εικονιδίου</strong> (δίπλα στον τίτλο της στήλης).

en: Update thank-you dates for these contributions
el: Ενημέρωση των ημερομηνιών ευχαριστίας για αυτές τις συνεισφορές

en: Update the status for each participant individually, OR change all statuses to:
el: Ενημέρωση της κατάστασης του κάθε συμμετέχοντος ατομικά, Ή αλλαγή όλων των ειδών κατάστασης σε:

en: Update this field mapping
el: Ενημέρωσε την αντιστοίχιση πεδίων

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Updates Saved
el: Οι ενημερώσεις αποθηκεύθηκαν

en: Updating
el: Γίνεται ενημέρωση

en: Upgrade CiviCRM to Version %1
el: Αναβάθμιση CiviCRM στην Έκδοση %1

en: Upload Data
el: Επισύναψη Δεδομένων

en: Upload HTML Message
el: Φόρτωση Μηνύματος HTML

en: Upload from my computer
el: Να γίνει μεταφόρτωση από τον υπολογιστή μου

en: Url
el: Διεύθυνση Ιστοσελίδας

en: Url Homepage
el: Url Αρχικής σελίδας

en: Url Logo
el: Url για Λογότυπο

en: Url Tracking
el: Παρακολούθηση URL

en: Usage
el: Χρήση

en: Use Location
el: Χρησιμοποιείστε την τοποθεσία

en: Use Rule
el: Χρήση Κανόνα

en: Use Saved Field Mapping
el: Χρήση αποθηκευμένης αντιστοίχισης πεδίων

en: Use Template
el: Χρησιμοποιήστε το Πρότυπο

en: Use a confirmation page?
el: Χρήση σελίδας επιβεβαίωσης;

en: Use another contact's address
el: Χρήση διεύθυνσης απο μια άλλη επαφή

en: Use default image
el: Χρήση εικόνας προεπιλογής

en: Use existing location
el: Χρησιμοποιείστε την υπάρχουσα τοποθεσία

en: Use existing organization
el: Χρησιμοποιήστε μία υπάρχουσα οργάνωση

en: Use existing result set
el: Χρησιμοποιήστε ένα υπάρχον σετ αποτελεσμάτων

en: Use the table below to enter up to ten fixed contribution amounts. These will be presented as a list of radio button options. Both the label and dollar amount will be displayed.
el: Χρησιμοποιήστε τον παρακάτω πίνακα για να εισάγετε μέχρι και δέκα ποσά σταθερής συνεισφοράς. Αυτά θα εμφανίζονται σαν μία λίστα με κουμπιά radio buttons. Θα εμφανίζεται τόσο η ετικέτα, όσο και το σύμβολο του δολλαρίου.

en: Use this field to indicate the organization that owns this account.
el: Χρησιμοποιήστε αυτό το πεδίο για να υποδείξετε σε ποιον οργανισμό ανήκει αυτός ο λογαριασμός.

en: Use this form to configure Contribution Amount options. You can give contributors the ability to enter their own contribution amounts - and/or provide a fixed list of amounts. For fixed amounts, you can enter a label for each 'level' of contribution (e.g. Friend, Sustainer, etc.). If you allow people to enter their own dollar amounts, you can also set minimum and maximum values. Depending on your choice of Payment Processor, you may be able to offer a recurring contribution option.
el: Χρησιμοποιήστε αυτή τη φόρμα για να ρυθμίσετε τις επιλογές για το Ποσό Συνεισφοράς. Μπορείτε να δώσετε στους συνεισφέροντες τη δυνατότητα να εισάγουν τα δικά τους ποσά συνεισφοράς - και/ή να προσφέρετε μια σταθερή λίστα με προεπιλεγμένα ποσά. Για τα σταθερά ποσά, μπορείτε να βάλετε μια ετικέτα για το κάθε 'επίπεδο' συνεισφοράς (π.χ. Φίλος, Υποστηρικτής, κλπ.). Αν επιτρέψετε στους ανθρώπους να εισάγουν τα δικά τους ποσά, μπορείτε και να ορίσετε την ελάχιστη και την μέγιστη τιμή. Ανάλογα με τις επιλογές σας στον Επεξεργαστή Πληρωμών, μπορείτε να προσφέρετε και μια επιλογή για επαναλαμβανόμενη συνεισφορά.

en: Use this form to edit the page title, financial type (e.g. donation, campaign contribution, etc.), goal amount, introduction, and status (active/inactive) for this online contribution page.
el: Χρησιμοποιήστε αυτή τη φόρμα για να επξεργαστείτε τον τίτλο της σελίδας, τον οικονομικό τύπο (π.χ. δωρεά, εκστρατεία συνεισφοράς, κλπ.), το ποσό στόχο, την εισαγωγή, και την κατάσταση (ενεργή/ανενεργή) για αυτή την online σελίδα συνεισφορών.

en: Use this form to enable and configure a Membership Signup and Renewal section for this Online Contribution Page. If you're not using this page for membership signup, leave the <strong>Enabled</strong> box un-checked..
el: Χρησιμοποιήστε αυτή τη φόρμα για να ενεργοποιήσετε και να ρυθμίσετε μια ενότητα για Εγγραφή και για Ανανέωση συνδρομής, σε αυτή την online σελίδα συνεισφοράς. Αν δεν χρησιμοποιείτε αυτή τη σελίδα για εγγραφή, τότε αφήστε το κουτί <strong>Ενεργοποιημένη</strong> χωρίς να το τσεκάρετε..

en: Use this form to submit Membership Record on behalf of %1. <strong>A %2 transaction will be submitted</strong> using the selected payment processor.
el: Χρησιμοποιήστε αυτή τη φόρμα για να υποβάλλετε ένα Αρχείο Συνδρομής για λογαριασμό του/της %1. <strong>Θα υποβληθεί μία %2 συναλλαγή</strong> χρησιμοποιώντας τον επιλεγμένο Επεξεργαστή πληρωμής.

en: Use this form to submit an event registration on behalf of %1. <strong>A %2 transaction will be submitted</strong> using the selected payment processor.
el: Χρησιμοποιήστε αυτή τη φόρμα για να υποβάλλετε μια εγγραφή στο συμβάν για λογαριασμό του/της %1. <strong>Θα υποβληθεί μια %2 συναλλαγή</strong> χρησιμοποιώντας τον επιλεγμένο επεξεργαστή πληρωμών.

en: Used For
el: Χρησιμοποιείται για

en: Used For?
el: Χρησιμοποιείται για;

en: User Name
el: Όνομα Χρήστη

en: User Name Label
el: Ετικέτα Ονόματος Χρήστη

en: User and User Admin Only
el: Χρήστη και Διαχειριστής Μόνον

en: Username
el: Όνομα Χρήστη

en: Users and Permissions
el: Χρήστες και Άδειες

en: Valid Rows
el: Έγκυρες Γραμμές

en: Value
el: Τιμή

en: Value must be an integer.
el: Η τιμή πρέπει να είναι ακέραιος.

en: Version %1
el: Έκδοση %1

en: Vertical Spacing
el: Διάστημα κατα πλάτος

en: View
el: Εμφάνιση

en: View Activity
el: Προβολή Δραστηριότητας

en: View Activity Record
el: Προβολή αρχείου Δραστηριότητας

en: View Case
el: Προβολή υπόθεσης

en: View Change Log
el: Προβολή Αρχείου Αλλαγών

en: View Comment
el: Προβολή Σχολίου

en: View Contact
el: Προβολή Επαφής

en: View Contact Dashboard
el: Προβολή Πίνακα Επαφών

en: View Contact Details
el: Προβολή Λεπτομερειών Επαφής

en: View Contact Record
el: Προβολή εγγραφής επαφής

en: View Contact Summary for this Contact
el: Προβολή Περίληψης επαφής για την Επαφή αυτή

en: View Contact Summary for this Contact.
el: Προβολή Περίληψης επαφής για την Επαφή αυτή.

en: View Contact URL
el: Προβολή URL Επαφής

en: View Contact details for this contact.
el: Προβολή Λεπτομερειών επαφής για την επαφή αυτή.

en: View Contribution
el: Προβολή συνεισφοράς

en: View Contribution Details for this Contact.
el: Προβολή Λεπτομερειών συνεισφοράς για την Επαφή αυτή.

en: View Contribution URL
el: Εισαγωγή νέων συνεισφορών

en: View Contribution details for this contact
el: Προβολή Συνεισφορών για την επαφή αυτή

en: View Contribution from
el: Εμφάνιση συνεισφοράς από

en: View Default
el: Εμφάνιση προεπιλογής

en: View Details of Case.
el: Εμφάνιση λεπτομερειών Υπόθεσης.

en: View Details of this Contribution.
el: Προβολή λεπτομερειών για τη Συνεισφορά αυτή.

en: View Event Income Details for this Event
el: Προβολή Λεπτομερειών Εσόδων συμβάντος για το Συμβάν αυτό

en: View Event Income details for this Event.
el: Προβολή λεπτομερειών Εσόδων συμβάντος για το Συμβάν αυτό.

en: View Event Registration for
el: Εμφάνιση Εγγραφής στο συμβάν για

en: View Job Log
el: Εμφάνιση Ημερολογίου Προγραμματισμένων Εργασιών

en: View Mailing
el: Προβολή μαζικής αποστολής μηνυμάτων

en: View Mailing Report
el: Προβολή Αναφοράς Μαζικής Αποστολής Μηνυμάτων

en: View Membership
el: Προβολή συνδρομής Μέλους

en: View Membership URL
el: Εμφάνιση URL των Μελών

en: View Membership for
el: Προβολή συνδρομής για

en: View Multiple Choice Option
el: Εμφάνιση Παραμέτρων Πολλαπλών Επιλογών

en: View Note
el: Εμφάνιση Σημείωσης

en: View Only?
el: Προβολή Μόνο;

en: View Page
el: Προβολή Σελίδας

en: View Participant
el: Προβολή συμμετεχόντων

en: View Payment
el: Προβολή πληρωμής

en: View Personal Campaign Page
el: Προβολή Προσωπικής σελίδας εκστρατείας

en: View Primary
el: Προβολή Πρωτεύοντος

en: View Primary member record
el: Εμφάνιση αρχείου Κύριου μέλους

en: View Recurring Payment
el: Προβολή Επαναλαμβανόμενης πληρωμής

en: View Relationship
el: Προβολή Σχέσης

en: View Relationship for
el: Προβολή Σχέσης για

en: View Survey Report
el: Προβολή των αποτελεσμάτων της έρευνας.

en: View System Default Message Template
el: Εμφάνιση του προεπιλεγμένου προτύπου μηνυμάτων του συστήματος

en: View activity details
el: Προβολή Λεπτομερειών Δραστηριότητας

en: View all events for this contact
el: Εμφάνιση όλων των συμβάντων για την επαφή αυτή

en: View all memberships for this contact
el: Εμφάνιση όλων των συνδρομών για την επαφή αυτή

en: View all results for cases
el: Δείτε όλα τα αποτελέσματα για τις υποθέσεις

en: View and Edit Options
el: Εμφάνιση και Επεξεργασία Επιλογών

en: View campaign page
el: Προβολή σελίδας εκστρατείας

en: View complete event information.
el: Προβολή όλων των πληροφοριών για το συμβάν αυτό

en: View contact
el: Προβολή επαφής

en: View contact details for this record.
el: Προβολή λεπτομερειών επαφής για την εγγραφή αυτή.

en: View contact record
el: Προβολή της καταχώρησης επαφής

en: View contact summary
el: Εμφάνιση περίληψης επαφής

en: View contributions for this Country.
el: Προβολή Συνεισφορών για τη Χώρα αυτή.

en: View current revision
el: Προβολή της τρέχουσας αναθεώρησης

en: View details for this update
el: Προβολή λεπτομερειών για αυτή την ενημέρωση

en: View event info page
el: Προβολή σελίδας με τις πληροφορίες συμβάντος

en: View memberships
el: Προβολή συνδρομών

en: View or Edit Financial Accounts
el: Προβολή ή Επεξεργασία Οικονομικών Λογαριασμών

en: View page
el: Προβολή σελίδας

en: View primary member contact summary
el: Προβολή περίληψης επαφών κύριου μέλους

en: View the Event Information page as it will be displayed to site visitors.
el: Δείτε τη σελίδα με Πληροφορίες για το συμβάν, έτσι όπως θα προβάλλεται στους επισκέπτες της ιστοσελίδας.

en: View this contribution.
el: Προβολή αυτής της συνεισφοράς

en: View this revision of the activity record.
el: Προβολή της αναθεώρησης της καταγραφής δραστηριότητας.

en: Viewing Contacts
el: Επισκόπηση Επαφών

en: Visibility
el: Ορατότητα

en: Visible
el: Ορατό

en: Vote
el: Ψηφίστε

en: Vote Cancelled.
el: Η ψήφος διεγράφη.

en: Vote Recorded.
el: Η ψήφος κατεγράφη.

en: WARNING: Are you sure you want to delete the attached file?
el: ΠΡΟΣΟΧΗ: Είστε σίγουροι οτι θέλετε να διαγράψετε το συνημμένο αρχείο;

en: WARNING: Deleting this membership will also delete any related payment (contribution) records.
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Η διαγραφή αυτής της συνδορμής θα διαγράψει επίσης και όλα τα συνδεδεμένα με αυτή την πληρωμή (συνδρομή) αρχεία.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all membership records of this status.
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Η διαγραφή αυτής της επιλογής, θα οδηγήσει στην απώλεια όλων των αρχείων συνδρομής αυτής της κατάστασης.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all membership records of this type.
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Αν διαγράψετε αυτή την επιλογή, θα οδηγήσει στην απώλεια όλων των αρχείων συνδρομής αυτού του τύπου.

en: WARNING: Deleting this registration will result in the loss of related payment records (if any).
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Η διαγραφή αυτής της εγγραφής θα οδηγήσει στην απώλεια των σχετικών αρχείων πληρωμής (αν υπάρχουν).

en: WARNING: If you delete this option, contributors will not be able to use this credit card type on your Online Contribution pages.
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Αν διαγράψετε αυτή την επιλογή, οι συνεισφέροντες δεν θα μπορούν να χρησιμοποιούν αυτό τον τύπο πιστωτικής κάρτας στις δικές σας σελίδες συνεισφορών.

en: WARNING: You cannot delete a financial type if it is currently used by any Contributions, Contribution Pages or Membership Types. Consider disabling this option instead.
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Δεν μπορείτε να διαγράψετε ένα οικονομικό τύπο αν χρησιμοποιείται τρεχόντως από οποιεσδήποτε Συνειφορές, Σελίδες συνεισφοράς, ή Τύπους Συνδρομής. Αντιθέτως, λάβετε υπ' όψη σας τη δυνατότητα απενεργοποίησης αυτής της επιλογής.

en: Wait List Confirmation
el: Επιβεβαίωση λίστας αναμονής

en: Waiting
el: Σε αναμονή

en: Waitlist
el: Λίστα αναμονής

en: Waitlist Message
el: Μήνυμα λίστας αναμονής

en: Waitlist Text
el: Κείμενο λίστας αναμονής

en: We are not able to install the software. Please <a href="#requirements">see below</a> for details.
el: Δε μπορούμε να εγκαταστήσουμε την εφαρμογή. Παρακαλώ <a href="#requirements">δείτε παρακάτω</a> για λεπτομέρειες.

en: We could not found respondent for this survey to release.
el: Δεν βρέθηκαν ανταποκρινόμενοι γι' αυτή την έρευνα.

en: We had a problem processing your subscription request for %1. You have tried to subscribe to a private group and/or we encountered a database error. Please contact the site administrator.
el: Είχαμε ένα πρόβλημα στην επεξεργασία του αιτήματός σας για εγγραφή στην ομάδα %1. Προσπαθήσατε να εγγραφείτε σε μια ιδιωτική ομάδα και/ή συναντήσαμε ένα σφάλμα της βάσης δεδομένων. Παρακαλώ ελάτε σε επαφή με τον διαχειριστή της ιστοσελίδας.

en: We will send you a payment reminder %1 days prior to each scheduled payment date. The reminder will include a link to a page where you can make your payment online.
el: Θα σας στείλουμε μία υπενθύμιση πληρωμής %1 ημέρες πριν την κάθε προγραμματισμένη ημερομηνία πληρωμής. Η υπενθύμιση θα περιλαμβάνει έναν σύνδεσμο προς μια σελίδα όπου μπορείτε να κάνετε την πληρωμή σας online.

en: Web Service URL
el: URL Υπηρεσίας Web

en: Webserver config
el: Ρύθμιση διακομιστή

en: Website
el: Ιστότοπος

en: Website ID
el: ID Ιστότοπου

en: Website Profile
el: Προφίλ Ιστότοπου

en: Website Type
el: Τύπος Ιστότοπου

en: Website URL
el: URL Ιστότοπου

en: Website type
el: Τύπος Ιστότοπου

en: Week %week
el: Εβδομάδα %week

en: Weight
el: Βάρος

en: Weight must be integer
el: Το βάρος πρέπει να είναι ακέραιος

en: Weight sets the order of precedence for automatic assignment of status to a membership. It also sets the order for status displays. EXAMPLE: The default 'New' and 'Current' statuses have overlapping ranges. Memberships that meet both status range criteria are assigned the status with the lower weight.
el: Ο συντελεστής στάθμισης καθορίζει τη σειρά προτεραιότητας για την αυτόματη ανάθεση κατάστασης σε μια συνδρομή. Καθορίζει, επίσης, και τη σειρά για τις εμφανίσεις κατάστασης. ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ: Η προεπιλεγμένες καταστάσεις 'Νέα' και 'Τρέχουσα' έχουν αλληλοεπικαλυπτόμενες περιοχές. Στις συνδρομές που πληρούν και τα δύο κριτήρια κατάστασης ανατίθεται η κατάσταση με τον χαμηλότερο συντελεστή στάθμισης.

en: Welcome %1
el: Καλωσήρθατε %1

en: When did this contact first become a member?
el: Πότε αυτή η επαφή έγινε Μέλος για πρώτη φορά;

en: When does this status begin? EXAMPLE: <strong>New</strong> status begins at the membership 'join date'.
el: Πότε αρχίζει αυτή η κατάσταση; ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ: Η <strong>Νέα</strong> κατάσταση  αρχίζει την ημερομηνία 'ημερομηνίας καταχώρησης' της συνδρομής.

en: When does this status end? EXAMPLE: <strong>Current</strong> status ends at the membership 'end date'.
el: Πότε λήγει αυτή η Κατάσταση; ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ: Η <strong>Παρούσα</strong> κατάσταση λήγει κατά την 'ημερομηνία τέλους' της συνδρομής.

en: When enabled, links allowing people to share this online contribution page with their social network will be displayed (e.g. Facebook "Like", Google+, and Twitter).
el: Όταν ενεργοποιηθεί, θα εμφανίζονται σύνδεσμοι που επιτρέπουν στους ανθρώπους να μοιράζονται αυτή την online σελίδα συνεισφορών με τα κοινωνικά τους δίκτυα (π.χ. Facebook "Like", Google+, και Twitter).

en: When enabled, this event will be included in iCalendar feeds and displayed on your site's "Upcoming Events" block.
el: Όταν ενεργοποιηθεί, αυτό το συμβάν θα συμπεριλαμβάνεται στα iCalendar feeds και θα εμφανίζεται στην ενότητα "Επερχόμενα Συμβάντα/Εκδηλώσεις" της ιστοσελίδας σας.

en: When enabled, this feature allows users to identify an organization as the donor or member. Logged in users will be given a choice of selecting from a list of organizations that they have a permissioned relationship with OR entering a new organization. Anonymous users are prompted to enter the organization name. If a matching organization is found using your site's configured unsupervised duplicate matching rules for Organizations, the contribution or membership will be linked to that organization. Otherwise a new organization contact record is created.
el: Όταν ενεργοποιηθεί, αυτό το χαρακτηρηστικό επιτρέπει στους χρήστες να αναγνωρίζουν μια οργάνωση ως δωρητή ή ως μέλος. Στους συνδεδεμένους χρήστες θα δίδεται η δυνατότητα να επιλέξουν από μια λίστα οργανώσεων με τις οποίες έχουν μια επιτρεπόμενη σχέση Ή να εισάγουν μια νέα οργάνωση. Οι ανώνυμοι χρήστες προτρέπονται να εισάγουν το όνομα της οργάνωσης. Αν βρεθεί μια ταιριαστή οργάνωση χρησιμοποιώντας τους ρυθμισμένους ανεπίβλεπτους κανόνες της ιστοσελίδας σας για αντιστοίχιση διπλοτύπων για Οργανώσεις, η συνεισφορά, είτε η συνδρομή, θα συνδεθούν με εκείνη την οργάνωση. Διαφορετικά, δημιουργείται ένα αρχείο επαφής για τη νέα οργάνωση.

en: When registering for multiple events all events must use the same payment processor.
el: Όταν κάνετε εγγραφή σε πολλαπλά συμβάντα, όλα τα συμβάντα πρέπει να χρησιμοποιούν τον ίδιο επεξεργαστή πληρωμής.

en: When this box is checked, the membership fee is included in the listing of each membership option on the signup and renewal page. This is recommended for most configurations.
el: Όταν έχετε τσεκάρει αυτό το κουτί, το Ποσό συνδρομής περιλαμβάνεται στη λίστα για την κάθε επιλογή συνδρομής στις σελίδες για Εγγραφή και για Ανανέωση. Αυτό συστήνεται για τις περισσότερες ρυθμίσεις.

en: Which frequencies can the user pick from (e.g. every 'week', every 'month', every 'year')?
el: Από ποιες συχνότητες μπορεί να διαλέγει ο χρήστης (π.χ. κάθε 'εβδομάδα', κάθε 'μήνα', κάθε 'έτος');

en: Widget Settings
el: Ρυθμίσεις του widget

en: Width x Height
el: Πλάτος x Ύψος

en: Winner
el: Νικητής

en: With
el: Με

en: With Contact
el: Με Επαφή

en: With a mailto:
el: Με ένα mailto:

en: With client
el: Με πελάτη

en: With client(s)
el: Με πελάτη(ες)

en: With no personal note
el: Χωρίς Προσωπικό σημείωμα

en: With other contact(s)
el: Με άλλη επαφή(ές)

en: With the personal note
el: Με Προσωπικό σημείωμα

en: With this configuration, the membership fee is automatically charged, and users have an option to make an additional contribution (two separate payment transactions will be generated).
el: Με αυτή τη ρύθμιση, το Ποσό συνδρομής χρεώνεται αυτομάτως και οι χρήστες έχουν την επιλογή να κάνουν μία πρόσθετη συνεισφορά (θα δημιουργηθούν δύο διαφορετικές χρηματικές συναλλαγές).

en: WordPress Menu
el: Μενού Wordpress

en: Wordpress Access Control Updated
el: Ενημερώθηκε ο Έλεγχος Πρόσβασης WordPress

en: World Region
el: Περιοχή του κόσμου

en: XCache compatibility
el: Συμβατότητα XCache

en: Year
el: Έτος

en: Year Only
el: Μόνο Έτος

en: Yearly
el: Ετήσια

en: Yes
el: Ναι

en: Yes or No
el: Ναί ή Όχι

en: You already have a lifetime membership and cannot select a membership with a shorter term.
el: Έχετε ήδη μια Διά βίου συνδρομή και δεν μπορείτε να επιλέξετε μια συνδορμή με μια μικρότερη διάρκεια.

en: You are already subscribed in %1, your subscription is %2.
el: Έχετε ήδη κάνει εγγραφή στο %1, η εγγραφή σας είναι %2.

en: You are going to skip the last participant, your event registration will be confirmed. Please go back to the main registration page, to complete payment information.
el: Πρόκειται να προσπεράσετε τον τελευταίο συμμετέχοντα, η εγγραφή σας στο συμβάν θα επιβεβαιωθεί. Παρακαλώ επιστρέψτε στην κύρια σελίδα εγγραφών για να συμπληρώσετε τις πληροφορίες πληρωμής.

en: You are not authorized to access all cases and activities.
el: Δεν έχετε εξουσιοδότηση για πρόσβαση σε όλες τις υποθέσεις και τις δραστηριότητες.

en: You are not authorized to access this page.
el: Δεν έχετε δικαίωμα πρόσβασης σε αυτή τη σελίδα.

en: You are not registered for any current or upcoming Events.
el: Δεν έχετε εγγραφεί σε κανένα τρέχον ή επερχόμενο Συμβάν.

en: You can
el: Μπορείτε να

en: You can <a href="%1">Create a New Event</a> now.
el: Τώρα μπορείτε να <a href="%1">δημιουργήσετε ένα Νέο Συμβάν</a> .

en: You can <a href="%1">Download Conflicts</a>. You may then review these records to determine if they are actually conflicts, and correct the transaction IDs for those that are not.
el: Μπορείτε να <a href="%1">Κατεβάσετε τις Διενέξεις/ Conflicts</a>. Μετά, μπορείτε να επιθεωρήσετε αυτά τα αρχεία για να καθορίσετε αν πρόκειται όντως για διενέξεις, και να διορθώσετε τους κωδικούς ID συναλαγής για όσα δεν είναι διενέξεις.

en: You can <a href="%1">Download Duplicates</a>. You may then review these records to determine if they are actually duplicates, and correct the transaction IDs for those that are not.
el: Μπορείτε να <a href="%1">Κατεβάσετε τις Διπλοεγγραφές</a>. Μετά, μπορείτε να επιθεωρήσετε αυτά τα αρχεία για να καθορίσετε αν είναι όντως διπλοεγγραφές, και να διορθώσετε τους κωδικούς ID συναλλαγής για όσα δεν είναι εις διπλούν.

en: You can <a href="%1">Download Errors</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
el: Μπορείτε να <a href="%1">Κάνετε download τα σφάλματα</a>. Μετά, μπορείτε να τα διορθώσετε, και να εισάγετε το νέο αρχείο με τα διορθωμένα δεδομένα.

en: You can <a href='%1'>Download Mismatched Memberships</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
el: Μπορείτε να <a href='%1'>Κατεβάσετε τις λάθος αντιστοιχισμένες συνδρομές</a>. Μπορείτε, μετά, να τις διορθώσετε και να εισάγετε το νέο αρχείο με τα διορθωμένα δεδομένα.

en: You can View or Edit the existing contact. | You can View or Edit the existing contacts.
el[0]: Μπορείτε να Δείτε ή να Επεξεργαστείτε την υπάρχουσα επαφή.
el[1]: Μπορείτε να Δείτε ή να Επεξεργαστείτε τις υπάρχουσες επαφές.

en: You can View the existing contact. | You can View the existing contacts.
el[0]: Μπορείτε να Δείτε την υπάρχουσα επαφή.
el[1]: Μπορείτε να Δείτε τις υπάρχουσες επαφές.

en: You can add another option.
el: Μπορείτε να προσθέσετε μια άλλη επιλογή.

en: You can add links to this page in your Drupal or Joomla menus and on any content page. You can also use the additional parameters shown above to filter the events included on the page.
el: Μπορείτε να προσθέσετε συνδέσμους σε αυτή τη σελίδα στα μενού σας στο Drupal ή στο Joomla και σε οποιαδήποτε άλλη σελίδα περιεχομένου. Μπορείτε, επίσης, να χρησιμοποιείτε τις πρόσθετες παραμέτρους που εμφανίζονται πιο πάνω, για να φιλτράρετε τα συμβάντα/ εκδηλώσεις που θα περιλαμβάνονται στη σελίδα.

en: You can also <a href="%1">register another participant</a>.
el: Μπορείτε, επίσης, να κάνετε <a href="%1">εγγραφή ενός άλλου συμμετέχοντος</a>.

en: You can also input and track offline Events. To enter events manually for individual contacts, use <a href='%1'>Find Contacts</a> to locate the contact. Then click <strong>View</strong> to go to their summary page and click on the <strong>New Event</strong> link. You can also <a href='%2'><strong>import batches of participants</strong></a> from other sources.
el: Μπορείτε, επίσης, να εισάγετε και να παρακολοθείτε συμβάντα χωρίς σύνδεση/ offline. Για να εισάγετε συμβάντα χειροκίνητα για μεμονωμένες επαφές, χρησιμοποιήστε την <a href='%1'>Εύρεση επαφών</a> για να εντοπίσετε την επαφή. Μετά, κάντε κλικ στην <strong>Προβολή</strong> για να μεταβείτε στη σελίδα με την περίληψή τους και κάντε κλικ στον σύνδεσμο για το <strong>Νέο συμβάν</strong> . Μπορείτε, επίσης,  <a href='%2'><strong>να εισάγετε μαζικά ομάδες/batches συμμετεχόντων</strong></a> από άλλες πηγές.

en: You can also use the additional parameters shown above to filter the events included in the RSS feed.
el: Μπορείτε, επίσης, να χρησιμοποιείτε τις πρόσθετες παραμέτρους που εμφανίζονται πιο πάνω, για να φιλτράρετε τα συμβάντα/ εκδηλώσεις που περιλαμβάνονται στη Ροή ειδήσεων RSS feed.

en: You can change the text for the 'No thank-you' radio button.
el: Μπορείτε να αλλάξετε το κείμενο για το κουμπί 'Όχι, ευχαριστώ'

en: You can continue later by clicking the 'Continue' action to resume working on it.<br />From <a href='%1'>Draft and Unscheduled Mailings</a>.
el: Μπορείτε να συνεχίσετε αργότερα, κάνοντας κλικ στο 'Συνέχεια' για να ανακτήσετε την δουλειά σας με αυτό. <br /> Από <a href='%1'>Πρόχειρες και Μη προγραμματισμένες μαζικές αποστολές μηνυμάτων</a>.

en: You can have a maximum of %1 attachment(s).
el: Μπορείτε να έχετε ένα μέγιστο αριθμό %1 συνημμένων.

en: You can include a column with each contact's <strong>Internal Contact ID</strong>. This is the unique ID assigned by CiviCRM which is displayed at the bottom of the Contact Summary screen - and can be exported.
el: Μπορείτε να συμπεριλάβετε μια στήλη με τον <strong>Εσωτερικό Κωδικό Επαφής</strong> της κάθε επαφής. Αυτό είναι το μοναδικό ID που το CiviCRM ανατθέτει και το οποίο εμφανίζεται στο κάτω μέρος της οθόνης με την Περίληψη Επαφής - και μπορείτε να το εξάγετε.

en: You can modify the activity subject before filing.
el: Μπορείτε να τροποποιήσετε το θέμα της δραστηριότητας πριν τη συμπλήρωση.

en: You can not add another '%1' activity to this case. %2
el: Δεν μπορείτε να προσθέσετε μια άλλη '%1' δραστηριότητα σε αυτή την υπόθεση. %2

en: You can notify event organizers of each online registration by specifying one or more email addresses to receive a carbon copy (cc). Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
el: Μπορείτε να ενημερώνετε τους διοργανωτές του συμβάντος για κάθε εγγραφή online, παρέχοντας μία ή και περισσότερες διευθύνσεις email για να λάβετε ένα αντίγραφο κοινοποίησης (CC). Οι πολλαπλές διευθύνσεις email πρέπει να διαχωρίζονται με ένα κόμα (π.χ. jane@example.org, paula@example.org).

en: You can update billing details for this automatically renewed membership by <a href="%1">visiting this web page</a>.
el: Μπορείτε να ανενεώσετε τις λεπτομέρειες πληρωμής γι αυτή την αυτόματα ανανεώμενη συνδρομή <a href="%1">σε αυτή τη σελίδα</a>.

en: You can use different profile for the person who is registering than for "Additional Participants". For example, you may want to require an email address from the person entering the registration while not requiring (or even requesting) emails for additional participants (i.e. their "guests").
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ένα διαφορετικό προφίλ για το άτομο που πραγματοποιεί την εγγραφή, από ότι για τους "Πρόσθετους συμμετέχοντες". Για παράδειγμα, μπορεί να θέλετε να ζητιέται μία διεύθυνση email από το άτομο που κάνει στην εγγραφή, ενώ να μη ζητιούνται (ή, ακόμη και να απαιτούνται) emails για τους πρόσθετους συμμετέχοντες. (π.χ. τους"προσκεκλημένους" τους).

en: You can:
el: Μπορείτε να:

en: You cannot enable both Membership Signup and a Contribution Price Set on the same online contribution page.
el: Δεν μπορείτε να ενεργοποιήσετε μαζί μια Εγγραφή συνδρομής και ένα Σετ τιμών συνεισφοράς στην ίδια online σελίδα συνεισφορών.

en: You cannot enable both a Contribution Price Set and Membership Signup on the same online contribution page.
el: Δεν μπορείτε να ενεργοποιήσετε συγχρόνως ένα Σετ Τιμών Συνεισφοράς και την Εγγραφή συνδρομής στην ίδια online σελίδα συνεισφορών.

en: You cannot exported the batches which were exported earlier.
el: Δε μπορείτε να εξάγετε παρτίδες που έχουν εξαχθεί νωρίτερα.

en: You cannot set up a recurring contribution if you are not paying online by credit card.
el: Δεν μπορείτε να ρυθμίσετε μία επαναλαμβανλόμενη συνεισφορά αν δεν πραγματοποιείτε την πληρωμή online μέσω πιστωτικής κάρτας.

en: You cannot update the subscription.
el: Δεν μπορείτε να ενημερώσετε αυτή τη συνεισφορά.

en: You cannot use Membership Price Sets with the Contribution Amounts section. However, a membership price set may include additional fields for non-membership options that requires an additional fee (e.g. magazine subscription) or an additional voluntary contribution.
el: Δεν μπορείτε να χρησιμοποιείτε Σετ Τιμών συνδρομής με την ενότητα για τα Ποσά συνεισφοράς. Πάντως, ένα σετ τιμών συνδρομής μπορεί να περιλαμβάνει πρόσθετα πεδία για τις επιλογές μη-συνδρομής που απαιτούν ένα πρόσθετο τέλος (π.χ. συνδρομή σε ένα περιοδικό) ή μία επιπροσθετη εθελοντική συνεισφορά.

en: You did not provide an email address or select a group.
el: Δεν δώσατε μια διεύθυνση email, ούτε επιλέξατε μια ομάδα.

en: You do not have access to this note.
el: Δεν έχετε πρόσβαση σε αυτή τη σημείωση.

en: You do not have access to this page
el: Δεν έχετε πρόσβαση σε αυτή τη σελίδα

en: You do not have any active %1
el: Δεν έχετε κανένα ενεργό %1

en: You do not have any active Case Types
el: Δεν έχετε καθόλου Ενεργούς τύπους υποθέσεων

en: You do not have any active Personal Campaign pages.
el: Δεν έχετε καθόλου ενεργές σελίδες για Προσωπική εκστρατεία.

en: You do not have permission to access this contact.
el: Δεν έχετε δικαίωμα πρόσβασης σε αυτή την επαφή.

en: You do not have permission to access this mailing report
el: Δεν έχετε δικαίωμα για πρόσβαση σε αυτή την αναφορά μαζικής αποστολής μηυμάτων

en: You do not have permission to access this page
el: Δεν έχετε δικαίωμα πρόσβασης σε αυτή τη σελίδα

en: You do not have permission to access this page.
el: Δεν έχετε δικαίωμα πρόσβασης σε αυτή τη σελίδα.

en: You do not have permission to cancel subscription.
el: Δεν έχετε το δικαίωμα για διαγραφή εγγραφής.

en: You do not have permission to cancel this recurring contribution.
el: Δεν έχετε δικαίωμα να διαγράψετε αυτή την επαναλαμβανόμενη συνεισφορά.

en: You do not have permission to delete this contact.
el: Δεν έχετε δικαίωμα διαγραφής αυτής της επαφής.

en: You do not have permission to delete this contact. Note: you can delete contacts if you can edit them.
el: Δεν έχετε πρόσβαση να διαγράψετε αυτή την επαφή. Σημειωση: μπορείτε να διαγράψετε επαφές εαν μπορείτε να τις επεξεργαστείτε.

en: You do not have permission to register for this event
el: Δεν έχετε το δικαίωμα να εγγραφείτε σε αυτό το συμβάν

en: You do not have permission to update subscription.
el: Δεν έχετε δικαίωμα να ενημερώσετε τη συνδρομή.

en: You do not have permission to view this event
el: Δεν έχετε δικαίωμα να δείτε αυτό το συμβάν

en: You do not have the necessary permission to edit this contact.
el: Δεν έχετε την απαραίτητη άδεια για να επεξεργαστείτε αυτή την επαφή.

en: You do not have the necessary permission to view this contact.
el: Δεν έχετε την απαραίτητη άδεια για να δείτε αυτή την επαφή.

en: You don't have any events in you cart. Please add some events.
el: Δεν έχετε καθόλου συμβάντα στο καλάθι αγορών σας. Παρακαλώ προσθέστε μερικά συμβάντα.

en: You have a current Lifetime Membership which does not need to be renewed.
el: Έχετε μια Συνδρομή Διά βίου η οποία δεν χρειάζεται να ανανεωθεί.

en: You have already signed this petition.
el: Έχετε ήδη υπογράψει αυτή την Αίτηση

en: You have been added to the WAIT LIST for this event.
el: Προστεθήκατε στην ΛΙΣΤΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ  για το συμβάν αυτό.

en: You have selected multiple memberships for the same organization or entity. Please review your selections and choose only one membership per entity. Contact the site administrator if you need assistance.
el: Επιλέξατε πολλαπλές συνδρομές για την ίδια οργάνωση ή οντότητα. Παρακαλώ αναθεωρήστε τις επιλογές σας και επιλέξτε μόνον έναν τύπο συνδρομής ανά οντότητα. Ελάτε σε επαφή με τον διαχειριστή αν χρειάζεσθε βοήθεια.

en: You may choose to include a pre-configured Footer block below your message. This is a good place to include the required unsubscribe, opt-out and postal address tokens.
el: Μπορείτε να επιλέξετε να συμπεριλάβετε ένα προρυθμισμένο μπλοκ Υποσέλιδου στο μήνυμα σας. Αυτό είναι ένα καλό μέρος για να συμπεριλάβετε τα απαιτούμενα token για ακύρωση εγγραφής, απόσυρση και ταξυδρομική διεύθυνση.

en: You may choose to include a pre-configured Header block above your message.
el: Μπορείτε να επιλέξετε να συμπεριλάβετε ένα προρυθμισμένο μπλοκ Κεφαλίδας πάνω από το μήνυμα σας.

en: You may specify one or more email addresses to receive a blind carbon copy (bcc) of the confirmation email. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
el: Μπορείτε να ορίσετε μία ή και περισσότερες διευθύνσεις email για να λάβετε ένα αντίγραφο τυφλής κοινοποίησης (BCC). Οι πολλαπλές διευθύνσεις email πρέπει να διαχωρίζονται με ένα κόμα (π.χ. jane@example.org, paula@example.org).

en: You must be logged in to view this page.
el: Πρέπει να είστε συνδεδεμένος για να δείτε αυτή τη σελίδα.

en: You must have at least the test or live section filled
el: Θα πρέπει να συμπληρώσετε τουλάχιστον είτε την ενότητα Live ή την ενότητα Δοκιμαστικών Πληρωμών

en: You must have at least the user_name specified
el: Θα πρέπει τουλάχιστον να ορίσετε το όνομα_χρήστη

en: You must provide values for all three Address Standarization fields.
el: Θα πρέπει να δώσετε τιμές για όλα τα τρία πεδία Τυποποίησης Διευθύνσεων.

en: You must select a group to filter on
el: Επιλέξτε μια ομάδα προς φιλτράρισμα

en: You must select a search to filter
el: Πρέπει να επιλέξετε μία αναζήτηση για φιλτράρισμα

en: You need to enable CiviContribute before enabling CiviPledge.
el: Πρέπει να ενεργοποιήσεις το CiviContribute πριν ενεργοποιήσεις το CiviPledge.

en: You need to have at least one <a href="%1">Membership Type</a> with 'Public' visibility in order to enable self-service Membership Signup and Renewal.
el: Πρέπει να έχετε τουλάχιστον έναν <a href="%1">Τύπο συνδορμής</a> μα δημόσια 'Ορατότητα' για να μπορεί να ενεργοποιηθεί και η self-service Εγγραφή Συνδρομής και η Ανανέωση.

en: You need to setup and load Case and Activity configuration files before you can begin using the CiviCase component.
el: Πρέπει να στήσετε και να φορτώσετε αρχεία ρυθμίσεων Υπόθεσης και Δραστηριότητας, πριν αρχίσετε να χρησιμοποιείτε την ενότητα Civi-Υπόθεση

en: You only have %1 allocated
el: Έχετε διαθέσει μόνο %1

en: You should move the membership related fields configured in %1 to the 'On Behalf' profile for this Contribution Page
el: Τα πεδία σχετιζόμενα με τη συνδρομή που ρυθμίστηκαν στο %1 θα πρέπει να τα μετακινήσετε στο προφίλ 'Για λογαριασμό' για αυτή τη Σελίδα συνεισφορών.

en: You were registered by:
el: Κάνατε εγγραφή για:

en: You will need to set Access Control permissions to include 'view event participants' for any Roles you want to access this listing.
el: Πρέπει να ρυθμίσετε τα δικαιώματα Ελέγχου πρόσβασης να περιλαμβάνουν το 'προβολή συμμετεχόντων σε ένα συμβάν' για οποιουσδήποτε Ρόλους θέλετε να προσπελάσετε σε αυτή τη λίστα.

en: You will not be able to send an acknowledgment for this pledge because there is no email address recorded for this contact. If you want a acknowledgment to be sent when this pledge is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the pledge.
el: Δεν θα είστε σε θέση να στείλετε μια επιβεβαίωση για την δέσμευση αυτή, διότι δεν υπάρχει διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου για αυτή την επαφή. Αν θέλετε μια επιβεβαίωση που θα αποστέλλεται όταν η δέσμευση αυτή καταγραφεί, κάντε κλικ στο κουμπί Άκυρο και στη συνέχεια κάντε κλικ στο κουμπί Επεξεργασία από την καρτέλα Σύνοψη για να προσθέσετε μια διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου πριν την εγγραφή της εγγύησης.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this Membership because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this Membership is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the Membership.
el: Δεν θα μπορείτε να στέλνετε αυτόματα με email, μια απόδειξη για τηΣυνδρομη αυτή, διότι δεν υπάρχει καταγεγραμμένη διεύθυνση email για την επαφή αυτή. Αν θέλετε να αποσταλεί μια απόδειξη όταν αυτή η Συνδρομή καταγραφεί, κάντε κλικ στο Διαγραφή και, μετά, στο Επεξεργασία, από τον φάκελλο Περίληψη, για να προσθέσετε μια διεύθυνση email πριν αρχειοθετήσετε την Συνδρομή.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this Renew Membership because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this Membership is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before Renewal the Membership.
el: Δεν μπορείτε να στέλνετε μία αυτόματη απόδειξη μέσω e-mail για αυτή την Ανανέωση Συνδρομής, διότι δεν υπάρχει μία διεύθυνση e-mail καταγεγραμμένη για αυτή την επαφή. Αν θέλετε να σταλεί μια απόδειξη όταν καταγραφεί αυτή η συνδρομή, κάντε κλικ στο Διαγραφή και, μετά, κάντε κλικ στην Επεξεργασία από τον φάκελλο/ tab Περίληψης, για να προσθέσετε μία διεύθυνση e-mail πριν την Ανανέωση της Συνδρομής.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this payment because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this payment is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the payment.
el: Δεν θα μπορείτε να στέλνετε αυτόματα με e-mail την απόδειξη για την πληρωμή αυτή γιατί δεν υπάρχει διεύθυνση e-mail καταχωρημένη στην επαφή. Αν θέλετε η απόδειξη να στέλνεται όταν η πληρωμή καταγράφεται, κάντε κλικ στην Ακύρωση και μετά κλικ στο Επεξεργασία από το κουμπί Σύνοψη για να προσθέσετε ένα e-mail πριν καταγράψετε την πληρωμή.

en: You're ready to install!
el: Είστε έτοιμοι για εγκατάσταση!

en: Your <strong>%1</strong> membership does not expire (you do not need to renew that membership).
el: Η συνδρομή σας <strong>%1</strong> δεν λήγει (δεν χρειάζεται να ανανεώσετε αυτή τη συνδρομή).

en: Your <strong>%2</strong> membership expired on %1.
el: Η συνδρομή <strong>%2</strong> έληξε στις %1.

en: Your <strong>%2</strong> membership expires on %1.
el: Η συνδρομή <strong>%2</strong> λήγει στις %1.

en: Your Case Role(s)
el: Ο ρόλος/οι της κατάστασης σας

en: Your Contacts / Organizations
el: Οι Επαφές / Οργανισμοί σας

en: Your Contribution(s)
el: Η συνειφορά (ές) σας

en: Your Email
el: Το Email σας

en: Your Email Settings have been updated.
el: Οι Email ρυθμίσεις σας αποθηκεύτηκαν.

en: Your Event Registration has been cancelled.
el: Η εγγραφή σας στο συμβάν διεγράφη.

en: Your Event(s)
el: Το συμβάν (άντα) σου

en: Your Goal
el: Ο Στόχος Σας

en: Your Group(s)
el: Οι Ομάδες σας

en: Your Letter
el: Η επιστολή σας

en: Your Membership(s)
el: Η συνδρομή (-ές) σας

en: Your New  Email Settings have been saved.
el: Οι νέες σας  Ρυμθίσεις Email έχουν αποθηκευθεί.

en: Your Note has been saved.
el: Η Σημείωση σας έχει αποθηκευτεί.

en: Your PDF Page Format titled <strong>%1</strong> has been updated.
el: Η νέα σας μορφή εγγράφου με τον τίτλο <strong>%1<strong> έχει ενημερωθεί

en: Your Page
el: Η σελίδα σας

en: Your Personal Campaign Page
el: Η Προσωπική Σελίδα Εκστρατείας σας

en: Your account data will be used to charge your bank account via direct debit. While submitting this form you agree to the charging of your bank account via direct debit.
el: Τα δεδομένα του λογαριασμού σας θα χρησιμοποιηθούν για να χρεωθεί ο τραπεζικός σας λογαριασμός με άμεση χρέωση (direct debit). Με την υποβολή αυτής της φόρμας συμφωνείτε να χρεωθεί ο τραπεζικός σας λογαριασμός με άμεση χρέωση (direct debit).

en: Your association rule has been added.
el: Ο κανόνας συσχετισμού σας έχει προστεθεί.

en: Your association rule has been edited.
el: Ο κανόνας συσχετισμού σας έχει επεξεργαστεί.

en: Your changes have been saved.
el: Οι αλλαγές σας έχουν σωθεί.

en: Your contribution will not be completed until you click the <strong>%1</strong> button. Please click the button one time only.
el: Η συναλλαγή σας δεν θα ολοκληρωθεί μέχρι να κάνετε κλικ στο κουμπί <strong>%1</strong> . Παρακαλώ κάντε κλικ στο κουμπί μόνο μια φορά.

en: Your database has already been upgraded to CiviCRM %1
el: Η βάση δεδομένων σας έχει ήδη αναβαθμιστεί σε CiviCRM %1

en: Your database settings don't appear to be correct. Please check the <a href='%1'>Database Details</a> below for specific errors.
el: Οι ρυθμίσεις της Βάσης Δεδομένων σας δεν εμφανίζονται να είναι σωστές. Παρακαλώ ελέγξτε τις <a href='%1'>Λεπτομέρεις Βάσης Δεδομένων</a> παρακάτω για συγκεκριμένα λάθη.

en: Your event registration will be confirmed. Please go back to the main registration page, to complete payment information.
el: Η εγγραφή στο συμβάν θα επιβεβαιωθεί. Παρακαλώ επιστρέψτε στην κύρια σελίδα εγγραφών, για να συμπληρώσετε τις πληροφορίες για την πληρωμή σας.

en: Your extensions require database updates. Please <a href="%1">execute the updates</a>.
el: Οι επεκτάσεις σας απαιτούν ενημερώσεις στη βάση δεδομένων. Παρακαλώ <a href="%1">εκτελέστε τις ενημερώσεις</a>.

en: Your mail has been sent.
el: Το email σας έχει σταλεί.

en: Your new PDF Page Format titled <strong>%1</strong> has been saved.
el: Η νέα σας μορφή εγγράφου με τον τίτλο <strong>%1<strong> έχει αποθηκευτεί

en: Your payment information looks incomplete. Please go back to the main registration page, to complete payment information.
el: Οι πληροφορίες της πληρωμής σας δείχνουν ελλιπείς. Παρακαλώ επιστρέψτε στην κύρια σελίδα εγγραφών για να συμπληρώσετε τις πληροφορίες πληρωμής.

en: Your pending event registration for %1 has expired
    because you did not confirm your registration.
el: Η εκκρεμούσα εγγραφή σας στο συμβάν για %1 έληξε
    διότι δεν δώσατε επιβεβαίωση για την εγγραφή σας.

en: Your profile has not been saved.
el: Το προφίλ σας δεν αποθηκεύθηκε.

en: Your registration has been processed successfully. Please print this page for your records.
el: Έγινε επιτυχής επεξεργασία της εγγραφής σας. Παρακαλώ εκτυπώστε αυτή τη σελίδα για το αρχείο σας.

en: Your registration has been submitted.
el: Η εγγραφή σας υπεβλήθη.

en: Your registration payment has been submitted to %1 for processing. Please print this page for your records.
el: Η πληρωμή της εγγραφής υπεβλήθη στο %1 για επεξεργασία. Παρακαλώ εκτυπώστε αυτή τη σελίδα για το αρχείο σας.

en: Your registration will not be submitted until you click the <strong>Continue</strong> button. Please click the button one time only. If you need to change any details, click the Go Back button below to return to the previous screen.
el: Η εγγραφή σας δεν θα υποβληθεί μέχρις ότου κάνετε κλικ στο κουμπί <strong>Συνέχεια</strong> . Παρακαλώ κάντε κλικ στο κουμπί μόνο μία φορά. Αν πρέπει να αλλάξετε οποιεσδήποτε λεπτομέρειες, κλαντε κλικ στο παρακάτω κουμπί Επιστροφή πίσω, για να επιστρέψετε στην προηγούμενη οθόνη.

en: Your schedule:
el: Το πρόγραμμά σας:

en: Your site administrator must also configure a "cron job" (scheduled server task) to run this script.
el: Ο διαχειριστής της ιστοσελίδας σας πρέπει επίσης να ρυθμίσει μια "περιοδική εργασία cron"(προγραμματισμένη εργασία server) για να εκτελέσει αυτή τη δέσμη ενεργειών.

en: Your smart group has been saved as '%1'.
el: Η έξυπνη ομάδας σας αποθηκεύθηκε ως '%1'.

en: Your subscription request has been submitted for %1. Check your inbox shortly for the confirmation email(s). If you do not see a confirmation email, please check your spam/junk mail folder.
el: Το αίτημα εγγραφής σας έχει υποβληθεί για %1. Ψάξτε στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο σας για μηνύματα επιβεβαίωσης, παρακαλώ ελέγξτε και τον κατάλογο ανεπιθύμητων (junk/spam).

en: Your transaction will not be completed until you click the <strong>%1</strong> button. Please click the button one time only.
el: Η συναλλαγή σας δεν θα ολοκληρωθεί μέχρι να κάνετε κλικ στο κουμπί <strong>%1</strong> . Παρακαλώ κάντε κλικ στο κουμπί μόνο μια φορά.

en: Your updates have been saved.
el: Οι αλλαγές σας αποθηκεύθηκαν.

en: Your user record does not have a valid email address
el: Η καταχώριση χρήστη δεν έχει έγκυρη διεύθυνση email

en: ZIP / Postal Code
el: Ταχυδρομικός Κώδικας

en: ZIP Support Required
el: Απαιτείται υποστήριξη ZIP

en: Zip
el: Ταχ, κώδικας

en: Zip / Postal Code
el: Ταχυδρομικός Κώδικας

en: Zip Code Range
el: Απόσταση Ταχ. Κώδικα

en: [CiviMail Draft]
el: [Πρόχειρο CiviMail]

en: a household
el: ένα σπιτικό

en: abbreviated month name ('Jan'..'Dec')
el: συντομογραφία του ονόματος του μήνα ('Ιαν'..'Δεκ')

en: access CiviCRM
el: πρόσβαση στο CiviCRM

en: access Contact Dashboard
el: πρόσβαση στο Πίνακα Εργαλείων Επαφών

en: access all custom data
el: πρόσβαση σε όλα τα παραμετροποιημένα δεδομένα

en: access deleted contacts
el: πρόσβαση στις επαφές που διεγράφησαν

en: access uploaded files
el: προσπέλαση "ανεβασμένων" αρχείων

en: add a <a href='%1'>New Individual</a>, <a href='%2'>Organization</a> or <a href='%3'>Household</a>
el: προσθέστε ένα <a href='%1'>Νέο Άτομο</a>, <a href='%2'>Οργανισμό</a> ή  <a href='%3'>Οικογένεια</a>

en: add contacts
el: προσθήκη επαφών

en: administer CiviCRM
el: διαχείριση CiviCRM

en: administer Multiple Organizations
el: διαχείριση Πολλαπλών Οργανισμών

en: administer Tagsets
el: διαχείριση Tagsets

en: after
el: μετά

en: an individual
el: ένα άτομο

en: an organization
el: μια οργάνωση

en: and
el: και

en: and end date of %1
el: και ημερομηνία λήξης της %1

en: anonymously
el: ανώνυμα

en: another column
el: άλλη στήλη

en: another discount set
el: ένα άλλο σετ εκπτώσεων

en: approve mailings
el: Έγκριση αλληλογραφιών

en: before
el: πριν

en: by relationship
el: ανά συσχέτιση

en: change
el: αλλαγή

en: change membership type
el: αλλαγή τύπου συνδρομής

en: click to add more
el: καντε κλικ να προσθέσετε περισσότερα

en: closed
el: έκλεισε

en: contact does not exist: %1
el: Η επαφή δεν υπάρχει:%1

en: contactId
el: ID Κωδικός επαφής

[ctx: country]
en: Afghanistan
el: Αφγανιστάν

[ctx: country]
en: Africa West, East, Central and Southern
el: Δυτική, Ανατολική, Κεντρική και Νότια Αφρική

[ctx: country]
en: Albania
el: Αλβανία

[ctx: country]
en: Algeria
el: Αλγερία

[ctx: country]
en: America South, Central, North and Caribbean
el: Βόρεια, Κεντρική, Νότια Αμερική και Καραιβική

[ctx: country]
en: American Samoa
el: Αμερικανική Σαμόα

[ctx: country]
en: Andorra
el: Ανδόρα

[ctx: country]
en: Angola
el: Αγκόλα

[ctx: country]
en: Anguilla
el: Αγκίλα

[ctx: country]
en: Antarctica
el: Ανταρκτική

[ctx: country]
en: Antigua and Barbuda
el: Αντίγκουα και Μπαρμπούντα

[ctx: country]
en: Argentina
el: Αργεντινή

[ctx: country]
en: Armenia
el: Αρμενία

[ctx: country]
en: Aruba
el: Αρούμπα

[ctx: country]
en: Asia-Pacific
el: Ασία-Ειρηνικός

[ctx: country]
en: Australia
el: Αυστραλία

[ctx: country]
en: Austria
el: Αυστρία

[ctx: country]
en: Azerbaijan
el: Αζερμπαϊτζάν

[ctx: country]
en: Bahamas
el: Μπαχάμες

[ctx: country]
en: Bahrain
el: Μπαχρέιν

[ctx: country]
en: Bangladesh
el: Μπανγκλαντές

[ctx: country]
en: Barbados
el: Μπαρμπάντος

[ctx: country]
en: Belarus
el: Λευκορωσία

[ctx: country]
en: Belgium
el: Βέλγιο

[ctx: country]
en: Belize
el: Μπελίζε

[ctx: country]
en: Benin
el: Μπενίν

[ctx: country]
en: Bermuda
el: Βερμούδες

[ctx: country]
en: Bhutan
el: Μπουτάν

[ctx: country]
en: Bolivia
el: Βολιβία

[ctx: country]
en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
el: Μπονέρ , Άγιος Ευστάθιος και Σάμπα

[ctx: country]
en: Bosnia and Herzegovina
el: Βοσνία-Ερζεγοβίνη

[ctx: country]
en: Botswana
el: Μποτσουάνα

[ctx: country]
en: Bouvet Island
el: Νήσος Μπουβέ

[ctx: country]
en: Brazil
el: Βραζιλία

[ctx: country]
en: British Indian Ocean Territory
el: Βρετανικά Εδάφη Ινδικού Ωκεανού

[ctx: country]
en: Brunei Darussalam
el: Μπρουνέι Νταρουσαλάμ

[ctx: country]
en: Bulgaria
el: Βουλγαρία

[ctx: country]
en: Burkina Faso
el: Μπουρκίνα Φάσο

[ctx: country]
en: Burundi
el: Μπουρούντι

[ctx: country]
en: Cambodia
el: Καμπότζη

[ctx: country]
en: Cameroon
el: Καμερούν

[ctx: country]
en: Canada
el: Καναδάς

[ctx: country]
en: Cape Verde
el: Πράσινο Ακρωτήριο

[ctx: country]
en: Cayman Islands
el: Νήσοι Κέυμαν

[ctx: country]
en: Central African Republic
el: Κεντροαφρικανική Δημοκρατία

[ctx: country]
en: Chad
el: Τσαντ

[ctx: country]
en: Chile
el: Χιλή

[ctx: country]
en: China
el: Κίνα

[ctx: country]
en: Christmas Island
el: Νήσος Χριστουγέννων

[ctx: country]
en: Cocos (Keeling) Islands
el: Νήσοι Κόκος (Κήλινγκ)

[ctx: country]
en: Colombia
el: Κολομβία

[ctx: country]
en: Comoros
el: Κομόρες

[ctx: country]
en: Congo, Republic of the
el: Κονγκό, Δημοκρατία του

[ctx: country]
en: Congo, The Democratic Republic of the
el: Κονγκό, Λαϊκη Δημοκρατία του

[ctx: country]
en: Cook Islands
el: Νήσοι Κουκ

[ctx: country]
en: Costa Rica
el: Κόστα Ρίκα

[ctx: country]
en: Croatia
el: Κροατία

[ctx: country]
en: Cuba
el: Κούβα

[ctx: country]
en: Curaçao
el: Κουρασάο

[ctx: country]
en: Cyprus
el: Κύπρος

[ctx: country]
en: Czech Republic
el: Δημοκρατία της Τσεχίας

[ctx: country]
en: Côte d'Ivoire
el: Ακτή Ελεφαντοστού

[ctx: country]
en: Denmark
el: Δανία

[ctx: country]
en: Djibouti
el: Τζιμπουτί

[ctx: country]
en: Dominica
el: Δομινίκη

[ctx: country]
en: Dominican Republic
el: Δομινικανική Δημοκρατία

[ctx: country]
en: Ecuador
el: Ισημερινός

[ctx: country]
en: Egypt
el: Αίγυπτος

[ctx: country]
en: El Salvador
el: Ελ Σαλβαδόρ

[ctx: country]
en: Equatorial Guinea
el: Γουινέα του Ισημερινού

[ctx: country]
en: Eritrea
el: Ερυθραία

[ctx: country]
en: Estonia
el: Εσθονία

[ctx: country]
en: Ethiopia
el: Αιθιοπία

[ctx: country]
en: Europe and Central Asia
el: Ευρώπη και Κεντρική Ασία

[ctx: country]
en: Falkland Islands (Malvinas)
el: Νήσοι Φώκλαντ (Μαλβίνες)

[ctx: country]
en: Faroe Islands
el: Νήσοι Φερόες

[ctx: country]
en: Fiji
el: Φίτζι

[ctx: country]
en: Finland
el: Φινλανδία

[ctx: country]
en: France
el: Γαλλία

[ctx: country]
en: French Guiana
el: Γαλλική Γουιάνα

[ctx: country]
en: French Polynesia
el: Γαλλική Πολυνησία

[ctx: country]
en: French Southern Territories
el: Γαλλικά Νότια Εδάφη

[ctx: country]
en: Gabon
el: Γκαμπόν

[ctx: country]
en: Gambia
el: Γκάμπια

[ctx: country]
en: Georgia
el: Γεωργία

[ctx: country]
en: Germany
el: Γερμανία

[ctx: country]
en: Ghana
el: Γκάνα

[ctx: country]
en: Gibraltar
el: Γιβραλτάρ

[ctx: country]
en: Greece
el: Ελλάδα

[ctx: country]
en: Greenland
el: Γροιλανδία

[ctx: country]
en: Grenada
el: Γρενάδα

[ctx: country]
en: Guadeloupe
el: Γουαδελούπη

[ctx: country]
en: Guam
el: Γκουάμ

[ctx: country]
en: Guatemala
el: Γουατεμάλα

[ctx: country]
en: Guernsey
el: Νήσοι Γκέρνσεϊ

[ctx: country]
en: Guinea
el: Γουινέα

[ctx: country]
en: Guinea-Bissau
el: Γουινέα-Μπισάου

[ctx: country]
en: Guyana
el: Γουιάνα

[ctx: country]
en: Haiti
el: Αϊτή

[ctx: country]
en: Heard Island and McDonald Islands
el: Νήσος Χερντ και Νήσοι ΜακΝτόναλντ

[ctx: country]
en: Holy See (Vatican City State)
el: Αγία Έδρα (Κράτος-Πόλις του Βατικανού)

[ctx: country]
en: Honduras
el: Ονδούρα

[ctx: country]
en: Hong Kong
el: Χονγκ Κονγκ

[ctx: country]
en: Hungary
el: Ουγγαρία

[ctx: country]
en: Iceland
el: Ισλανδία

[ctx: country]
en: India
el: Ινδία

[ctx: country]
en: Indonesia
el: Ινδονησία

[ctx: country]
en: Iran, Islamic Republic of
el: Ισλαμική Δημοκρατία του Ιράν

[ctx: country]
en: Iraq
el: Ιράκ

[ctx: country]
en: Ireland
el: Ιρλανδία

[ctx: country]
en: Isle of Man
el: Νήσος του Man

[ctx: country]
en: Israel
el: Ισραήλ

[ctx: country]
en: Italy
el: Ιταλία

[ctx: country]
en: Jamaica
el: Ιαμαϊκή

[ctx: country]
en: Japan
el: Ιαπωνία

[ctx: country]
en: Jersey
el: Τζέρσεϋ

[ctx: country]
en: Jordan
el: Ιορδανία

[ctx: country]
en: Kazakhstan
el: Καζακστάν

[ctx: country]
en: Kenya
el: Κένυα

[ctx: country]
en: Kiribati
el: Κιριμπάτι

[ctx: country]
en: Korea, Democratic People's Republic of
el: Κορέα, Λαϊκή Δημοκρατία της

[ctx: country]
en: Korea, Republic of
el: Κορέα, Δημοκρατία της

[ctx: country]
en: Kosovo
el: Κοσσυφοπέδιο

[ctx: country]
en: Kuwait
el: Κουβέιτ

[ctx: country]
en: Kyrgyzstan
el: Κιργκιστάν

[ctx: country]
en: Lao People's Democratic Republic
el: Λαϊκή Δημοκρατία του Λάο

[ctx: country]
en: Latvia
el: Λεττονία

[ctx: country]
en: Lebanon
el: Λίβανος

[ctx: country]
en: Lesotho
el: Λεσότο

[ctx: country]
en: Liberia
el: Λιβερία

[ctx: country]
en: Libya
el: Λιβύη

[ctx: country]
en: Liechtenstein
el: Λιχτενστάιν

[ctx: country]
en: Lithuania
el: Λιθουανία

[ctx: country]
en: Luxembourg
el: Λουξεμβούργο

[ctx: country]
en: Macao
el: Μακάο

[ctx: country]
en: Macedonia, Republic of
el: Πρώην Γιουγκοσλαβική Δημοκρατία της Μακεδονίας

[ctx: country]
en: Madagascar
el: Μαδαγασκάρη

[ctx: country]
en: Malawi
el: Μαλάουι

[ctx: country]
en: Malaysia
el: Μαλαισία

[ctx: country]
en: Maldives
el: Μαλδίβες

[ctx: country]
en: Mali
el: Μάλι

[ctx: country]
en: Malta
el: Μάλτα

[ctx: country]
en: Marshall Islands
el: Νήσοι Μάρσαλ

[ctx: country]
en: Martinique
el: Μαρτινίκη

[ctx: country]
en: Mauritania
el: Μαυριτανία

[ctx: country]
en: Mauritius
el: Μαυρίκιος

[ctx: country]
en: Mayotte
el: Μαγιοτ

[ctx: country]
en: Mexico
el: Μεξικό

[ctx: country]
en: Micronesia, Federated States of
el: Μικρονησία, Ομοσπονδιακά Κράτη

[ctx: country]
en: Middle East and North Africa
el: Μέση Ανατολή και Βόρεια Αφρική

[ctx: country]
en: Moldova
el: Μολδαβία

[ctx: country]
en: Monaco
el: Μονακό

[ctx: country]
en: Mongolia
el: Μογγολία

[ctx: country]
en: Montenegro
el: Μαυροβούνιο

[ctx: country]
en: Montserrat
el: Μονσεράτ

[ctx: country]
en: Morocco
el: Μαρόκο

[ctx: country]
en: Mozambique
el: Μοζαμβίκη

[ctx: country]
en: Myanmar
el: Μιανμάρ

[ctx: country]
en: Namibia
el: Ναμίμπια

[ctx: country]
en: Nauru
el: Ναούρου

[ctx: country]
en: Nepal
el: Νεπάλ

[ctx: country]
en: Netherlands
el: Ολλανδία

[ctx: country]
en: New Caledonia
el: Νέα Καληδονία

[ctx: country]
en: New Zealand
el: Νέα Ζηλανδία

[ctx: country]
en: Nicaragua
el: Νικαράγουα

[ctx: country]
en: Niger
el: Νίγηρας

[ctx: country]
en: Nigeria
el: Νιγηρία

[ctx: country]
en: Niue
el: Νίουε

[ctx: country]
en: Norfolk Island
el: Νήσος Νόρφολκ

[ctx: country]
en: Northern Mariana Islands
el: Βόρειες Μαριάνες Νήσοι

[ctx: country]
en: Norway
el: Νορβηγία

[ctx: country]
en: Oman
el: Ομάν

[ctx: country]
en: Pakistan
el: Πακιστάν

[ctx: country]
en: Palau
el: Παλάου

[ctx: country]
en: Palestinian Territory, Occupied
el: Παλαιστινιακά Εδάφη, Κατεχόμενα

[ctx: country]
en: Panama
el: Παναμάς

[ctx: country]
en: Papua New Guinea
el: Παπούα-Νέα Γουϊνέα

[ctx: country]
en: Paraguay
el: Παραγουάη

[ctx: country]
en: Peru
el: Περού

[ctx: country]
en: Philippines
el: Φιλιππίνες

[ctx: country]
en: Pitcairn
el: Νήσοι Πίτκαιρν

[ctx: country]
en: Poland
el: Πολωνία

[ctx: country]
en: Portugal
el: Πορτογαλία

[ctx: country]
en: Puerto Rico
el: Πουέρτο Ρίκο

[ctx: country]
en: Qatar
el: Κατάρ

[ctx: country]
en: Reunion
el: Ρεουνιόν

[ctx: country]
en: Romania
el: Ρουμανία

[ctx: country]
en: Russian Federation
el: Ρωσική Ομοσπονδία

[ctx: country]
en: Rwanda
el: Ρουάντα

[ctx: country]
en: Saint Barthélemy
el: Άγιος Βαρθολομαίος

[ctx: country]
en: Saint Helena
el: Νήσος Αγίας Ελένης

[ctx: country]
en: Saint Kitts and Nevis
el: Νήσος Αγίου Χριστόφορου και Νέβις

[ctx: country]
en: Saint Lucia
el: Αγία Λουκία

[ctx: country]
en: Saint Martin (French part)
el: Άγιος Μαρτίνος (γαλλικό τμήμα)

[ctx: country]
en: Saint Pierre and Miquelon
el: Νήσοι Αγίου Πέτρου και Μιχαήλ/ Σαιντ Πιερ και Μικελόν

[ctx: country]
en: Saint Vincent and the Grenadines
el: Άγιος Βικέντιος και Γρεναδίνες

[ctx: country]
en: Samoa
el: Σαμόα

[ctx: country]
en: San Marino
el: Άγιος Μαρίνος

[ctx: country]
en: Sao Tome and Principe
el: Σάο Τομέ και Πρίνσιπε

[ctx: country]
en: Saudi Arabia
el: Σαουδική Αραβία

[ctx: country]
en: Senegal
el: Σενεγάλη

[ctx: country]
en: Serbia
el: Σερβία

[ctx: country]
en: Serbia and Montenegro
el: Σερβία και Μαυροβούνιο

[ctx: country]
en: Seychelles
el: Σεϊχέλες

[ctx: country]
en: Sierra Leone
el: Σιέρα Λεόνε

[ctx: country]
en: Singapore
el: Σιγκαπούρη

[ctx: country]
en: Sint Maarten (Dutch Part)
el: Άγιος Μαρτίνος (Ολλανδική περιοχή)

[ctx: country]
en: Slovakia
el: Σλοβακία

[ctx: country]
en: Slovenia
el: Σλοβενία

[ctx: country]
en: Solomon Islands
el: Νήσοι Σολομώντος

[ctx: country]
en: Somalia
el: Σομαλία

[ctx: country]
en: South Africa
el: Νότια Αφρική

[ctx: country]
en: South Georgia and the South Sandwich Islands
el: Νότια Γεωργία και Νότιες Νήσοι Σάντουϊτς

[ctx: country]
en: South Sudan
el: Νότιο Σουδάν

[ctx: country]
en: Spain
el: Ισπανία

[ctx: country]
en: Sri Lanka
el: Σρι Λάνκα

[ctx: country]
en: Sudan
el: Σουδάν

[ctx: country]
en: Suriname
el: Σουρινάμ

[ctx: country]
en: Svalbard and Jan Mayen
el: Νήσοι Σβάλμπαρντ και Γιαν Μάγιεν

[ctx: country]
en: Swaziland
el: Σουαζιλάνδη

[ctx: country]
en: Sweden
el: Σουηδία

[ctx: country]
en: Switzerland
el: Ελβετία

[ctx: country]
en: Syrian Arab Republic
el: Συρία, Αραβική Δημοκρατία

[ctx: country]
en: Taiwan
el: Ταϊβάν

[ctx: country]
en: Tajikistan
el: Τατζικιστάν

[ctx: country]
en: Tanzania, United Republic of
el: Τανζανία, Ηνωμένη Δημοκρατία της

[ctx: country]
en: Thailand
el: Ταϊλάνδη

[ctx: country]
en: Timor-Leste
el: Τιμόρ-Λέστε

[ctx: country]
en: Togo
el: Τόγκο

[ctx: country]
en: Tokelau
el: Τοκελάου

[ctx: country]
en: Tonga
el: Τόνγκα

[ctx: country]
en: Trinidad and Tobago
el: Τρινιντάντ και Τομπάγκο

[ctx: country]
en: Tunisia
el: Τυνησία

[ctx: country]
en: Turkey
el: Τουρκία

[ctx: country]
en: Turkmenistan
el: Τουρκμενιστάν

[ctx: country]
en: Turks and Caicos Islands
el: Νήσοι Τερκ και Καΐκος

[ctx: country]
en: Tuvalu
el: Τουβαλού

[ctx: country]
en: Uganda
el: Ουγκάντα

[ctx: country]
en: Ukraine
el: Ουκρανία

[ctx: country]
en: United Arab Emirates
el: Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

[ctx: country]
en: United Kingdom
el: Ηνωμένο Βασίλειο

[ctx: country]
en: United States
el: Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής

[ctx: country]
en: United States Minor Outlying Islands
el: Μικρά απομονωμένα νησιά Ηνωμένων Πολιτειών

[ctx: country]
en: Uruguay
el: Ουρουγουάη

[ctx: country]
en: Uzbekistan
el: Ουζμπεκιστάν

[ctx: country]
en: Vanuatu
el: Βανουάτου

[ctx: country]
en: Venezuela
el: Βενεζουέλα

[ctx: country]
en: Viet Nam
el: Βιετνάμ

[ctx: country]
en: Virgin Islands, British
el: Παρθένοι Νήσοι, Βρετανικές

[ctx: country]
en: Virgin Islands, U.S.
el: Παρθένοι Νήσοι, Η.Π.Α.

[ctx: country]
en: Wallis and Futuna
el: Νήσοι Γουάλις και Φουτούνα

[ctx: country]
en: Western Sahara
el: Δυτική Σαχάρα

[ctx: country]
en: Yemen
el: Υεμένη

[ctx: country]
en: Zambia
el: Ζάμπια

[ctx: country]
en: Zimbabwe
el: Ζιμπάμπουε

[ctx: country]
en: unassigned
el: δεν έχει ορισθεί

[ctx: country]
en: Åland Islands
el: Νήσοι Ώλαντ

en: create or manage groups at <a href="!1">Manage Groups</a>.
el: δημιουργήστε ή διαχειριστείτε ομάδες στη <a href="!1">Διαχείριση Ομάδων</a>

en: created
el: δημιουργήθηκε

en: credit card
el: πιστωτική κάρτα

en: custom fields
el: προσαρμοσμένα πεδία

en: day
el: ημέρα

en: day of the month
el: ημέρα του μήνα

en: day of the period
el: ημέρα της περιόδου

en: dear %1
el: αγαπητέ/ή %1

en: delete
el: διαγραφή

en: delete activities
el: διαγραφή δραστηριοτήτων

en: delete contacts
el: διαγραφή επαφών

en: delete in CiviMember
el: διαγραφή στο CiviMember

en: details...
el: λεπτομέρειες...

en: do not import
el: Να μη γίνει εισαγωγή

en: e.g. 'Student', 'Senior', 'Honor Society'...
el: π.χ. 'Φοιτητής', 'Τρίτη ηλικία', 'Κοινότητα Επιτίμων'...

en: each
el: κάθε

en: edit
el: επεξεργασία

en: edit all contacts
el: επεξεργαστείτε όλες τις επαφες

en: edit groups
el: επεξεργασία ομάδων

en: edit memberships
el: Επεξεργασία συνδρομών

en: edit my contact
el: επεξεργασία της επαφής μου

en: enable CiviCRM blocks at <a href="!1">Administer &raquo; Site Building &raquo; Blocks</a>.
el: ενεργοποιήστε τα CiviCRM blocks στη <a href="!1">Διαχείριση &raquo; Δημιουργίας ιστοσελίδας &raquo; Blocks</a>.

en: events
el: συμβάντα

en: every
el: κάθε

en: ext.
el: εξωτ.

en: file '%1' not found
el: Το αρχείο '%1' δε βρέθηκε

en: find contacts by name, email address, group membership and or tagging at <a href="!1">Find Contacts</a>.
el: εύρεση επαφών ανά όνομα, διεύθυνση email, εγγραφή σε ομάδα και/ή tagging στην <a href="!1">Εύρεση Επαφών</a>.

en: for
el: για

en: for %1 installments
el: για %1 δόσεις

en: full month name ('January'..'December')
el: πλήρες όνομα μήνα ('Ιανουάριος'..'Δεκέμβριος')

en: greater than
el: μεγαλύτερο από

en: greater than or equal to
el: μεγαλύτερο ή ίσο με

en: here
el: εδώ

en: hide child groups
el: απόκρυωη υιικών ομάδων

en: iCalendar feed for this event.
el: Ροή iCalendar για το συμβάν αυτό.

en: iCalendar is a standard format for representing information about calendaring and scheduling. CiviEvent allows you to output your current and upcoming 'public' events in the iCalendar format - so this information can be shared with other iCalendar-enabled applications.
el: Το iCalendar είναι μία πρότυποποιημένη μορφή για την αναπαράσταση πληροφοριών σχετικά με το ημερολογιακό χρονοδιάγραμμα και τον προγραμματισμό. Το Civi-Συμβάν σας επιτρέπει να εξάγετε τα τρέχοντα 'δημόσια' συμβάντα σε μορφή iCalendar ' οπότε, αυτές οι πληροφορίες μπορούν να διαμοιραστούν και με άλλες εφαρμογές που υποστηρίζουν το iCalendar.

en: if you are searching by Contact name, check your spelling
el: Αν κάνετε αναζήτηση με το Όνομα επαφής, ελέγξτε την ορθογραφία σας

en: if you are searching by client name, check your spelling
el: Αν κάνατε αναζήτηση με το όνομα πελάτη, ελέγξτε την ορθογραφία σας

en: if you are searching by contributor name, check your spelling
el: Αν κάνετε αναζήτηση με το όνομα του συνεισφέροντος, ελέγξτε την ορθογραφία σας.

en: if you are searching by member name, check your spelling
el: αν κάνετε αναζήτηση ανά όνομα μέλους, ελέγξτε την ορθογραφία σας

en: if you are searching by participant name, check your spelling
el: αν κάνετε αναζήτηση με το όνομα του συμμετέχοντος, ελέγξτε την ορθογραφία σας

en: if you are searching by respondent name, check your spelling
el: αν κάνετε αναζήτηση με το όνομα όσων απήντησαν, ελέγξτε την ορθογραφία σας

en: if you are searching within a date or amount range, try a wider range of values
el: Αν κάνετε αναζήτηση σε μια συγκεκριμένη ημερομηνία, ή εντός των ορίων ενός ποσού, προσπαθήστε με ένα ευρύτερο φάσμα τιμών.

en: if you are searching within a date range, try a wider range of values
el: Αν κάνετε αναζήτηση εντός μιας συγκεκριμένης χρονικής περιόδου, προσπαθήστε με ένα ευρύτερο φάσμα τιμών.

en: import contacts
el: εισαγωγή επαφών

en: import contacts from other sources at <a href="!1">Import Contacts</a>.
el: εισαγωγή επαφών απο άλλες πηγές στην <a href="!1">Εισαγωγή Επαφών</a>

en: in
el: στον/στην

en: in...
el: στον/στους...

en: including yourself
el: περιλαμβανομένου και του εαυτού σας

en: installments
el: δόσεις

en: installments of
el: δόσεις των

en: installments.
el: δόσεις.

en: is a numeric field
el: είναι αριθμητικό πεδίο

en: is...
el: είναι...

en: km
el: χιλιόμετρα

en: less than
el: μικρότερο από

en: less than or equal to
el: μικρότερο ή ίσο με

en: member since
el: μέλος από

en: membership periods
el: περίοδοι συνδρομής

[ctx: menu]
en: ACL Roles
el: Ρόλοι ACL

[ctx: menu]
en: API Explorer
el: Εξερευνητής API

[ctx: menu]
en: Accepted Credit Cards
el: Αποδεκτές πιστωτικές κάρτες

[ctx: menu]
en: Access Control
el: Έλεγχος πρόσβασης

[ctx: menu]
en: Accounting Batch
el: Παρτίδα λογαριασμού

[ctx: menu]
en: Accounting Batch Export
el: Εξαγωγή λογιστικής παρτίδας

[ctx: menu]
en: Accounting Batches
el: Λογιστικές παρτίδες

[ctx: menu]
en: Activities
el: Δραστηριότητες

[ctx: menu]
en: Activity Dashlet
el: Ειδική αναφορά/Dashlet Δραστηριότητας

[ctx: menu]
en: Activity Types
el: Τύποι δραστηριότητας

[ctx: menu]
en: Activity View
el: Προβολή δραστηριότητας

[ctx: menu]
en: Add Event To Cart
el: Προσθήκη συμβάντος στο καλάθι αγορών

[ctx: menu]
en: Add Field
el: Προσθήκη πεδίου

[ctx: menu]
en: Add Products to This Page
el: Προσθήκη προϊόντων σε αυτή τη σελίδα

[ctx: menu]
en: Add User
el: Προσθήκη Χρήστη

[ctx: menu]
en: Additional Info
el: Πρόσθετες πληροφορίες

[ctx: menu]
en: AdditionalInfo Form
el: Φόρμα για πρόσθετες πληροφορίες

[ctx: menu]
en: Address Settings
el: Ρυθμίσεις Διεύθυνσης

[ctx: menu]
en: Addressee Formats
el: Μορφές Παραλήπτη

[ctx: menu]
en: Administer
el: Διαχείριση

[ctx: menu]
en: Administer CiviCRM
el: Διαχείριση CiviCRM

[ctx: menu]
en: Administration Console
el: Κονσόλα Διαχείρισης

[ctx: menu]
en: Advanced Search
el: Προηγμένη αναζήτηση

[ctx: menu]
en: All Cases
el: Όλες οι Υποθέσεις

[ctx: menu]
en: All Cases Dashlet
el: Ειδική αναφορά/Dashlet όλων των υποθέσεων

[ctx: menu]
en: All Reports
el: Όλες οι αναφορές

[ctx: menu]
en: Approve Mailing
el: Έγκριση μηνυμάτων

[ctx: menu]
en: Archived Mailings
el: Αρχειοθετημένες μαζικές αποστολές μηνυμάτων

[ctx: menu]
en: Assign Users to ACL Roles
el: Ανάθεση χρηστών σε ρόλους ACL

[ctx: menu]
en: Assign to Another Client
el: Ανάθεση σε άλλο πελάτη

[ctx: menu]
en: Attendee List
el: Λίστα παρισταμένων

[ctx: menu]
en: Badge Layout
el: Διάταξη σήματος

[ctx: menu]
en: Batch Data Entry
el: Εισαγωγή ομάδας/ batch δεδομένων

[ctx: menu]
en: Bookkeeping Transactions
el: Βιβλίο συναλλαγών

[ctx: menu]
en: Bounce Report for mailings
el: Αναφορά επιστροφών για μαζική αποστολή μηνυμάτων

[ctx: menu]
en: Browse Uploaded files
el: Περιήγηση σε ανεβασμένα αρχεία

[ctx: menu]
en: CMS Database Integration
el: Ενσωμάτωση βάσης δεδομένων CMS

[ctx: menu]
en: Campaign Dashboard
el: Πίνακας ελέγχου Εκστρατείας

[ctx: menu]
en: Campaign Reports
el: Αναφορές εκστρατειών

[ctx: menu]
en: Campaign Status
el: Κατάσταση Εκστρατείας

[ctx: menu]
en: Campaign Types
el: Είδη Εκστρατείας

[ctx: menu]
en: Campaigns
el: Καμπάνιες

[ctx: menu]
en: Cancel Subscription
el: Ακύρωση συνδρομής

[ctx: menu]
en: Cart Checkout
el: Έλεγχος καλαθιού αγορών/ Cart checkout

[ctx: menu]
en: Case
el: Υπόθεση

[ctx: menu]
en: Case Activity
el: Δραστηριότητα Υπόθεσης

[ctx: menu]
en: Case Activity Audit
el: Έλεγχος δραστηριότητας υπόθεσης

[ctx: menu]
en: Case Custom Set
el: Προσαρμοσμένο σετ Υποθέσεων

[ctx: menu]
en: Case Dashboard Dashlet
el: Ειδική αναφορά/ Dashlet για Πίνακα ελέγχου Υποθέσεως

[ctx: menu]
en: Case Dashlet
el: Ειδική αναφορά/Dashlet Υπόθεσης

[ctx: menu]
en: Case Details
el: Λεπτομέρειες Υπόθεσης

[ctx: menu]
en: Case Reports
el: Αναφορές Υποθέσεων

[ctx: menu]
en: Case Statuses
el: Καταστάσεις Υποθέσεων

[ctx: menu]
en: Case Types
el: Τύποι Υποθέσεων

[ctx: menu]
en: Cases
el: Υποθέσεις

[ctx: menu]
en: Change Registration Selections
el: Επιλογή αλλαγής εγγραφής

[ctx: menu]
en: CiviCRM Dashlets
el: Ειδικές αναφορές Dashlets του CiviCRM

[ctx: menu]
en: CiviCRM Home
el: Αρχική σελίδα CiviCRM

[ctx: menu]
en: CiviCRM News
el: Ειδήσεις CiviCRM

[ctx: menu]
en: CiviCRM Profile Create
el: Δημιουργία προφίλ CiviCRM

[ctx: menu]
en: CiviCRM Profile Fields
el: Πεδία Προφίλ του CiviCRM

[ctx: menu]
en: CiviCRM Reports
el: Αναφορές CiviCRM

[ctx: menu]
en: CiviCampaign
el: Civi-Εκστρατεία

[ctx: menu]
en: CiviCampaign Component Settings
el: Ρυθμίσεις συστατικών της Civi-Εκστρατείας

[ctx: menu]
en: CiviCase
el: Civi-Υπόθεση

[ctx: menu]
en: CiviCase Dashboard
el: Πίνακας Eλέγχου Civi-Υπόθεση

[ctx: menu]
en: CiviContribute
el: Civi-Συνεισφορά

[ctx: menu]
en: CiviContribute Component Settings
el: Ρυθμίσεις συστατικών του CiviContribute

[ctx: menu]
en: CiviContribute Dashboard
el: Πίνακας Eλέγχου Civi-Συνεισφοράς

[ctx: menu]
en: CiviEvent
el: Civi-Συμβάν

[ctx: menu]
en: CiviEvent Component Settings
el: Ρυθμίσεις συστατικών του Civi-Συμβάντος

[ctx: menu]
en: CiviEvent Dashboard
el: Πίνακας Eλέγχου Civi-συμβάντων

[ctx: menu]
en: CiviGrant
el: Civi-χορηγία

[ctx: menu]
en: CiviGrant Dashboard
el: Πίνακας Eλέγχου Civi-χορηγίας

[ctx: menu]
en: CiviMail Component Settings
el: Ρυθμίσεις συστατικών του CiviMail

[ctx: menu]
en: CiviMember
el: Civi-μέλος

[ctx: menu]
en: CiviMember Component Settings
el: Ρυθμίσεις συστατικών του Civi-Μέλος

[ctx: menu]
en: CiviMember Dashboard
el: Πίνακας Eλέγχου Civi-Μέλους

[ctx: menu]
en: CiviPledge Dashboard
el: Πίνακας Eλέγχου Civi-Δεσμευτικής-Υπόσχεσης

[ctx: menu]
en: CiviReport
el: Civi-αναφορά

[ctx: menu]
en: Cleanup Caches and Update Paths
el: Καθαρισμός προσωρινής μνήμης και Ενημέρωση διαδρομών

[ctx: menu]
en: Closed Batches
el: Κλειστές παρτίδες

[ctx: menu]
en: Communication Style Options
el: Επιλογές στυλ επικοινωνίας

[ctx: menu]
en: Communications
el: Επικοινωνίες

[ctx: menu]
en: Conduct Survey
el: Διεξαγωγή Έρευνας

[ctx: menu]
en: Conference Slot Labels
el: Ετικέτες για χώρο/slot συνεδρίου

[ctx: menu]
en: Conference Slots
el: Χώροι/ slots συνεδρίου

[ctx: menu]
en: Configuration Checklist
el: Λίστα ελέγχου ρυθμίσεων

[ctx: menu]
en: Configure Survey
el: Ρύθμιση Έρευνας

[ctx: menu]
en: Configure Widget
el: Ρύθμιση Widget

[ctx: menu]
en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

[ctx: menu]
en: Confirm Event Registration
el: Επιβεβαίωση εγγραφής συμβάντος

[ctx: menu]
en: Confirm dates
el: Επιβεβαίωση ημερομηνιών

[ctx: menu]
en: Constituent Detail
el: Λεπτομέρειες συντελεστών

[ctx: menu]
en: Constituent Summary
el: Περίληψη συντελεστών

[ctx: menu]
en: Contact Dashboard
el: Πίνακας Eλέγχου Επαφών

[ctx: menu]
en: Contact Reports
el: Αναφορές επαφών

[ctx: menu]
en: Contact Summary
el: Περίληψη επαφής

[ctx: menu]
en: Contact Types
el: Είδη επαφών

[ctx: menu]
en: Contacts
el: Επαφές

[ctx: menu]
en: Contribution Aggregate by Relationship
el: Άθροισμα συνεισφορών ανά Βαθμό Συσχέτισης

[ctx: menu]
en: Contribution Amounts
el: Ποσά συνεισφοράς

[ctx: menu]
en: Contribution Details
el: Λεπτομέρειες συνεισφοράς

[ctx: menu]
en: Contribution Reports
el: Αναφορές συνεισφορών

[ctx: menu]
en: Contribution Summary
el: Περίληψη συνεισφοράς

[ctx: menu]
en: Contribution Summary - Chart View
el: Περίληψη Συνεισφορών - Εμφάνιση Διαγράμματος

[ctx: menu]
en: Contribution and Membership Details
el: Λεπτομέρειες για τη συνεισφορά και την εγγραφή μέλους

[ctx: menu]
en: Contribution details for any type of contribution, plus associated membership information for contributions which are in payment for memberships.
el: Λεπτομέρειες συνδρομής για οποιονδήποτε τύπο συνδρομής, συν, τις επιπλέον σχετικές πληροφορίες της συνδρομής, για τις συνεισφορές που γίνονται προς πληρωμή της συνδρομής.

[ctx: menu]
en: Contributions
el: Συνεισφορές

[ctx: menu]
en: Contributions by Household
el: Συνεισφορές ανά Νοικοκυριό

[ctx: menu]
en: Contributions by Organization
el: Συνεισφορές ανά Οργανισμό

[ctx: menu]
en: Create New Report from Template
el: Δημιουργία νέας αναφοράς από πρότυπο

[ctx: menu]
en: Current Employers
el: Τρέχοντες υπάλληλοι

[ctx: menu]
en: Current and Upcoming Events
el: Τρέχοντα και προσεχή συμβάντα

[ctx: menu]
en: Custom Data
el: Προσαρμοσμένα Δεδομένα

[ctx: menu]
en: Custom Data Fields
el: Προσαρμοσμένα πεδία δεδομένων

[ctx: menu]
en: Custom Field - Add
el: Προσαρμοσμένο πεδίο - Προσθήκη

[ctx: menu]
en: Custom Field - Change Type
el: Προσαρμοσμένο πεδίο - Αλλαγή είδους

[ctx: menu]
en: Custom Field - Edit
el: Προσαρμοσμένο πεδίο - Επεξεργασία

[ctx: menu]
en: Custom Field - Move
el: Προσαρμοσμένο πεδίο - Μετακίνηση

[ctx: menu]
en: Custom Field - Options
el: Προσαρμοσμένο πεδίο - Επιλογές

[ctx: menu]
en: Custom Fields
el: Προσαρμοσμένα πεδία

[ctx: menu]
en: Custom Searches
el: Προσαρμοσμένες αναζητήσεις

[ctx: menu]
en: Customize Data and Screens
el: Παραμετροποίηση δεδομένων και εμφάνισης οθόνης

[ctx: menu]
en: Dashboard
el: Πίνακας Eλέγχου

[ctx: menu]
en: Database Upgrades
el: Αναβαθμίσεις βάσης δεδομένων

[ctx: menu]
en: Date Formats
el: Μορφές Ημερομηνίας

[ctx: menu]
en: Date Preferences
el: Προτιμήσεις ημερομηνίας

[ctx: menu]
en: Debugging
el: Αποσφαλμάτωση

[ctx: menu]
en: Debugging and Error Handling
el: Αποσφαλμάτωση και χειρισμός σφαλμάτων

[ctx: menu]
en: Dedupe Exceptions
el: Εξαιρέσεις Εκκαθάρισης Διπλότυπων

[ctx: menu]
en: Delete Contact
el: Διαγραφή επαφής

[ctx: menu]
en: Delete File
el: Διαγραφή αρχείου

[ctx: menu]
en: Delete Survey
el: Διαγραφή Έρευνας

[ctx: menu]
en: Detailed report for canvassing, phone-banking, walk lists or other surveys.
el: Λεπτομερής αναφορά για προσέλκυση υποστήριξης, για phone-banking, για Περιπατητικές Λίστες/ walk lists προς οργάνωση εκστρατειών ή για άλλες έρευνες.

[ctx: menu]
en: Developer
el: Προγραμματιστής

[ctx: menu]
en: Developer Docs
el: Τεκμηρίωση για Προγραμματιστή

[ctx: menu]
en: Directories
el: Κατάλογοι

[ctx: menu]
en: Display Preferences
el: Προβολή προτιμήσεων

[ctx: menu]
en: Display clicks from each mailing
el: Εμφάνιση των κλικ για την κάθε μαζική αποστολή μηνυμάτων

[ctx: menu]
en: Display contacts who opened emails from a mailing
el: Εμφανίζει τις επαφές που άνοιξαν τα email μιας μαζικής αποστολής μηνυμάτων

[ctx: menu]
en: Displays a detailed list of contributions grouped by household which includes contributions made by members of the household.
el: Εμφανίζει μία λεπτομερή λίστα συεισφορών, ομαδοποιημένων ανά νοικοκυριό που περιλαμβάνει και τις συνεισφορές τις οποίες έκαναν τα μέλη αυτού του νοικοκυριού.

[ctx: menu]
en: Displays a detailed list of contributions grouped by organization, which includes contributions made by employees for the organisation.
el: Εμφανίζει μία λεπτομερή λίστα συεισφορών, ομαδοποιημένων ανά οργανισμό που περιλαμβάνει και τις συνεισφορές τις οποίες έκαναν οι υπάλληλοι για τον Οργανισμό.

[ctx: menu]
en: Documentation
el: Τεκμηρίωση

[ctx: menu]
en: Download Errors
el: Λήψη σφαλμάτων

[ctx: menu]
en: Draft and Unscheduled Mailings
el: Πρόχειρες και μη προγραμματισμένες μαζικές αποστολές μηνυμάτων

[ctx: menu]
en: Dropdown Options
el: Επιλογές Πτυσσόμενου μενού

[ctx: menu]
en: Edit Field
el: Επεξεργασία πεδίου

[ctx: menu]
en: Edit Related Contact
el: Επεξεργασία σχετιζόμενης επαφής

[ctx: menu]
en: Email Greeting Formats
el: Μορφές για τα email καλωσορίσματος

[ctx: menu]
en: Email Invoice
el: Τιμολόγιο email

[ctx: menu]
en: Email a Contact
el: E-mail προς μια Επαφή

[ctx: menu]
en: Email address verified
el: Επαληθεύθηκε η διεύθυνση e-mail

[ctx: menu]
en: Enable CiviCRM Components
el: Ενεργοποίηση Συστατικών του CiviCRM

[ctx: menu]
en: Encounter Medium
el: Τρόπος συνάντησης

[ctx: menu]
en: Encounter Mediums
el: Τρόποι συνάντησης

[ctx: menu]
en: Engagement Index
el: Δείκτης δέσμευσης

[ctx: menu]
en: Event Fees
el: Χρεώσεις για το συμβάν

[ctx: menu]
en: Event Income Details
el: Λεπτομέρειες εσόδων συμβάντος

[ctx: menu]
en: Event Income Summary
el: Περίληψη εσόδων του συμβάντος

[ctx: menu]
en: Event Info and Settings
el: Λεπτομέρειες συμβάντος και ρυθμίσεις

[ctx: menu]
en: Event Information
el: Πληροφορίες για το Συμβάν

[ctx: menu]
en: Event Location
el: Τοποθεσία Συμβάντος

[ctx: menu]
en: Event Name Badge Layouts
el: Διάταξη κονκάρδας εκδήλωσης

[ctx: menu]
en: Event Online Registration
el: Ηλεκτρον. εγγραφή στο Συμβάν

[ctx: menu]
en: Event Participants List
el: Λίστα συμμετασχόντων στο συμβάν

[ctx: menu]
en: Event Registration
el: Εγγραφή Συμβάντος

[ctx: menu]
en: Event Reports
el: Αναφορές συμβάντος

[ctx: menu]
en: Event Templates
el: Πρότυπα Συμβάντα

[ctx: menu]
en: Event Types
el: Τύποι Συμβάντων

[ctx: menu]
en: Events
el: Συμβάντα

[ctx: menu]
en: Export Contacts
el: Εξαγωγή επαφών

[ctx: menu]
en: Exported Batches
el: Εξαγόμενες παρτίδες

[ctx: menu]
en: FROM Email Addresses
el: ΑΠΟ Διευθύνσεις Email

[ctx: menu]
en: Financial Accounts
el: Χρηματο-οικονομικοί Λογαριασμοί

[ctx: menu]
en: Financial Type Accounts
el: Είδη χρηματο-οικονομικών λογαριασμών

[ctx: menu]
en: Financial Types
el: Χρηματο-οικονομικοί τύποι

[ctx: menu]
en: Find Activities
el: Ανεύρεση Δραστηριοτήτων

[ctx: menu]
en: Find Cases
el: Ανεύρεση Υποθέσεων

[ctx: menu]
en: Find Contacts
el: Αναζήτηση επαφών

[ctx: menu]
en: Find Contributions
el: Ανεύρεση Συνεισφορών

[ctx: menu]
en: Find Grants
el: Ανεύρεση Χορηγιών/Υποτροφιών

[ctx: menu]
en: Find Mailings
el: Ανεύρεση μαζικής αποστολής μηνυμάτων

[ctx: menu]
en: Find Mass SMS
el: Ανεύρεση μαζικού SMS

[ctx: menu]
en: Find Memberships
el: Ανεύρεση εγγραφών

[ctx: menu]
en: Find Participants
el: Ανεύρεση συμμετεχόντων

[ctx: menu]
en: Find Pledges
el: Ανεύρεση Δεσμευτικών Υποσχέσεων/ Pledges

[ctx: menu]
en: Find and Merge Duplicate Contacts
el: Αναζήτηση και Συγχώνευση Επαφών που είναι καταχωρημένες εις διπλούν

[ctx: menu]
en: Forward Mailing
el: Προώθηση μαζικής αποστολής μηνυμάτων

[ctx: menu]
en: From Email Addresses
el: Από διευθύνσεις e-mail

[ctx: menu]
en: Full-text Search
el: Αναζήτηση με πλήρες κείμενο/ full-text

[ctx: menu]
en: GOTV (Track Voters)
el: GOTV (Παρακολούθηση ψηφοφόρων)

[ctx: menu]
en: GOTV (Voter Tracking)
el: GOTV (Παρακολούθηση ψηφοφόρου)

[ctx: menu]
en: Gender Options
el: Επιλογές φύλου

[ctx: menu]
en: Get Image File
el: Κατεβάστε το αρχείο εικόνας

[ctx: menu]
en: Given two date ranges, shows contacts who contributed in both the date ranges with the amount contributed in each and the percentage increase / decrease.
el: Με δεδομένες δύο χρονικές περιόδους, δείχνει τις επαφές που συνεισέφεραν και στις δύο χρονικές περιόδους, το ποσό που συνεισφέρθηκε κατά τη διάρκεια της καθεμιάς και το ποσοστό αύξησης / μείωσης.

[ctx: menu]
en: Gives relationship details between two contacts
el: Δείχνει τις λεπτομέρειες συσχέτισης ανάμεσα σε δύο επαφές

[ctx: menu]
en: Grant Details
el: Λεπτομέρειες  Χορηγίας/Υποτροφίας

[ctx: menu]
en: Grant Report Detail
el: Λεπτομέρειες αναφοράς  Χορηγίας/Υποτροφίας

[ctx: menu]
en: Grant Report Statistics
el: Στατιστικές αναφοράς Χορηγίας/Υποτροφίας

[ctx: menu]
en: Grant Reports
el: Αναφορές  Χορηγίας/Υποτροφίας

[ctx: menu]
en: Grant Statistics
el: Στατιστικές  Χορηγίας/Υποτροφίας

[ctx: menu]
en: Grant Status
el: Κατάσταση χορηγίας

[ctx: menu]
en: Grant Types
el: Είδη υποτροφίας

[ctx: menu]
en: Grants
el: Χορηγίες/Υποτροφίες

[ctx: menu]
en: Group Members
el: Μέλη ομάδας

[ctx: menu]
en: Groups
el: Ομάδες

[ctx: menu]
en: Groups and totals contributions by criteria including contact, time period, contribution type, contributor location, etc.
el: Κατάταξη ομάδων και συνολικών συνεισφορών ανά κριτήριο, περιλμβανομένης της επαφής, της χρονικής περιόδου, του είδους συνεισφοράς, του συντελεστή, της τοποθεσίας,, κλπ.

[ctx: menu]
en: Headers, Footers, and Automated Messages
el: Κεφαλίδες, υποσέλιδα και αυτόματα μηνύματα

[ctx: menu]
en: Helps you to analyze the income generated by an event. The report can include details by participant type, status and payment method.
el: Σας βοηθά να αναλύσετε τα έσοδα που δημιουργήθηκαν από το Συμβάν. Αυτή η αναφορά μπορεί να περιλαμβάνει λεπτομέρειες ανά τύπο συμμετέχοντος, και ανά κατάσταση και είδος πληρωμής.

[ctx: menu]
en: Home
el: Αρχική σελίδα

[ctx: menu]
en: Import
el: Εισαγωγή

[ctx: menu]
en: Import Activities
el: Εισαγωγή δραστηριοτήτων

[ctx: menu]
en: Import Contacts
el: Εισαγωγή Επαφών

[ctx: menu]
en: Import Contributions
el: Εισαγωγή Συνεισφορών

[ctx: menu]
en: Import Memberships
el: Εισαγωγή εγγεγρ. μελών

[ctx: menu]
en: Import Multi-value Custom Data
el: Εισαγωγή προσαρμοσμένων δεδομένων πολλαπλών τιμών

[ctx: menu]
en: Import Participants
el: Εισαγωγή συμμετεχόντων

[ctx: menu]
en: Import/Export Mappings
el: Εισαγωγή/Εξαγωγή αντιστοιχίσεων

[ctx: menu]
en: Include Profiles
el: Να συμπεριληφθούν τα Πρότυπα

[ctx: menu]
en: Individual Prefixes (Ms, Mr...)
el: Ατομικά προθέματα (κα., κος, δις., ...)

[ctx: menu]
en: Individual Suffixes (Jr, Sr...)
el: Ατομικοί χαρακτηρισμοί (Jr, Sr...)

[ctx: menu]
en: Instant Messenger Services
el: Υπηρεσίες Άμεσων Μηνυμάτων

[ctx: menu]
en: Interview Respondents
el: Συνέντευξη εκείνων που απάντησαν

[ctx: menu]
en: LYBUNT (last year but not this year)
el: Τ.ΕΤ.ΑΛ.ΟΧ.Α.Ε (το Τελευταίο Έτος Αλλά Όχι Αυτό το Έτος)

[ctx: menu]
en: Label Formats
el: Μορφές ετικετών

[ctx: menu]
en: Languages, Currency, Locations
el: Γλώσσες, Νομίσματα, Τοποθεσίες

[ctx: menu]
en: Lapsed Memberships
el: Ληγμένες συνδρομές

[ctx: menu]
en: Last year but not this year. Provides a list of constituents who donated last year but did not donate during the time period you specify as the current year.
el: Το τελευταίο έτος, αλλά όχι αυτό το έτος. Προσφέρει μια λίστα των συντελεστών που έκαναν μια δωρεά το τελευταίο έτος, αλλά οι οποίοι δεν έκαναν δωρεά μέσα στη χρονική περίοδο που καθορίσατε ως τρέχον έτος.

[ctx: menu]
en: List contact's donation history, grouped by year, along with contributions attributed to any of the contact's related contacts.
el: Λίστα με το ιστορικό των δωρεών των Επαφών, ομαδοποιημένες ανά έτος, μαζί με τις συνεισφορές που αποδώθηκαν σε οποιαδήποτε από τις επαφές που συσχετίζεται με την Επαφή.

[ctx: menu]
en: Lists specific contributions by criteria including contact, time period, contribution type, contributor location, etc. Contribution summary report points to this report for contribution details.
el: Λίστα με τις συγκεκριμένες συνεισφορές, περιλαμβανομένης της επαφής, της χρονικής περιόδου, του είδους συνεισφοράς, του συντελεστή, της τοποθεσίας, κλπ. Η περιληπτική αναφορά συνεισφοράς παραπέμπει σε αυτή την αναφορά για τις λεπτομέρειες της συνεισφοράς.

[ctx: menu]
en: Localization
el: Τοπικοποίηση/Μετάφραση

[ctx: menu]
en: Location Types (Home, Work...)
el: Τύποι τοποθεσίας (Σπίτι, Εργασία...)

[ctx: menu]
en: Log out
el: Αποσύνδεση

[ctx: menu]
en: Mail Accounts
el: Λογαριασμοί ταχυδρομείου

[ctx: menu]
en: Mail Bounces
el: Επιστροφές μηνυμάτων

[ctx: menu]
en: Mail Clickthroughs
el: Μήνυμα αναλογίας

[ctx: menu]
en: Mail Opened
el: Μηνύματα που ανοίχθηκαν

[ctx: menu]
en: Mailer Settings
el: Ρυθμίσεις αποστολής αλληλογραφίας

[ctx: menu]
en: Mailing Details
el: Λεπομέρειες μαζικής αποστολής μηνυμάτων

[ctx: menu]
en: Mailing Event
el: Συμβάν μαζικής αποστολής μηνυμάτων

[ctx: menu]
en: Mailing Report
el: Αναφορά μαζικών αποστολών μηνυμάτων

[ctx: menu]
en: Mailing Reports
el: Αναφορές μαζικής αποστολής μηνυμάτων

[ctx: menu]
en: Mailing Summary
el: Περίληψη μαζικής  αποστολής μηνυμάτων

[ctx: menu]
en: Mailings
el: Μαζική αποστολή μηνυμάτων

[ctx: menu]
en: Manage A/B Tests
el: Διαχείριση δοκιμών Α/Β

[ctx: menu]
en: Manage ACLs
el: Διαχείριση ACL

[ctx: menu]
en: Manage Contribution Pages
el: Διαχείριση Σελίδων Συνεισφορών

[ctx: menu]
en: Manage Custom Searches
el: Διαχείριση Παραμετροποιημένων Αναζητήσεων

[ctx: menu]
en: Manage Events
el: Διαχείριση Συμβάντων

[ctx: menu]
en: Manage Extensions
el: Διαχείριση επεκτάσεων

[ctx: menu]
en: Manage Groups
el: Διαχείριση ομάδων

[ctx: menu]
en: Manage Premiums
el: Διαχείριση επιβραβεύσεων/premiums

[ctx: menu]
en: Manage Price Sets
el: Διαχείριση σετ τιμών

[ctx: menu]
en: Manage Tags (Categories)
el: Διαχείριση ετικετών (Κατηγορίες)

[ctx: menu]
en: Manage Templates
el: Διαχείριση προτύπων

[ctx: menu]
en: Map Event Location
el: Χάρτης τοποθεσίας συμβάντων

[ctx: menu]
en: Map Location(s)
el: Τοποθεσία(ες) στον χάρτη

[ctx: menu]
en: Mapping and Geocoding
el: Χαρτογράφηση και Γεωκωδικοποίηση

[ctx: menu]
en: Membership Details
el: Λεπτομέρειες Συνδρομής

[ctx: menu]
en: Membership Reports
el: Αναφορές Συνδρομών Μελών

[ctx: menu]
en: Membership Section
el: Ενότητα Εγγραφής Μελών

[ctx: menu]
en: Membership Status Rules
el: Κανόνες Κατάστασης μελών

[ctx: menu]
en: Membership Summary
el: Περίληψη Συνδρομής

[ctx: menu]
en: Membership Types
el: Είδη εγγεγραμμένων μελών

[ctx: menu]
en: Memberships
el: Εγγεγραμμένα Μέλη

[ctx: menu]
en: Merge Contact
el: Συγχώνευση επαφής

[ctx: menu]
en: Message Templates
el: Πρότυπα Μηνυμάτων

[ctx: menu]
en: Misc (Undelete, PDFs, Limits, Logging, Captcha, etc.)
el: Διάφορα (Αναίρεση διαγραφής, PDF, Όρια, Σύνδεση, Captcha, κλπ.)

[ctx: menu]
en: Mobile Phone Providers
el: Πάροχοι Κινητής Τηλεφωνίας

[ctx: menu]
en: Multi Site Settings
el: Ρυθμίσεις πολλαπλών ιστοτόπων

[ctx: menu]
en: My Cases
el: Οι Υποθέσεις μου

[ctx: menu]
en: Navigation Menu
el: Μενού πλοήγησης

[ctx: menu]
en: New A/B Test
el: Νέα δοκιμή Α/Β

[ctx: menu]
en: New Activity
el: Νέα Δραστηριότητα

[ctx: menu]
en: New Batch
el: Νέα παρτίδα

[ctx: menu]
en: New Campaign
el: Νέα Εκστρατεία

[ctx: menu]
en: New Case
el: Νέα Υπόθεση

[ctx: menu]
en: New CiviCRM Profile
el: Νέο Προφίλ CiviCRM

[ctx: menu]
en: New Contact
el: Νέα επαφή

[ctx: menu]
en: New Contribution
el: Νέα συνεισφορά

[ctx: menu]
en: New Contribution Page
el: Νέα σελίδα συνεισφορών

[ctx: menu]
en: New Email
el: Νέο e-mail

[ctx: menu]
en: New Event
el: Νέο Συμβάν

[ctx: menu]
en: New Grant
el: Νέα Χορηγία/Υποτροφία

[ctx: menu]
en: New Group
el: Νέα Ομάδα

[ctx: menu]
en: New Household
el: Νέα Οικογένεια

[ctx: menu]
en: New Individual
el: Νέο άτομο

[ctx: menu]
en: New Mailing
el: Νέα μαζική αποστολή μηνυμάτων

[ctx: menu]
en: New Mass SMS
el: Νέο μαζικό SMS

[ctx: menu]
en: New Membership
el: Νέα εγγραφή μέλους

[ctx: menu]
en: New Organization
el: Νέος οργανισμός

[ctx: menu]
en: New Payment
el: Νέα πληρωμή

[ctx: menu]
en: New Petition
el: Νέα Έκκληση ευαισθητοπίησης

[ctx: menu]
en: New Pledge
el: Νέα Δεσμευτική Υπόσχεση/ Pledge

[ctx: menu]
en: New Price Set
el: Νέο Σετ Τιμών

[ctx: menu]
en: New SMS
el: Νέο SMS

[ctx: menu]
en: New Survey
el: Νέα Έρευνα

[ctx: menu]
en: New Tag
el: Νέα ετικέτα

[ctx: menu]
en: Notes
el: Σημειώσεις

[ctx: menu]
en: Open Batches
el: Ανοιχτές παρτίδες

[ctx: menu]
en: Open Case
el: Άνοιγμα Υπόθεσης

[ctx: menu]
en: Opt-out
el: Αποχώρηση

[ctx: menu]
en: Option Groups
el: Ομάδες επιλογών

[ctx: menu]
en: Organization Address and Contact Info
el: Διεύθυνση Οργάνωσης και πληροφορίες επαφής

[ctx: menu]
en: Outbound Email (SMTP/Sendmail)
el: Εξερχόμενα email (SMTP/sendmail)

[ctx: menu]
en: Outbound Email Settings
el: Ρυθμίσεις εξερχόμενων email

[ctx: menu]
en: PDF Invoice
el: Τιμολόγιο PDF

[ctx: menu]
en: Participant Listing Options
el: Επιλογές λίστας συμμετεχόντων

[ctx: menu]
en: Participant Listing Templates
el: Πρότυπα λίστας συμμετεχόντων

[ctx: menu]
en: Participant Role
el: Ρόλος συμμετέχοντος

[ctx: menu]
en: Participant Roles
el: Ρόλοι Συμμετεχόντων

[ctx: menu]
en: Participant Status
el: Κατάσταση συμμετέχοντος

[ctx: menu]
en: Participant Statuses
el: Καταστάσεις Συμμετεχόντων

[ctx: menu]
en: Payment Instruments
el: Τρόποι πληρωμής

[ctx: menu]
en: Payment Processor
el: Επεξεργαστής Πληρωμών

[ctx: menu]
en: Payment Processor Type
el: Τύπος Επεξεργαστή Πληρωμών

[ctx: menu]
en: Payment Processors
el: Επεξεργαστές πληρωμών

[ctx: menu]
en: Permissions (Access Control)
el: Άδειες (Έλεγχος πρόσβασης)

[ctx: menu]
en: Personal Campaign Page Summary
el: Περίληψη σελίδας Προσωπικής εκστρατείας

[ctx: menu]
en: Personal Campaign Pages
el: Σελίδες Προσωπικής Εκστρατείας

[ctx: menu]
en: Petitions
el: Εκκλήσεις ευαισθητοποίησης

[ctx: menu]
en: Phone Type
el: Τύπος τηλεφώνου

[ctx: menu]
en: Phone Types
el: Τύποι τηλεφώνου

[ctx: menu]
en: Pledge Payments
el: Πληρωμές Δεσμευτικών Υποσχέσεων/ Pledges

[ctx: menu]
en: Pledge Reports
el: Αναφορές Δεσμευτικών Υποσχέσεων

[ctx: menu]
en: Pledge Summary
el: Περίληψη Δεσμευτικών υποσχέσεων

[ctx: menu]
en: Pledged But not Paid
el: Έγινε δεσμευτική υπόσχεση, αλλά δεν έγινε πληρωμή

[ctx: menu]
en: Pledged but not Paid Report
el: Αναφορά Δεσμευτικών υποσχέσεων, για τις οποίες, όμως, δεν έγινε πληρωμή

[ctx: menu]
en: Pledges
el: Δεσμευτικές Υποσχέσεις/ Pledges

[ctx: menu]
en: Postal Greeting Formats
el: Μορφές για Ταχυδρομικό καλωσόριμα

[ctx: menu]
en: Preferred Communication Methods
el: Προτιμώμενοι τρόποι επικοινωνίας

[ctx: menu]
en: Preferred Language Options
el: Προτιμώμενες Επιλογές Γλώσσας

[ctx: menu]
en: Preferred Languages
el: Προτιμώμενες γλώσσες

[ctx: menu]
en: Premiums
el: Επιβραβεύσεις/ Premiums

[ctx: menu]
en: Premiums (Thank-you Gifts)
el: Επιβραβεύσεις/ Premiums (Δώρα ευχαριστίας)

[ctx: menu]
en: Preview Mailing
el: Προεπισκόπηση μαζικής αποστολής μηνυμάτων

[ctx: menu]
en: Price Field Options
el: Επιλογές πεδίου τιμής

[ctx: menu]
en: Price Fields
el: Πεδία τιμών

[ctx: menu]
en: Price Sets
el: Σετ Τιμών

[ctx: menu]
en: Print Event Name Badge
el: Εκτύπωση badge με όνομα συμβάντος

[ctx: menu]
en: Print Page (PDF) Formats
el: Εκτύπωση μορφών σελίδας (PDF)

[ctx: menu]
en: Process Uploaded Images
el: Επεξεργασία ανεβασμένων εικόνων

[ctx: menu]
en: Profile Settings
el: Ρυθμίσεις Προφίλ

[ctx: menu]
en: ProfileEditor
el: Επεξεργασία προφίλ

[ctx: menu]
en: Profiles
el: Προφίλ

[ctx: menu]
en: Provides a list of address and telephone information for constituent records in your system.
el: Προσφέρει μια λίστα με πληροφορίες διευθύνσεων και τηλεφώνων, για τα αρχεία συντελεστών του συστήματός σας.

[ctx: menu]
en: Provides a list of constituent activity including activity statistics for one/all contacts during a given date range(required)
el: Προσφέρει μια λίστα εσωτερικών δραστηριοτήτων, περιλαμβανομένων των στατιστικών δραστηριότητας, για μία, ή και για όλες τις επαφές, εντός μιας δεδομένης χρονικής περιόδου (απαιτείται)

[ctx: menu]
en: Provides a list of members along with their membership status and membership details (Join Date, Start Date, End Date). Can also display contributions (payments) associated with each membership.
el: Προσφέρει μια λίστα μελών μαζί με την Κατάσταση της συνδρομής τους και τις Λεπτομέρειες της συνδρομής (Ημερομηνία πρώτης εγγραφής, Ημερομηνία έναρξης, Ημερομηνία λήξης). Μπορεί επίσης να εμφανίσει τις συνεισφορές (πληρωμές) που συνδέονται με το κάθε είδος συνδρομής.

[ctx: menu]
en: Provides a list of memberships that have lapsed or will lapse by the date you specify.
el: Προσφέρει μια λίστα με τις συνδρομές που έληξαν, ή πρόκειται να λήξουν, μέχρι την ημερομηνία που εσείς ορίσετε.

[ctx: menu]
en: Provides a list of the top donors during a time period you define. You can include as many donors as you want (for example, top 100 of your donors).
el: Προσφέρει μια λίστα με τους κορυφαίους δωρητές κατά τη χρονική περίοδο που ορίσατε. Μπορείτε να συμπεριλάβετε όσους πολλούς δωρητές θέλετε (π.χ., τους κορυφαίους σας 100 δωρητές)

[ctx: menu]
en: Provides a summary of memberships by type and join date.
el: Προσφέρει μια περίληψη των συνδρομών ανά είδος και ανά ημερομηνία εγγραφής.

[ctx: menu]
en: Provides an overview of event income. You can include key information such as event ID, registration, attendance, and income generated to help you determine the success of an event.
el: Προσφέρει μια επισκόπηση των εσόδων του συμβάντος. Μπορείτε να συμπεριλάβετε πληροφορίες κλειδί, όπως τον κωδικό ID αναγνώρισης συμβάντος, την εγγραφή, τις παρουσίες, καθώς και τα δημιουργηθέντα έσοδα, για να σας βοηθήσουν να καθορίσετε την επιτυχία ενός συμβάντος.

[ctx: menu]
en: Provides contact-related information on contributions, memberships, events and activities.
el: Προσφέρει πληροφορίες για τις συνεισφορές, τις εγγραφές, τα συμβάντα και τις δραστηριότητες των επαφών.

[ctx: menu]
en: Provides detail list of employer employee relationships along with employment details.
el: Προσφέρει μια λίστα με τις σχέσεις εργοδότη εργαζομένου, μαζί με τις λεπτομέρειες του υπαλλήλου.

[ctx: menu]
en: Provides information about the status of recurring contributions
el: Παρέχει πληροφορίες σχετικά με την κατάσταση επαναλαμβανόμενων συνεισφορών

[ctx: menu]
en: Provides lists of event attendees.
el: Προσφέρει λίστες των παρισταμένων στο συμβάν.

[ctx: menu]
en: Provides lists of participants for an event.
el: Προσφέρει μια λίστα των συμμετεχόντων σε ένα Συμβάν.

[ctx: menu]
en: Provides reporting on Intended and Successful Deliveries, Unsubscribes and Opt-outs, Replies and Forwards.
el: Προσφέρει μια αναφορά με τις Ηθελημένες και Επιτυχείς παραδόσεις μηνυμάτων, τις Διαγραφές και τις Αποχωρήσεις, τις Απαντήσεις και τις Προωθήσεις.

[ctx: menu]
en: Provides transaction details for all contributions and payments, including Transaction #, Invoice ID, Payment Instrument and Check #.
el: Προσφέρει λεπτομέρειες για όλες τις συνεισφορές και τις πληρωμές, περιλμβανομένου του αριθμού # συναλλαγής, του κωδικού ID αναγνώρισης  Τιμολογίου, του Τρόπου πληρωμής κι του αριθμού # επιταγής.

[ctx: menu]
en: Record Respondents Interview
el: Καταγραφή συνέντευξης εκείνων που απάντησαν

[ctx: menu]
en: Recurring Contributions
el: Επαναλαμβανόμενες συνεισφορές

[ctx: menu]
en: Redaction Rules
el: Κανόνες Σύνταξης

[ctx: menu]
en: Register Event Participant
el: Εγγραφή συμμετέχοντος στο συμβάν

[ctx: menu]
en: Register New Participant
el: Εγγραφή νέου συμμετέχοντος

[ctx: menu]
en: Register Report
el: Καταχώρηση αναφοράς

[ctx: menu]
en: Registration Page
el: Σελίδα εγγραφής

[ctx: menu]
en: Relationship Types
el: Είδη Συσχέτισης

[ctx: menu]
en: Relationships
el: Συσχετισμοί

[ctx: menu]
en: Release Respondents
el: Ερωτηθέντες ελευθέρωσης

[ctx: menu]
en: Remove From Cart
el: Αφαίρεση από το καλάθι αγορών

[ctx: menu]
en: Repeat Contributions
el: Επαναλαμβανόμενες συνεισφορές

[ctx: menu]
en: Repeat Event
el: Επανάληψη συμβάντος

[ctx: menu]
en: Report
el: Αναφορά

[ctx: menu]
en: Reports
el: Αναφορές

[ctx: menu]
en: Reports Listing
el: Λίστα αναφορών

[ctx: menu]
en: Reserve Respondents
el: Ερωτηθέντες αποθεματικού

[ctx: menu]
en: Resource URLs
el: Πηγές URL

[ctx: menu]
en: Resubscribe
el: Επανεγγραφή

[ctx: menu]
en: SMS Providers
el: Πάροχοι SMS

[ctx: menu]
en: SYBUNT (some year but not this year)
el: K.ΕΤ.ΑΛ.ΟΧ.Α.Ε (Κάποιο Έτος Αλλά Όχι Αυτό το Έτος)

[ctx: menu]
en: Safe File Extension Options
el: Επιλογές επέκτασης ασφαλούς αρχείου

[ctx: menu]
en: Safe File Extensions
el: Επεκτάσεις Ασφαλούς Αρχείου

[ctx: menu]
en: Schedule Mailing
el: Προγραμματισμός μαζικής αποστολής μηνυμάτων

[ctx: menu]
en: Schedule Reminders
el: Υπενθυμίσεις προγράμματος

[ctx: menu]
en: Scheduled Jobs
el: Προγραμματισμένες Εργασίες

[ctx: menu]
en: Scheduled Jobs Log
el: Αρχείο καταγραφής προγραμματισμένων εργασιών

[ctx: menu]
en: Scheduled and Sent Mailings
el: Προγραμματισμένες και απεσταλμένες μαζικές αποστολές μηνυμάτων

[ctx: menu]
en: Search
el: Αναζήτηση

[ctx: menu]
en: Search Builder
el: Δημιουργία αναζήτησης

[ctx: menu]
en: Search Preferences
el: Αναζήτηση προτιμήσεων

[ctx: menu]
en: Sending Mail
el: Γίνεται αποστολή μηνύματος

[ctx: menu]
en: Setup a Personal Campaign Page - Account Information
el: Στήσιμο σελίδας Προσωπικής Εκστρατείας - Πληροφ. Λογαριασμού

[ctx: menu]
en: Shows contributions made by contacts that have been soft-credited to other contacts.
el: Δείχνει συνεισφορές που έγιναν από Επαφές που ήταν soft-credited από άλλες Επαφές.

[ctx: menu]
en: Sign Petition
el: Υπογράψτε την Έκκληση ευαισθητοπίησης

[ctx: menu]
en: Smart Groups
el: Έξυπνες Ομάδες

[ctx: menu]
en: Sms Providers
el: Πάροχοι Sms

[ctx: menu]
en: Soft Credit Types
el: Τύποι soft credit

[ctx: menu]
en: Some year(s) but not this year. Provides a list of constituents who donated at some time in the history of your organization but did not donate during the time period you specify.
el: Κάποιο έτος(ή έτη), αλλά όχι αυτό το έτος. Προσφέρει μια λίστα των συντελεστών που, σε κάποια στιγμή, έκαναν μια δωρεά προς την οργάνωσή σας, αλλά οι οποίοι δεν επανέλαβαν κάποια δωρεά μέσα στην χρονική περίοδο που καθορίσατε.

[ctx: menu]
en: Subscribe
el: Εγγραφή

[ctx: menu]
en: Summarizes amount raised and number of contributors for each Personal Campaign Page.
el: Ανακεφαλαιώνει το ποσό που συνελέχθη και τον αριθμό των συνεισφερόντων για την κάθε Σελίδα Προσωπικής Εκστρατείας

[ctx: menu]
en: Summary of pledges including amount pledged, pledge status, next payment date, balance due, total amount paid etc.
el: Περίληψη δεσμευτικών υποσχέσεων, του ποσού της δέσμευσης, της κατάστασης της δεσμευτικής υπόσχεσης, της επόμενης ημερομηνίας στην οποία αναμένεται μια καταβολή χρημάτων, το εναπομείναν οφειλόμενο ποσό, το συνολικό ποσό που ήδη καταβλήθηκε, κλπ.

[ctx: menu]
en: Summary statistics for mailings
el: Περιληπτικές στατιστικές για μαζικές αποστολές μηνυμάτων

[ctx: menu]
en: Sunlight
el: Φως ημέρας

[ctx: menu]
en: Survey Details
el: Λεπτομέρειες Έρευνας

[ctx: menu]
en: Survey Types
el: Είδη Έρευνας

[ctx: menu]
en: Surveys
el: Έρευνες

[ctx: menu]
en: Synchronize Users to Contacts
el: Συγχρονισμός χρηστών με τις Επαφές

[ctx: menu]
en: System Settings
el: Ρυθμίσεις Συστήματος

[ctx: menu]
en: Tags
el: Ετικέτες

[ctx: menu]
en: Tags (Categories)
el: Ετικέτες (Κατηγορίες)

[ctx: menu]
en: Tell a Friend
el: Πες το σε ένα φίλο

[ctx: menu]
en: Thank You
el: Σας ευχαριστούμε

[ctx: menu]
en: Thank-you and Receipting
el: Ευχαριστίες και έκδοση απόδειξης

[ctx: menu]
en: Title and Settings
el: Τίτλος και Ρυθμίσεις

[ctx: menu]
en: Top Donors
el: Κορυφαίοι Δωρητές

[ctx: menu]
en: Unsubscribe
el: Διαγραφή

[ctx: menu]
en: Update Billing Details
el: Ενημέρωση στοιχείων χρέωσης

[ctx: menu]
en: Update Subscription
el: Ενημέρωση συνδρομής

[ctx: menu]
en: Upgrade CiviCRM
el: Αναβάθμιση του CiviCRM

[ctx: menu]
en: Users and Permissions
el: Χρήστες και Άδειες

[ctx: menu]
en: View Activity
el: Προβολή δραστηριότητας

[ctx: menu]
en: View Cart
el: Προβολή καλαθιού αγορών

[ctx: menu]
en: View Date Preferences
el: Προβολή προτιμήσεων ημερομηνίας

[ctx: menu]
en: View Mailing
el: Προβολή μαζικής αποστολής μηνυμάτων

[ctx: menu]
en: View Payment
el: Προβολή πληρωμής

[ctx: menu]
en: View Petition Signatures
el: Προβολή υπογραφών της Έκκλησης ευαισθητοποίησης

[ctx: menu]
en: Website Types
el: Είδη ιστότοπων

[ctx: menu]
en: Word Replacements
el: Αντικαταστάσεις λέξεων

[ctx: menu]
en: WordPress Access Control
el: Έλεγχος πρόσβασης WordPress

en: merge
el: συγχώνευση

en: merge duplicate contacts
el: συγχώνευση διπλότυπων επαφών

en: miles
el: μίλια

en: minutes
el: λεπτά

en: mismatch.
el: κακή αντιστοίχιση.

en: month
el: μήνας

en: month as a decimal number, 0-padded ('01'..'12')
el: μήνας ως δεκαδικός αριθμός, 0 για γέμιση των κενών ('01'..'12')

en: more
el: περισσότερα

en: more info
el: περισσότερες πληροφορίες

en: must be a numeric value
el: πρέπει να είναι μια αριθμητική τιμή

en: new campaign
el: νέα εκστρατεία

en: new tag
el: νέα ετικέτα

en: no subject
el: χωρίς θέμα

en: on hold
el: σε αναμονή

en: ongoing
el: Σε εξέλιξη

en: options
el: επιλογές

en: or
el: ή

en: participants
el: συμμετέχοντες

en: profile create
el: δημιουργία προφίλ

en: profile edit
el: επεξεργασία προφίλ

en: profile listings
el: λίστες προφίλ

en: profile listings and forms
el: λίστες προφίλ και φόρμες

en: profile view
el: εμφάνιση προφίλ

en: profiles
el: προφίλ

[ctx: province]
en: 'Ajman
el: Ajman

[ctx: province]
en: Aberdeen City
el: Αμπερντίν

[ctx: province]
en: Aceh
el: Ατσέ

[ctx: province]
en: Achaïa
el: Αχαία

[ctx: province]
en: Ad yaman
el: Ad Yaman

[ctx: province]
en: Addis Ababa
el: Αντίς Αμπέμπα

[ctx: province]
en: Agadez
el: Αγκαντέζ

[ctx: province]
en: Agio Oros
el: Άγιο Όρος

[ctx: province]
en: Agrigento
el: Ακράγαντας/ Αγκριτζέντο

[ctx: province]
en: Aitolia-Akarnania
el: Αιτωλοακαρνανία

[ctx: province]
en: Akita
el: Ακίτα

[ctx: province]
en: Aksaray
el: Ακσαράι

[ctx: province]
en: Al 'Aqaba
el: Άκαμπα Al

[ctx: province]
en: Al Anbar
el: Αλ Ανμπάρ

[ctx: province]
en: Al Ba,rah
el: Al Ba, RAH

[ctx: province]
en: Al Bah al Ahmar
el: Αλ Bah al Ahmar

[ctx: province]
en: Al Balqa'
el: Al Balqa

[ctx: province]
en: Al Bayda'
el: Al Bayda '

[ctx: province]
en: Alabama
el: Αλαμπάμα

[ctx: province]
en: Alaska
el: Αλάσκα

[ctx: province]
en: Alberta
el: Αλμπέρτα

[ctx: province]
en: Alicante
el: Αλικάντε

[ctx: province]
en: Almaty
el: Αλμάτι

[ctx: province]
en: Almería
el: Αλμερία

[ctx: province]
en: Amambay
el: Αμαμπάι

[ctx: province]
en: Amasya
el: Αμάσεια

[ctx: province]
en: American Samoa
el: Αμερικανική Σαμόα

[ctx: province]
en: Amman
el: Αμμάν

[ctx: province]
en: Ammochostos Magusa
el: Αμμόχωστος

[ctx: province]
en: Amurskaya oblast'
el: Amurskaya oblast '

[ctx: province]
en: An Najef
el: Μια Najef

[ctx: province]
en: Ancona
el: Ανκόνα

[ctx: province]
en: Andaman and Nicobar Islands
el: Νησιά Ανταμάν και Νικομπάρ

[ctx: province]
en: Andhra Pradesh
el: Άντρα Πραντές

[ctx: province]
en: Ankara
el: Άγκυρα

[ctx: province]
en: Antalya
el: Αττάλεια

[ctx: province]
en: Antananarivo
el: Ανταναναρίβο

[ctx: province]
en: Antioquia
el: Αντιόχεια

[ctx: province]
en: Aomori
el: Αομόρι

[ctx: province]
en: Aosta
el: Αόστη

[ctx: province]
en: Ararat
el: Αραράτ

[ctx: province]
en: Arauca
el: Αραούκα

[ctx: province]
en: Ardennes
el: Αρδέννες

[ctx: province]
en: Arezzo
el: Αρέτσο

[ctx: province]
en: Argolis
el: Αργολίδα

[ctx: province]
en: Arizona
el: Αριζόνα

[ctx: province]
en: Arkadia
el: Αρκαδία

[ctx: province]
en: Arkansas
el: Άρκανσω

[ctx: province]
en: Armavir
el: Αρμαβίρ

[ctx: province]
en: Armed Forces Americas
el: Ένοπλες Δυνάμεις Αμερικής

[ctx: province]
en: Armed Forces Europe
el: Ένοπλες Δυνάμεις Ευρώπης

[ctx: province]
en: Armed Forces Pacific
el: Ένοπλες Δυνάμεις Ειρηνικού

[ctx: province]
en: Arta
el: Άρτα

[ctx: province]
en: Arua
el: Αρούα

[ctx: province]
en: Arunachal Pradesh
el: Αρουνάτσαλ Πραντές

[ctx: province]
en: Arusha
el: Αρούσα

[ctx: province]
en: Ascoli Piceno
el: Άσκολι Πιτσένο

[ctx: province]
en: Assam
el: Ασσάμ

[ctx: province]
en: Astana
el: Αστάνα

[ctx: province]
en: Astrakhanskaya oblast'
el: Astrakhanskaya oblast '

[ctx: province]
en: Asturias
el: Αστούριας

[ctx: province]
en: Aswan
el: Ασουάν

[ctx: province]
en: Attiki
el: Αττική

[ctx: province]
en: Australian Antarctic Territory
el: Αυστραλιανά Εδάφη Ανταρκτικής

[ctx: province]
en: Australian Capital Territory
el: Επικράτεια Αυστραλιανής Πρωτεύουσας

[ctx: province]
en: Azad Kashmir
el: Αζάντ Κασμίρ

[ctx: province]
en: Azarbayjan-e Gharbi
el: Azarbayjan-e Γκαρμπί

[ctx: province]
en: Babil
el: Μπαμπίλ

[ctx: province]
en: Bacau
el: Μπακάου

[ctx: province]
en: Badghis
el: Μπαντγκίς

[ctx: province]
en: Baghdad
el: Βαγδάτη

[ctx: province]
en: Baghlan
el: Μπαγκλάν

[ctx: province]
en: Bakool
el: Μπακούλ

[ctx: province]
en: Baleares
el: Βαλεαρίδες

[ctx: province]
en: Bali
el: Μπαλί

[ctx: province]
en: Balkh
el: Μπαλκ

[ctx: province]
en: Baluchistan
el: Μπαλουχιστάν

[ctx: province]
en: Bam
el: Μπαμ

[ctx: province]
en: Bangui
el: Μπανγκούι

[ctx: province]
en: Barcelona
el: Βαρκελώνη

[ctx: province]
en: Bari
el: Μπάρι

[ctx: province]
en: Bas-Uele
el: Μπα-Ουελέ

[ctx: province]
en: Bayern
el: Μπάγερν

[ctx: province]
en: Beijing
el: Πεκίνο

[ctx: province]
en: Beirut
el: Βηρυτός

[ctx: province]
en: Belize
el: Μπελίζ

[ctx: province]
en: Bengo
el: Μπένγκο

[ctx: province]
en: Benguela
el: Μπενγκουέλα

[ctx: province]
en: Beqaa
el: Μπέκαα

[ctx: province]
en: Bergamo
el: Μπέργκαμο

[ctx: province]
en: Berlin
el: Βερολίνο

[ctx: province]
en: Bern
el: Βέρνη

[ctx: province]
en: Bethlehem
el: Βηθλεέμ

[ctx: province]
en: Bihar
el: Μπιχάρ

[ctx: province]
en: Bingol
el: Μπίγκολ

[ctx: province]
en: Bishkek
el: Μπισκέκ

[ctx: province]
en: Biskra
el: Μπίσκρα

[ctx: province]
en: Bitlis
el: Μπιτλίς

[ctx: province]
en: Blida
el: Μπλίντα

[ctx: province]
en: Boa Vista
el: Μπόα Βίστα

[ctx: province]
en: Bokeo
el: Bokèo

[ctx: province]
en: Bolivar
el: Μπολιβάρ

[ctx: province]
en: Bologna
el: Μπολώνια

[ctx: province]
en: Bolzano
el: Μπολτζάνο

[ctx: province]
en: Bolívar
el: Μπολίβαρ

[ctx: province]
en: Bouenza
el: Μπουένζα

[ctx: province]
en: Boumerdes
el: Μπουμέρντες

[ctx: province]
en: Brandenburg
el: Βραδεμβούργο

[ctx: province]
en: Brazzaville
el: Μπραζαβίλ

[ctx: province]
en: Bremen
el: Βρέμη

[ctx: province]
en: Brescia
el: Μπρέσια

[ctx: province]
en: Brindisi
el: Μπρίντιζι

[ctx: province]
en: Bristol, City of
el: Μπρίστολ

[ctx: province]
en: British Columbia
el: Βρετανική Κολούμπια

[ctx: province]
en: Brokopondo
el: Μπροκοπόντο

[ctx: province]
en: Brussels
el: Βρυξέλλες

[ctx: province]
en: Brèsckaja voblasc'
el: Brèsckaja voblasc

[ctx: province]
en: Bubanza
el: Μπουμπάνζα

[ctx: province]
en: Bucuresti
el: Βουκουρέστι

[ctx: province]
en: Budapest
el: Βουδαπέστη

[ctx: province]
en: Buenos Aires
el: Μπουένος Άιρες

[ctx: province]
en: Bujumbura
el: Μπουζουμπούρα

[ctx: province]
en: Burdur
el: Μπουρντούρ

[ctx: province]
en: Burgas
el: Μπουργκάς

[ctx: province]
en: Bururi
el: Μπουρούρι

[ctx: province]
en: Bushehr
el: Μπουσέρ

[ctx: province]
en: Béja
el: Beja

[ctx: province]
en: Ca la ras'i
el: Ca La ras'i

[ctx: province]
en: Cabinda
el: Καμπίντα

[ctx: province]
en: Cagliari
el: Κάλιαρι

[ctx: province]
en: California
el: Καλιφόρνια

[ctx: province]
en: Caltanissetta
el: Καλτανιζέτα

[ctx: province]
en: Campobasso
el: Καμπομπάσο

[ctx: province]
en: Capital federal
el: Capital Federal

[ctx: province]
en: Carbonia-Iglesias
el: Καρμπόνια-Ιγκλέσιας

[ctx: province]
en: Casablanca  [Dar el Beïda]
el: Καζαμπλάνκα

[ctx: province]
en: Casanare
el: Καζανάρε

[ctx: province]
en: Caserta
el: Καζέρτα

[ctx: province]
en: Catania
el: Κατάνια

[ctx: province]
en: Central Finland
el: Κεντρική Φινλανδία

[ctx: province]
en: Centre
el: Κέντρο

[ctx: province]
en: Chalkidiki
el: Χαλκιδική

[ctx: province]
en: Chania
el: Χανιά

[ctx: province]
en: Chhattisgarh
el: Τσατίσγκαρ

[ctx: province]
en: Chieti
el: Κιέτι

[ctx: province]
en: Chios
el: Χίος

[ctx: province]
en: Chisinau
el: Κισινάου

[ctx: province]
en: Chocó
el: Choco

[ctx: province]
en: Cibitoke
el: Τσιμπιτόκε

[ctx: province]
en: Ciego de `vila
el: Ciego de `Vila

[ctx: province]
en: Cocle
el: Coclé

[ctx: province]
en: Colombo
el: Κολόμπο

[ctx: province]
en: Colorado
el: Κολοράντο

[ctx: province]
en: Como
el: Κόμο

[ctx: province]
en: Comoe
el: Κομόε

[ctx: province]
en: Connecticut
el: Κονέκτικατ

[ctx: province]
en: Copenhagen
el: Κοπεγχάγη

[ctx: province]
en: Copenhagen City
el: Πόλη της Κοπεγχάγης

[ctx: province]
en: Cornwall
el: Κορνουάλη

[ctx: province]
en: Cosenza
el: Κοζέντζα

[ctx: province]
en: County Durham
el: Επαρχία Ντέρχαμ

[ctx: province]
en: Cremona
el: Κρεμόνα

[ctx: province]
en: Crotone
el: Κροτόνε

[ctx: province]
en: Cunene
el: Κουνένε

[ctx: province]
en: Cuneo
el: Κούνεο

[ctx: province]
en: Córdoba
el: Κόρδοβα

[ctx: province]
en: Dadra and Nagar Haveli
el: Ντάντρα και Ναγκάρ Χαβέλι

[ctx: province]
en: Dahuk
el: Νταχούκ

[ctx: province]
en: Dakar
el: Ντακάρ

[ctx: province]
en: Daskasan
el: Ντασκασάν

[ctx: province]
en: Davao
el: Νταβάο

[ctx: province]
en: Delaware
el: Ντέλαγουερ

[ctx: province]
en: Delhi
el: Δελχί

[ctx: province]
en: Denizli
el: Ντενιζλί

[ctx: province]
en: Devon
el: Ντέβον

[ctx: province]
en: Dhi Qar
el: Ντι Καρ

[ctx: province]
en: Dibër
el: Ντίμπρα

[ctx: province]
en: Diffa
el: Ντίφα

[ctx: province]
en: Dili
el: Ντίλι

[ctx: province]
en: District of Columbia
el: Περιφέρεια της Κολούμπια

[ctx: province]
en: Distrito Capital de Bogotá
el: Περιφέρεια της πρωτεύουσας Μπογκοτά

[ctx: province]
en: Diyala
el: Ντιγιάλα

[ctx: province]
en: Diyarbakir
el: Ντιγιαρμπακίρ

[ctx: province]
en: Djibouti
el: Τζιμπουτί

[ctx: province]
en: Dodekanisos
el: Δωδεκάνησα

[ctx: province]
en: Donga
el: Ντόνγκα

[ctx: province]
en: Dorset
el: Ντόρσετ

[ctx: province]
en: Drama
el: Δράμα

[ctx: province]
en: Dublin
el: Δουβλίνο

[ctx: province]
en: Dumfries and Galloway
el: Dumfries και Galloway

[ctx: province]
en: Dunaújváros
el: Dunaujvaros

[ctx: province]
en: Dundee City
el: Νταντί

[ctx: province]
en: Durrës
el: Δυρράχιο

[ctx: province]
en: East
el: Ανατολή

[ctx: province]
en: East Sussex
el: Ανατολικό Σάσσεξ

[ctx: province]
en: Edinburgh, City of
el: Εδιμβούργο

[ctx: province]
en: Elbasan
el: Ελμπασάν

[ctx: province]
en: Equateur
el: Εκουατόρ

[ctx: province]
en: Erevan
el: Ερεβάν

[ctx: province]
en: Erzurum
el: Ερζουρούμ

[ctx: province]
en: Esfahan
el: Ισπαχάν

[ctx: province]
en: Essex
el: Έσεξ

[ctx: province]
en: Esteli
el: Estelí

[ctx: province]
en: Evros
el: Έβρος

[ctx: province]
en: Evrytania
el: Ευρυτανία

[ctx: province]
en: Evvoia
el: Εύβοια

[ctx: province]
en: Federacija Bosna i Hercegovina
el: Βοσνία Ερζεγοβίνη

[ctx: province]
en: Ferrara
el: Φερράρα

[ctx: province]
en: Fife
el: Φλογέρα

[ctx: province]
en: Firenze
el: Φλωρεντία

[ctx: province]
en: Flores
el: Φλόρες

[ctx: province]
en: Florida
el: Φλόριντα

[ctx: province]
en: Florina
el: Φλώρινα

[ctx: province]
en: Foggia
el: Φότζια

[ctx: province]
en: Fokis
el: Φωκίδα

[ctx: province]
en: Forlì-Cesena
el: Φορλί-Τσεζένα

[ctx: province]
en: Formosa
el: Φορμόζα

[ctx: province]
en: Francisco Morazan
el: Francisco Morazán

[ctx: province]
en: Frosinone
el: Φροζινόνε

[ctx: province]
en: Fthiotis
el: Φθιώτιδα

[ctx: province]
en: Fukuoka
el: Φουκουόκα

[ctx: province]
en: Fukusima
el: Φουκουσίμα

[ctx: province]
en: Fès
el: Φεζ

[ctx: province]
en: Galapagos
el: Γκαλαπάγκος

[ctx: province]
en: Gampaha
el: Γκαμπάχα

[ctx: province]
en: Gaza
el: Γάζα

[ctx: province]
en: Gaziantep
el: Γκαζιαντέπ

[ctx: province]
en: Gegarkunik'
el: Gegarkunik

[ctx: province]
en: Geneva
el: Γενεύη

[ctx: province]
en: Genova
el: Γένοβα

[ctx: province]
en: Georgia
el: Γεωργία

[ctx: province]
en: Gharb Ba~r al Ghazal
el: Gharb Ba ~ r al Ghazal

[ctx: province]
en: Ghāt
el: Ghat

[ctx: province]
en: Gilbert Islands
el: Νησιά Γκίλμπερτ

[ctx: province]
en: Girona [Gerona]
el: Χιρόνα

[ctx: province]
en: Gjirokastër
el: Αργυρόκαστρο

[ctx: province]
en: Glasgow City
el: Γκλασκώβη

[ctx: province]
en: Goa
el: Γκόα

[ctx: province]
en: Gorizia
el: Γκορίτσια

[ctx: province]
en: Gramsh
el: Γκραμς

[ctx: province]
en: Granada
el: Γρανάδα

[ctx: province]
en: GreveNmacher
el: Grevenmacher

[ctx: province]
en: Grevena
el: Γρεβενά

[ctx: province]
en: Grosseto
el: Γκροσέτο

[ctx: province]
en: Guadalajara
el: Γκουανταλαχάρα

[ctx: province]
en: Guam
el: Γκουάμ

[ctx: province]
en: Guantanamo
el: Γκουαντάναμο

[ctx: province]
en: Guarico
el: Guárico

[ctx: province]
en: Guatemala
el: Γουατεμάλα

[ctx: province]
en: Gujarat
el: Γκουτζαράτ

[ctx: province]
en: Haifa
el: Χάιφα

[ctx: province]
en: Hajdu-Bihar
el: Hajdú-Bihar

[ctx: province]
en: Hamburg
el: Αμβούργο

[ctx: province]
en: Hanover
el: Ανόβερο

[ctx: province]
en: Harare
el: Χαράρε

[ctx: province]
en: Haryana
el: Χαρυάνα

[ctx: province]
en: Haut-Rhin
el: Άνω Ρήνος

[ctx: province]
en: Haute-Corse
el: Άνω Κορσική

[ctx: province]
en: Haute-Garonne
el: Άνω Garonne

[ctx: province]
en: Haute-Loire
el: Άνω Λίγηρας

[ctx: province]
en: Haute-Savoie
el: Άνω Σαβοία

[ctx: province]
en: Haute-Saône
el: Άνω Σαβοία

[ctx: province]
en: Hawaii
el: Χαβάη

[ctx: province]
en: Hebron
el: Χεβρώνα

[ctx: province]
en: Helmand
el: Χελμάντ

[ctx: province]
en: Herat
el: Χεράτ

[ctx: province]
en: Hessen
el: Έσσεν

[ctx: province]
en: Himachal Pradesh
el: Χιμάτσαλ Πραντές

[ctx: province]
en: Hiroshima
el: Χιροσίμα

[ctx: province]
en: Hodh el Charbi
el: Χόντ el Charbi

[ctx: province]
en: Hofuoborgarsvaeoi utan Reykjavikur
el: Hofuoborgarsvaeoi utan Reykjavíkur

[ctx: province]
en: Hokkaido
el: Χοκάιντο

[ctx: province]
en: Homel'skaja voblasc'
el: Homel'skaja voblasc

[ctx: province]
en: Hong Kong
el: Χονγκ Κονγκ

[ctx: province]
en: Hordaland
el: Χόρνταλαντ

[ctx: province]
en: Hrodzenskaja voblasc'
el: Hrodzenskaja voblasc

[ctx: province]
en: Huanuco
el: Ουανούκο

[ctx: province]
en: Huila
el: Ουίλα

[ctx: province]
en: Hunan
el: Χουνάν

[ctx: province]
en: Idaho
el: Άινταχο

[ctx: province]
en: Idlib
el: Ιντλίμπ

[ctx: province]
en: Ileia
el: Ηλεία

[ctx: province]
en: Illinois
el: Ιλινόις

[ctx: province]
en: Imathia
el: Ημαθία

[ctx: province]
en: Imperia
el: Ιμπέρια

[ctx: province]
en: Indiana
el: Ιντιάνα

[ctx: province]
en: Ioannina
el: Ιωάννινα

[ctx: province]
en: Iowa
el: Αϊόβα

[ctx: province]
en: Irakleion
el: Ηράκλειο

[ctx: province]
en: Isernia
el: Ιζέρνια

[ctx: province]
en: Islamabad Federal Capital Area
el: Περιοχή της Ομοσπονδιακής πρωτεύουσας Ισλαμαμπάντ

[ctx: province]
en: Isle of Wight
el: Νήσος του Wight

[ctx: province]
en: Isparta
el: Ισπάρτα

[ctx: province]
en: Istanbul
el: Κωνσταντινούπολη

[ctx: province]
en: Itapua
el: Itapuã

[ctx: province]
en: Ituri
el: Ιτούρι

[ctx: province]
en: Izmir
el: Σμύρνη

[ctx: province]
en: Jammu and Kashmir
el: Τζαμού και Κασμίρ

[ctx: province]
en: Janub Sina'
el: Janub Sina

[ctx: province]
en: Jenin
el: Τζενίν

[ctx: province]
en: Jericho
el: Ιεριχώ

[ctx: province]
en: Jerusalem
el: Ιερουσαλήμ

[ctx: province]
en: Jharkhand
el: Τζαρκάντ

[ctx: province]
en: Jim'
el: Jim

[ctx: province]
en: Kabul
el: Καμπούλ

[ctx: province]
en: Kagoshima
el: Καγκοσίμα

[ctx: province]
en: Kahramanmaras
el: Καχραμανμάρας

[ctx: province]
en: Kampala
el: Καμπάλα

[ctx: province]
en: Kandahar
el: Κανταχάρ

[ctx: province]
en: Kansas
el: Κάνσας

[ctx: province]
en: Karbala'
el: Καρμπάλα

[ctx: province]
en: Karditsa
el: Καρδίτσα

[ctx: province]
en: Karnataka
el: Καρνάτακα

[ctx: province]
en: Kastoria
el: Καστοριά

[ctx: province]
en: Katakwi
el: Κατάκουι

[ctx: province]
en: Kavajë
el: Kavaje

[ctx: province]
en: Kavalla
el: Καβάλα

[ctx: province]
en: Kayseri
el: Καϊσέρι

[ctx: province]
en: Kebbi
el: Κέμπι

[ctx: province]
en: Kefallinia
el: Κεφαλληνία

[ctx: province]
en: Kent
el: Κέντ

[ctx: province]
en: Kentucky
el: Κεντάκι

[ctx: province]
en: Kerala
el: Κεράλα

[ctx: province]
en: Kerkyra
el: Κέρκυρα

[ctx: province]
en: Kermanshah
el: Κερμανσάχ

[ctx: province]
en: Keryneia
el: Κερύνεια

[ctx: province]
en: Khan Yunis
el: Χαν Γιούνις

[ctx: province]
en: Khowst
el: Κόστ

[ctx: province]
en: Khuzestan
el: Κουζεστάν

[ctx: province]
en: Kilimanjaro
el: Κιλιμάντζαρο

[ctx: province]
en: Kilis
el: Κιλίς

[ctx: province]
en: Kilkis
el: Κιλκίς

[ctx: province]
en: Kinshasa
el: Κινσάσα

[ctx: province]
en: Kirikkale
el: Κιρίκαλε

[ctx: province]
en: Kirklareli
el: Κιρκλαρελί

[ctx: province]
en: Kochi
el: Κότσι

[ctx: province]
en: Korinthia
el: Κορινθία

[ctx: province]
en: Korçë
el: Κορυτσά

[ctx: province]
en: Kosovo-Metohija
el: Κόσοβο-Μετόχια

[ctx: province]
en: Kotayk'
el: Kotayk

[ctx: province]
en: Kozani
el: Κοζάνη

[ctx: province]
en: Krapinako-zagorska zupanija
el: Krapinako-Zagorska zupanija

[ctx: province]
en: Krujë
el: Kruje

[ctx: province]
en: Kukës
el: Κουκς

[ctx: province]
en: Kumamoto
el: Κουμαμότο

[ctx: province]
en: Kwazulu-Natal
el: KwaZulu-Natal

[ctx: province]
en: Kyiv
el: Κίεβο

[ctx: province]
en: Kyklades
el: Κυκλάδες

[ctx: province]
en: Kyoto
el: Του Κιότο

[ctx: province]
en: Kénitra
el: Kenitra

[ctx: province]
en: L'Aquila
el: Λ' Άκουιλα

[ctx: province]
en: La Coruña
el: Λα Κορούνια

[ctx: province]
en: La Rioja
el: Λα Ριόχα

[ctx: province]
en: La Spezia
el: Λα Σπέτζια

[ctx: province]
en: Laghman
el: Λαγκμάν

[ctx: province]
en: Laghouat
el: Λαγκουάτ

[ctx: province]
en: Lakonia
el: Λακωνία

[ctx: province]
en: Lakshadweep
el: Λακσαντγουίπ

[ctx: province]
en: Lapland
el: Λαπωνία

[ctx: province]
en: Larisa
el: Λάρισα

[ctx: province]
en: Larnaka
el: Λάρνακα

[ctx: province]
en: Las Palmas
el: Λας Πάλμας

[ctx: province]
en: Las Tunas
el: Λας Τούνας

[ctx: province]
en: Lasithion
el: Λασίθι

[ctx: province]
en: Lecce
el: Λέτσε

[ctx: province]
en: Lefkas
el: Λευκάδα

[ctx: province]
en: Lefkosia
el: Λευκωσία

[ctx: province]
en: Lemesos
el: Λεμεσός

[ctx: province]
en: Leribe
el: Λερίμπε

[ctx: province]
en: Lesvos
el: Λέσβος

[ctx: province]
en: Lezhë
el: Lezhe

[ctx: province]
en: León
el: Λεόν

[ctx: province]
en: Liberecký kraj
el: Liberecky kraj

[ctx: province]
en: Licko-senjska zupanija
el: Licko-Senjska zupanija

[ctx: province]
en: Lira
el: Λίρα

[ctx: province]
en: Livorno
el: Λιβόρνο

[ctx: province]
en: Ljubljana
el: Λιουμπλιάνα

[ctx: province]
en: Lorestan
el: Λορεστάν

[ctx: province]
en: Louisiana
el: Λουϊζιάνα

[ctx: province]
en: Luanda
el: Λουάντα

[ctx: province]
en: Lucca
el: Λούκα

[ctx: province]
en: Lunda Norte
el: Λούντα Νόρτε

[ctx: province]
en: Lusaka
el: Λουσάκα

[ctx: province]
en: Lushnjë
el: Lushnje

[ctx: province]
en: Luxembourg
el: Λουξεμβούργο

[ctx: province]
en: Luzern
el: Λουκέρνη

[ctx: province]
en: Macau
el: Μακάο

[ctx: province]
en: Macerata
el: Ματσεράτα

[ctx: province]
en: Madhya Pradesh
el: Μάντια Πραντές

[ctx: province]
en: Madrid
el: Μαδρίτη

[ctx: province]
en: Magnisia
el: Μαγνησία

[ctx: province]
en: Maharashtra
el: Μαχαράστρα

[ctx: province]
en: Mahilëuskaja voblasc'
el: Mahilëuskaja voblasc

[ctx: province]
en: Maine
el: Μέιν

[ctx: province]
en: Makamba
el: Μακάμπα

[ctx: province]
en: Malatya
el: Μαλάτια

[ctx: province]
en: Mali
el: Μάλι

[ctx: province]
en: Mallakastër
el: Mallakaster

[ctx: province]
en: Managua
el: Μανάγκουα

[ctx: province]
en: Manchester
el: Μάντσεστερ

[ctx: province]
en: Maniema
el: Μανιέμα

[ctx: province]
en: Manipur
el: Μανιπούρ

[ctx: province]
en: Manitoba
el: Μανιτόμπα

[ctx: province]
en: Mantova
el: Μάντοβα

[ctx: province]
en: Maradi
el: Μαραντί

[ctx: province]
en: Mardin
el: Μαρντίν

[ctx: province]
en: Maribor
el: Μάριμπορ

[ctx: province]
en: Maryland
el: Μέριλαντ

[ctx: province]
en: Maseru
el: Μασερού

[ctx: province]
en: Massachusetts
el: Μασαχουσέτη

[ctx: province]
en: Matale
el: Ματάλε

[ctx: province]
en: Matam
el: Ματάμ

[ctx: province]
en: Matera
el: Ματέρα

[ctx: province]
en: Mazandaran
el: Μαζανταράν

[ctx: province]
en: Medio Campidano
el: Μέντιο Καμπιντάνο

[ctx: province]
en: Meghalaya
el: Μεγκαλάγια

[ctx: province]
en: Melilla
el: Μελίλια

[ctx: province]
en: Mendoza
el: Μεντόζα

[ctx: province]
en: Messina
el: Μεσίνα

[ctx: province]
en: Messinia
el: Μεσσηνία

[ctx: province]
en: Mexico
el: Μεξικό

[ctx: province]
en: Michigan
el: Μίσιγκαν

[ctx: province]
en: Milano
el: Μιλάνο

[ctx: province]
en: Mili
el: Μύλοι

[ctx: province]
en: Minnesota
el: Μινεσότα

[ctx: province]
en: Minskaja voblasc'
el: Minskaja voblasc

[ctx: province]
en: Misiones
el: Μισιόνες

[ctx: province]
en: Mississippi
el: Μισισίπι

[ctx: province]
en: Missouri
el: Μισούρι

[ctx: province]
en: Miyazaki
el: Μιγιαζάκι

[ctx: province]
en: Mizoram
el: Μιζόραμ

[ctx: province]
en: Mişrātah
el: Μισρατά

[ctx: province]
en: Modena
el: Μόντενα

[ctx: province]
en: Montana
el: Μοντάνα

[ctx: province]
en: Montevideo
el: Μοντεβιδέο

[ctx: province]
en: Moskovskaya oblast'
el: Moskovskaya oblast '

[ctx: province]
en: Mount Lebanon
el: Όρος Λίβανος

[ctx: province]
en: Murcia
el: Μούρθια

[ctx: province]
en: Murmanskaya oblast'
el: Murmanskaya oblast '

[ctx: province]
en: Málaga
el: Μάλαγα

[ctx: province]
en: Nabatieh
el: Ναμπατιέχ

[ctx: province]
en: Nablus
el: Ναμπλούς

[ctx: province]
en: Nador
el: Ναντόρ

[ctx: province]
en: Nagaland
el: Ναγκαλάντ

[ctx: province]
en: Nagano
el: Ναγκάνο

[ctx: province]
en: Nagasaki
el: Ναγκασάκι

[ctx: province]
en: Nairobi Municipality
el: Ναϊρόμπι

[ctx: province]
en: Namangan
el: Ναμάνγκαν

[ctx: province]
en: Namibe
el: Ναμίμπε

[ctx: province]
en: Namu
el: NaMu

[ctx: province]
en: Napoli
el: Νάπολι

[ctx: province]
en: Navarra
el: Ναβάρρα

[ctx: province]
en: Navoiy
el: Ναβόι

[ctx: province]
en: Nebbi
el: Νέμπι

[ctx: province]
en: Nebraska
el: Νεμπράσκα

[ctx: province]
en: Neia Mongol (mn)
el: Neia Mongol (Mn)

[ctx: province]
en: Neuchatel
el: Νωσατέλ

[ctx: province]
en: Nevada
el: Νεβάδα

[ctx: province]
en: New Brunswick
el: Νιου Μπράνσγουικ

[ctx: province]
en: New Hampshire
el: Νιου Χαμσάιρ

[ctx: province]
en: New Jersey
el: Νιου Τζέρσεϋ

[ctx: province]
en: New Mexico
el: Νέο Μεξικό

[ctx: province]
en: New South Wales
el: Νέα Νότια Ουαλία

[ctx: province]
en: New York
el: Νέα Υόρκη

[ctx: province]
en: Newfoundland and Labrador
el: Νέα Γη και Λαμπραντόρ

[ctx: province]
en: Nghe An
el: Μια Nghe

[ctx: province]
en: Niger
el: Νίγηρας

[ctx: province]
en: Niigata
el: Νιιγκάτα

[ctx: province]
en: Nizhegorodskaya oblast'
el: Nizhegorodskaya oblast '

[ctx: province]
en: Nográd
el: Nógrád

[ctx: province]
en: North
el: Βόρεια

[ctx: province]
en: North Carolina
el: Βόρεια Καρολίνα

[ctx: province]
en: North Cotabato
el: Βόρειο Κοταμπάτο

[ctx: province]
en: North Dakota
el: Βόρεια Ντακότα

[ctx: province]
en: North Gaza
el: Βόρεια Γάζα

[ctx: province]
en: North Jutland
el: Βόρεια Γιούτλαντ

[ctx: province]
en: North Lebanon
el: Βόρειος Λίβανος

[ctx: province]
en: Northern Mariana Islands
el: Νήσοι Βορείων Μαριάννων

[ctx: province]
en: Northern Territory
el: Βόρεια Επικράτεια

[ctx: province]
en: Northwest Territories
el: Βορειοδυτικά Εδάφη

[ctx: province]
en: Nova Scotia
el: Νέα Σκωτία

[ctx: province]
en: Nunavut
el: Νούναβουτ

[ctx: province]
en: Nyiregyháza
el: Nyiregyhaza

[ctx: province]
en: Ogun
el: Ογκούν

[ctx: province]
en: Ohio
el: Οχάιο

[ctx: province]
en: Okayama
el: Οκαγιάμα

[ctx: province]
en: Oklahoma
el: Οκλαχόμα

[ctx: province]
en: Olbia-Tempio
el: Όλμπια-Τέμπιο

[ctx: province]
en: Ontario
el: Οντάριο

[ctx: province]
en: Oregon
el: Όρεγκον

[ctx: province]
en: Orissa
el: Ορίσα

[ctx: province]
en: Osaka
el: Οσάκα

[ctx: province]
en: Osjecko-baranjska zupanija
el: Osjecko-Baranjska zupanija

[ctx: province]
en: Oslo
el: Όσλο

[ctx: province]
en: Osmaniye
el: Οσμανίγιε

[ctx: province]
en: Ouargla
el: Ουάργκλα

[ctx: province]
en: Pader
el: Πάντερ

[ctx: province]
en: Padova
el: Πάντοβα

[ctx: province]
en: Pafos
el: Πάφος

[ctx: province]
en: Palermo
el: Παλέρμο

[ctx: province]
en: Palmyra Atoll
el: Ατόλη Παλμύρα

[ctx: province]
en: Panama
el: Παναμάς

[ctx: province]
en: Paramaribo
el: Παραμαρίμπο

[ctx: province]
en: Paris
el: Παρίσι

[ctx: province]
en: Parma
el: Πάρμα

[ctx: province]
en: Parwan
el: Παρβάν

[ctx: province]
en: Pavia
el: Παβία

[ctx: province]
en: Pella
el: Πέλλα

[ctx: province]
en: Pennsylvania
el: Πενσυλβάνια

[ctx: province]
en: Perth and Kinross
el: Perth και Kinross

[ctx: province]
en: Perugia
el: Περούτζια

[ctx: province]
en: Pescara
el: Πεσκάρα

[ctx: province]
en: Phoenix Islands
el: Νησιά Φοίνιξ

[ctx: province]
en: Pieria
el: Πιερία

[ctx: province]
en: Pisa
el: Πίζα

[ctx: province]
en: Pistoia
el: Πιστόϊα

[ctx: province]
en: Pleven
el: Πλέβεν

[ctx: province]
en: Plovdiv
el: Πλόβντιβ

[ctx: province]
en: Pordenone
el: Πορντενόνε

[ctx: province]
en: Portland
el: Πόρτλαντ

[ctx: province]
en: Porto
el: Πόρτο

[ctx: province]
en: Pozesko-slavonska zupanija
el: Pozesko-Slavonska zupanija

[ctx: province]
en: Praha, hlavní město
el: Praha, Hlavní Město

[ctx: province]
en: Preveza
el: Πρέβεζα

[ctx: province]
en: Primorsko-goranska zupanija
el: Primorsko-Goranska zupanija

[ctx: province]
en: Prince Edward Island
el: Νήσος Πρίγκιπα Εδουάρδου

[ctx: province]
en: Puerto Plata
el: Πουέρτο Πλάτα

[ctx: province]
en: Puerto Rico
el: Πουέρτο Ρίκο

[ctx: province]
en: Punjab
el: Παντζάμπ

[ctx: province]
en: Pyrénées-Atlantiques
el: Πυρηναία του Ατλαντικού

[ctx: province]
en: Pyrénées-Orientales
el: Ανατολικά Πυρηναία

[ctx: province]
en: Quebec
el: Κεμπέκ

[ctx: province]
en: Queensland
el: Κουίνσλαντ

[ctx: province]
en: Quthing
el: Κουτίνγκ

[ctx: province]
en: Rafah
el: Ράφα

[ctx: province]
en: Ragusa
el: Ραγκούσα

[ctx: province]
en: Rajasthan
el: Ρατζαστάν

[ctx: province]
en: Rangpur zila
el: Το rangpur zila

[ctx: province]
en: Ravenna
el: Ραβέννα

[ctx: province]
en: Razgrad
el: Ράζγκραντ

[ctx: province]
en: Reggio Calabria
el: Ρέτζιο Καλάμπρια

[ctx: province]
en: Reggio Emilia
el: Ρέτζιο Εμίλια

[ctx: province]
en: Regiao Autonoma da Madeira
el: Região Autonoma da Madeira

[ctx: province]
en: Regiao Autonoma dos Acores
el: Região Autonoma dos Açores

[ctx: province]
en: Rethymnon
el: Ρέθυμνο

[ctx: province]
en: Reykjavik
el: Ρέικιαβικ

[ctx: province]
en: Rhode Island
el: Ρόουντ Άιλαντ

[ctx: province]
en: Rhône
el: Ροδανός

[ctx: province]
en: Rieti
el: Ριέτι

[ctx: province]
en: Rimini
el: Ρίμινι

[ctx: province]
en: Rio Negro
el: Ρίο Νέγκρο

[ctx: province]
en: Rio de Janeiro
el: Ρίο ντε Τζανέιρο

[ctx: province]
en: Rodopi
el: Ροδόπη

[ctx: province]
en: Roma
el: Ρώμη

[ctx: province]
en: Rondonia
el: Ροντόνια

[ctx: province]
en: Sabhā
el: Sabha

[ctx: province]
en: Saint Andrew
el: Άγιος Ανδρέας

[ctx: province]
en: Saint Ann
el: Αγία Άννα

[ctx: province]
en: Saint Catherine
el: Αγία Αικατερίνη

[ctx: province]
en: Saint Elizabeth
el: Αγία Ελισάβετ

[ctx: province]
en: Saint Helena
el: Νήσος Αγίας Ελένης

[ctx: province]
en: Saint Thomas
el: Άγιος Θωμάς

[ctx: province]
en: Salamanca
el: Σαλαμάνκα

[ctx: province]
en: Salerno
el: Σαλέρνο

[ctx: province]
en: Salfit
el: Σαλφιτ

[ctx: province]
en: Salta
el: Σάλτα

[ctx: province]
en: Salzburg
el: Σάλτσμπουργκ

[ctx: province]
en: Samangan
el: Σαμανγκάν

[ctx: province]
en: Samarqand
el: Σαμαρκάνδη

[ctx: province]
en: Samos
el: Σάμος

[ctx: province]
en: Samsun
el: Σαμψούντα

[ctx: province]
en: San Juan
el: Σαν Χουάν

[ctx: province]
en: San Luis
el: Σαν Λουίς

[ctx: province]
en: San Salvador
el: Σαν Σαλβαδόρ

[ctx: province]
en: Santa Barbara
el: Σάντα Μπάρμπαρα

[ctx: province]
en: Santa Cruz
el: Σάντα Κρουζ

[ctx: province]
en: Santa Fe
el: Σάντα Φε

[ctx: province]
en: Santiago
el: Σαντιάγο

[ctx: province]
en: Santiago de Cuba
el: Σαντιάγκο της Κούβας

[ctx: province]
en: Santiago del Estero
el: Σαντιάγο ντελ Έστερο

[ctx: province]
en: Sao Nicolau
el: Σάο Νικολάου

[ctx: province]
en: Sao Paulo
el: Σάο Πάολο

[ctx: province]
en: Saramacca
el: Σαραμάκα

[ctx: province]
en: Sarandë
el: Άγιοι Σαράντα

[ctx: province]
en: Saskatchewan
el: Σασκάτσουαν

[ctx: province]
en: Savoie
el: Σαβοΐα

[ctx: province]
en: Schleswig-Holstein
el: Σλέσβιγκ-Χόλσταϊν

[ctx: province]
en: Segovia
el: Σεγκόβια

[ctx: province]
en: Seine-Saint-Denis
el: Σηκουάνας-Saint-Denis

[ctx: province]
en: Seine-et-Marne
el: Σηκουάνας-και-Μάρνη

[ctx: province]
en: Serrai
el: Σέρρες

[ctx: province]
en: Setubal
el: Σετούμπαλ

[ctx: province]
en: Sevastopol
el: Σεβαστούπολη

[ctx: province]
en: Sevilla
el: Σεβίλλη

[ctx: province]
en: Shamal Sina'
el: Shamal Sina

[ctx: province]
en: Shanghai
el: Σαγκάη

[ctx: province]
en: Shetland Islands
el: Νήσοι Σέτλαντ

[ctx: province]
en: Siena
el: Σιένα

[ctx: province]
en: Sikkim
el: Σικίμ

[ctx: province]
en: Sinop
el: Σινώπη

[ctx: province]
en: Siracusa
el: Συρακούσες

[ctx: province]
en: Sofia
el: Σόφια

[ctx: province]
en: Somali
el: Σομαλία

[ctx: province]
en: Somerset
el: Σόμερσετ

[ctx: province]
en: Soroti
el: Σορότι

[ctx: province]
en: South
el: Νότια

[ctx: province]
en: South Australia
el: Νότια Αυστραλία

[ctx: province]
en: South Carolina
el: Νότια Καρολίνα

[ctx: province]
en: South Dakota
el: Νότια Ντακότα

[ctx: province]
en: South Jutland
el: Νότια Γιούτλαντ

[ctx: province]
en: South Lebanon
el: Νότιος Λίβανος

[ctx: province]
en: South-West
el: Νοτιοδυτικά

[ctx: province]
en: Southern Nations, Nationalities and Peoples
el: Νότια Εθνών, Εθνικοτήτων και Λαών

[ctx: province]
en: Splitako-dalmatinska zupanija
el: Splitako-Dalmatinska zupanija

[ctx: province]
en: Stara Zagora
el: Στάρα Ζαγόρα

[ctx: province]
en: Sumatera Utara
el: Σουμάτρα Ουτάρα

[ctx: province]
en: Sumatra Barat
el: Σουμάτρα Μπαράτ

[ctx: province]
en: Sumatra Selatan
el: Σουμάτρα Σελατάν

[ctx: province]
en: Svalbard
el: Σβάλμπαρντ

[ctx: province]
en: Syunik'
el: Syunik

[ctx: province]
en: Tabuk
el: Ταμπούκ

[ctx: province]
en: Tahoua
el: Τάχουα

[ctx: province]
en: Taiwan
el: Ταϊβάν

[ctx: province]
en: Tamil Nadu
el: Ταμίλ Ναντού

[ctx: province]
en: Tanganyika
el: Τανγκανίκα

[ctx: province]
en: Tarapaca
el: Tarapacá

[ctx: province]
en: Tarragona
el: Ταρραγόνα

[ctx: province]
en: Tartar
el: Ταρτάριος

[ctx: province]
en: Tasmania
el: Τασμανία

[ctx: province]
en: Taza
el: Τάζα

[ctx: province]
en: Tehran
el: Τεχεράνη

[ctx: province]
en: Tel-Aviv
el: Τελ-Αβίβ

[ctx: province]
en: Tennessee
el: Τενεσί

[ctx: province]
en: Tepelenë
el: Τεπελένι

[ctx: province]
en: Teramo
el: Τέραμο

[ctx: province]
en: Texas
el: Τέξας

[ctx: province]
en: Thaba-Tseka
el: Τάμπα-Τσέκα

[ctx: province]
en: Thesprotia
el: Θεσπρωτία

[ctx: province]
en: Thessaloniki
el: Θεσσαλονίκη

[ctx: province]
en: Thueringen
el: Θουρίγγη

[ctx: province]
en: Tierra del Fuego
el: Γη του πυρός

[ctx: province]
en: Tiranë
el: Τίρανα

[ctx: province]
en: Tokushima
el: Τοκουσίμα

[ctx: province]
en: Tokyo
el: Τόκιο

[ctx: province]
en: Toledo
el: Τολέδο

[ctx: province]
en: Tombouctou
el: Τιμπουκτού

[ctx: province]
en: Torino
el: Τορίνο

[ctx: province]
en: Toshkent (city)
el: Τασκένδη (πόλη)

[ctx: province]
en: Toyama
el: Τογιάμα

[ctx: province]
en: Trabzon
el: Τραπεζούντα

[ctx: province]
en: Trapani
el: Τράπανι

[ctx: province]
en: Trento
el: Τρέντο

[ctx: province]
en: Treviso
el: Τρεβίζο

[ctx: province]
en: Trieste
el: Τεργέστη

[ctx: province]
en: Trikala
el: Τρίκαλα

[ctx: province]
en: Tripura
el: Τρίπουρα

[ctx: province]
en: Tucuman
el: Τουκουμάν

[ctx: province]
en: Tulkarm
el: Τυλκαρμ

[ctx: province]
en: Tétouan
el: Τετουάν

[ctx: province]
en: Ucar
el: UCAR

[ctx: province]
en: Udine
el: Ούντινε

[ctx: province]
en: Uige
el: Ουίγκε

[ctx: province]
en: United States Minor Outlying Islands
el: Απομακρυσμένες Νησίδες των Η.Π.Α.

[ctx: province]
en: Usulutan
el: Ουσουλουτάν

[ctx: province]
en: Utah
el: Γιούτα

[ctx: province]
en: Utrecht
el: Ουτρέχτη

[ctx: province]
en: Uttar Pradesh
el: Ούταρ Πραντές

[ctx: province]
en: Uttaranchal
el: Ουταράχαντ

[ctx: province]
en: Uvs
el: UVS

[ctx: province]
en: Vakaga
el: Βακάγκα

[ctx: province]
en: Valencia
el: Βαλένθια

[ctx: province]
en: Valladolid
el: Βαγιαδολίδ

[ctx: province]
en: Varese
el: Βαρέζε

[ctx: province]
en: Vargas
el: Βάργκας

[ctx: province]
en: Varna
el: Βάρνα

[ctx: province]
en: Venezia
el: Βενετία

[ctx: province]
en: Verbano-Cusio-Ossola
el: Βερμπάνο-Κούζιο-Όσολα

[ctx: province]
en: Vermont
el: Βερμόντ

[ctx: province]
en: Verona
el: Βερόνα

[ctx: province]
en: Vibo Valentia
el: Βίμπο Βαλέντια

[ctx: province]
en: Viborg
el: Βίμποργκ

[ctx: province]
en: Vicebskaja voblasc'
el: Vicebskaja voblasc

[ctx: province]
en: Vicenza
el: Βιτσέντζα

[ctx: province]
en: Victoria
el: Βικτώρια

[ctx: province]
en: Virgin Islands
el: Παρθένοι Νήσοι

[ctx: province]
en: Virginia
el: Βιρτζίνια

[ctx: province]
en: VirovitiEko-podravska zupanija
el: VirovitiEko-Podravska zupanija

[ctx: province]
en: Viterbo
el: Βιτέρμπο

[ctx: province]
en: Voiotia
el: Βοιωτία

[ctx: province]
en: Vojvodina
el: Βοϊβοντίνα

[ctx: province]
en: Vorumaa
el: Võrumaa

[ctx: province]
en: Wardak
el: Βαρντάκ

[ctx: province]
en: Washington
el: Ουάσινγκτον

[ctx: province]
en: West
el: Δύση

[ctx: province]
en: West Bengal
el: Δυτική Βεγγάλη

[ctx: province]
en: West Virginia
el: Δυτική Βιρτζίνια

[ctx: province]
en: Western Australia
el: Δυτική Αυστραλία

[ctx: province]
en: Wisconsin
el: Γουισκόνσιν

[ctx: province]
en: Wyoming
el: Γουαϊόμινγκ

[ctx: province]
en: Xanthi
el: Ξάνθη

[ctx: province]
en: Yangon
el: Γιανγκόν

[ctx: province]
en: Yukon Territory
el: Περιοχή Γιούκον

[ctx: province]
en: Zaghouan
el: Ζαγκουάν

[ctx: province]
en: Zaire
el: Ζαΐρ

[ctx: province]
en: Zakynthos
el: Ζάκυνθος

[ctx: province]
en: Zambezia
el: Ζαμπέζια

[ctx: province]
en: Zaragoza
el: Σαραγόθα

[ctx: province]
en: Zhambyl oblysy Zhambylskaya oblast'
el: Zhambyl oblysy Zhambylskaya oblast '

[ctx: province]
en: Zuid-Holland
el: Νότια Ολλανδία

[ctx: province]
en: Zurich
el: Ζυρίχη

[ctx: province]
en: dolnośląskie
el: Ντολνοσλάσκιε

[ctx: province]
en: kujawsko-pomorskie
el: Kujawsko-Pomorskie

[ctx: province]
en: lubelskie
el: Lubelskie

[ctx: province]
en: lubuskie
el: Lubuskie

[ctx: province]
en: mazowieckie
el: Ματσοβιέσκι

[ctx: province]
en: opolskie
el: Opolskie

[ctx: province]
en: podkarpackie
el: Podkarpackie

[ctx: province]
en: podlaskie
el: Podlaskie

[ctx: province]
en: pomorskie
el: Πομόρσκι

[ctx: province]
en: warmińsko-mazurskie
el: Βαρμίνσκο-Μαζούρσκι

[ctx: province]
en: wielkopolskie
el: Wielkopolskie

[ctx: province]
en: łódzkie
el: Łódzkie

[ctx: province]
en: śląskie
el: Śląskie

[ctx: province]
en: świętokrzyskie
el: Świętokrzyskie

en: read more
el: διαβάστε περισσότερα

en: read the <a href="!1">CiviCRM Administrator Guide</a>.
el: διαβάστε τον <a href="!1">Οδηγό Διαχειριστή του CiviCRM</a>.

en: receipt
el: απόδειξη

en: record response
el: καταγραφή απάντησης

en: remove profile
el: διαγραφή προφίλ

en: schedule mailings
el: Προγραμματισμός Αλληλογραφιών

en: search by group
el: αναζήτηση ανα ομάδα

en: search by group type
el: αναζήτηση με βάση τον τύπο της ομάδας

en: seconds
el: δευτερόλεπτα

en: select
el: επιλέξτε

en: select activity
el: επιλέξτε δραστηριότητα

en: select group
el: επιλογή ομάδας

en: show all
el: Εμφάνιση Όλων

en: show child groups
el: εμφάνιση υιικών ομάδων

en: show location
el: προβολή τοποθεσίας

en: smart group
el: έξυπνη ομάδα

en: ssl_merchant_id is not set for this payment processor
el: Το ssl_merchant_id δεν έχει οριστεί γι 'αυτόν τον τρόπο πληρωμής

en: status
el: κατάσταση

en: submit credit card contribution
el: υποβολή συνεισφοράς με πιστωτική κάρτα

en: test
el: τεστ

en: test-drive
el: δοκιμή

en: through %1
el: μέσω %1

en: transaction already processed.
el: έγινε ήδη επεξεργασία αυτής της συναλλαγής.

en: translate CiviCRM
el: μεταφράστε το CiviCRM

en: type
el: τύπος

en: under the name
el: με το όνομα

en: until
el: μέχρι

en: updated
el: ενημερώθηκε

en: vCard Name
el: Όνομα vCard

en: view additional participant
el: προβολή πρόσθετου συμμετέχοντος

en: view all activities
el: εμφάνιση όλων των δραστηριοτήτων

en: view all contacts
el: δείτε όλες τις επαφές

en: view all notes
el: εμφάνιση όλων των σημειώσεων

en: view details
el: προβολή λεπτομερειών

en: view my contact
el: προβολή της επαφής μου

en: view payments
el: Προβολή πληρωμών

en: view primary participant
el: προβολή πρωταρχικού συμμετέχοντος

en: view result set
el: προβολή οτυ σετ αποτελεσμάτων

en: with
el: με

en: year
el: έτος

en: years after the current date.
el: έτη μετά τη τρέχουσα ημερομηνία.

en: years prior to current date.
el: έτη πριν τη τρέχουσα ημερομηνία.

en: you will have the opportunity to override the warning if they do not match
el: θα έχετε την δυνατότητα να παρακάμψετε αυτή την προειδοποίηση αν δεν αντιστοιχίζονται
